Dělení SJM - prodej bytu

Tchán by rád prodal byt, který má v SJM se svou nesvéprávnou manželkou, jejímž je opatrovníkem.
Jak bude soud postupovat. Peníze z prodeje bytu rozdělí na půl, on si bude moci se svou polovinou dělat co chce a k nakládání peněz s poloviinou manželky bude potřebovat svolení soudu, nebo soud nařídí peníze uložit na jeden společný účet a bude nad ním dohlížet?

Pokud 1 ucet, je to podle me omezovani jeho svobody. Už to, ze jeho manželka je v poměrně nizkym veku az tak nemocna, ze je neschopna skoro niceho je pro nej velky trest a jeste mu to stat ztezuje. cely zivot tvrde pracoval, aby si treba mohl v duchodu neco koupit a ted bude muset zadat soud aby si mohl koupit treba motorku? utratit tisice za pravniky na zadosti a soudni poplatky a za pul roku dostat rozhodnuti, ze si to koupit nemuze, protože nekdo, kdo do situace rodiny vubec nevidi (kolizni opatrovnik), rozhodne o tom, ze to neni v zajmu jeho manzelky?

Je mozne pozadat o zuzeni SJM jen u tech penez z prodeje? a je pravdepodobne, ze to u soudu projde?
18.11.2010

Diskusi založil(a) 18.11.2010 macekB

 
 

Anonym 21.11.2010 8:55  1%    +  -

macekB: Hm, zdá se tedy, že vše víte...tak promiňte, že jsem reagovala.

reagovat macekB 20.11.2010 20:01  22%    +  -

Hm, ale to ja přece davno vim, že to musi jit přes soud. Proto moje otazka zněla : Jak bude soud po prodeji postupovat....... MLuvila jsem s pravnikama a ti se vsichni schodli na tom, že s prodejem by neměl byt problem, ale v nazorech jak soud nařídi nakladat s těmi penězi z prodeje se jejich nazory liši.

reagovat Henriete 20.11.2010 8:32  35%    +  -

Ahoj přidám svoji zkušenost.
Kamarádka má nesvéprávnou maminku i když máma je relativně v pohodě nesmí mít větší částku peněz protože by to hned utratila ....mázařízené obědy aby vůbec edla ale jinak zvládá bydlet sama.Má kamarádka je ofociálně jejím opatrovníkem.
Te dji máma dala zahradu že ji může prodat cca 150 000 zahrada se prodala vše bylo ok ale pak přišel problém že musí k soudu naštěstí kupující byl v pohodě měl dost trpělivosti.
Máma musela k soudu a to stačilo jen musela podepsat že o prodeji ví a že je vše v pořádku.
Je to vše ujeté protože máma je na tyhle ukony nesvéprávná a tak je to vše ujeté ale vše proběhlo v po hodě.Ale trvalo to myslím 7měsíců.

Anonym 19.11.2010 19:12  1%    +  -

Především by měl uvědomit soud o svém záměru prodat byt. Soud by měl pro tyto účely stanovit nového opatrovníka, který bude zastupovat zájmy jeho manželky, protože se může v krajním případě stát i to, že soud nesvolí s prodejem, pokud to nebude chránit zájmy mamželky.
Takže nejprve bych doporučila kontaktovat soud.

reagovat macekB 18.11.2010 22:16  22%    +  -

Může mi prosím někdo, kdo do věci trochu vidí říci svůj názor?
Díky

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělení SJM - prodej bytu
Diskusi založil(a): macekB
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si