Co se starym oblecenim?

aneb debordelizace skrini.

Jak vam to jde? Me blbe. Ale obcas me to chytne a byla bych schopna vyhodit vsechno.

Rika se, ze za kazdy novy kousek do garderoby bychom meli vyhodit dva stare....tak nevim....
19.6.2010

Diskusi založil(a) 19.6.2010 lujdyna

reagovat domácíbuchtička 15.9.2019 11:32  18%    +  -

Škoda, že u nás v Ostravě-Výškovicích široko daleko není kontejner na textil. Mám tolik starého šatstva!Z kvalitních látek, chjo!

reagovat Alexxaa 29.1.2018 20:14  5%    +  -

Akinomkaaa: Ahojky, dívej, tady to máš přesně a krásně popsané, celý koloběh toho textilu, a to od vhození do kontejneru, až po jeho cíl - http://www.recyklujemetextil.cz/proc-recyklovat#prettyPhoto

Anonym 20.12.2017 16:06  1%    +  -

Eliška: Eliško, kam ten textil z otho kontejneru putuje? Dostane se potřebným? Bohužel ne vždy to tak je...:/

Anonym 22.11.2017 11:23  1%    +  -

Starý textil, co už neunosím, dávám do kontejneru. Naproti domu máme ty oranžové od Potexu. To mi přijde jako vhodné řešení...

reagovat katuskaa 12.11.2010 14:27  5%    +  -

ja nemam srdce vyhodit všechno svoje staré oblečení. Přijde mi porad hezke, ale na aukru ho nikdo nechtel. Tak mi lezi doma v posteli. Nemám na to hodl srdce .

Katuska - www.topnavody.cz --> vkladame navody.

reagovat lujdyna 25.6.2010 10:20  7%    +  -

Irlis: To me nenapadlo. Zvirata ja muzu. Dobry...

Anonym 24.6.2010 11:22  1%    +  -

A víte, že je možné větší kusy dát do zvířecího útulku? Stačí se jen poptat, zda ten ve vašem městě o něco takového stojí..
Já dávám každý rok do jednoho menšího soukromého a vždycky jsou moc rádi, většinou berou staré povlečení, prostěradla, ručníky, deky, menší koberečky, někde třeba i matrace ze starého gauče.. - na pelíšky, velká trika na hadry..
U nás ve městě žádné kontejnery na textil nejsou. Na charitu jsme dávali párkrát takové to klasické - kalhoty a tak..

reagovat IriskaVel 23.6.2010 12:55  12%    +  -

Já nosím oblečení do charity. Teď co mám prcka tak ještě třídím staré věci tak že mu třeba z mikiny kterou je v dobrém stavu ušiju tepláčky. Prostě to využiju ještě na recyklaci pro další oblečení.

reagovat Fantina 22.6.2010 22:07  5%    +  -

Já to dávám do kontejneru, máme jich několik po městě. Spíš je horší se k debordelizaci donutit, říká se, že co nemá člověk rok na sobě, už prostě nevezme. ...

reagovat wiwizzy 21.6.2010 19:25  64%    +  -

já buď oblečení rozprodám na aukru, utřeme s tím něco doma a nebo to hodím do Armády spásy

reagovat Betyyna 21.6.2010 17:11  55%    +  -

třídím 2x ročně já i dcera, protože 2x ročně pořádá charita sbírku, tak to dám do igelitek a do charity

reagovat pecka 21.6.2010 16:00  69%    +  -

Naposledy jsem dělala úklid skříní v zimě při malování, nandala do igelitek a nacpala do kontejneru u Tesca. Teď jsem jeden viděla stát u Penny, tak až vytřídím letní, nacpu to tam. Věci mají kolovat a nemá se na ničem lpět, alespoň v tomto ohledu to dodržuju.

reagovat ividol 21.6.2010 15:53  100%    +  -

bábrle: Vyřazené oblečení nandám do igelitek, postavím vedle normálních kontejnerů a druhý den je všechno pryč. Někdy ještě tentýž den.

reagovat LencaPlenca 21.6.2010 14:51  12%    +  -

Pokud to nechces rovnou rozprodat, tak zkus Armadu spasy nebo tak neco. Ja uz tu mam nastradanych dost veci po detech a chci je dat do kojenaku nebo azylaku, jen to odvezt..

reagovat alena5 21.6.2010 13:01  90%    +  -

exilim: tak tady ve městě žádný kontejner na oblečení není a ani v okresním jsem ho nikde neviděla,ale pravda nějak extra jsem po něm nepátrala.Já to v nejhorším nosím na charitu

reagovat exilim 21.6.2010 12:37  59%    +  -

Konmtejnery na oblečení, jsou v každém městě.. někdy u OC někde vedle normálních popelnic

reagovat Vanilka.V 21.6.2010 12:19  36%    +  -

bábrle: U větších supermarketů jsou takový kontejnery na oblečení pro potřebné, pravidelně to tam vozíme.

reagovat bábrle 21.6.2010 11:43  100%    +  -

Já debordelizaci udělala, ve skříni mi nezbylo skoro nic, jenže větší problém je, kam s tím vyřazeným oblečením?

reagovat Rossiena 21.6.2010 10:26  12%    +  -

Jo tak tomu sbírám síly už nějaký ten pátek....

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Co se starym oblecenim?
Diskusi založil(a): lujdyna
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si