neštovice v těhotenství

Ahoj u nás teď řádí neštovice jak černá ruka a já byla ráda že je malá chytne dokud je malá je jí necelých 5 let, ale ted jsem narazila na pár článků kde se mluví o kontaktu neštovic s těhotnou ženou. Jsem ve 34 týdnu! Může to být pro miminko nějak nebezpečné?
12.10.2010

Diskusi založil(a) 12.10.2010 Lucie.83

reagovat Mandarinka.M 30.7.2013 21:32  5%    +  -

Kontaktu s lidmi, kteří mají neštovice, byste se měla v těhotenství pokud možno vyhnout. Nemusí se nic stát, ale také to může mít špatné následky. Maminky se v těhotenství vyhýbají i mnohem menším rizikům, takže neštovicím by se měly vyhýbat obloukem.

Anonym 11.12.2010 9:33  1%    +  -

Dobrý den,
to, že jste již neštovice jednou prodělaly neznamená, že je nemůžete dostat znovu. Proto všem těhotným doporučuji vyvarovat se kontaktu s nakaženým dítětem, pokud je to možné.

reagovat Nojaa 27.10.2010 22:00  5%    +  -

tak on si kazdy v tom mnozstvi informaci najde to svoje, ze jo ;-)? ony celkove detske nemoci v dospelosti jsou hodne neprijemne, at uz by se jednalo o nestovice, spalnicky, zardenky, priusnice apod. V tehotenstvi muze vadit i chripka. lepsi je na to vsechno spis nemyslet :-).

reagovat Lucie.83 26.10.2010 12:04  61%    +  -

faD: zarděnky jsme tu už řešily ty se očkují

reagovat faD 26.10.2010 3:22  5%    +  -

Nojaa: To se divila i dětská doktorka že když já dostala neštovice v 7 měsíci těhotenství že u mé dcery která je chytla v jeslích ve dvou letech se tedy žádné mé protilátky které by do ní měli přejít neprojevili žádný lehčí průběh nebyl. Doktor taky říkal že není ani tak nebezpečný ten virus jak průvodní vysoké horečky.
Na co si ale dát pozor jsou zarděnky, kdo je prodělal v dětství ten může být v klidu kdo ne ten by se jim měl hledět vyhnout.

reagovat Lucie.83 25.10.2010 20:19  61%    +  -

Nojaa: jopjo přesně tohle jsem četla na netu proto jsme byla vyděšená můj doktor mi vynadal že ještě jednou budu číst na netu podobné hovadiny nechá mi net osobně vypojit

reagovat Nojaa 25.10.2010 13:18  5%    +  -

Na plane-nestovice.cz pisou tohle:
Plané neštovice jsou u těhotných žen velmi nebezpečné. V prvním trimestru těhotenství může virus způsobit poškození zraku, sluchu a mozku plodu, přesto je malá pravděpodobnost tohoto poškození plodu. Onemocnění nehrozí ženám, které neštovice již prodělaly. U těch, které je ještě neměly, se doporučuje očkování. Nakazí-li se žena od začátku 2. trimestru do 5 dnů před porodem, získá dítě od matky protilátky a infekce se u něj projeví jen velmi mírně nebo vůbec.Vysoké riziko hrozí, pokud se matka nakazí v období od 5 dnů před porodem do 2 dnů po porodu, kdy si nestihne vytvořit protilátky, které by mohla předat dítěti. V 17% případů přichází dítě na svět už infikováno, bez jakékoliv ochrany. Až u 30 % z infikovaných novorozenců má onemocnění smrtelný průběh.

reagovat Lucie.83 22.10.2010 19:17  63%    +  -

přesně tak řikal mi to i můj doktor že v prvním trimestru je to blbý protože s emůže potratit ale pak že už to nevadí. Že to postižení a podobné věci nemůže nikdy být z neštovic ale že je to jen jaká si pověra

reagovat faD 22.10.2010 9:06  5%    +  -

Neštovice sem měla v 7. měsíci těhotenství malá se narodila 3,45 kg naprosto zdravá, ona pak neštovice dostala ve dvou letech. Ve škole prospívala s průměrem 1,0 tak bych se toho tolik nebála horší je prý je dostat v prvním trimestru.

Anonym 21.10.2010 22:30  1%    +  -

Jako dítě jsem neštovice taky měla.

Anonym 21.10.2010 22:29  1%    +  -

Ahoj,já jsem prodělala skrytý neštovice v těhotenství dcera se narodila ve 42 tt- měla 2,85 a 47.Jen byla pořád nějaká pomalejší ve skoro 4 letech ještě pořád nechtěla mluvit,čůrala do plen.
Doktoři to přiklepli právě tomu.Ted je ve škole -ještě pořád dobře nemluví,má přiklepnutý 1.stupen.
Má psáno v papírech mentální postižení-ohledně mluvy.Psych.říkla,že se to určitě zlepší,ale potřebuje to čas....

reagovat mala.divizna 18.10.2010 16:02  100%    +  -

máte pravdu, koukla jsem na očkovací kalendář, a zarděnky se očkují. Dcera to nemá zřejmě z jiných důvodů, má jiné očkování kvůli nemoci v dětství.

reagovat Lucie.83 16.10.2010 18:31  96%    +  -

JTina: vid taky si myslim že zarděnky se očkují všem aspon teda holkám určitě

reagovat mala.divizna 16.10.2010 9:34  100%    +  -

JTina: aha, a nebyla tam nějaká mezera ? Má starší dcera (16)zarděnky očkované nemá

reagovat JTina 16.10.2010 0:06  20%    +  -

mala.divizna: zardenky se stale povinne ockuji, jsou soucasti vakciny Priorix (zardenky, priusnice, spalnicky)

reagovat mala.divizna 15.10.2010 19:05  100%    +  -

Lucie.83: myslím, že už se delší dobu neočkují, už se na našem území dalo by se říct nevyskytují. Naše ročníky ( 70. léta ) očkovaná jsou, dnešní děvčata už asi ne.

reagovat mala.divizna 15.10.2010 19:04  100%    +  -

Dobrý večer. Zarděnky v těhotenství jsou velmi nebezpečné, mohou způsobit hluchoslepotu a mentální retardaci. O vlivu neštovic v těhotenství moc nevím, určitě záleží na mnoha faktorech, tj. v jakém stadiu těhotenství se chytnou a v jakém rozsahu. Je pravda, že plané neštovice a pásový opar způsobuje stejný vir - herpes, ale není pravda, že kdo měl neštovice, nechytne herpes zoster. Naopak už je to pravděpodobnější - kdo měl HZ, neměl by už mít neštovice.
Ono, v těhu se dá chytnout takových breberek, že to by ta žena musela žít pomalu v izolaci, aby na ni něco nesedlo

reagovat Lucie.83 15.10.2010 11:13  97%    +  -

zarděnky se snad povině očkujou ne?

reagovat Stefi 15.10.2010 10:41  100%    +  -

Vrbenka: zarděnky jsou nněco jiného ,ta jsou opravdu pro plod nebezpečné.

reagovat Stefi 15.10.2010 10:40  100%    +  -

Mata69: no to je pak dobrý ,takže pak ve stáří spíš chytneš pásový opar ,který je víc nebezpečný jak dětské neštovice.

reagovat Vrbenka 14.10.2010 20:50  88%    +  -

Ahoj Trochu se vám připletu do diskuse.Dětské choroby vadí ale jen do určitého týdne těhotenství přesně to nevím.A ze svého okolí vím o jedné teď už skoro 50 let staré dívce jejíž maminka dostala myslím zarděnky a je mentálně postižená.Dostala je od staršího syna.

reagovat Lucie.83 14.10.2010 19:58  96%    +  -

Mata69: fakt tak to je taky dobré vědět.mi ted holce očkujem klíště už byla 2x tak snad to něco do sebe má je jima pořád obalená

reagovat Mata69 14.10.2010 19:54  100%    +  -

A to očkování je taky asi na dvě věci, švagrová nechala holky očkovat a stejně neštovice chytly. Prý se očkováním nezíská tolik protilátek jako když si je člověk prodělá ty neštovice.

reagovat Lucie.83 14.10.2010 11:18  95%    +  -

holky všem vám mc děkuju dneka jsem ještě byla u svojí obvodačky at se mi koukne do karty jestli jsme je měla a prej ano a taky řikala že by se nic stát nemělo tak zase můžu s klidem spát

reagovat JTina 13.10.2010 22:06  20%    +  -

Lucie.83: Ahoj, jak pisou holky, tak pokud jsi nestovice prodelala, tak by Tobe ani miminku nemelo hrozit opravdu nic. Mam potvrzeno i od doktorky.
Trochu je to cele straseni a farmaceuticka lobby, aby rodice daly ockovat vsechny deti proti nestovicim, takze to tak jako cele neni uplne fer, ale to uz je holt tak.
No a trochu je to take tim, ze nekdo treba potratil a melo to nejakou vzdalenou souvislost s nestovicema (jako ze je dite v rodine melo, mamina byla tehotna a potratila, jenze nepotratila tak uplne kvuli nestovicim, ale proste proto, ze to tehotenstvi nebylo uplne ok a to se pak jako pribeh (byť samozrejme pravdivy) siri po netu jako mor a strasi lidi).

Jinak velmi nebezpecne je to jako nemoc u dospelych muzu. Obecne - pokud rodice decka nedaji ockovat a decka nechytnou nestovice sami do skolniho veku, tak pak je dobre naockovat.

Tak drzim pesti, at se narodi zdrave mimco a jste v pohode

reagovat Lucie.83 13.10.2010 19:35  96%    +  -

LenkaMad: ani nevíš jak jsme za tuhle zprávu ráda jsi první kdo ej měl tak jak všude píšou že je to strašně nebezpečné tak jsme ráda že vidím že to jde i bez problémů

reagovat LenkaMad 13.10.2010 18:03  18%    +  -

Já dostala (před 16 lety) neštovice týden před porodem. Malý se narodil v pořádku, neštovice ode mě nedostal. Dotáhl je až ve 4 letech ze školky. Po porodu mu akorát dávali preventivně hned antibiotika a neočkovali ho na TBC (to až v 6ti týdnech), ale jinak byl OK.

reagovat monča35 13.10.2010 9:25  100%    +  -

všem krásný den před šetnácti lety sem byla těhotná v 6 měsíci přišla sem do kontaktu s neštovicema já sama je ještě neměla gynekolog mě vystrašil natolik že do konce těhotenství sem se jen nervovala ale vše dopadlo dobře vpořádku dcera v srpnu měla letos 15 narozeniny

reagovat violass 13.10.2010 8:30  10%    +  -

já jsem se na to ptala na gyn. když jsem byla těhotná a když jsi ty prodělala neštovice tak to plod nemůže chytnout

reagovat Lucie.83 12.10.2010 18:41  91%    +  -

početla jsem dál a prý pokud matka je měla nebezpečí by být nemusela ale jen pokud má dost protilátek. pokud je prodělala slabě může je každá žena dostat znova no tedy i muž.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: neštovice v těhotenství
Diskusi založil(a): Lucie.83
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si