Rehabilitační lázně pro děti

Bylo vaše dítě v nějakých lázních? Jaké máte zkušenosti? Zajímají mě hlavně Jánské Lázně, Klimkovice, Lázně Bělohrad a Velké Losiny.
6.1.2011

Diskusi založil(a) 6.1.2011 Alili

Anonym 23.10.2014 9:20  1%    +  -

Navštívila jsem lázně v Klimkovicích, můžu říct, že na tyhle lázně nemají žádné jiné, co se přístupu k dětem či vybavení týče. Každý pokoj byl pouze pro dva a byl vybaven vlastní koupelnou i toaletou. Program byl jak pro děti menší, tak pro ty větší plnohodnotně zařízený. Nyní jsem v Janských lázních a jsem zděšená, jako plnoletá jsem byla bohužel umístěna na dětské oddělení, které je opravdu hrůzostrašné, od pokojů, přes společné záchody a sprchy, kam dítě nemůže bez dozoru, což je hlavně pro ty starší dost nepříjemné až ponižující. Co se procedur týče například průběh bazénu je takový, že si děti dělají půl hodiny co chtějí, to by se v Klimkovicích nestalo, tam se v bazénech cvičí. Takže za mě, Janské Lázně už opravdu nikdy více.

reagovat mlíčko 20.1.2011 15:12  92%    +  -

Alili:Jánky jsou zaměřené na pohybové.
Je to jedna obrovská budova, takže narozdíl od Jeseníků je všechno v jednom.
Děti jsou po třech na pokojích, musí si samy uklízet, stlát i převlíkat.
Každé dítě má svoji postel - lůžkoviny se denně ukládají dolů do úložného prostoru, svůj stolek snad i s lampičkou, noční stolek a úzkou skříňku na oblečení.
Je tam možnost praní prádla, ale každý kus musí být řádně podepsaný celým jménem, jinak za to neručí.
Můžeš si tam nechat v zamčený místnosti třeba kufr nebo sedačku.
Boty se nechávají ve zvláštní místnosti.
Plavky také, dezinfikují se.
Mě teda nechtěli vůbec pustit na pokoj - při návštěvách.
Dole v budově je recepce, nahlásíš kam jdeš a buď tě pustí nahoru nebo dítě pošlou dolů.
Při nástupu tě podrobí jak primářka - rodinná zdravotní anaméza tak pak sestry podrobnému výslechu, na to se obrň trpělivostí.
Musíš kromě jiného nahlásit komu dovolíš, aby Tvoje dítě navštívil, jinému ho nedají.
Když přijdeš na návštěvu, podepíšeš, že si bereš dítě a kdy ho vrátíš - přes noc ne, jídlo musíš zajistit sama, nic neschovávají, ale na oběd se může vrátit i na večeři a zase i pro ni můžeš přijít po jídle.
Každý má jasně daný procedůry, volný čas - zaplněný vycházkama a dalšíma věcma s vychovatelkama.
Jídlo se nesmí vynášet z jídelny.
Procedůry - cvičení každý den a i individuál, takže i 2x denně, bazén a moje dcera měla i masáže, snad i perlička, inhalace, průplach nosu.
Jsou tam děti s krozetem, na vozíku a i jinak postižené - na to dceru určitě upozorni.
Krásná příroda, mimo ruch města.
Velmi milá primářka.

Nevím kolik je Tvé dceři, když zkusíš psycholožku, mohla bys jet taky.

reagovat danajur 20.1.2011 11:40  46%    +  -

Alili: Pokud píšeš o Klimkovicích,tak samozřejmě mají cvičení,to ano,jak Vojtu,tak i Bobatha i jiné,ale rozhodně je cvičení během týdne méně,než v Jánkách.Tam je prý každý den i dvakrát,v Klimkovicích tak 3x týdně.My jezdíme do Klimkovic,jsme tam opravdu spokojení,je tam moc hezky.

reagovat Alili 20.1.2011 10:00  52%    +  -

danajur: Podle webovek mají i rehabilitaci, zmiňovala mi je naše lékařka, proto jsem jim psala a zjišťuji.

reagovat danajur 19.1.2011 22:52  46%    +  -

Alili: No Klimkovice nejsou moc o cvičení,spíš je tam ta jodobromová voda.Na cvičení jsou prý lepší Jánky.

reagovat Alili 19.1.2011 21:57  52%    +  -

mlíčko: Verunka má kratší nohu a má po aplikaci botolotoxinu. Potřebujem rehabilitační lázně, takže konkrétně Jánské nebo Klimkovice.

reagovat danajur 19.1.2011 19:29  45%    +  -

No my jezdíme s malým do Klimkovic,dvakrát tam byl s námi i starší, a ten byl na oddělení.S malým jsem byla společně.Staršímu se tam moc líbilo,samozřejmě si musel zvyknout,ale moc rád by jezdil i dál,ale už je starší.S malým bychom chtěli zase jet.

reagovat mlíčko 19.1.2011 19:12  89%    +  -

Alili: jo a jak hodně to spěchá, a jestli jede poprvé?

Máš - li dotaz napiš do vzkazů.

reagovat mlíčko 19.1.2011 19:12  89%    +  -

Alili:ahoj, nevím přesně jak máš velké dítě, jaké problémy a odkud jsi.

Já mám vlastní zkušenosti 6x lázně Jeseníky se dvěmi dětmi a loni byly samy v Jánkách.

reagovat mala.divizna 10.1.2011 20:13  87%    +  -

Alili: tak si to sepiš, pošli mi to do vzkazů a já jí to přepošlu. Ona sem na Dámu nechodí.

reagovat Alili 10.1.2011 19:17  44%    +  -

mala.divizna: To budu ráda, dotazy určitě budou, hlavně na provoz, v kolik se vstává, jestli je tam nějaká vizita, kde se děti učí, v kolik je večerka.

reagovat mala.divizna 9.1.2011 19:59  87%    +  -

Alili: nemáš zač :-)
Kdybys měla konkrétní dotaz, tak se můžu zeptat mé kamarádky, která jezdí do Jánek pravidelně každý rok už několik let se svou dcerkou.

reagovat Alili 8.1.2011 22:04  45%    +  -

mala.divizna: Díky, přesně to jsou ty zkušenosti po kterých prahnu, moc jsi mi pomohla.

Volíme vlastně mezi Klimkovicemi a Jánskými, zatím sbírám informace. Jánky jsou mi sympatičtější.

reagovat Alili 8.1.2011 22:02  45%    +  -

Durga: V názvu diskuze píšu, že mi jde o rehabilitaci, tedy pohybové ústrojí.

reagovat Durga 8.1.2011 13:31  39%    +  -

Alili: I dětské lázně jsou zaměřeny na různé choroby. Takže nelze napsat, které jsou nej. Dcera byla po operaci močových cest v Bludově a vůbec se j nechtělo domů. Byla tam velmi spokojená a co se týče školy, líbilo se jí tam. Určitě nepřijela opožděná s výukou a měla hodně krásných vzpomínek na různé akce, které se tam konaly.

reagovat mala.divizna 7.1.2011 20:36  87%    +  -

Alili: no ono už je to ale asi 6 let, co jsme tam byli, možná i déle, tak nevím, jestli ti můžu poskytnout aktuální informace - spíš ne.

Byla jsem tam se 2 dětmi, což bylo samo o sobě hodně náročné, protože jsme lítali z jedné procedury na druhou a někdy těžko těžko stíhali, byli jsme hrozně unavení.

Jídlo bylo dobré, kuchařka byla vtipná a milá ženská, tu si dodnes pamatuju. Rehabky jsou tam taky příjemné. Nám ale nevyhovoval denní režim, děti byly malé, nemohly po obědě spát, byly unavené, nemocné, kvůli tomu jsme museli být denně před 7 ráno na vizitě, tím se to ještě zhoršovalo... Víckrát jsme nejeli, u synka přišel regres, my nejsme ti správní lázeňští šviháci :-)
Výlety - Jánky bylo malé skromné městečko, uprostřed kopců, takže kamkoli se vydáš, je to do kopce. Je tam lanovka na Černou horu ( to jméno si možná nepamatuju dobře ), my jsme tam chodili jen tak po okolí, žádný vyloženě cíl jsme neměli. Děti, co tam byly samotné, měly program i odpoledne, byla tam zobcová flétna, jezdili za námi s koňmi, chodilo se do bazénu, atd..

Řeknu to takhle - já bych své dítě do Jánek pustila právě proto, že je to ( nebo bylo ) takové malé městečko, neprofláknuté, není tam tolik míst, jako třeba v Mariánkách, a taky míň lidí, ale větší klid, snad i bezpečí... mám z toho ten dojem. Pro moje samostatné dítě by byly Jánky dobrá volba, za A - jsou tam odborníci a za B je to tam klidnější než ve velkých lázních.

Ale jak už jsem psala, je to dlouho co jsme tam byli, dnes už může být všechno jinak.

reagovat Alili 7.1.2011 19:54  45%    +  -

mala.divizna: Marně hledám nějaké spojení ze Svobody pod Úpou do Jánských Lázní! Přece nepůjdu s Verunkou, která má problémy s chozením, celou štreku od vlaku pěšky?!

reagovat Alili 7.1.2011 19:36  45%    +  -

mala.divizna: Super, zerovna Jánské mě zajímají nejvíc. Nešetři podrobnostmi!! Kolik jste měli za den procedůr, jaké mají jídlo? Jsou tam i nějaké svačiny? Co odpolední program pro děti? Dá se tam chodit na výlety?

reagovat mala.divizna 7.1.2011 12:26  87%    +  -

Ahoj, máme zkušenost s Jánskými lázněmi, byly tam moje mladší děti, ale se mnou. Jak to chodí, když jede dítě samo, bohužel nevím :-(

reagovat Alili 7.1.2011 11:51  44%    +  -

Holky moc prosím o vaše zkušenosti s lázněmi. Jde mi především o lékařskou péči a procedury, ale chtěla bych i dobrou lázeňskou školu a další aktivity pro děti. Vzhledem k věku dcery pojede nejspíš sama bez doprovodu.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Rehabilitační lázně pro děti
Diskusi založil(a): Alili
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si