DOMÁCÍ ŠIKOVNÝ RADÍLEK

Ahoj ženušky - hospodyňky.

VÍTEJTE, ĆTĚTE A ZKOUŠEJTE. A nezapomeňte:
Domácnost má být tak čistá, aby byla zdravá a tak špinavá, aby byla šťastná!

Občas klikni i na nástěnku, kde jsou příspěvky s delším textem.

Ahoj děvčata, hezký každý den a přispějte sem.

DISKUSI JSEM PŘEDALA: domácíbuchtička.

Děkuji pokračujeme:

20.1.2011

Diskusi založil(a) 20.1.2011 Sallow

OBSAH NÁSTĚNKY - klik

***************************************************************************************

OBSAH NÁSTĚNKY: ...
KLIKNI ZDE

Hezký den, moc vás prosím, kdo sem chodí, nechte tady nějaký vzkazík nebo stačí ikonka, abych věděla, že tato diskuze tady není jen na parádu.Děkuji.

1* DOMÁCÍ SALON KRÁSY
2* DOMÁCÍ KUTILSTVÍ
3* DOMÁCÍ ČISTÍRNA
4* VYCHYTÁVKY DO KUCHYNĚ
5* DOMÁCÍ MAZLÍČCI
6* TIPY PRO ŠVADLENKY
7* DOMÁCÍ PRÁDELNA,ŽEHLÍRNA
8* VOŇAVÉ TIPY
9* PRYČ S PACHY
10* PÉČE O ČTYŘKOLOVÉ NEŽIVÉ MILÁČKY
11* RADY PRO ZAHRADNIČKY
12* TIPY SVÁTEČNÍ
13* OSTATNÍ DOMÁCÍ VYCHYTÁVKY
14* UŽITEČNÉ ODKAZY
15* GASTROHUMOR aj.SRANDIČKY
16* RADY SEZÓNNÍ
17* DĚTSKÉ OKÉNKO
18* SLANÉ RECEPTY
19* DOMÁCÍ LÉKÁRNA
20* NA POTVŮRKY S PLÁCAČKOU
21* BYLINKY-OVOCE-ZELENINA aj.
22* OSTATNÍ RADY VŠEHO DRUHU
23* ZDRAVÉ RECEPTY K PEČENÍ

Sallow 8.7.2011 18:00

reagovat joja17 14.5.2019 16:44  100%    +  -

domácíbuchtička:

reagovat domácíbuchtička 13.5.2019 17:21  11%    +  -

joja17:

reagovat domácíbuchtička 13.5.2019 17:20  11%    +  -

vendy169:

reagovat vendy169 7.5.2019 19:02  36%    +  -

ano, chodím sem pravidelně a Vaše rady využívám, pokračujte.

reagovat domácíbuchtička 6.5.2019 11:26  9%    +  -

Rychlá a dobrá buchtička:

Rychlá kefírová buchta

400g polohrubé mouky
350g moučkového cukru
50g kakaa
2 vejce
200 ml oleje
1kefír nebo podmáslí (500 ml)
1kypřící prášek
tuk a hrubá mouka na formu

Poleva
150 g moučkového cukru
4 lžíce horké vody
2 lžíce citronové šťávy
50g kokosu

reagovat joja17 5.5.2019 12:47  100%    +  -

Našla jsem na netu zajímavé čtení,tak jsem si řekla, že se podělím.Lógr nevyhazujte. Je to užitečný pomocník v domácnosti i na zahradě
5.5.20193 minut čtení
Ti z vás, kteří vypijí denně i několik káv, dobře vědí, kolik zbytků po kávě zůstane. Ať už pijete turka, děláte si kávu ve frenchpressu nebo preferujete automatický kávovar, vždy je nutné zbytky kávy vyhodit. Není vám toho dopadu občas líto? Nám tedy je a navíc vám tento „odpad“ může být ještě hodně užitečný. Lógr z kávy se dá využít doma i na zahradě k celé řadě věcí, které by vás možná ani nenapadly. Až si tedy příště dopřejete šálek své oblíbené kávy, nezapomeňte lógr uschovat. Nyní si ukážeme, jak jej můžete využít.

Eliminace pachu
Káva má nádhernou vůni a to i pro ty, kteří jí jinak běžně nepijí. Je velmi aromatická i dlouho po tom, co byla použita a toho se dá využít v domácnosti.

Zbytky kávy můžete dát do malé misky a vložit je do lednice nebo mrazáku, abyste eliminovali pach jídla. Stejnou službu udělá lógr i ve spíži, kde bude navíc držet zpátky i moli nebo jiný hmyz.

Můžete jej také použít k odstranění zápachu z rukou po práci s cibulí či česnekem. Namísto mýdla si ruce promněte s lógrem a opláchněte čistou vodou. A zápach bude ten tam.

Pomocník na zahradě
Lógr funguje jako skvělé hnojivo. Kávová zrna v sobě mají mnoho ,látek a živiny, které v ní zůstanou i po namletí a spaření. Tyto živiny přijdou zcela vniveč, pokud lógr vyhodíte do koše. Namísto toho jej přidejte do květináčů nebo jej rozsypte po záhonku. Vaše rostlinky vám budou velmi vděčné. Budou mít dostatek fosforu, draslíku, hořčíku i mědi, které potřebují ke správnému růstu.

Opravář nábytku
Zbytky od kávy můžete použít i ke drobným opravám na nábytku. Zejména drobná škrábnutí s pomocí lógru snadno zmizí. Stačí smíchat jen několik lžic lógru se lžící oleje. Vznikne pasta, kterou poté naneste na škrábance na dřevěném nábytku. Káva je obarví tak, že nebudou vidět a olej vyplní a ošetří okolní dřevo.

Nepřítel hmyzu
I když lidé kávu milují, hmyz ji naprosto nesnáší. Budete-li vonět po kávě, budou se od vás mouchy, komáři i vosy držet na hony daleko. Skvělým tipem je obsypat vstupní dveře nebo okenní římsy lógrem proto, aby vám do domu nevnikali pavouci ani mravenci. Než překonat tuto překážku, raději si najdou jinou skrýš.

Pro psi i kočky
Naopak vašim domácím mazlíčkům udělá lógr dobře. Po koupání psa či kočky mu do srsti vetřete několik hrstí starého lógru, nechte chvíli působit a spláchněte vodou. Káva ne sebe nachytá všechnu zbylou nečistotu, odstraní blechy i jiný hmyz a navíc se po ní bude kožich vašeho mazlíčka krásně lesknout a vonět.

Pokud nechcete, aby vám kočky vykonávaly potřebu na záhonky, pak je posypte směsí lógru a pomerančové kůry. To je spolehlivě odradí od toho, aby si z vašich květinových nebo zeleninových záhonků udělaly vlastní záchod.

Pro krásnou pleť
Káva je skvělá i na pleť. Zbytky kávy smíchejte s trochou mléka vytvoříte si jemný peeling, který prospívá zejména aknózní pleti. Má totiž stahující a antioxidační vlastnosti, takže pleť jemně čistí a dodává ji vitamíny, které potřebuje. Zároveň ji s pomocí jemných zrníček zbavuje odumřelých buněk a zanechává ji svěží a hydratovanou. Pozor si ale dejte, pokud jste opravdu bledulky. Káva samozřejmě lehce barví a na světlé kůži by se mohly udělat tmavé skvrny.

Peeling jednoduše naneste na pleť, několik minut masírujte krouživými pohyby a poté smyjte vlažno vodou. Jedná se o přírodní a velice citlivý prostředek, který vás dovede ke krásné a čisté pleti.

reagovat domácíbuchtička 21.4.2019 10:52  21%    +  -

Čím vším můžete barvit vejce a dát tak sbohem klasickým syntetickým barvivům?

Cibulové slupky pro hnědočervené odstíny
Při vaření dávejte stranou slupky z cibule, dokáží vajíčka krásně obarvit a při troše snahy vytvořit i jedinečnou mozaiku. Stačí připravit silný vývar ze slupek a v tom vajíčka uvařit. Čím silnější odvar budete mít, tím sytějších barev docílíte. Pro jistotu nechte vajíčka ve vodě ještě přes noc a slijte je až po několika hodinách. Po zaschnutí nebudou barvit. Vajíčka můžete vložit do silonové ponožky, kam umístíte například drobné lístky nebo je omotáte provázkem. Místa, která byla tímto způsoben zakrytá, zůstanou neobarvená a vajíčka budou skutečně originální.

Koření pro sytou barvu
Do vody před vařením vajíček můžete přidat dvě polévkové lžíce kurkumy. Ta se postará o zářivě žlutou barvu. Pravděpodobně se dostane i přes skořápku a obarví bílek, ale vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní barvivo, nemusíte se ničeho obávat. Podobného výsledku dosáhnete s červenou paprikou. I v tomto případě přidejte dvě lžíce koření do vody a vajíčko uvařte. Pokud chcete vařit více vajec najednou, množství koření tomu přizpůsobte.

Červená řepa obarví vajíčka i ruce
Pozor na červenou řepu. Vejce zbarví do růžova, ale barva z vajíček pouští a koledníci by vám nepoděkovali. Navíc vaření v řepové šťávě není příliš účinné. Raději použijte strouhanou řepu a vložte do ní už uvařené vejce. Nechte několik desítek minut, vajíčko vyjměte a nechte oschnout. Potom stačí použít hadřík namočený do octu a párkrát vejce otřít. Ocet by měl barvu udržet.

TIP
Pro barvení můžete použít i slupky. Mezi ně vložte uvařené vajíčko. Slupky nebudou po celém povrchu, proto vytvoří zajímavou mozaiku. Po vyjmutí opět použijte ocet.

Čerstvé bylinky pro zelené odstíny
Vyrazte na louku nasbírat první jarní byliny. Nezapomeňte na kopřivu, která bude při barvení nejdůležitější. Kromě ní můžete nasbírat i listy pampelišek nebo bršlice. Bylinky vložte do hrnce spolu s vejci a vařte alespoň 20 minut. Žloutek pravděpodobně trochu zmodrá, což je následek delšího vaření. Nicméně přírodní barvy potřebují o něco delší čas, aby se do skořápky pořádně vpily. Vejce klidně nechejte ještě několik hodin ve vývaru.

reagovat domácíbuchtička 16.4.2019 10:58  25%    +  -

A co odstranění ochlupení? Provádíte je šetrně?

Zapomeňte na holení žiletkou a svědění. Tímto přírodním receptem se jednoduše zbavíte ochlupení v podpaží!

Od
Lenka.K

1) Vložte do pohárku cukr a citrónovou šťávu a míchejte, než se cukr zcela nerozpustí a nevznikne jemná pasta.

2) Pastu si pak naneste do podpaží a nechte pár minut působit.

3) Následně si podpaží opláchněte čistou vodou a dobře otřete ručníkem.

Uvedenou proceduru opakujte 2 krát týdně. S každou další aplikací budou chloupky stále méně viditelné, až nakonec po určitém čase úplně zmizí.

Následně už bude stačit jen udržovací kúra jednou za 1 až 2 týdny, případně ještě méně. Bude to záviset na tom, jak rychle se začnou chloupky obnovovat.

Výhoda receptu oproti holení

Na odstraňování chloupků v podpaží se běžně používá holení. Při něm však chloupky hrubnou a rychleji dorůstají. Po holení bývá navíc pokožka často podrážděná a hrozí dokonce zarůstání chloupků do kůže, což způsobuje pupence a záněty.

Naproti tomu, citrón oslabí vlasové kořínky, chloupky se tak stanou tenčí, po odbarvení světlejší a také rostou pomaleji. Vyhnete se také problémům s jejich zarůstáním a podrážděnou pokožkou. Proto neváhejte a určitě uvedený recept vyzkoušejte! Zaručeně neprohloupíte.

reagovat domácíbuchtička 16.4.2019 9:39  25%    +  -

rajmilid:

reagovat domácíbuchtička 16.4.2019 9:14  25%    +  -

* krásné bílé prádlo pomocí přidání nerozmělněných skořápek v síťce do prádla

reagovat Sallow 15.4.2019 8:55  100%    +  -

Pizzy*: Počkám, ono se to nějak vyvrbí. Popelnice je stále poloprázdná

reagovat Pizzy* 14.4.2019 21:18  5%    +  -

Sallow: Tak jedině poptat se v rodině nebo známých, zda by se někomu hodily a nebo rovnou vyhodit Někdy je to s nevhodnými dárky těžké

reagovat Sallow 14.4.2019 17:40  100%    +  -

Pizzy*: To opravdu NEHROZÍ! Ani se mi nelíbí....

reagovat Pizzy* 14.4.2019 17:17  5%    +  -

Sallow: Třeba časem najdete nějaké využití

reagovat Sallow 14.4.2019 13:34  100%    +  -

Pizzy*: Mám sice zahradu, ale jen dva záhonky. Jsou šikovně osázené, že tráva nemá skoro kde růst. Jinak všude tráva na sekačku.
Tak že já mám zase něco, co NEPOTŘEBUJI.

reagovat Pizzy* 14.4.2019 0:24  5%    +  -

Sallow: Já je mám, zatím jsem je použila asi jednou, ale myslím, že dobrý. My ale máme jen lodžii a zahradnické náčiní nemám, tak na těch mýr pár květináčků budou dobré

reagovat Sallow 13.4.2019 20:06  100%    +  -

Zahradní rukavice s drápy GEKO

reagovat Sallow 13.4.2019 20:01  100%    +  -

Dnes jsem dostala od kamarádky dárek. Byla jsem v rozpacích. Na zahradu nepoužívám rukavice - jen na růže, ale to jen když je stříhám. Jsou na to spešl!
Tyto jsou s drápy!!! Našla jsem na netu - jak je využít: Tady je to VIDEO
TADY KLIKNI

Nijak mě to teda nenadchlo! Darovat je dál nemohu - co kdyby se na ně časem ptala?

reagovat rajmilid 13.4.2019 19:54  100%    +  -

domácíbuchtička: super rady,díky za ně

reagovat domácíbuchtička 4.4.2019 10:27  5%    +  -

Cvičíme ke kráse a zdraví:

Převzato z mailu

Začněte TEĎ s prevencí civilizačních chorob.

Každé ráno, když se posadíte na posteli, zůstaňte s
nataženýma nohama a snažte se klonit hlavu ke kolenům
(ne celým tělem), jen hlavu nechte volně viset několik
minut, kolik vydržíte.

Zpočátku to bolí a dost, protože máte zkrácené zádové
svaly. Postupem času, zhruba za měsíc se vám uleví od bolesti zad, kříží, zkrátka páteř dostane to co potřebuje nejvíc.

Žádné prudké pohyby, vše plynule nádech a s výdechem
pomalu hlavu klonit níže. Odpočívejte s hlavou skloněnou-tzv. bradu na prsa, bude se vám líp dýchat.

Okysličí se krev a vydýcháte špatné, co se v těle usazuje.
Přeji trpělivost a pravidelnost.

Člověk nesmí být otrokem podmínek. Musí si je přizpůsobit,
vytvořit si je.

Žijeme v 21. století, ale myšlenky máme na úrovni 19.
století. Když jsme nemocní, co děláme?
Jdeme za lékařem, potom do lékárny. A co můžeme udělat
sami pro sebe?

Mohu Vám všem něco poradit?
Zaprvé ověřte, máte-li zdravé cévy, klouby a svaly, protože
civilizační choroby velice „omládly“.

Teď i mladí lidé začínají mít osteochondrózu už kolem 30 let.
Opatrně začněte otáčet hlavu doleva-doprava-doleva,
přičemž ramena, krk a záda jsou v klidu.

Slyšíte chrastění v krku? Nemusí to bolet, ale za 10 let
budete mít i bolesti, stáhnutý krk i svaly.

Co z toho vzniká? Migrény, vysoký krevní tlak, bolesti
hrudníku a zad.

Pokud slyšíte chrastění nebo jiné zvuky, znamená to, že se
začínají v kostech ukládat soli, cévy jsou zanesené toxiny, cholesterol a soli se též začnou ukládat v cévách.

A jestli s tím nic neděláte, cévy a kosti začnou kamenět.
Zpočátku to není cítit, ale za 20-30 let se člověk může stát
absolutně nehybným.

Začněte TEĎ ....

Otáčet hlavou doprava-doleva každý den minimálně 20-
30 krát. Opakovat tento cvik nikoliv pouze měsíc, ale po celý život.

„Pište“ hlavou abecedu.

Tento cvik dělejte pomalu, zvlášť se to týká starších lidí, aby
si neublížili, protože mají stáhnutý krk a ramena.

Opatrně tahejte sami sebe za vlasy, napomáhá to přílivu
krve do hlavy a zásobuje mozek a kořínky vlasů živinami a kyslíkem.

Prsty hladit a masírovat si pokožku hlavy na spáncích a
uši, svaly krku pod zátylkem a za ušima, protože zrovna tam vcházejí cévy do mozku.

Jestliže bude člověk dělat tyto cviky každý den 20-30 minut,
sám sebe zbaví nemoci, nebude se bát sklerózy cév,
omládne tvář a zlepší se celková kondice.

Češi mají pěkné přísloví: „Pomož si sám a i Pánbůh ti
pomůže.

Přeji všem, kdo chcete být zdraví a být pánem svého života,
hodně štěstí a zdraví.

reagovat domácíbuchtička 31.3.2019 11:45  5%    +  -

Sallow:

reagovat Sallow 26.3.2019 17:21  100%    +  -

domácíbuchtička: Asi bylo něco s Dámou?!?
Právě jsem se dívala a JSI STÁLE - JAKO HLAVNÍ SPRÁVCE DISKUSE!

Stáhla jsem ti to:
Přehled hlavních správců: domácíbuchtička,
Přidat hlavního správce: Napište přezdívku (nick)

reagovat Sallow 25.3.2019 14:43  100%    +  -

domácíbuchtička: Ahoj, nejde mi vepsat tě jako hlavního správce. Nejde mi ani tě načist na : lidé! Asi se zase v tom hrabou a tak to prubnu později. Já na správce NECHODÍM, nemám proč. Předala se ti tuto diskusi a jen někdy něco napíš.. A na tuto diskusi jen občas nakukuji.

reagovat domácíbuchtička 25.3.2019 13:20  5%    +  -

Velikonoce se blíží - zkuste tyto nápady:
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/9-top-receptov-na-najlepsie-velkonocne-pomazanky/?fbclid=IwAR3nJoSu3qq-_0xLQMabZUIC94PXTw14lBfOocGWD_dasHp-rV9wqBONu08

reagovat Nyna 7.3.2019 21:30  100%    +  -

našla jsem tuto diskuzi a zdá se mim velmi zajímavá

reagovat domácíbuchtička 1.1.2019 19:51  8%    +  -

Šťastný nový rok všem.
A jedeme dál...

3. Jak na silvestrovské skvrny na koberci

Vosk ze svíček odstraňte nejprve nožem, a pak čistěte hadrem navlhčeným benzolem. Nakonec koberec vyčistěte vlažnou vodou.
Kávu odstraňte čistým hadříkem namočeným v roztoku terpentýnu a alkoholu, v poměru 1:1.

Kávu odstraňte čistým hadříkem namočeným v roztoku terpentýnu a alkoholu
Kávu odstraňte čistým hadříkem namočeným v roztoku terpentýnu a alkoholu
Zdroj: istockphoto.com

Zvratky nejprve odstraňte papírovou utěrkou a skvrnu pak čistěte roztokem vody a octa, v poměru 1:1. Nechte 10 minut působit, pak dočistěte čistou vodou a vlhkost odsajte papírovou utěrkou.
Žvýkačku lze nejprve opatrně vytvrdit pomocí zmrazovacího spreje, poté rozmělnit kladivem a zbytky vysát.
Čokoládu, omáčku a jinou mastnotu nejlépe odstraníte benzolem nebo benzenem a poté čistou vlažnou vodou. Nakonec vlhkost odsajte papírovou utěrkou.
Červené víno nejprve odsajte papírovou utěrkou (nikdy netřete, pouze tupujte a odsávejte). Pak skvrnu potřete citronem a vyčistěte vlažnou vodou. Můžete skvrnu také posypat solí, poté propláchnout vodou a opět odsát papírovou utěrkou.

reagovat Ada445 31.12.2018 17:39  100%    +  -

Přeji všem spokojený rok 2019.

reagovat domácíbuchtička 30.12.2018 16:04  9%    +  -

Baštíme na Silvestra:

reagovat domácíbuchtička 30.12.2018 15:32  9%    +  -

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK.

reagovat Sallow 23.12.2018 8:28  100%    +  -

mila52: VRÁTIT, NEBO VYMĚNIT.
Já si vždy schovávám účtenku. Vyplatí se to. Platí 2 roky.
Byla jsem svědkem, že pán vracel skoro zničenou pánvičku ... a uspěl.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: DOMÁCÍ ŠIKOVNÝ RADÍLEK
Diskusi založil(a): Sallow
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si