Dětské zlozvyky a jak naně

Můj dvou a půl letý syn si začal cucat oblečení - rukávy, límce, tričko pod bradou, zipy od mikin, všechno máme pořád mokré a ožužlané. Nepomáhá domlouvání, kárání. Nevíte jak na to?
1.2.2011

Diskusi založil(a) 1.2.2011 Modesty

 
 

reagovat Zenuska235 28.6.2015 17:31  5%    +  -

Moje děti strašně ráda strkají různé předměty do nosních dírek, nemáte někdo radu, jak je to odnaučit?

Už si takto strčili do nosu kuličku, kterou musel vytahovat následně doktor

Anonym 28.4.2015 11:45  1%    +  -

Ahoj, my máme taky zlozvyk... Starší syn 8 let, prvně popotahoval, je to alergik, k tomu se přidalo násilné mrkání, zvukový projev, pokašlávání,což je do teď, jakoby si jazykem škrábal patro, poté jako kdyby měl něco v krku a snažil se to vyvrátit ( v podstatě jako kočka když se snaží vyvrhnout chlupy), a teď? Jako by to nestačilo, pro změnu vrní jako kočka. Mladší syn 6 let, otevírá pusu a k tomu prokoulí oči. Myslím, že každý má nebo měl něco, ale někdy si připadám jako ve cvokhauzu...:) Objednala jsem kluky na neurologii, ať mám jistotu, že je vše ok,ale hóóódně doufám, že se toho zbavíme. Kdyby byla nějaká rada, budu vděčná

Anonym 6.3.2011 11:14  1%    +  -

Naše holka chodí do druhé tříty a žužlá furt a všechno, už jsme vzadli kárání, vůbec to nepomáhá, jakmile jí neokřikneme, samovolně si žužlá límce, trička, peřinu a ani to nevnímá, jak mimino :o/

reagovat Modesty 21.2.2011 21:14  71%    +  -

Tak u nás žužlání ustalo, nesmí dostat mikinu s límcem nebo s kapuci na zip. Trička a mikiny přes hlavu už neožužlává pod krkem a na rukávech naštěstí. Ale zase všechno začal dávat do pusy, autíčka, kostky, pořád něco.

reagovat luna 9.2.2011 19:51  36%    +  -

Modesty: Nejhorší, že u nás v tom Maťu nikdo nepodporuje, dokonce pokud je manžel doma, tak to jde svižněji, protože manžel nemá moc trpělivosti a raz dva na něj zařve, ale ve chvíli, kdy se vypravujeme do školky a já opravdu spěchám, tak má nejvíce času

reagovat Kapucinka76 8.2.2011 12:04  15%    +  -

Ahoj holky, přidám se. Naše starší dcera když byla malá taky žužlala a to cípy kapesníčků a dokonce i ubrusu. Kárali jsme ji, ale vždycky si někam vlezla a tajně žužlala. časem ji to tak nějam samo přešlo. Asi se styděla. Mladši, ta si teď kouše nehty, jako by bylo nervózní. Ruky má pořád strčené v puse o nehtech, jak vypadají, nemluvě.

reagovat ŠARYK 8.2.2011 9:15  64%    +  -

Modesty: ještě že to nečte sociálka v dnešní době tě zavřou za všechno

nám mýdlo pomohlo...přinejhorším venku za větru bude dělat bublinky no

reagovat Modesty 7.2.2011 17:35  66%    +  -

ŠARYK: No jo, jenže to akorát přehodíš problém jinam, na jednu stranu je to lepší, páč nemá to mokré oblečení na sobě, ale zase nosí sebou nějakou hadru co pak třeba i válí někde a až třeba do školky to tahat. Ale zkusím to mýdlo, to je dobrý nápad. Dneska jsme byli po nemoci prvně venku a bunda u krku totál, takže bude mýdlo a ať se s tím popere opičák malej.

reagovat ŠARYK 7.2.2011 12:49  60%    +  -

a nijak ji to neublížilo, mě to první syn dělal taky, hlavně mikiny se zipem, a pak přestal...někdy stačí namazat zip nahoře mýdlem...kdoví, proč to ti mrňouskové dělají

reagovat ŠARYK 7.2.2011 12:48  60%    +  -

od kámošky dcera to dělala, dala jí takového hadrového panáka z plíny a měla pokoj, žužlala jenom jeho a to i když šla do školy

reagovat Modesty 6.2.2011 10:57  65%    +  -

luna: Super.
Moje švagrová se skoro čtyřletým synovcem to má podobně. Nutí ho aby se oblíkal, obouval sám - umí to a ve školce to je taky v pohodě. Ale tatínek povoluje a jeníček pak ještě na mamku dělá ksichtíky a chlubí se, tatínek mi pomáhal. To samé babička. Tak je naštvaná, páč vypadá před Jeníkem jako jediná zlá a ostatní hodní co mu pomáhají. Minule byli u nás a byla už fakt naštvaná na svoji matku, která jak odcházeli a viděla jak Jeník dělá ksichtíky a jako že mu nejde oblíct bunda a boty a čepka, tak mu honem pomáhala a Markéta byla fakt už protivná i na ni, ale tchýně si normálně nedala říct. No a stejně mu s těma botama neuměla pomoct.
Marťa se zatím oblíct moc neumí, je mu 2,5. Jako natáhne si kalhoty, ale příšerným způsobem, zatím spíš učím vyvlíknout triko, to mu moc nejde. Ale občas už chce sám sám, ale nechá si pomáhat.

reagovat luna 6.2.2011 9:58  21%    +  -

Modesty: Ahoj jste šikulky, kéž i u nás se začal Matysek normálně oblékat a nespoléhat se na to, že to za něj udělá maminka.

reagovat Modesty 6.2.2011 9:03  65%    +  -

Ahoj hollky, tak my jsme dva dny bez mokrého oblečení tak možná to fakt jen tak přešlo samo. Tak uvidíme co bude dál.

reagovat droping 5.2.2011 23:01  48%    +  -

Sydžej+3děti:

Zkus toto.
Je to fakt hodne hnusny, rikala pani, co to kupovala dceri.

reagovat luna 5.2.2011 12:42  19%    +  -

Modesty: Mně se zase nehty lámou a navíc mám tendenci zkoušet, jestli se zlomí nebo ne, a tím se mi lámou ještě více, takže žádné krásné dlouhé nalakovaná nehty jako kdysi, ale pěkně kraťoučké jako mé malé děti. Nic si z toho nedělejte, nejste v tom sama.

reagovat luna 5.2.2011 12:39  19%    +  -

<Samantha: můj čyř letý syn se také nechává oblékat a pokud se musí obléci sám, trvá mu to hodinu, ve školce to také kupodivu jde, doma má mámu na háku.

reagovat luna 5.2.2011 12:36  19%    +  -

Tokamak: moje sedmiletá dcera si také kouše nehty a je pravda, že jí je musím zastříhávat i třeba dvakrát do týdne, nebo jak jí neht trošku povyroste hned jej ukousne.

reagovat Tokamak 5.2.2011 10:14  55%    +  -

Modesty: na to kašli, každej máme holt nějakou uchylku

reagovat Modesty 5.2.2011 8:33  65%    +  -

Tokamak: JJ u dospělých je to pěkně hnusné. Já zase nemůžu mít nalakované nehty, páč si ten lak rýpám a nemůžu přestat dokud není pryč. Fakt na hlavu. Takže žádné krásné nehtíky, jen obyč bez laku a mrzí mě to, ale nemůžu se odnauči to loupat. Dřív jsem si hodně loupala i záděry, asi z nervozity, ale to už nedělá, asi nejsem nervozní momentálně.

reagovat Tokamak 4.2.2011 22:46  55%    +  -

U toho kousání nehtů je problém, že se zkracuje nehtové lůžko, pak vypadají prsty jak paličky.. Je dobrý to u dětí hlídat, protože když to opravdu přeroste do staršího věku, těžko se toho zbavuje, je to závislost stejně silná jako cigarety apod. Málokdo s tím dokáže přestat.. můj děda si kousal nehty celý život.. nic hezkýho, to teda ne.. já zase musím mít nehty uplně kratounké, jinak bych to nutkání to ukousnout měla taky..

Můj mrnous si taky pořád žužlá rukáv, je zajímavý, že jen na levý ruce a dokonce to kouše až tak, že mi zničil pár nových trik.. samá díra.. nějak nám nepomáhá nic..

reagovat bylinky 4.2.2011 8:26  5%    +  -

Prodám domácí rakytníkový sirup - vysoký obsah vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Zvyšuje imunitní systém - výborný doplněk stravy v tomto chřipkovém období!!!!Ordinka@seznam.cz

reagovat Modesty 4.2.2011 8:00  62%    +  -

Sydžej+3děti: Zkus ten lak, něco jsem o tom taky slyšela, tak třeba by pomohl. JInak já mám kamaráda co má 32 let a kouše si nehty a je to odporné a nemůže se toho zbavit, páč s tím rodiče nic nedělali dokud byl malý.

reagovat Modesty 4.2.2011 7:59  62%    +  -

Samantha: Já mám stejně starého synovce a ten se oblíknout umí, ale na tatínka a babičku to zkouší. švagrová je už fakt naštvaná, páč na ni si nedovolí a hezky se oblíkne, to samé ve školce i boty si dá, kombinézu, ale na tátu to zkouší, páč ví, že ten mu raději pomůže než čekat a koukat jak fňuká a to samé babička. Jsou to potvůrky, jak vidí slabší místečko tak hnedka zkoušejí.

reagovat Modesty 4.2.2011 7:58  62%    +  -

Vituška: Nene dudlíka neměl krom asi měsíce nikdy, odmítal ho sám a kojit jsme přestali ve 14ti měsících, přestal taky chtít sám postupně. Možná to je tím, že jsme douho doma. Od listopadu jsme pořád marodili. Nejdříve angína, týden ok, pak zánět stř. ucha, pak zase hvíli klid, párkrát venku a znova rýma a laryngitida, před vánoci u nás byla kamarádka se zdravým prckem a do večera oba rýma, horečky, takže i vánoce zkažené. Pak dlouhodobý noční suchý kašel, teď po kontrole u dr s kašlem opět rýma, šílený záchvat laryngitidy. takže jsme za poslední tři měsíce byli jen párkrát venku, takže i možnuá tím to je, je víc doma, víc si hraje i sám a prostě cucá. Ale je to teď se mi zdá méně. Možná fakt i ty stoličky, hodně dává i prsty do pusy.

reagovat Vituška 3.2.2011 21:22  32%    +  -

Sydžej+3děti: třeba to dělá z nervů...já si kousala do 15 a do dneška se mi moc lámou Co zkusit nějaký "hnusný" lak. Dají se sehnat s takovou hnusnou pachutí, že by jí to mohlo přejít. Pepř je proti tomu jak čokoláda

reagovat Sydžej+3děti 3.2.2011 19:43  71%    +  -

Milea: ona už měla tolikrát takové pěkné nehty a přišla ze školy a měla to okousané.

reagovat Samantha 3.2.2011 19:35  100%    +  -

Vituška: syn má 3,5 a oblíct se neumí, oblíkám ho já, ve školce nevím, nikdo si nestěžoval, tak možná tma umí,a le doma je meme a nechá se obsloužit

reagovat Vituška 3.2.2011 19:16  31%    +  -

my zase doma řešíme, že všehno chce dělat sama. Jak jednou něco zvládne, už není cesty zpět. čistit zuby, mýt se, oblékat/svlékat, po schodech...všechno Ami sama. na jednu stranu jsem strašně ráda, na stranu druhou mě to občas točí, zvlášť když pospícham a opravdu ji s tou danou věcí potřebuju pomoct

reagovat Vituška 3.2.2011 19:15  31%    +  -

Modesty: moje 2letá taky skřípe zubama, ale to neřeším. říkám si, že zjišťuje co všechno umí...
To cumlání, nepoužíval malý dudlík? nebo neodstavila jsi kojení? může si tim "vynahrazovat" sání

reagovat Modesty 3.2.2011 18:19  61%    +  -

Tak dneska to je slabší a nepřevlíkali jsme ani jednou, jen trošku ožužlal mikinu. Nedělá to z nudy, spíš u hraní jak se na něco soustředí a nebo s tím i příjde za mnou, prostě nevědomky asi už. Zatím zkoušíme jen upozorňovat na to a že je to fuj.
Jo a ještě občas skřípe zubama a to je teda mazec nepříjemné a zatím sjem nevypozorovala nějakou příčinu nebo pravidelnou činnost kdy to dělá. Prostě jen tak kdykoliv ho to napadne.
Jinak na nehty kamarádka lepila náplasti a to malé necutnalo, taky sama přestala časem a švagrová zase klukovi co si strkal prst do nosu, tak mu slepila náplastí 4 tohromady a taky to zabralo a odnaučil se to rychle.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dětské zlozvyky a jak naně:489:
Diskusi založil(a): Modesty
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si