Děti s DM1

nejen pro rodiče dětí s diabetem, kteří hledají pomoc, radu, povzbuzení ...
3.10.2010

Diskusi založil(a) 3.10.2010 IlonaP

reagovat johanny 19.3.2013 10:04  79%    +  -

qckmini:tak řekni jaký byl a já bych ho pak taky zkusila to by nebylo špatný kdyby se dal baštit

reagovat qckmini 19.3.2013 8:40  5%    +  -

johanny: ahoj,no pomazánek je na webu spousty,ale našla jsem tam i koláč,ten zkusím.propočítám a uvidíme

reagovat johanny 18.3.2013 20:56  79%    +  -

qckmini: zkus rozmačkat avokádo do tvarohu já to tak dělám ale je teda fakt že já teda nekoumala co to dělá s glale dávám to tak i klukům ale teda máslo a avokádo to by nám nejelo v tom tvarohu se to zratí ještě jim to obložím šunkou nebo sýrem a ananasem,jahodama nebo třeba i zeleninou(paprika,rajče,okurka)

reagovat qckmini 18.3.2013 19:41  5%    +  -

i když si tam já nedávám teda máslo,protože to avokádo je hodně tučný

reagovat qckmini 18.3.2013 15:50  5%    +  -

a kdyby jste některá vysledovala nějakou změnu,napište prosím.

reagovat qckmini 18.3.2013 15:49  5%    +  -

Ahoj holky, úpně náhodou mě kamarád na jedné oslavě seznámil s doktorem přes cukrovku z IKEMU.Nevím jestli jste to už slyšely, ale prý avokádo snižuje cukr v krvi.Říkal,že je dobrý třeba plátečky na chlebík s máslem a osolit.Kačuli to nechutná a já se toho můžu užrat.Ale vy co máte děti větší,tak proč to nezkusit?

reagovat qckmini 2.3.2013 9:26  5%    +  -

pmd: ahojky, nebyli jsme,protože karneval byl v sobotu a v pátek měla Kačka teploty.Čekala jsem jestli z toho něco nebude.Ale jako zázrakem v neděli jí nebylo vůbec nic.alespoň něco.:-)

reagovat pmd 26.2.2013 20:43  5%    +  -

qckmini: Co karneval, byli jste?

reagovat qckmini 22.2.2013 8:17  5%    +  -

pmd: no odjížděli jsme na hory s tím,že mám asi zánět dásně,ale tam se z toho vyklubal parodontický chobot,takže po dvou dnech děsivých bolestí jsem musela na pohotovost 35 Km do Klatov.pak už jsem si užívala.:-) A včera jak jsem psala,že všichni v pohodě,tak jsem to zakřikla-Kačka ráno 37,7.Uvidíme co se z toho vyklube.Nejvíc mě mrzí,že jsme měli jít zítra na karneval.ach joo

reagovat pmd 20.2.2013 21:54  5%    +  -

qckmini: Také jsme byli na horách. Já jsem tam marůdkovala a jinak i Míša už lyžuje. Měl tam docela nízko, tak jsme dokrmovali. Jinak se všichni kromě mě drží a jsou zdraví. U nás to klátí jednoho za druhým. Myslím ve škole.

reagovat qckmini 20.2.2013 19:56  5%    +  -

pmd: ahojky.U nás je zatím všechno v pohodě.Byli jsme na horách,Kačce šlo lyžování už parádně-ubrzdí :)) tam má vždycky úplně senzační glymči,nevim jestli je to tim vzdouškem nebo vůbec změnou prostředí,ale když se vrátíme,hned skáče výš.a přidáváme inz.No a zase školka a škola a už se těšíme na jaro až budeme moct jezdit na chaloupku.:))) a co u vás nového?

reagovat pmd 20.2.2013 11:47  5%    +  -

Ahoj holky. Trochu to tady spinká. Jak se vám daří, co nového, jaké máte problémy. Povídejte

reagovat johanny 31.12.2012 10:44  80%    +  -

Já se též přidavám a přeju všem
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK A HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍČKA

reagovat IlonaP 31.12.2012 8:57  94%    +  -

reagovat pmd 25.12.2012 20:26  5%    +  -

Krásné vánoce přejeme všem

reagovat IlonaP 25.11.2012 16:49  100%    +  -

Silvie:

reagovat Silvie 25.11.2012 9:35  7%    +  -

IlonaP: NO jo, oni to mají naučené, vše přesně nalajnováno, ale život je pestrý a podle lajn nejede, chce to tu zkušenost

reagovat IlonaP 24.11.2012 21:28  100%    +  -

Silvie: že víme víc než edukačn sestra a kolikrát i dr mě ani nepřekvapuje
Jak byl Kuba v nemocnici, tak došli medičky na konzultaci a ten dr co je vedl čuměl co víme holt se učej taky od nás rodičů

reagovat pmd 24.11.2012 18:04  5%    +  -

díky za odpověď

reagovat Silvie 21.11.2012 19:42  8%    +  -

pmd: My měli za trestJak Kuba zlobil s měřením a dávkováním inzulínu.
Hihi, nakonec usoudila, že toho víme daleko víc než ona:-) Dostali jsme pochvalu, bylo to jaké hodnoty má jídlo, co dělat když je glykemka vysoko, hypo, jak působí jaký inzulín,...co dělat, když jde sportovat, když je nemocný,..!

reagovat IlonaP 19.11.2012 5:38  100%    +  -

pmd: neměli

reagovat pmd 18.11.2012 17:53  6%    +  -

Ahojky.
Měl jste někdo konzultaci s edukační sestrou? Co jste probírali?

reagovat pmd 12.11.2012 9:49  5%    +  -

No asi je to tu. Dnes ráno si Kris stěžovala, že jí bolí hlava a v krku. Nic tam neměla a sned z toho nic nebude

reagovat Silvie 11.11.2012 17:12  5%    +  -

IlonaP: Na hlívu jsem slyšela chválu, preventan u starších kluků byl OK, Matymu nepomohl.
Tomu asi fakt až lázně, dozrání imunitního systému,dlouhodobé přeléčení kvasinek v krku, vysazení spreyu na dobré dýchání/ted už jen při záchvatu stříknem ventolín/ a právě oscillo, ale to dávám jen v inverzním počasí.

reagovat IlonaP 11.11.2012 14:46  84%    +  -

Silvie: dávám každý den preventan a hlívu , zatím nemůžu říct jak jestli to má význam

reagovat Silvie 11.11.2012 8:18  5%    +  -

IlonaP: Ili, to tak bylo jen jednou, ketoacidozu má tak 10x do roka
Jak říkám, pro nás jediná nevýhoda! Když se kanila přicpe přes den, zjistí to hned u jídla, to začne pumpa hlásit, jelikož když dojde ke zvýšení tlaku inzulínu v hadičce, když je ucpaná, tak vříská, ale v noci, když má pididávky, tak to déle trvá, třeba až do snídaně:-( Takže když trumbera má večer třeba 18, dá si víc inzulínu a navýší bazál a ještě něco projde, tak v noci má třeba kolem 10, ale inzulín žádný
Takže ted si dává pozor a mění raději dřív. Ono to je těžko, protože občas se dá blbě napíchnout i ta kanila.

JInak holky, co můžu doporučit po loňské zkušenosti, tak dávat preventivně osccilo, dává se jedna tobolka týdně a kdo nás zná, hlavně Matyáše, tak ví, že byl na atb pořád, pořád horečky, angíny a od loňského listopadu, kdy jsme to tak nasadili, má max 1-2 dny horečku a nic víc a i to tak jednou 3 měsíce a atb ani jednou!!!

Dr. nám doporučila u Kubíka než nějaké vita,íny ta imunoglukany, že to je taky na posílení imunity, tak třeba taky dobrý tip, s tím ještě nemám zkušenost.

reagovat pmd 10.11.2012 21:14  5%    +  -

Né kapačky, né. Raději přepíchnout
Já Míšu nechávám. letos jsem se rozmýšlela, ale dala jsem ho. Už to máme za sebou.

reagovat IlonaP 10.11.2012 19:20  85%    +  -

Silvie: jé, tak to rači na kapačky

reagovat Silvie 10.11.2012 9:49  5%    +  -

IlonaP: Ili, Kubík, tím, že je velký, tak se s tím asi lépe srovná, místo kapačky posílá hadičkou a za 2-3hodky je úplně OK. Jednou, ale z něj vylezlo až odpoledne, nemohl vylézt z postele, mi ráno zavolal, že je mu špatně, že zase ketoacidoza, zopakovala jsem mu co dělat,...nakonec z něj vylezlo, že mu vše babička musela donést do postele. Pak se z toho vyspí. To jsem se na něj zlobila, že mi neřekl, že až tak, že mohl klidně umřít
Je fakt, že od té doby, mění raději dříve

Proti chřipce neočkuji, Očkovala jsem jednou jen Kubíka a zrovna v ten rok, ty kmeny nějak neodhadli a on byl jediný v rodině, kdo chřipku měl. Ale to je malá šance, je to cca 4 roky zpět.

reagovat IlonaP 9.11.2012 23:50  85%    +  -

My jsme měli ketoacidozu taky poprvé, ani nebyl vysoko, max 13 gl. Ale prostě to nesedlo, jindy když byl marod a nejedl, tak to levemir utáhl a teď to nevyšlo.
Doktorka řikala, že to chce poslat tam aspoň nějakej rychlej, i půlku dávky, dát sladký pití třeba, že jak se inzulín nedá, buňky se neotevřou a cukr se hromadí a je to hned. (to jsem chytrá co no až teď ale )

Silvi, to je Kubík dobrej, že to zvládne sám, u nás už se nedalo nic dělat, byl v rozvratu ale kapačka to za pár hodin úplně spravila

Gratulace Kubíkovi k 16 i Daliborovi k nové práci

V pondělí jdem na očkování proti chřipce, dáváte dětem ?

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Děti s DM1
Diskusi založil(a): IlonaP
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si