Chorvatsko pro malé děti.Kam na oblázkovou nebo písčitou pláž?

V létě jedem za teplem do Chorvatska.Po usilovném pátrání jsme si vybrali buď Zaton u Zadaru nebo Omiš-Duče popř. Malá Duba Živogoště.
Doporučujete pro děti?
28.2.2011

Diskusi založil(a) 28.2.2011 tataja

reagovat Vita 7.9.2012 23:56  5%    +  -

Dobrý večer, příští rok bych ráda vyrazila s holčiškama(1,5 a 4r) k moři, nejlépe Chorvatsko. Jeli by jsme dva dospělí. Pojedeme autem. Nejlépe do hotelu s polopenzí, písčitá pláž. Ideálně i nějaký program pro děti + třeba aquapark nebo něco podobného...Lépe na sever. Díky moc za rady i tipy!!!

reagovat kavička 26.4.2011 11:44  43%    +  -

http://www.pojisteni.cz/cs/cestovni-pojisteni.html?affd=64808

reagovat phoniq 17.3.2011 8:08  5%    +  -

Dobrý den,

dlouho jsem hledal nějaký chorvatský slovník online až jsem narazil na:

www.croat.cz

Snad vám to ušetří čas i nervy při dalším hledání

reagovat Biibi 11.3.2011 23:21  13%    +  -

Zdravím, my jezdíme do Živogošče Blato, je to velmi klidné místečko pro ty, kdo nevyhledávají rušnou promenádu apod. My tam jedem už po čtvrté letos

reagovat tataja 3.3.2011 11:26  5%    +  -

Romana32: díky ale já nechci přes cestovku.Jen přímo u majitele. Už asi mám.Hezký den Katka

reagovat Romana32 2.3.2011 17:58  85%    +  -

tataja: Diana apartmány v Bristu nemá, ale v Gradacu ano.
Toto je v Podgoře:
http://www.dianagroup.cz/apartmanypodgora.aspx

reagovat tataja 2.3.2011 14:04  5%    +  -

Máte prosím nějaký tip na apartmán v bristu???????Děkuji

reagovat tataja 2.3.2011 13:15  5%    +  -

Amarka: díky za info, jdu zrovna shánět ubytování.Ještě se zeptám pořád mi to vyhazuje apartmány V Podaca? To je taky někde tam?

reagovat Romana32 2.3.2011 8:00  84%    +  -

tataja: Mě vyhovovalo to, že to byl opravdu malý rodinný penzionek a starali se o nás přímo majitelé. Pokoje pěkně vybavené, čisté, s výhledem na moře. Přístupná terasa, společenská místnost s velkou sedačkou a televizí (to jsem ani nevyužili), krásná volně přístupná zahrada.

reagovat Amarka 1.3.2011 18:43  16%    +  -

tataja: A ještě o Bristu...
http://www.dianagroup.cz/gomilabrist.aspx

reagovat Amarka 1.3.2011 18:34  16%    +  -

tataja: Ahoj,koukni do galerie,dala jsem tam fotky(bohužel ne příliš zdařilé,ale autentické:))
Brist,kde jsme bydleli v penzinu Gomila ,leží na pobřeží moře,které je na dosah ruky.Vlastně jsme sešli z terasy dolů přes úzký chodník a už jsme byli na pláži.Pláž je všude po celé délce z Bristu až do Gradacu poblíž cesty a oblázková.Pláže do moře nejsou svažité.V podvečer jsme denně chodili pěšmo z Bristu do Gradacu,který je už rušnějším letoviskem a pulzuje v něm hlavně večerní a noční život.Přes den bylo vedro-to je nejlepší být namočení ve vodě.V penzionu Gomila v Bristu,kde jsme bydleli bylo o nás velmi dobře postaráno,jak jsem už psala,čisto,příjemní majitelé a opravdu dobrá domácí strava-polopenze.Snídaně-rozmanitá,co si kdo vybral,večeře i na objednávku(polévka,teplé jídlo,zeleninový salát a po jídle vždy výborný moučník,nápoje různé).Strava bez problémů vhodná i pro menší děti.Jen nevím,zda by z nás za chvíli nebyli norci...Tam se pije rakije a jejich výborná vína+noční bohémský život...no,nevím...
Prostě ,nemělo to chybu.

reagovat tataja 1.3.2011 12:52  5%    +  -

Amarka: AHOJ no začímńám o tom uvažovat.Postupně manžel usuzuje že chce někam dolů.Byli jsme už v Drveníků, ale ještě jsme neměli děti.
A ten Brist jako to tam tedy je? Jestli je pláž u cesty? Procházka do Gradacu podél pobřeží? Taková promenáda? A kde jste byli ubytování pamatuješ?
Už 3 dny sedím a tápu.Katka

reagovat Amarka 1.3.2011 10:12  14%    +  -

Milea: Tady jsem psala o tom Bristu-to je takové poklidné místo(ideální pro rodiny s dětmi)...blízko na oblázkovou pláž(za nás ani moc přeplněná nebyla),která nebyla ani svažitá do moře a do Gradacu to bylo po chodníku procházkou kousek.No,zmrzlinu,tu umějí udělat,až jsme se už museli brzdit...Přímo v Gradacu(to už je rušnější letovisko)jsou obchůdky,pošta a z hotelů a penzionů je to obvykle přes cestu blizoučko na pláže(taky oblázkové).Pořád vzpomínáme,bylo fajn...

reagovat Milea 1.3.2011 0:52  16%    +  -

Pár let jsme jezdili na jedno a totéž místo - Murter s dětmi, starší měl tehdy 1rok a 4měsíce a mimčo druhé v bříšku, a dnes jim je 6let a 4 roky a chtěli by jet někam jinam, tak taky zvažujeme kam, ale názor všech je jet níže, je to podstatněji levnější s ubytováním, ale stejně se to prodrbe na cestovném (pohonné hmoty, cestiny)...určitě ale tam, kde nebude hlava na hlavě, ale taky ne úplný zapadákov, po večeři se rádi projdeme do města na zmrzku:)A aby byl apartmán do 20m od moře včetně pohodvého vstupu k vodě, ne nějaký strmý sráz

reagovat Romana32 28.2.2011 20:51  90%    +  -

Amarka: Také jsme byli v Gomile a maximálně spokojení a jsou to už 4 roky zpátky. Doufám, že až malý povyroste bude penzionek fungovat a podíváme se tam znova.

reagovat Nikinka 28.2.2011 19:38  18%    +  -

tataja: byli jsme tam z cestovkou Valsa,www.valsa.cz,Duče Luka-dům Ana.Je pravda,že tou obcí Duče vede jadranská magistrála,ale pro nás to takový problém nebyl,protože ten dům Ana je pod tou magistrálou(mezi silnicí a pláží).
V Duče byl obchůdek-smíšené zboží,pekárna,obchůdek ze suvenýry,na pláži jsou bary,tam jsme si dali zmrzlinu a manžel kafe.
Pláže jsou krásně písčité.
My jsme večerní procházky nepraktikovali,ale myslím si,že na procházky to tam moc není.Jen asi po chodníku do Omiše,která je vzdálená asi 2 km.My tam jezdili téměř denně autem,jen jednou jsem tam šla pěšky koupit si noviny(Chorvatský deník,který byl v češtině).
Jéé,jak o tom píšu a vzpomínám,tak bych tam jela znova.Líbilo se nám tam.

reagovat Anndy 28.2.2011 19:15  100%    +  -

jezdíme už několik let do Chorvatska - poprvé byli malé 2 roky a v pohodě zvládla i oblázky.
Jezdíme na Makarskou do Gradacu a do Bašky Vody
Krásně čisto, pláže prostorné.

reagovat Paja83 28.2.2011 19:04  33%    +  -

tady pro ukázku
http://www.babsypovljana.com/cz/ostrov-pag/povljana/chorvatsko-povljana-pag-s3.htm

reagovat Amarka 28.2.2011 19:03  18%    +  -

Romana32: Vloni jsme byli počátkem července na dovolené také v Bristu,byli jsem tam moc spokojení.Ubytování jsme měli v rodinném penzionu Gomila.Vzorná péče majitelů,čistota a opravdu výborná domácí strava(polopenze).Pláže oblázkové,moře čisté.Ideální pro rodiny s dětmi.
Jak píšeš,procházkou se dalo dojít za chvilku do Gradacu,rušného městečka,kde pulzoval hlavně večerní život,ale také jsme měli možnost navštívit výletní lodí ostrov Hvar a okolí.Výlety lodí se zajišťovaly přes delegátku,kterou jsme měli přidělenou.
Na tuhle dovolenou máme moc hezké vzpomínky a klidně bychom si ji zopakovali.

reagovat Paja83 28.2.2011 19:03  33%    +  -

za mě doporučuju ostrov Pag u Zadaru,obec Povljana,klidné místo,hlavně mimo sezonu,byli jsme s malým když mu bylo 7 měsíců a supr dovča

reagovat Romana32 28.2.2011 18:33  90%    +  -

Nám se líbilo v Bristu. Malé klidné městečko a po panelové cestě kolem pobřeží (cca 2 km) se krásnou procházkou dojde do rušného Gradacu.

reagovat tataja 28.2.2011 18:06  5%    +  -

Nikinka: Ahoj a kde jste byli ubytování? Jak to vypadá na pláží?Podle fotek mi připadá že tam hned jezdí auta.A co to městečko nebo vesnice jaké to tam bylo? Dalo se někam dojít při večerní procházce?

reagovat Peggy66 28.2.2011 18:06  5%    +  -

Mě se líbila Baška Voda, pěšky se dá dojít do Brely po promenádě ve stínu stromů.

reagovat Petulka- 28.2.2011 17:17  28%    +  -

Loni jme byli na Makarské čistá voda čisté pláže hladké oblázky super moc se nám libilo

reagovat Nikinka 28.2.2011 17:12  18%    +  -

My byli v Omiši-Duče a moc se nám tam líbilo.
Hned bych jela znova.

reagovat IlonaP 28.2.2011 15:33  100%    +  -

i když teda když jsme tam vlezli na písečnou pláž, malej měl 4 roky, nesnesl písek, chtěl vlhký ubrousky a furt to utíral jak se to na něj lepilo. Takže jsme pak chodili na oblázky. Je tam samá borovice, stín , stánky, atrakce.
Prostě doporučuju. I město je super. Projeli jsme toho dost, ale tady se nám líbilo nejvíc.

reagovat IlonaP 28.2.2011 15:31  100%    +  -

http://www.biograd-na-moru.com/cs/plaze-biograd-na-moru/pisecnaplazsoline

tady koukni, písečná pláž je tam taky, sice ne moc velká, tak cca 50 m ale je. je tam teda hlava na hlavě, ale to v sezoně asi všude. Jinak jsou i pěkně upravené ty oblázkové.

reagovat IlonaP 28.2.2011 15:27  100%    +  -

to první neznám, ale na Omiši jsme byli loni, malej si odtam odvezl takovej zánět spojivek jakej jsem ještě neviděla, voda nebyla nic moc, trávy plno. Sice voda nízká až kdo ví kam ale čistá nebyla.
To samé Makarská, už nikdy více
Mám zamilovaný Biograd na moru a už jedině tam.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Chorvatsko pro malé děti.Kam na oblázkovou nebo písčitou pláž?
Diskusi založil(a): tataja
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si