Zakynthos

Jedete tam někdo letos na dovolenou, nebo byl tam někdo v minulých letech? Podělte se o své postřehy a dojmy.
25.2.2011

Diskusi založil(a) 25.2.2011 Millu

reagovat Nektarinka 25.6.2013 8:16  26%    +  -

Millu:

reagovat Millu 22.6.2013 10:16  33%    +  -

Nektarinka: Jo a co se týká vln, tak ty jsme tam během našeho pobytu nezažily nikde. Až mě to trošku mrzelo, mám je občas ráda. K moři prostě patří.... Koupání mi přišlo jako v bazénu, většinou bez vlnek a nebo jen malinkaté.

reagovat Millu 22.6.2013 10:14  33%    +  -

Nektarinka: Na Zakynthosu jsou písečné pláže skoro všude. Jen pár je jich z oblázků. Západní pobřeží je divočejší a není tam moc možností ubytování, ale na zbytku je všude krásně.

reagovat Nektarinka 21.6.2013 20:24  29%    +  -

Millu: Porad, prosím nějaké hezké místo na Zakyntosu, kam případně někde se vydat? Potřebuju písečnou pláž a ne příliš velké vlny. Díky

reagovat Millu 11.6.2013 12:02  26%    +  -

Klara123: Tak to já zase na Zakynthos nedám dopustit. Mě se tam líbilo moc, měli jsme půjčený na týden skůtr a projeli ho křížem krážem, a že tam je na co koukat! Ubytování také perfektní, přímo u moře, tak co si víc přát.

reagovat Klara123 10.6.2013 20:54  5%    +  -

Na Zakynthosu jsme byli na svatební cestě, ale že by mě nějak uchvátil, to se říct nedá. Letos chceme jinam, ale ještě se stále rozhodujeme. Na http://www.fajnletenka.cz/bh-airlines/ mají levné letenky, tak to mi možná ani nebude líto, když se mi na dovolené nebude líbit :D

reagovat Maugli 15.9.2011 15:13  5%    +  -

reagovat Nektarinka 15.9.2011 9:59  100%    +  -

Fantina: No je, ale všichni, ti všechno poraděj. Je to skvělý.

reagovat Fantina 14.9.2011 21:56  7%    +  -

Nektarinka: Díky, našla jsem to, no tam je čtení na měsíce

reagovat Nektarinka 12.9.2011 12:33  95%    +  -

Fantina: Recko. name. Tam najdeš uplně vše od lidí-čechu a spoustu takových témat o Řeckum jako je Dáma. Když něco potřebuješ vědět- všichni ti tam odpovědi, zadáš si ty téma a každej zná snad všechny pláže a taverny a ceny a všechno. Já věděla, přesně kam jít na jídlo, předem, prostě vše. Napiš, jestli jsi to našla, klikneš na diskuze, ale jsou tam i videa, fotky.........je toho moc.

reagovat Fantina 11.9.2011 19:14  6%    +  -

Nektarinka: Může mi dát, prosím, odkaz na ten web? Já jsem také řekomil, ale tohle neznám, ráda bych tam mrkla.
Díky!

reagovat Millu 9.9.2011 16:30  21%    +  -

Dvě videjka z letošního Zakynthosu. KUK SEM
a druhé KUK SEM

reagovat Millu 31.8.2011 20:03  23%    +  -

Nektarinka: Tak trošku trávy v moři je občas všude, když vane silnější vítr, to prostě do moře patří, ale kde mě to osobně vadilo bylo loni v Bulharsku, tam jí teda bylo! Tam se nedá na opuštěný pláže, to je to pak v moři samá tráva. Tady bylo moře jako všude v Řecku nádherný a krásně průzračný. A ty oblázkový pláže je zajímavé taky navštívit, ale máš pravdu u apt. jsem byla ráda, že máme píseček, hnedka ráno rovnou z postýlky do moře, no prostě bylo to bájo!

reagovat Nektarinka 31.8.2011 15:53  82%    +  -

Millu: Aha, tak to je fajn, že to vím. Oblázky nemám ráda. Jen naši kamarádi byli někde, kdysi, na Zakyntosu a nadávali na moře, měli tam trávu v moři- chaluhy, nebo, jak se tomu říká. Tak se jim to nelíbilo, proto se tam vyptávám. Abych si případně vybrala dobře.

reagovat Millu 31.8.2011 15:33  23%    +  -

Nektarinka: Tak já byla zatím jen na 3 řeckých ostrovech a na pevnině pod Olympem. A všude se mi moc líbilo. Na Zakynthosu jsou jak oblázkové, tak písčité pláže, všude i ve větších střediscích poloprázdno. Fakt paráda, já bych tam asi byla spokojená s místem ubytování všude co jsme viděli. Naše vesnička byla opravdu malinkatá 2 sámošky, 4 hospůdky a jeden krámek se suvenýry. Jediná nevýhoda byla absence auto půjčovny, to jsme museli dupat pěšky 4km do vedlejšího střediska, ale příští den nám přivezli skůrta až k apartmánu a po týdnu si pro něj přijeli. S ním už to tam v tom zapadákově nemělo chybu. A plážička skoro bez lidí také byla v Amoudi suprová, píseček, jo a všude na písčitých plážích je tam dlouho mělko, na oblázkových a na západním pobřeří je hnedka hloubka.

reagovat Nektarinka 31.8.2011 14:45  82%    +  -

Millu:Jj-V Řecku to je lepší bez jídla. Vyjde to skoro stejně, jako tady. A co se týká pláže, nebo, kde se ti líbilo ze Zakyntosu nejvíc. Kam bys mi doporučila. tuhle CK vubec neznám. Když jste to projeli, tak kam bys jela příště? Já mám ráda písčitou pláž a blízko moře. Ne moc rušno. Nepíšeš do Webu Reckoname? Tam si všichni tyhle info říkají, kam, kde, co kudy, s čím. Jsou to řeckomilové. Já byla vloni na Lefkádě a super. A nějaké ostrovy jsme už taky viděli. Pod Olympem mě to nenadchlo.

reagovat Millu 31.8.2011 14:28  23%    +  -

Nektarinka: Byli jsme v malinkaté vesničce Amoudi v apt. studiu Achillion, 18 pokojů, bezva čisto, výhled přímo na moře, plážička 5 kroků, bez jídla, což my chceme, neboť jako vždy jsme si půjčili dopravní prostředek na týden, tentokrát jen skůtra, na tenhle pidi ostrůvek stačil, pořád výletíme a myslet na návrat na večeře nás omezuje, raději si skákneme do nějaké té taverničky cestou. Jezdíme rok co rok s cestovkou ČD Travel a maximální spokojenost. Zakynthos doporučuji, bylo tam pohádkově, vůbec se nechtělo domů!

reagovat Nektarinka 31.8.2011 13:31  82%    +  -

A mužu se zeptat v kterém hotelu jste byli a s jakou CK A jak se vám tam líbilo? Na Zakyntosu jsem nebyla, ale plánuju to.

reagovat Millu 31.8.2011 10:33  23%    +  -

Tak už jsme doma a bylo tam moc fajn.....

reagovat bohca 4.5.2011 21:21  5%    +  -

V Řecku jsem byla od r.1990 18 x. Objeli jsem toho dost a nejvíce jsme byly na Olympské rivieře. Na Zakyntosu, jsme byly v Kalamaki. Docela se na tam líbilo,až na to že čtyři dny před odjezdem bylo zemetřesenío síle 5.4 . Já byla s vnučkou venku a dcera doma. venku jsme to tak necítili jen to že vše ztichlo a moře začalo bouřit a dělat velké vlny.Ale dceru to vystrašilo hodně. Takže chtějte od delegátu aby vás včas informovali i nějakých zmenách.Angličani na hoteli byli informovani a byli venku a nám nikdo nic neřekl. A už jsme pak nevykoupli v moři byli pořád vcelké vlny.

reagovat Fantina 27.3.2011 20:26  9%    +  -

Millu: To věřím, tak ať se ti líbí

reagovat Millu 26.3.2011 10:02  30%    +  -

Fantina: Do vesničky Amoudi letos letíme. Ale hotýlek máme jiný, nějaký hnedka u moře, jak já už se těším...

reagovat Fantina 25.3.2011 21:34  9%    +  -

Maugli:
http://www.reckovdetailech.cz/cs/oblasti/zakynthos/katalog-objektu/hotely-na-zakynthosu/kozanos#

tak jukni

reagovat Fantina 25.3.2011 21:26  9%    +  -

Maugli: Ahoj, já už si bohužel nepamatuji, s jakou cestovkou jsem tam byla. Ale když vygooglíš studia Kozany, tak snad něco objevíš .... Zkusím to také.

reagovat Maugli 25.3.2011 15:26  5%    +  -

Fantina:
Ahoj, mohla bys mi poslat odkaz na cestovku nebo přímo na název hotelu?Děkuji moc.

reagovat Fantina 2.3.2011 20:46  11%    +  -

yvonne: Máš absolutní pravdu, znám Řeky a Řecko už hodně let, jezdím tam pravidelně a je fakt, že oni jsou z naší mentality úplně vedle A upřímně - mně je z české mentality hodně na zvracení, to jak se k sobě chovají lidé v poslední době - to je opravdu hnus !!!!

reagovat yvonne 2.3.2011 13:02  28%    +  -

Daleko horší to bylo když jsem byla předloni v Tunisu.Krásný hotel,ale bordel přímo za plotem a pak další hotel a přesně se to opakovalo.
Co se týká Španělska nevím,nebyla jsem tam,ale z doslechu vím že se tam dost krade-to se ti v Řecku nestane a pokud ano,nekradou řekové ale turisti a taky si myslím,že ve španělských vesnicích to nebude od těch řeckých tak odlišné..

reagovat yvonne 2.3.2011 12:31  28%    +  -

Pralinka79: Řecá mentalita je určutě jiná než naše,ale nevím,jestli v horším slova smyslu...Psi a kočky-ano,jsou všude,ale nevypadají nějak že by strádali.Co se týká těch odpadků,nejmarkantnější to bylo na Zakhyntosu,jinde jsem se s tím tolik nesetkala.Ale vybíráme si a městečka jako například Parga,Tollo a jiné-ůplně bez problému.Na ostrovech je to asi fakt markantnější.
Píšeš-svoje si uklidím a co je za rohem,to mě nezajímá-píšeš o tom jako o řecké mentalitě,ale s prominutímu nás je to jiné?Jde někdo a vysmejčí celou ves a přilehlé okolí?
Vím o čem píšu.Kdysi k nám jezdili známí z Francie a tenkrát ještě západního Německa a co říkali o tom co viděli u nás v porovnání s nimi-neposlouchalo se to dobře..
Promiň,ale říct oni tehdy o nás to,co jsi řekla ty o Řecích-že jsme špíny,asi by se mě to velmi nemile dotklo.Jediné,co jsem tehdy na tohle téma slyšela bylo,že v Čechách z venku vypadá daleko hůř,než když se vejde dovnitř-a to byla pravda.
Mentalita Řeků není házet podělaný papír do koše,je to u nich nutnost,vzhledem k tomu,že hlavně na osrrovech bojují s nedostatkem vody a mají aspoň podle toho,co nám bylo řečeno úzké odpadní potrubí,takže je to z důvodů prevence před ucpáním.Jedná se samozřejmě o vodu pitnou,nebo aspoň sladkovodní,užitkovou.Mořskou se asi záchody splachovat nedají.
Řeky jsem poznala jako hrdé,ale milé a pohostinné lidi,kteří by se možná divili naší české mentalitě,z které je mi upřímně řečeno občas zle.

reagovat Millu 2.3.2011 11:20  31%    +  -

Pralinka79: Podnikli jste tam nějaký výlet, jestli ano, tak kam a jaký máš postřehy?

reagovat Millu 2.3.2011 11:19  31%    +  -

Pralinka79: No máš trošku pravdu, toulaví psi jsou v celém Řecku a na pevnině je jich ještě víc, ale jsou hodní a pěkně tlustí, tak asi nestádají. Mě tohle zase až tak nevadí, psy mám ráda a tyhle toulavce ignoruji. S těmi odpadky je to taky fakt, že v takových těch zákoutích bordel mají, ale není to nic oproti tomu co jsme vloni zažili na dovolený v Bulharsku. A s tím toaleťákem, je to prostě jejich a patří to k Řecku, to mě taky nepohoršuje. Každý den si ten koš s tím fuj vynesou, když je to baví, tak mě to nezabije jim to do toho odpadkového koše házet.....

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zakynthos
Diskusi založil(a): Millu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si