Cestujeme (nejen) na vlastní pěst - prodloužené víkendy, moře atd.

Ahoj všem cestovatelům.

Vítám každé tipy kam se vydat i to, kam se radši nevydat
Já i ostatní určitě budeme rády, když nám budete moct poskytnou konkrétnější informace než jen "jeďte sami a to na Aljašku". Ať už co se týče ceny dopravy, ubytování, cen přímo tam a dalších různých rad, co se hodí vědět v dané zemi
Jo a SPAMY MAŽU!

5.9.2010

Diskusi založil(a) 5.9.2010 Gigliel

Tipy a rady od vás pro cesty na vlastní pěst

... protože se nám nástěnku pomalu, ale jistě rozrůstá (a to je dobře) , tak aby nezabírala moc místa v diskusi, byla přesunuta do vnitřní nástěnky
- pro vstup klikněte SEM

Pokud by vstup nefungoval přes klik, dostanete se tam přes kliknutí na slovo Nástěnka vpravo pod seznamem vašich oblíbených diskusí mezi "Diskusi založila" a "Členové diskuse"

Gigliel 25.5.2012 22:12

reagovat Betyyna 21.8.2017 14:11  100%    +  -

Budapešť se mi letos taky splnila:

reagovat Eviicka 29.7.2017 21:39  36%    +  -

Lejdy: no já si cestování po ČR vždycky užiju, moc se mi líbí i u nás. Teď se ale dělá hodně na domě, tak snad se vše uklidní a pár dní volna si ulovíme i mimo domov. Předloni jsme byli severní Čechy (Hřensko, Liberecko...), loni na Kokořínsku.

reagovat Alcestka 12.7.2017 19:27  11%    +  -

sezblaznim: Díky, díky už máme nejen letenky, ale i ubytování. Je to dvojpokojový byt v centru. Zítra začínám plánovat program na jednotlivé dny.

reagovat sezblaznim 10.7.2017 23:57  18%    +  -

Alcestka: ahoj měli jsme na Lisabon 4 dny, a stihli jsme i Cintru,takže si myslím, že to zvládnete taky.

reagovat Alcestka 10.7.2017 17:39  11%    +  -

Eviicka: Já zase byla na opačném konci republiky v Jetřichovicách v Českém Švýcarsku, byla jsem tam poprvé a bylo tam opravdu nádherně (viz fotky v mé galerii)krásná kajina,říčky, rozkvetlé louky a pískovcové skály s nádhernými výhledy. Teď bych ráda tenhle týden někam utekla z domova, protože nám nepoteče teplá voda, jenže vnučka chce, abych ji ušila sukni a než si ona vybere látku a já to ušiji, tak to ta vodička zase poteče.

reagovat Lejdy 9.7.2017 23:33  100%    +  -

Eviicka: tak to je jedno z kterého konce začneš, všude je nádherně. My jsme byli minulý vikend na Šumavě, nádhera.

reagovat Eviicka 9.7.2017 0:15  27%    +  -

Alcestka, Lejdy:
Děkuji holky, máme kluka, je mu 10 měsíců a teď přemýšlíme kam případně ke konci léta vyrazíme v rámci ČR.

reagovat Alcestka 1.7.2017 21:06  11%    +  -

Eviicka: Taky srdečně gratuluji - miminko je to nejkrásnější co člověka může potkat. Máte holčičku nebo kluka ?

reagovat Lejdy 27.6.2017 21:33  100%    +  -

Eviicka: Gratuluju,krásná zpráva . Nic vám neuteče

reagovat Eviicka 24.6.2017 22:52  41%    +  -

Ahoj holky, my aktuálně necestujeme, máme mimčo , ale občas nakouknu a počtu si.
Naposled jsem byla loni v únoru ve Vídni (už jako těhotná ;-)), takže dál jsme si netroufli.

reagovat evelyn 5.6.2017 8:37  100%    +  -

Alcestka: jezisi, to jsou zazitky, tyhle svinaci cekaj u bankomatu nenapadne a koukaj, kdo vybira vetsi castku

reagovat madlice-sara 5.6.2017 8:10  74%    +  -

Alcestka: to je tedy sila. Vyber z bankomatu vubec nepouzivam, mimo jine i proto, ze jsem si nejak ulozila do hlavy, ze by mne ji nekdo mohl vytrhnout z ruky. Jasne, clovek z nejakeho duvodu hotovost potrebuje. Zlodeji to maji dobre promyslene, viz vas Petrohrad.
V Bracelone jsem byla s manzelem a synem, ja jsem sla v metru jako posledni na schody. Manzel me tesne pred nastupem odstrcil, tak jsem byla uprostred. Vsiml si totiz tri podezrelych typku. Nevzdali to, chteli okrast jeho, ale s tim pocital, neuspeli.

reagovat Alcestka 4.6.2017 22:40  7%    +  -

evelyn: Děkuji za radu, podobné to asi bude i u objednávání ubytování na netu.

reagovat Alcestka 4.6.2017 22:37  7%    +  -

Ono se krade asi všude. Nám se vloupali dvakrát do bytu a jednou do chalupy. A u bankomatu v metru mi jeden šikula vytrhl z ruky 15.OOO, když jsem si je chtěla dát do kabelky. Byla jsem z toho tak vyjevená, že jsem to ani nikomu doma nechtěla říci. Nakonec jsem to vykecala dceři a ta mi řekla, že to mohlo být horší, kdyby na mně počkala někde za rohem a ještě mi ublížil a taky že jednou to budu vyprávět jako veselou příhodu ze života. A měla pravdu. Tehdy mi to připadala drsné. ale pomohlo mi to. A edávno v Petrohradu nás okradl takový sympatický mladík, který nám vnucoval nějaký výlet a zatím co jsme se snažili odmítnout, jeho kamarád se dceři vloupal do batůžku. Prostě krade se všude

reagovat evelyn 4.6.2017 9:32  100%    +  -

Jen mala rada, pokud kupujete letenky na netu, cistete casto cookies, neb kazdou navstevou na stejne strance, pri zadani stejne destinace, se cena zvysuje, maj o vas v cookies info, ze mate zajem, ze na tu destinaci casto nakukujete a tak prisazuji

reagovat madlice-sara 3.6.2017 21:43  74%    +  -

Alcestka: v Blanes jsem byla, pěkné městečko a vůbec celá ta část Costa Bravy. V Barceloně jsem unikla okradení v metru jen o chlup, dávali jsme si velký pozor, byli jsme ostražití. Oslovil nás tam ale jeden Japonec, přišel chudák o všechno, potřeboval to nahlásit na polici.
Díky za informace k letu do Portugalska. Už jsme si ale koupili letenky do Málagy, tak Portugalsko snad někdy jindy.

reagovat Betyyna 3.6.2017 21:27  100%    +  -

Alcestka: to je smůla, dceru s kamarády zase okradli v Římě totálně o všechno - vykradli jim auto, sice to pojišťovna všechno zaplatila, i věci, kufry, oděvy, ale stejně měli po náladě

reagovat Alcestka 3.6.2017 20:21  7%    +  -

Betyyna: Do Barcelony se moc nehrnu, před několika lety nás tam na ulici okradli. Naštěstí jsme byli od začátku poučení a tak jsme měli finance rozdělené a tím pádem jsme se mohli vrátit do našeho hotelu v Blanes.

reagovat Alcestka 31.5.2017 18:20  7%    +  -

madlice-sara: Moc ráda bych ti o ceně těch letenek napsala, ale sama to nevím, protože jsem to dodtala od dcery k narozeninám. Vím pouze, že do Lisabonu letíme s Portugálci a cena je snížená tím, že my tři máme každá jedno příručné zavazadlo a jeden společný kufr. Mám to úplnš stačí, už jsme tak letěly do Londýna. No holt vnučka Anička se bude dlouho rozmýšlet kolik kosmetiky si sebou veme:-))). Zpátečnou cestu letíme s českými aerolínkami. Minulý týden jsme hledaly ubytování a zjistily jsme, že je tam opravdu velká nabídka perfektně vybavených bytů, dvojpokojové byty v centru či v jeho blízkosti s veškerým konfortem na pět dní pro nás kolem 7 až 10 tisíc.

reagovat Lejdy 29.5.2017 21:37  100%    +  -

Ahoj,my letos zájezd s busem Norsko, Švédsko, tak nic neřeším. Stydím se,že jsem loni nepodala zprávu jak to dopadlo s Tenerifou.zkrátka úžasně, je to srdcovka, určitě tam ještě poletím.

reagovat madlice-sara 27.5.2017 22:51  78%    +  -

Alcestka: mně by tedy zajímaly letenky do Lisabonu - odkud letíte, s kým a za kolik. Budu ráda, když odpovíš.
Chtěla jsem dnes objednat letenky do Málagy nebo Barcelony (létáme tam už léta s Ryanairem) a zjistila jsem, že výrazně podražily, zhruba o 3/4. Jiné roky nás vyšly čtyři letenky zhruba na 4000 korun, teď je to přes 7000, a to jsou ty nejlevnější.

reagovat Betyyna 27.5.2017 19:02  100%    +  -

Alcestka: já letos v dubnu Kodaň, s výletem do Malmö, moc se mi tam líbilo. Ještě bych chtěla jednou do Barcelony, ale záleži to na dceři, a taky do Budapešti.

reagovat Alcestka 27.5.2017 17:57  7%    +  -

sezblaznim: Promiň, ale teprve poté.co jsem sem psala, jsem si přečetla tvůj příspěvek. My máme na Lisabon a Sintru čtyři a půl dne, dcera a vnučka si už vyčerpaly většinu dovolené, ale snad by to mělo stačit. Jak dlouho jste se vy v Lisabonu zdrželi?

reagovat Alcestka 27.5.2017 17:32  7%    +  -

Už je to pěknou dobu, co sem nikdo nedal příspěvek, to už nikdo nikam necestuje???? My se chystáme v září do Lisabonu. Už máme i letenky, teď si hledáme ubytování. Rada bych věděla, jestli někdo, kdo čte tuto diskusi, tam byl a může podat užitečné rady.

reagovat sezblaznim 8.8.2016 14:53  14%    +  -

j66: my do Portugalska letěli přímo z Prahy leteckou společností TAPPORTUGAL www.flytap.com za slušné ceny, ubytovaní jsme našli na booking.com a po Lisabonu jsme jezdili autobusem, je to levné 0,75e za jeden listek a cestující i šofér vždy velice pečlivě hlídali abychom vystoupili na správné zastávce, stačilo jim na před nástupem ukázat na mapě kam chceme a ochotně poradili. Líbil se nám Institut portského vína a jejich ochutnávky, za 1-2 eura sklenička dobrého portského. Velice krásná na prohlídku je Coimbra, královský palác, kde jsou celé stěny místností vyskládány kachličkami s výjevy z lovu, hostin, přírody, prostě nádhera. Lisabon a Coimbru spojuje vlak.

reagovat Kairos 6.8.2016 20:49  21%    +  -

j66: před dávnými lety se mě ptali, ze které země SSSR jsem, že nemám akcent :) A taky jsem těsně před revolucí dělala 2 roky průvodce CKM. A nikdy komunistka ;) A taky jsem tam 2x delší dobu byla na studiích. Odtud ta nostalgie...

reagovat j66 6.8.2016 19:49  5%    +  -

Kairos: Moje sestra byla unesená z Ermitáže. Byly jsme tam celý den a stihly jsme jen hlavní budovu a budovu generálního štábu , to je na Dvocovém náměstí naproti jsou tam sbírky moderního umění. Sestra má ráda obrazy, koupila si tam spoustu reprodukcí na plátně, prý to bylo za babku. Říkala : u nás jdu na výstavu jednohu malýho Picassa, pomalu na něj ani z bezpečné vzdálenosti nevidím, tady stojím v sále kde jsou desítky obrovských obrazů a múžu stát 0,5m od plátna a nikdo mě neprudí. Lístek do Ermitáže platí celkem na 6 objektů, ukazuje se pas a cizinci platí větší vstupné (nic závratného), ale cizinci studenti co mají ISIC kartu platí stejné zlevněné vstupné jako ruští studenti :-) Jinde po nás, ale pas nechtěli, lístky jsem kupovala já a mluvila jsem rusky, samozřejmě akcent mám. Já se chtěla ještě podívat na Ladogu, ale ten den na to už nebyl :-(

reagovat j66 6.8.2016 19:25  5%    +  -

Kairos: Jinak se zajištěním vízem to byla fakt hodna ruské klasiky. Měla jsem pozvání, ale už tam byla chybka, u dětí nebylo napsané, že jsou doprovázející osoby. Ještě že to pozvání bylo zaslané emailem, ale i tak najít správné fionty v azbuce byl trochu problém. Pak byl problém s fotkama, jedna byla plochá, pak měl sym moc velkou hlavu, další byla na lesklém papíře a měla být na matovém. Nejlépe jsem dopadla já, udala jsem fotku z mobilu vytištěnou na tiskárně, ostatní měli fotky od fotografa, a tam byly ty chyby :-)) Byla jsem v tom vízovém centru 4x. Ještě že to mám kousek a můžu v podstatě kdykoli. Jinak je asi fakt lepší si to nechat zajistit od zprostředkovatele. Ale jak žádost o vízum přijali tak za týden byl pas s vízem připravený.

reagovat Kairos 6.8.2016 18:54  21%    +  -

j66: no, teda! vyčerpávající info, všecko si to kopíruju. Moc díky!

Nejmenším problémem je u mě jazyk: jsem ruštinář - angličtinář :)

Největším problémem je nostalgie... ;)

reagovat j66 6.8.2016 18:44  6%    +  -

Kairos: Byly jsme čtyři, rusky mluvím slušně a syn (19 let) se učil ve škole, takže cesta pro něj byla dobrá aby se rozmluvil. Moje sestra (cca 50let) si rusky trochu pamatovala ze školy, ale neteř (25 let) už nezná ani azbuku, což je třeba v Moskvě v metru problém, tam je vše psané v azbuce, na rozdíl od SP kde jsou v metru stanice psané i latinkou takže tam neznalec jazyka zorientuje líp. Letenky Praha-Moskva-SP-Praha a lístky na aeroexpres ze Šeremetěva do cetra M. jsem kupovala přes internet úplně v pohodě. Jinak jízdenka na aeroexpres funguje i QR kod v mobilu. Letěli jsme Aeroflotem, oproti čsa se nám zdálo, že mají víc místa na nohy, podle počtu sedadel mají o jednu řadu míň (dívala jsem se dodatečně-vrtalo mi to hlavou). Ubytování v Moskvě jsme měli přes booking. com v Hotelu Arbat, je to v takové zastrčené uličce v centru, na Arbat do Kremlu se dá v pohodě dojít pěšky, služby byly v pohodě, personál příjemný, všude čisto, snídaně švédský stůl s velkým a kvalitním výběrem jídla. Poubytování jsme šli na Arbat a dali jme si tam večeři. Děti pak šli si ještě užít trochu nočního život. Další 2 dny jsme dali turistickou klasiku: Kreml, Rudé náměstí + okolí, chrám Krista Spasitele, lodí po řece, chrám Vasila Blaženého má úžasnou akustiku, kdybych to neslyšela tak neuvěřím. Turistů tam extra moc nebylo, hlavně Čínani a samotní Rusové. Jinak vstup do Kremlu přes bezpečnostní rámy, tam by trenky nepověsili :-)) Oproti době před 30-lety je Moskva čisté město, každé ráno byly ulice umyté. Je tam hrozně moc aut, ale na rozdíl třeba od Prahy je tam víc parků a sadů, vzdušnější. Byla jsem i na předměstí na sídlišti, vchody do domů se otvírají čipem a ještě je tam i recepce. Byt pěkný, na patře posilovna a dětská místnost , okolí taky upravené a čisté (večer). Jinak jsme viděli z vlaku i neopravené staré paneláky nebo baráky v ulici, ale oproti minulosti znatelný rozdíl. Do Pitěru jsme letěli navečer, přelet trvá hodinu, z letiště jsme jeli taxikem, přímo u příletu se dá objednat a než si vezmete kufry tak už ho máte přistavený. Případně venku je taxikářů taky dost a je možné i autobusem na metro. My jsme byli ubytování na Fontánceblízko Senné ploščadi, je to spíš šírší cetrum, takže jsme jezdili veřejnou dopravou - různé stáří a kvalita . V SP doporučuji nevynechat v noci zvedání mostů, sice pršelo, ale jak je všechno nasvícené, super. Kromě turistické klasiky, jsme jeli na ostrov Kronštadt, už to není zavřené město a dá se tam dojet kromě lodi i autem, kolem celého SP je dálniční okruh a přes Něvský záliv je vybudovaná protipovodnová hráz, na ní vede dálnice a v úseku, kde proplouvají lodě je zahloubená pod mořské dno. Je tam mořský chrám Nikolaje Čudotvorca a geodetická 0,00 ruského výškového systému a první verf (suchý dok) v Rusku. Děti byli samostatně podívat se na Jantarovou komnatu v Carském Sele. Jinak lidi jsou tam fajn,problém je jazyk, anglicky se dá domluvit, ale běžné to není. Fascinující jsou obnovené chrámy, nádherné malby, zlaté kopule a vedle na náměstí socha Lenina! Nepřekáží si , oboje je pro ně historie, která se stala. Cestuji ráda, ale můžu říct , že Rusko ve mě zanechalo dojem, už dávno se mi nic takového nestalo. Laciný výlet to nebyl , ale stálo to za to.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cestujeme (nejen) na vlastní pěst - prodloužené víkendy, moře atd.
Diskusi založil(a): Gigliel
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si