ŠIKOVNÉ DOMÁCÍ FÍGLE ♥ ♥ ♥

Ahoj ženušky - začínající i pokročilé hospodyňky. Vítám vás v diskuzi u paní radílkové. Nabízím domácí tipy, triky a rady - prima vychytávky jsou tady. INSPIRUJTE SE.

Dozvíte se o neobyčejném užití obyčejných věcí v domácnosti.Mnohem lepší volbou je totiž použít něco, co máte běžně doma.

Občas klikněte i na nástěnku, kde jsou příspěvky s delším textem.

Pozor - zde můžete kromě vlastního textu také vkládat odkazy na dobré rady, tipy a vychytávky, kolující na netu, které zde dosud nejsou.

DISKUSI JSEM PŘEDALA: Sallow

Beru a jedu s vámi dál: domácíbuchtička

>
20.1.2011

Diskusi založil(a) 20.1.2011 Sallow

OBSAH NÁSTĚNKY - klik

OBSAH NÁSTĚNKY: ...
KLIKNI ZDE

Hezký den,klikni a čti:

1* DOMÁCÍ SALON KRÁSY
2* DOMÁCÍ KUTILSTVÍ
3* DOMÁCÍ ČISTÍRNA
4* VYCHYTÁVKY DO KUCHYNĚ
5* DOMÁCÍ MAZLÍČCI
6* TIPY PRO ŠVADLENKY
7* DOMÁCÍ PRÁDELNA,ŽEHLÍRNA
8* VOŇAVÉ TIPY
9* PRYČ S PACHY
10* PÉČE O ČTYŘKOLOVÉ NEŽIVÉ MILÁČKY
11* RADY PRO ZAHRADNIČKY
12* TIPY SVÁTEČNÍ
13* OSTATNÍ DOMÁCÍ VYCHYTÁVKY
14* UŽITEČNÉ ODKAZY
15* GASTROHUMOR aj.SRANDIČKY
16* RADY SEZÓNNÍ
17* DĚTSKÉ OKÉNKO
18* SLANÉ RECEPTY
19* DOMÁCÍ LÉKÁRNA
20* NA POTVŮRKY S PLÁCAČKOU
21* BYLINKY-OVOCE-ZELENINA aj.
22* OSTATNÍ RADY VŠEHO DRUHU
23* ZDRAVÉ RECEPTY K PEČENÍ

Sallow 8.7.2011 18:00

reagovat domácíbuchtička 18.1.2020 15:51  18%    +  -

Co nejraději pijete vy?Teplou vodu s citronem?
Více tipů zde ⏩ https://www.pestryjidelnicek.cz/recepty/
Není k dispozici žádný popis fotky.

reagovat vendy169 16.1.2020 15:10  70%    +  -

domácíbuchtička: já mám nejraději jablko

reagovat domácíbuchtička 16.1.2020 13:31  17%    +  -

domácíbuchtička:

reagovat domácíbuchtička 16.1.2020 13:17  17%    +  -

Jaké ovoce z vyobrazených máte nejraději?
???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ????
Dnes jsem náhodně narazila na tuto skvělou tabulku, informující o zdravotním prospěch toho kterého ovoce????

A jelikož jsem ikdyž amatérský, tak maniak na zdravý jídelníček????..hned jsem si obrázek uložila

Pegí bláznivý svět

reagovat domácíbuchtička 15.1.2020 18:05  17%    +  -

Máš zdravotní problémy a chceš si pomoci bez léků, nebo jen omezit množství léků? Tak klikej na
modré písmeno a hledej, jak si pomůžeš. Je to naprostá bomba, to ti garantuji !!!!
Najdeš rady, jak si
pomocihttp://cestyksobe.cz/prehledny-seznam-nemoci-s-radou-a

reagovat vendy169 30.12.2019 16:09  73%    +  -

domácíbuchtička: prosím poraďte, čím vyčistit myčku. Máme velmi tvrdou vodu a po umytí skla mám na sklenicích šupinky písku a musím to znova umýt ručně. pomůže ocet a kolik do myčky?

reagovat rajmilid 27.12.2019 18:56  100%    +  -

domácíbuchtička: tak a už je po nich a byly super i když děti by chtěly sníh,třeba ještě bude v průběhu prázdnin

reagovat domácíbuchtička 19.12.2019 17:41  18%    +  -

Ahoj přátelíčkové,jak se těšíte na Vánoce?

reagovat domácíbuchtička 9.12.2019 15:32  17%    +  -

Vejce ne S

Ondřej Slanina z Kluci v akci přidává svůj tip: „Když kupujete vejce, tak dávejte pozor na základní věci. Vejce se mimo jiné dělí podle velikosti od S, což jsou ta malá vejce, nejlevnější a bývají i často právě z Polska, pak jsou M, L, a XL velikosti vajec. Když máte v receptu 6 vajec, tak pozor, většinou to jsou právě ta střední vejce,“ upozorňuje v TV pořadu.

reagovat domácíbuchtička 9.12.2019 15:03  17%    +  -

8.Kávové cukroví super

je vynikající 300g hl. mouky, 200g másla, 100g mouč. cukru, 2 žloutky, 2 pol. lžíce dobré mleté kávy
krém: 1 kostka másla, 1/2 plechovky salka, 2-3 pol. lžíce vařené studené kávy, 1 lžíce mleté kávy, trošku rumu
poleva: bílá čokoláda, nebo jiná poleva

Vypracujeme těsto a upečeme tvary. Studené slepujeme krémem, polijeme polevou

reagovat mila52 5.12.2019 21:07  100%    +  -

Tak včera jsem si dala dva oloupané stroužky. Nejdříve byly hodně cítit, ale asi po hodině se ozon
vytratil. Spala jsem docela dobře, kdybych nemusela na WC,jsem se snad neprobudila. Uvidíme dnes.

reagovat vendy169 5.12.2019 17:04  64%    +  -

domácíbuchtička: Ještě k česneku pod polštář: neplatí to i kaštanech?

reagovat domácíbuchtička 5.12.2019 10:27  16%    +  -

Upečme dětem na Mikuláše
Kynuté postavičky
- 1 kg polohrubé mouky
- 50 g droždí
- 1 Hera
- ½ l mléka
- 2 vejce a 1 žloutek
- 6 polévkových lžic pískového cukru
- 1 kávová lžička soli
- 1 až 2 rozšlehaná vejce na potření a celé hřebíčky na oči

Do mísy prosejte mouku, doprostřed udělejte důlek, do kterého rozdrobte kvasnice, přidejte trošku cukru a zalijte několika polévkovými lžícemi vlažného mléka. Poté, co kvásek vzejde, přidejte zbývající ingredience a vypracujte tužší vláčné těsto, které nechte dobře nakynout.

Během kynutí ho několikrát propracujte. Vykynuté těsto rozdělte na šest až osm válečků. Z každého válečku odkrojte jeden malý a jeden trochu větší kousek. Hlavní váleček trochu rozválejte a vytvarujte do postavy. Větší odkrojený kus poté vyválejte do válečku (odkrojte z něj dva kousky na boty) a vytvořte z něj šálu, kterou postavičce obmotejte kolem krku. Poté naznačte boty na nohou postavičky. Z menší části pak vytvarujte čepičku.

Vytvarovanou postavičku nechte chvíli kynout, poté potřete rozšlehaným vajíčkem a do hlavy zapíchněte hřebíčky jako oči. Pečte 5 minut na 200 °C. Poté zmírněte na 150 °C a postavičky dopečte do zlatohnědé barvy.

Tip: Tvarům se meze nekladou. Vyrobit můžete i čertíka nebo andílka.

reagovat vendy169 3.12.2019 17:02  60%    +  -

domácíbuchtička: Tak dnes zkusím 3 neloupané stroužky pod polštář......

reagovat domácíbuchtička 3.12.2019 15:46  15%    +  -

mila52:

reagovat mila52 2.12.2019 19:23  100%    +  -

domácíbuchtička: Včera jsem to četla na netu a vypadalo to jako oloupaný. Také to tam nepsali

reagovat domácíbuchtička 2.12.2019 15:38  14%    +  -

JaninkaLN: newvím, asi ve slupce

reagovat JaninkaLN 19.11.2019 15:42  100%    +  -

domácíbuchtička:A česnek musí být oloupaný nebo ve slupce.

reagovat domácíbuchtička 19.11.2019 11:16  18%    +  -

Prima fígl pro nespavce - česnek pod polštář

Dejte si pod polštář česnek a usnete jako malé děťátko. Zbaví vás i bolestí hlavy a problémů se spánkem.

reagovat domácíbuchtička 9.11.2019 19:36  17%    +  -

3. několik mých osvědčených triků:
- na vyčištění klávesnice používám úplně obyčejný, normální štětec na malování (klasický z papírnictví)
- pokud si nalakuji nehty na ruce, druhou rukou čapnu fén na vlasy a vyfénuji - nemusím čekat až lak zaschne (většinou to totiž nevydržím - nic nedělat a lak si "ohmatám")
- když používám vonnou svíčku, tak ji sem tam strčím do mikrovlnky - rozpustí se i vosk, který ulpěl na krajích, a svíčka vydrží déle (pozor! nesmíte "utopit" knotek)
- na vodní kámen nefunguje nic lépe než ocet, proto jednou za čas octuji konvici i pračku
- u šuplíků u dřevěného nábytku (když nejsou na kolečkách) sem tam namažu třecí plochu obyčejným tuhým mýdlem, lépe se pak zavírají a otevírají
- pokud používáte klasické tuhé mýdlo na umytí rukou, tak určitě znáte situace, kdy mýdlo na umyvadle klouže nebo neosychá zespodu..stačí do něj zatlačit kovové víčko od piva a je po obou problémech
- nejrychleji jdou umýt okna normální vodou se saponátem nebo jarem, pak setřít gumovou stěrkou dosucha a případné malé flíčky vyleštit novinami
- špěrky, na kterých se objevil povlak vlivem oxidace, stačí vložit do misky a přes noc je nechat v Coca-cole (raději mě ani nezajímá, co to udělá v tělě člověka...)
- na obličej (proti pupínkům a černým tečkám) se mi kupodivu nejvíce osvědčil domácí peeling z kávy (a že jsem vyzkoušela kdejakou kosmetiku), stačí lžička rozemleté zrnkové kávy a trošička oleje, vytvořím hustější kašičku, dám do krabičky od krému a při sprchování používám jako klasický peeling, pak opláchnu, pleť je jemná, hebká a krásně voní
- pokud potřebuji něco dát do sáčku (např. sezónní oblečení) není nic jenoduššího než okraj sáčku přehnout, vložit mezi papír nebo noviny a zatavit tím, že okraj přežehlím žehličkou - k prádlu se nedostanou moli a ani "nevyčichne"
- proti molům ve skříni funguje miska s hřebíčkem (kořením)

už mě toho moc nenapadá, ale v zásobě mám těhle fíglů určitě víc

reagovat domácíbuchtička 5.11.2019 8:40  16%    +  -

Užitečný pomocník - pomerančová kůra

https://svetkreativity.cz/pomerancova-kura-neni-jen-na-vyhozeni-po-jejim-zaliti-octem-ziskate-pomocnika-pro-domacnost/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR0P4Q010Qw1szbce-ae__6d8P9csSo2FvGKyI_qXuaAOFvV7Jf3T0g8Uk4

reagovat Sallow 19.10.2019 18:36  100%    +  -

vendy169: Já nefotím. Jsou stejné jako jsou něco níže v návodu.

reagovat vendy169 19.10.2019 17:58  71%    +  -

Sallow:A ukážeš?

reagovat domácíbuchtička 18.10.2019 13:11  18%    +  -

Inspirace na zabíjačkovou chaloupku

reagovat Sallow 14.10.2019 19:18  100%    +  -

domácíbuchtička: Dnes jsem si přinesla něco listí a umotala 4 růžičky. Jsou fakt pěkné a je to jednoduché.

reagovat domácíbuchtička 14.10.2019 17:34  17%    +  -

Sallow:

reagovat domácíbuchtička 14.10.2019 17:33  17%    +  -

mila52: Sanytol na prádlo fajn.

reagovat domácíbuchtička 14.10.2019 17:27  17%    +  -

Čo je dobré na hnačku a ako proti nej bojovať.

Ak trpíte tráviacimi ťažkosťami a hnačkou, je potrebné sa jej účinne a rýchlo zbaviť. Existuje mnoho spôsobov a tipov, čo pomáha na hnačku. Počas trvania hnačky musíte dodržiavať isté zásady, aby vám ťažkosti rýchlo ustúpili. Čo jesť pri hnačke a čo piť?

Skúste týchto 10 vecí, ktoré vám pomôžu v celkovom boji proti hnačke:
1. Dodržujte pitný režim: Je veľmi dôležité, aby ste počas hnačky prijímali veľké množstvo tekutín. Počas hnačky sa vylúči z tela množstvo tekutín a minerálov. Dôležité je tekutiny neustále dopĺňať, aj v tom prípade, že ich telo hneď vylúči. Pite čisté vody obohatené o minerály.
2. Pite citrónovú šťavu: Použite kôru z citróna, ktorú nastrúhate, pridáte do vlažnej vody a pomaly vypijete. Citrusové plody obsahujú pektín, ktorý je účinný pri liečbe hnačky.
3. Jedzte banány: V čase hnačky by ste mali jesť najmä banány, ktoré nemajú laxatívne účinky a obsahujú veľké množstvo minerálov.
4. Nepite mlieko: Počas hnačky by ste mali vynechať pitie mlieka a nemali by ste jesť mliečne výrobky, ako sú napríklad jogurty.
5. Pomôže vám vývar: Polievky a tekuté jedlá sú vhodnou výživou počas hnačky, ale nie úplne všetky! Nejedzte mliečne polievky, dajte si čistý kurací vývar bez cestoviny
6. Zabudnite na strukoviny: Ak trpíte hnačkou, mali by ste sa vyhýbať strukovinám, ako je fazuľa, šošovica. Strukoviny spôsobujú silné nadúvanie a plynatosť. Mali by ste sa im na istý čas vyhnúť aj po liečbe hnačky.
7. Jedzte potraviny s vysokým obsahom škrobu: Vtedy, ak začnete pociťovať hlad, avšak trpíte hnačkou by ste mali začať s ľahšími jedlami, ktoré vám neuškodia. Doprajte si samotnú uvarenú ryžu alebo uvarené zemiaky vo vode, sú ľahšie stráviteľné.
8. Probiotiká: Hnačka spôsobujú veľké tráviace problémy, preto vám pomôžu probiotiká. Užívajte kvalitné probiotiká, ktoré vám pomôžu upraviť vaše trávenie.
9. Vyhýbajte sa vláknine: Potraviny bohaté na vlákninu počas hnačky radšej vynechajte. Vláknina pomáha pohybu čriev a a pri hnačke by mohlo dôjsť k podráždeniu. My potrebujeme črevá upokojiť!
10. Tieto jedlá nejedzte: Hlavne počas leta si dávajte pozor na to, čo zjete. Hnačku môžu totižto spôsobiť aj niektoré potraviny, ako napríklad zmrzlina a tatárska omáčka, ktorú si dávame na langoše a ku hranolčekom.

Převzato z "Dobré rady a nápad"y. sk

reagovat Sallow 13.10.2019 20:47  100%    +  -

NĚCO PRO ŠIKOVNÉ RUČIČKY

Máme PODZIM a z Javorových velkých listů jdou dělat růžičky i šišky.

ŠIŠKA - se vlastně dělá podobně.
Jen: se kladou listy vždy trochu níže a tím vznikne šiška. Dole se to pak sváže provázkem, nebo drátkem.

reagovat mila52 10.10.2019 22:03  100%    +  -

Holky poraďte,čím čistíte sedací látkovou soupravu. Přípravkem na čištění koberců nebo něčím jiným

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: ŠIKOVNÝ RADÍLEK
Diskusi založil(a): Sallow
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si