Práce s Pinacl studiem

Určitě se někdo z dam zabývá tvorbou rodinných prezentací.Potřebovala bych poradit.Ozvěte se prosím....
18.3.2011

Diskusi založil(a) 18.3.2011 rebras

reagovat LEJLA37 10.4.2011 18:18  100%    +  -

rebras: ne neumim sekvenci ale gratuluju

reagovat rebras 10.4.2011 18:15  5%    +  -

Jupííí,jupííí,jupííí.....
Tak mám dílko hotovo.Za pomocí boží a Vás jsem to dala jakž-takž do kupy.Sice nevím jak se mnohé stalo,byl to hokus pokus.Teď ještě podložit hudbou,ale to bude dělat manža....ty přechody od někud někam fakt nezvládám.......Celé dílko(i s ukázkami toho jak nás bavili animátoři) má 40 min.Manžel říkal,že to diváky nebude bavit,ale je to hlavně pro nás a naše vzpomínky......
Lejla37-pokud mi poradíš jak dát alespoň nějakou sekvenci "na okuk",tak se pochlubím,ale já to fakt neumím....poraďte!!!!!Zatím díky......

reagovat rebras 7.4.2011 19:41  5%    +  -

Děvčata POMÓÓÓÓCCCCCC!!!!!!!!!!!!!!!
Na ploše mám složku s fotkama.V Pinaclu jsem otevřela "Nový projekt"a nějakým způsobem se mi podařilo otevřít složku s fotkama.Celé odpoledne jsem vkládala fotky do "pásu".Pak jsem se rozhodla,že přidám foto ještě z jiné složky.Dle Vašich rad jsem si projekt uložila.Našla jsem si příslušnou složku,jenže v žádném případě se mi nechce načíst tak,abych mohla opět vložit nějaké fotky(nevím,zda jsem to srozumitelně napsala).Už jsem poklikala kde co,ale prostě nejde.....Můžete mi znova nějak "polopatismem" vysvětlit,jak složku načíst???Jak ji tam nějak i "zálohovat????A jak onen objekt Přejmenovat??????Tyto tři úkoly mi vůbec nejdou.Moc Vám předem děkuji.......

reagovat LEJLA37 3.4.2011 21:25  100%    +  -

rebras: ja na tebe taky jak něco budeš mit hod na okuk

reagovat rebras 3.4.2011 20:58  5%    +  -

Táááák děvčata,zkouším,zkouším....nóóó, trošku to jde,pomalu...není to ještě to pravé dle mých představ,ale zkouším udělat střih videa a vložit foto,i naopak,nejprve vložím fotky a do toho nějaké video,přechody.....no jestli budu moc pilná,tak do toho taky mohu vplout.Myslím děvčátka na Vás....

reagovat LEJLA37 30.3.2011 20:30  100%    +  -

rebras: jak si to ohmataš dojdeš na to bude to parada ,přidaš tam titulky odkud to je efekty přechody a pak budeš hvězda..já když udělam film nebo prezenčku jdou ty rodinné důchodkyně do kolen všichni brečí(schvalně jim tam davam dojemnou hudbu) oni brečí furt jak přeji k narozkam k vyročí a prezentace s hudbou je dostane kdysi do rakve

reagovat rebras 30.3.2011 15:24  5%    +  -

jj,pak to nějak ukiážu,má to být prezentace videa+foto z naší dovolené.Moc bych ten střih uměla právě pro ten střih z domácích oslav.......živit bych se tím teda nechtěla.......

reagovat LEJLA37 30.3.2011 11:42  100%    +  -

rebras: zkušaj a pak ukaž co jsi vytvořila pokud to nejni tajný

reagovat rebras 30.3.2011 11:38  5%    +  -

Děvčata zase na nějakou dobu díííííky,budu dále zkoušet.

reagovat Anndy 29.3.2011 17:17  100%    +  -

rebras: myslím, že by to mohlo fungovat i jak píš, LEJLA37, zkus to.

Jinak z jednoho záběru víc jich právě uděláš tou ikonkou dole vedle koše.

I když necheš nic mazat, nakouskuješ si to a pak ta okna můžeš mezi sebou jednoduchým přetáhnutím (klik myší a držet) proházet

reagovat LEJLA37 29.3.2011 16:28  100%    +  -

rebras: trošku zafušuju-pokud maš videosekvenci a rozkouskuje se ti to mělo by to jit přetahnout tak že klikneš na sekvenci -klik -držíš jedeš na misto kam to chceš - a pustiš a mělo by se to přetahnout..

nemam představu jak to ve vašem programu je ale to přetahovani by mělo byt stejne ..a už mlčim

reagovat rebras 29.3.2011 14:04  5%    +  -

Anndy-prosím Tě poraď mi ještě,jak z jedné videosekvence udělat třeba3-4 kusy a eventuálně je promíchat(jestli to teda v Pinaclu jde).Trochu jsem zkoušela,něco se podařilo víc,něco míň,určitě uteče hodně vody,než do toho vejdu.....zatím postupuji dle Tvého návodu,ale rozumově moc nechápu....

reagovat rebras 26.3.2011 17:37  5%    +  -

Lejla37- děkuji za podporu...........

reagovat LEJLA37 26.3.2011 16:17  100%    +  -

rebras: neboj to si ohmataš a naučíš..ja se taky snažila nadavala ..dokonce i ted když něco dělam badam páč to nedělam často..hlavně nepřechazej na jiny program pokud ses začala učit v jednom tak zustan v něm... uvidiš že pak to bude pro tebe brnkačka

reagovat rebras 26.3.2011 8:06  5%    +  -

tak děvčata ,včera jsem do pozdních hodin zkoušela ten střih,zatím mám z toho ne moc dobrý pocit,jsem si myslela,že to budu umět rychleji,ale je to spíš na bázi-zkoušej,zkoušej!!!!!Zatím se mi zdá jednodušší ten program windows movie maker,ale když už jsem investovala do Pinaclu,tak se to chci naučit tam.Myslím,že Vás děvčátka budu ještě móóóóóóc potřebovat obě.Zatím děkuji za první kročky......Jestli ještě na něco obě přijdete,tak mi tu prosím nechte vzkaz,já taky napíšu,co mi už jde nebo naopak.....

reagovat Anndy 25.3.2011 15:54  100%    +  -

LEJLA37:

reagovat LEJLA37 25.3.2011 15:30  100%    +  -

rebras: mě chvalit nemusiš ja ti nepomohla andy má super navod snad se ti to podaří.. ale andy klobouk dolu fakt supr navod ..sice nemam pinacle jak videa tak prezenčky dělam v movie makeru ale tys dala super navod

reagovat Anndy 25.3.2011 15:22  100%    +  -

rebras: prosím nevykat

reagovat rebras 25.3.2011 14:47  5%    +  -

Anndy-moc děkuji za alespoň první návod k vytvoření.Budu zkoušet zda to dle návodu pochopím a pak bych se opět ozvala.Jak Vy,tak i Lejla37 jste mojí andělé spásní.Dííííííííííík.

reagovat Anndy 25.3.2011 11:10  100%    +  -

rebras: no je potřeba než začneš si nahoře kliknout na "nový projekt" a pojmenovat ho
---------------------

propojím kameru s počítačem, zapnu kameru a hned mi naběhne program Pinacl
otevřít
Editace - nastavit, kam nahrát - mám na to složku na ploše
"1 nahrávání" spustit záznam - vše se nahraje
-------------------
důležité je, si kliknout na
soubor
uložit projekt jako ....
a jednou za čas během práce uložit
mě se často poč sekne a práce je tatam
-------------------
klik "2 editace"
ctrl a
a vše stáhnu myší do spodního okna

vlevo na panelu klik a vyjede "střižna"
klik obrázek nůžek

pokud chci střihat nechám přehrávat vždy okno záznamu, dole vedle ikonky "popelnice" je ikonka pro rozdělení záznamu - ve videu se tak udělají takové zarážky a z jednoho okna mám dvě - na to, které chci smazat pak kliknu a klik na ikonu popelnice.

Takhle si rozdělím a smažu vše ve videu
--------------------------
teď jsem ho po delší době otevřela a mám ho v AJ
----------------------------

obrázky rozklikni:

chce to spíš vidět naživo, takhle se to blbě vysvětluje

Dál se dá vložit hudba a tak ....

Na závěr nutné!!!!!
klik na
"3 export videa"
nastavení
mpeg
renderovat

reagovat LEJLA37 25.3.2011 10:19  100%    +  -

rebras: aha psala si foto sekvence a máš na mysli video sekvencetož tam někde v tom programu budeš mit čudlik na střih..googlila si návod na netu?

reagovat rebras 25.3.2011 10:09  5%    +  -

Lejla 37-tuto prezentaci s fotkama jsem už dělala,manžel podložil hudbou.Ale já jsem myslela,když nafotím fotosekvence(třeba s dovči),přidám foto a hudbu....a právě ten střih té videosekvence neumím......a v tom bych potřebuvala poradit....

reagovat LEJLA37 25.3.2011 8:07  100%    +  -

rebras: mysliš něco takoveho?

reagovat LEJLA37 25.3.2011 7:49  100%    +  -

rebras: to máš jako film nebo fotky

reagovat rebras 25.3.2011 7:42  5%    +  -

Anndy-jj,jsem odpověděla na osobní stránky.Za každou radu budu ráda......Třeba jsem si nahrála jednu sekvenci,na které jsem zkoušela apak jsem chtěla přidat druhou a zkusit navázat,ale ta druhá tu první jako nahradila....takže ji neumím zálohovat.No nevím,moc bych to chtěla umět,ale asi uteče moc vody.....

reagovat Anndy 24.3.2011 18:31  100%    +  -

rebras: zítra bych na to jukla a kdyžtak napsala postup, jak dělám film - jako prezentaci fakt nevím, mám ve výsledku mpg.

reagovat rebras 23.3.2011 1:57  5%    +  -

zdravím,potřebovala bych sestříhat fotosekvence z foťáku a zhotovit prezentaci i sfotkama.Už jsem přečetla i nějakou literaturu,ale nejsem z ní vůbec chytrá,dík za rady

reagovat Tokamak 20.3.2011 21:38  51%    +  -

Co přesně potřebuješ umět? :)

Já dělám s windows movie maker a jsem naprosto spokojená.. umí toho spoustu a je srozumitelný..

reagovat Anndy 19.3.2011 10:30  100%    +  -

mám pinacle tuším 9, stříhám jen jako film, občas vložím přechod, fotku, nápis, prezentaci neumím

reagovat LEJLA37 18.3.2011 21:20  100%    +  -

rodinné prezentace dělám v movie dvd maker ,dá se tam i hudba přechody

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Práce s Pinacl studiem
Diskusi založil(a): rebras
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Fotografie a umění
Přečtěte si