Dovolená v Itálií, poradíte kde cestou v Rakousku přespat???

Letos v létě pojedeme s našima dvouma beruškama (teď mají 3,5 roku a 4 měsíce, ale v době dovolené budou mít 4 roky a 10 měsíců ) na dovolenou do střední Itálie - přesně do San Benedetta Del Tronta.
Ale nechceme jet cestu na jeden zátah a navíc chceme vidět i něco zajímavého v Rakousku. Plánujeme si dva dny odpočinout někde na půli cesty-tzn. někde u Grazu, Klagenfurtu,Ossiachu, Villachu....
ideálně u nějakého jezera: Wertersee, Ossiachersee...
Můžete někdo poradit nějaký šikovný penzion, gasthof, ubytování na dvě noci?

Děkuji za tipy.
29.3.2011

Diskusi založil(a) 29.3.2011 Marlenka

reagovat Venda1 9.4.2011 11:37  6%    +  -

Marlenka+saraO: Cauky, rec neni az takovy drama, protoze muzu objednavku a domluvu klidne prelozit a vsechno vam predpripravit (majitel bydli hned vedle nas), mimo jine mluvi majitele nemecky, anglicky, italsky, holandsky, francouzsky a pani domu dokonce trochu slovinsky, tak treba si z toho neco vyberete. Jinak kdo vi, treba se tam jeste v lete setkame .Uz jsem tam potkala hodne cechu!

reagovat Marlenka 8.4.2011 9:49  17%    +  -

Venda1: Děkuju MOC a MOC za tip!!!!!!!!
Podumáme s manželem, ale vypadá to dobře!!!

reagovat sara0 8.4.2011 9:08  7%    +  -

Venda1: Villach je moc pěkný,občas jsme tam měli zastávku,když jsme jeli k moři a vždy mě to tam nadchlo...děkuji za další tip...podívám se na webovky...pro nás je totiž cizí jazyk docela problém,ale jinak si poradíme..

reagovat Venda1 7.4.2011 23:05  6%    +  -

Jinak co me jeste napada: pises i jina jezera, davej pozor, hlavne v druhe pulce srpna se tam uz pocasi lame a jsou studeny (ledovy) rana a vecery. Hlavne Ossiach, a i Wörthersee jsou docela hluboka a vysoka jezera, ktery celkem rychle se ochladi.
Jinak na videni je toho tam vsude dost, treba Obir jeskyne, je to trochu podobne Macose na Morave, ale rozsahlejsi, nebo hrad Hochosterwitz, nebo absolutne genialni show dravych ptaku (kousek od Villachu), Minimundus v Klagenfurtu, zvireci park v Rossegg atd...

reagovat Venda1 7.4.2011 22:56  6%    +  -

Ahojky, pokud se odhodlate i pod stan nebo obytny vuz, doporucuju kemp par kilometru od Villachu, primo na Faaker See, nejteplejsi jezero v Rakousku (neuveritelne tyrkisova voda, pro deti ideal, ze je tak ploche- jde to hodne pomalu do vody). Nas kamarad je majitelem tohoto kempu, kam uz taky roky jezdime, stranky jsou i v cestine : http://www.campinganderwald.at/cz/. Kemp ma vlastni cistou pisecnou plaz, luxusni a velmi ciste hyg.zarizeni, perfektni restauraci a co si tam hlavne vazim, ze maji tolik programu pro deti. Pokud potrebujes pomoct s ubytovanim v tomhle kempu, pisni mi do vzkazu detaily, hned se ho zeptam.
Jinak na Garde jsme byli taky v kempu (tam jsme teda nebydleli osobne, jen jsme navstivili pribuzne, kteri tam maji obyt. vuz), a moc me to nenadchlo, protoze tam byli sami penzionisti, voda byla studena a pro male deti dost hluboka. Mozna jsme ale nebyli na nejidealnejsim miste, kdo vi...

reagovat sara0 4.4.2011 12:41  7%    +  -

Marlenka: nevadí nám stanování,děti už nemáme,leda vnučku,ale jeli bychom bez ní,jedině,že by dcera jela zvlášt se svou osádkou,chci mít opravdu klid o nic se nestarat a mít čas jen pro sebe a přátele...

reagovat sara0 4.4.2011 12:18  7%    +  -

Marlenka: je to mi povídejnapiš...vítám každý typ na stanování v kempu v Lago di Garda...už třetí rok plánujeme,ale zatím bezvýsledně...jsem momentálně dost zaměstnaná a v létě jsem dala tak týden do kupy na chalupě...tam jsme zase něco renovovali ,a tak bylo po dovolené...ale letos jsem řekla,že týden někde v horách,nebo u vody bych si zasloužila...

reagovat Marlenka 4.4.2011 11:56  17%    +  -

sara0: mě to příjde super stanovat
Campy v Rakousku jsou na suprové úrovni...

My určitě ještě s holkama plánujeme stanovat v alpách,ale teď to s tou malou nejde...bylo by to zbytečně složitý...
ALe když jsme byli jen s tou starší-měla 13 měsíců, tak jsme byli u Lago di Garde 3 noci v campu a super-bazény, programy pro děti...

reagovat sara0 4.4.2011 10:55  7%    +  -

artep99: koukám se na tvůj typ a mě se moc líbí...můj muž miluje hory ...byli jsme v létě v Dolomitech a též se nám moc líbilo..byli jsme ovšem pod stanem...

reagovat snížek 3.4.2011 20:30  23%    +  -

Marlenka: myslím, že to je ideální termín - den je sice už kratší, ale ty večerní procházky po palmové riviéře jsou kouzelné

reagovat Marlenka 3.4.2011 20:02  17%    +  -

snížek: děkuju. My jedeme taky koncem srpna a moc se těšíme...
Na tu diskusi mrknu:-)

reagovat snížek 3.4.2011 8:37  23%    +  -

Marlenka: Ahoj, bohužel s přespáním Ti neporadím, my jsme tam byli loni a byla to úžasná dovolená - jeli jsme až koncem srpna a tak tam bylo pár lidí, pohodička, prostě super, ale jeli jsme na jeden zátah, cestou byly hodně zácpy a tak jsme přijeli až pozdě večer, ale snad Ti někdo poradí, zkus tuhle diskusi http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=21069

reagovat Marlenka 31.3.2011 9:57  18%    +  -

artep99:to ubytování je krásný!!!
Bohužel je u Insbrucku-toje opravdu z ruky.
ALe třeba někdy se tam podíváme..

reagovat Marlenka 31.3.2011 9:49  18%    +  -

artep99: děkuju mrknu na to

reagovat artep99 30.3.2011 20:57  5%    +  -

Ahoj,nevím jak moc je to z ruky,ale my byli loni u piburgsee(nejteplejší alpské jezero)a je to tam fakt moc pěkný.Penzion vlastní češka,je moc hezký.http://www.villa22.eu/

reagovat Henriete 30.3.2011 14:57  97%    +  -

Marlenka: Věřím že pokud jste už absolvovali jednu dovolenou s menším děckem takvám přeji aby vám vyšla i letošní :-)))

reagovat Henriete 30.3.2011 14:56  97%    +  -

Indulona: Ahoj tak já se přidávám je mi 30 a v květnu čekám marušku.
Před několika lety jsme byly b egyptě a hned druhý den jsem tak potkali jiné čechy a bylo nás šest chodili jsme na pláž večeře spolu a tak
Na pláži jsme zaregistrovali rodinku holandanů která měla sice děti větší než miminko ale řvali pořád a to nesutále a když neřvali pořád otravovali a lezli tam,na pláži jsme se jim vyhýbali a při jidle také protoež to bylo to samé bud řev nebo křik.

Neodsuzuji všechny ale myslím že všeho s mírou,dnes je mega výběr rodinných hotelů a služeb že s menšími dětmi využívat něco takového a později cokoliv :-))

reagovat mercy11 30.3.2011 13:54  100%    +  -

Indulona: naprosto souhlasim,me je teda o pulku min jak Vam,ale vadi mi to uplne stejne a nechapu rodice,kteri tahaji dite nekolika mesicni nedej boze k mori,letadlem,apod....ale je to kazdeho vec,je fakt ze to je o rodicich ze a o tom jak se pak staraji aby neobtezovali okoli..zakladatelce se omlouvam bohuzel o nicem nevim:O/

reagovat Marlenka 30.3.2011 13:37  18%    +  -

Indulona: no to chápu. Sice teď něco málo přes třicítku jsu schopná tolerovat kde co.
Nevím jaká budu v 50-ti
Ale plačící miminko vadí asi každýmu-není to nic příjemného. A to hlavně v momentě, kdy ti jeho nejbližší nedělají nic proti tomu, aby přestalo-aby odstranili to co mu vadí..
Ale jen kvůli tomu přece nemůžeš házet do pytle všechny děti a odsuzovat všechny rodiče co s dětma cestují a psát že je to nesmysl a že to nechápeš.
Věř, že většinou těm rodičům, kterým brečí děti na dovolené a kteří nejsou schopní se jim v ničem přizpůsobit-brečí ty mimina i doma.
Tam ale samozřejmě nikoho neobtěžují...
Schází jen dodat-chudáci děti...

reagovat Indulona 30.3.2011 13:17  1%    +  -

Marlenka: nejsem bezdětná, mám 2 děti, ale ty už jsou dospělé. K moři jsme s nimi taky jezdili, ale to už měly a 3 a 4 roky, na pláži stavěly hrady z písku a neřvaly a neotravovaly ostatní lidi. Těď je mi 51 let a přiznávám, že mi opravdu hodně vadí vřískající mimino v letadle, v restauraci a na pláži. Mimino vříská, když se necítí dobře a já se opravdu nedivím, když mimino v letadle v tričenku bez rukává a s holýma nožkama a nemá ani ponožky vříská, když v tom letadle je klimatizace a je tam max 19 stupňů. To potom miminu je zima a je to teplotní šok přejít z horkého letního dne do takového letadle a trčet v něm 3 hodiny. Zrovna tak, když se miminu postaví stan na rozžhavené pláži a to dítě se do něho šoupne. Je pak celé zpocené, má žízeň apod. Prostě rodiče jsou bezohlední k miminu i k okolí. A já fakt v 51 letech upřednostňuji klid. Když po klidu netoužím, tak jdu u moře třeba s manželem tancovat, tam mi ten kravál nevadí - protože je hudební. Ale řev mimina mi drásá nervy.

reagovat Marlenka 30.3.2011 13:04  18%    +  -

Indulona: já myslím, že žádná z nás nemá potřebu se do tebe strefovat a nějak se snažit měnit tvůj názor.Nevím proč automasticky čekáš, že se do tebe budeme strefovat. Každý má přece jiný názor. Lidi jako ty prostě sedí doma a buď jedou na dovolenou bez dětí a nebo až jim odrostou.My jsme rodina a chceme trávit dovolenou společně-i když se musíme logicky hodně přizpůsobit dětem. ALe nijak nám to nevadí.

Asii každému je z tvého příspěvku jasné, že nemáš děti a navíc ti ještě i ostatní děti lezou na nervy.Pravda moc takových lidí neznám, ale budiž. Těžko říct, čím to je a jaké máš zkušenosti ze svého dětství..
Souhlasím s tebou, že malinkým miminkům je lépe doma-tím myslím-do prvních 3 měsíců.Pak už jsou zvídavější, tolik nespí, rádi se smějou,objevují nové věci, nové tváře, rádi se koupou.....mají rádi společnost.Je opravdu zábava s něma trávit dovolenou a to podotýkám kdekoliv.
Pokud jak popisuješ oni turisté sebou měli na dovolené miminko, které stále plakalo-navíc šetřili na snad nejdůležitější věci u moře-slunečníku - dítě "zavřeli" do stanu a zřejmě mu tam bylo vedro, nebo ať už cokoliv..Tím, že brečelo mu tam moc dobře nebylo. ALe problém nebyl v tom miminku, ale v jeho rodičích.V první řadě měli udělat vše proto, aby mu bylo dobře.
Nám je taky jasné, že nemůžeme být jako dřív celý den u moře a péct se tam, ale že musíme jít dopoledne na chvíli, přes poledne domů a nebo jet na výlet klimatizovaným autem podotýkám a pak jít zase až kolem 4.hod odpoledne. Aby to tam holkám nebylo dlouhé a nebylo jim moc vedro...
Nebo jít klidně na nějaký odpočinkový den jen do bazénu..
No asi nemá cenu tady rozepisovat detajly, ale vše je o přizpůsobení dětem...Jsou ještě malincí a nezvládnou vše co dospělí.

reagovat Marlenka 30.3.2011 12:51  18%    +  -

Mae: a zcela náhodou si nevzpomeneš na jméno toho motorestu?
Chci mít ubytování zabukované předem-dodá to na klidu.

reagovat Marlenka 30.3.2011 12:49  18%    +  -

Rozmarýna: my jsme už zkušení cestovatelé:-))
S první dcerkou jsme jeli v jejím roce do Francie-byli jsme ubytovaní 8 dní v Cannes.
I s ní jsme zvládli výlet do Monte Carla, výlet do hor-Grand Cagnon du Verdon, Castelana atdatd.
A dostatečně jsme si užili i krásné moře.
Byla to jedna z našich nejlepších a nejhezčích dovolených.Tenkrát jsme jeli na jeden zátah(samozřejmě s přestávkama)Až u jezera Lago di Garda v Itálií jsme zakotvili -tam jsme byli 3 dny a pak pokračovali do Cannes.
S manželem jsme oba dobří řidiči a střídáme se asi po 300km.
Cestování s dětmi je taky v pohodě-je to jen o tom dělat častější a delší zastávky, hodně pít.. a hlavně se podřídit dětem.Což pro nás není problém-ostatně jde nám o to, abysme na dovolené byli spokojení všichni a hlavně ony.
Právě proto, že chceme cestu malinko rozvolnit-tak letos volíme možnost zůstat cca 2-3 dny v Rakousku u nějakého jezera, popř. si někam vyjet lanovkou, něco vidět.
Dřív bez dětí jsme hodně tzv dobývali vrcholky Alp a skolili jsme několik 3-tisícovek-no to teď s holčičkama není možné.:-)ALe nevadí....

A co se týká pláží a moře v Itálii-podle tvého názoru máš zřejmě hodně špatnou zkušenost-souhlasím s tebou, že Italové jsou bordeláři a s Francouzama se nedají srovnat.Ale záleží na jaké pláži přesně jseš.Já jsem nhikdy takový pocit z "hnusných" pláží Itálie neměla a to jsme tam byli za těch posledních 10 let 3x. To už mě horší přišlo Španělsko-Costa Brava nebo i Costa del Maresme...
My budeme mít soukromou pláž s pronájmem domečku 50 metrů od ní. Navíc svůj vlastní bazén a terasu, která ústí k němu.
Navíc my nejsme tipy, kterým stačí jen týden se válet u moře a grilovat se tam. Máme v plánu výlety do hor-Grand Sasso, Ofiida, Loretto.....
Takže pro nás IDEÁL. Těšíme se tam a moc.Hlavně, že budeme jako rodinka spolu

Jinak dík za tvou nevyžádanou reakci.ale tuhle diskusi jsem nezaložila proto, zda jet či nejet do Benedetta del Tronto
ALe proto, že jsem doufala, že mě někdo dá tip na přespání v Rakousku

reagovat Indulona 30.3.2011 12:38  1%    +  -

Mae: už vidím, jak je čtyřměsíční mimino zvyklé cestovat.
Vloni jsme byli na Mallorce. Byla tam rodinka s miminem, které ještě ani nelozilo. Bylo jim líto, zaplatit si slunečník, koupili si tam takový "plážový stan" a tam to mimino uskladnili. Mimino řvalo celý den, myslím, že kdyby leželo doma v chládku v postýlce, bylo by mu lépe než v tom stanu ve stínu. Svým řevem obtěžovalo ostatní rekreanty. Bohužel jsme už měli zaplacený slunečník s lehátky, tak jsme se už nechtěli přemisťovat jinam, kde mimino neřve, protože bychom museli platit znovu a nebyla to malá částka. Myslím, že není rozumné tahat tak malé děti i moři, stejně z toho nic nemají, jenom pořád řvou a obtěžují svým řevem ostatní na pláži, v letadle i v restauraci.
A teď do mně.

reagovat Mae 30.3.2011 11:48  22%    +  -

Rozmarýna: pokud jsou děti zvyklé cestovat, po cestě se dělají přestávky ... není problém ani dlouhá cesta.

reagovat Mae 30.3.2011 11:45  22%    +  -

s dětma do Itálie jezdím každým rokem, poprvé měla dcera 6 měsíců a syn 5 let, jeli jsme přes den a bylo to v pohodě. Po cestě se pravidelně zastujeme v jednom motorestu s ubytováním ve Villachu. Přiznám se, že netuším jak se jmenuje, ale je kousek od jezera a z dálnice se nedá přehlédnout.
Já osobně jsem jezdila do Diano Marina k moři a nyní jezdíme do městečka Gravellona Toce, nedaleko jezer ...

reagovat Rozmarýna 30.3.2011 11:16  23%    +  -

Byla jsem v San Benedettu a jeli jsme na jeden zátah, ale jsme dospělí. I když cestu rozdělíte na 2 části s přenocováním v Rakousku, tak ta cesta je hodně dlouhá a obdivuji řidiče, že do toho jde. Umím si představit, jak budou škvrňata unuděná cestou v autě a dovedu si představit jejich fňukání a vřeštění. Já být tím řidičem, tak z toho budu na nervy. Do Benedetta by mě už nikdo nedostal, pobyt na soukromých plážích není příjemný, slunečníky jsou namačkány na sebe, že tam není žádné "soukromí", když jsem ležela na lehátku, musela jsem dávat pozor, abych loktem nezavadila o turistu pod vedlejším deštníkem. Pokud není pobyt na soukromé pláži v ceně ubytování, vyjde to hodně draho, což mě nevadí, ale je dost lidí, co se kvůli tomu válelo na veřejné pláži. Veřejné pláže jsou hnusně špinavé, samý odpadek, tam bych já teda nešla. Jinak tento plážový problém s namačkanýma slunečníkama a špinavýma veřejnýma plážema byl v každé oblasti Itálie, kam jsme jeli k moři. Na Garganu, v Benedettu, v Cesenatiku, i na Ligurské riviéře.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dovolená v Itálií, poradíte kde cestou v Rakousku přespat???
Diskusi založil(a): Marlenka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si