Jakého papouška?

Ahojky všichni,
chtěla bych si pořídit papouška a protože je celkem těžké se rozhodnout, zvlášť když mám malého syna, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti s určitými druhy papoušků, které máte doma. Rozhoduji se mezi papouškem konžským a pyrurou. Jakého máte doma papouška Vy???
14.4.2011

Diskusi založil(a) 14.4.2011 táflík

Anonym 4.8.2018 23:27  1%    +  -

ahoj ,chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte jak dlouho žijí pyrury

reagovat Remi. 4.1.2015 14:47  6%    +  -

dvo: Zdravím a mám dotaz. Té čistotnosti jsme ho učila jak? Nebo na to přišel sám? Bylo by to fajn mít takhle čistotného papouška,. Naučí se to každý?

Anonym 27.10.2014 8:25  1%    +  -

Dimsy: Máme žaka a opravdu chodí na jedno místo a když se mnou kouká natelevizi třeba 4hodiny,tak vždy odletí na to místo.

reagovat táflík 22.4.2011 21:11  5%    +  -

Eviicka: Přesně tak, nerada bych měla výčitky, že náhodou nemám tolik času se jim věnovat. Pyrury jsou na ochočování hodně šikovné. Pro svou zvídavou povahu s tím nemají problém, takže i když budou dvě, tak by to prý němělo vůbec vadit jako třeba u jiných papoušků. No, už se na ně moc těším, jen stále čekám a zvažuji jejich pořízení v tento čas. Synovi je zatím 14 měsíců. Možná bych měla ještě počkat, až bude trochu větší.

reagovat Eviicka 22.4.2011 18:58  33%    +  -

táflík: my měli vždycky jen andulky, ale s chovem dvou naráz mám jen ty nejlepší zkušenosti - sice si na nás tolik nezvykly - ale pozorovat jejich vzájemné chování stálo za to (a člověk neměl výčitky svědomí, že je nechává přes den samotné). Takže můžu jen doporučit.

reagovat táflík 22.4.2011 15:55  5%    +  -

Eviicka: Jo jo, už jsem tam koukala. No, vzhledem k velikosti zobáku nejspíš vyhraje pyrura, tu jsem viděla a připadá mi asi tak stejně velká jako korela, dokonce mi přišla taková ještě drobnější. Povahou se mi taky líbí. Papoušek konžský je už takový větší, mohutnější a ten zobák má o dost větší a silnější. Pyrurky bych mohla mít dvě, aspoň by jim nebylo smutno, až budeme v práci.

reagovat Eviicka 22.4.2011 15:50  33%    +  -

táflík: Já ty jmenované pořádně ani neznám, jestli chceš opravdu poradit, zkus se zeptat na www.ifauna.cz - tam by mohli vědět (nejsou to totiž běžně chované druhy). Dá se tam myslím přispívat i anonymně, takže se nebudeš muset registrovat. Je ale fakt, že jsem tam už dlouho nebyla

reagovat táflík 22.4.2011 15:46  5%    +  -

Měla jsem korelku, vymazlila jsem si jí a to jsem si jí koupila ve zveráku. Byla plachá a já jsi ochočila natolik, že se ke mě přišla pomazlit, dávala pusinky, nechala se drbat za hlavičkou, byl to miláček. Nikdy se nestalo, že by štípla. Bohužel jsme o ní přišly a protože mi chybí, tak se koukám po nějakém jiném papouškovi.

reagovat táflík 22.4.2011 15:42  5%    +  -

Papoušek je velmi inteligentní a citlivý tvor a tak bycho k němu měli přistupovat. Jestli je nějaký papoušek příliš uřvaný, tak k tomu má nějaký důvod a to většinou takový, že je s něčím nespokojený.

reagovat táflík 22.4.2011 15:41  5%    +  -

Zdravím všechny. Dlouho jsem tady nebyla a když jsem si přečetla všechny příspěvky, tak jsem docela žasla. Je smutné, jak něktěří tady přistupují ke svým domácím mazlíčkům.

reagovat Mata69 19.4.2011 7:49  100%    +  -

Eviicka: protivná rybka!

reagovat Mata69 19.4.2011 7:49  100%    +  -

Holky, dobrá diskuse! Docela jsem se i pobavila!Osobně zkušenost s papouškem nemám, ve vedlejší vesnici mají žaka a dávají ho na léto ven a on teda kecá neuvěřitelný věci, že se lidé ohlížejí!Švagrová a její holky mají andulku, holky jí sebou berou k nám na prázdniny a je to docela milý pták, pořád si něco štěbetá, neřekla bych, že to řve. Mají už druhou.
Ale byla jsem jednou u klienta, choval nějaký papoušky, ani nevím jak vypadali, měl je zakrytý dekou v kleci a oni stejně řvali jak peklo! Snažila jsem se jim cosi vysvětlovat, ale ti papoušci se mě snažili překřičet, to byl masakr!

reagovat Eviicka 18.4.2011 22:51  32%    +  -

kedrigern: je fakt, že asi mezi každým druhem zvířat se najdou "těžko na mazlíčka použitelní jedinci" - jako můžou být protivní králici, kousaví a neurotičtí psi a kočky - může být i protivný papouch (já měla jeden čas protivnou rybu v akvárku - je fakt, že ta nekomplikovala život mně). Holt s tím musíme při pořizování počítat...

reagovat kedrigern 18.4.2011 16:36  46%    +  -

Dimsy: přesně. člověk si to musí hodně rozmyslet. ale když už pak do toho jde, tak i kdyby ho zvíře sebevíc štvalo, je povinnen se o nwj starat. my takhle máme ( resp. náš prcek má) králíka. je to svině kousavá, zlá. ale staráme se o ní, přece ho neodvezu někam na louku, vždyť co by ho tam čekalo? a prcek jí má rád

reagovat Dimsy 18.4.2011 14:44  69%    +  -

yenn: Vůbec si myslím, že je nezodpovědné si pořizovat jakékoli domácí zvíře, když na něj člověk nemá čas, třeba jen proto, že je to zrovna móda, nebo se mu to líbí u kamaráda. Je úplně jedno, co to je. Jestli křeček, myš, pes, kočka nebo papoušek. On i ten křeček v zasviněný kleci moc radostí nejásá.

reagovat Dimsy 18.4.2011 14:18  69%    +  -

Eviicka: Když ten náš trubka nejraději hodoval tak, že si vlezl do klece pro nějaké zrnko, s ním si sedl do otevřených dvířek klece, tam ho rozžvejkal a co mu nechutnalo hodil ven. Přece si nebude dělat bordel doma, že?

reagovat Dimsy 18.4.2011 14:15  69%    +  -

kedrigern: Tak to náš většinou lítal volně po bytě, tak to bylo všude, kde se zrovna stavil. A nejvíc pokaděná byla maminka, protože ji sedával na rameni. Po zemi nechodil, tam bychom ho zašlápli. Nekupovali jsme ho, přiletěl a my se ho ujali. Uletěl několikrát, protože při čtyřech lidech se dost dobře nedá uhlídat, aby někdo někde omylem nenechal otevřené okno. Vždycky se nám ho podařilo znovu odchytit. Až naposledy už se to nepodařilo. A nebylo to schválně.

reagovat Eviicka 18.4.2011 11:17  32%    +  -

kedrigern: souhlasím, naši papoušci si vždycky sedali jen na několik určitých míst - to znamená pokaděná byla jen ta místa, na kterých jsem samozřejmě měla připravený starý hadr nebo papír (je možné, že pták semtam něco upustí v letu, ale nikdy to nebylo nic hrozného). Aby se nerozhazovala zrníčka se dá opravdu zabránit vhodným krmítkem a klecí.

A pokud se někdo rozhodne, že papoucha vypustí je to opravdu týrání zvířat srovnatelné se štěnětem v popelnici... obě zvířata jsou odkázána na krutou smrt...

reagovat yenn 18.4.2011 11:03  9%    +  -

kedrigern: Ona si většina lidí, když si pořizuje papouška, totiž myslí, že je to úplně nenáročné zvířátko nebo dokonce dekorace... Podle mě je mnohem méně náročný křeček, ten totiž člověka opravdu potřebuje jen k tomu, aby dostal dlabec a ke štěstí mu stačí běhací kolečko a kdyby se nakonec nelíbil, tak má krátkou životnost... Takové ty názory, že papouch řve, dělá bordel a štípe jsou od lidí, kteří si myseli, že papoušek udělá hodně muziky za málo peněz. Prděli na něj a ten je za to štípal a dělal bordel.

reagovat kedrigern 18.4.2011 10:16  46%    +  -

Dimsy: asi mě to tak neštve, utřít bobek. zas tak často ven neleze, nemám žádné vysoké skříně, na kterých by seděl. skutečně sedí buď pod stolem a nebo se honí po linu s kočkama. prostě to beru, jak to je a nehledám ve všem problém. a to, že někdo chce dobrovolně pustit domácího papouška a ještě se s tím chlubí, považuju za hyenismus. protože papoušek ve volné přírodě dlouho nepřežije. uklovou ho ostaní ptáci. nad štěnětem v odpadkovém koši každej pláče, jak jsou lidé zlí, tohle je vlastně to samé, oboje je týrání zvířat

reagovat Dimsy 18.4.2011 10:09  69%    +  -

kedrigern: Moje maminka se o papoucha taky vzorně starala a neustále mu čistila klec, ale fakt u něj nestála, aby každé zrnko, které mu upadlo od zobáku hned uklidila. A taky ho neustále nehlídala, jestli se mu zrovna chce, aby to po něm hned vyšůrovala. Hovínko prostě upustil tam, kde zrovna byl. A neříkej mi, že ten tvůj "chodí" na jedno místo.

reagovat mirabel1 17.4.2011 17:20  10%    +  -

Zdravím všechny.Moc prosím o hlásky.Chybí mi jich asi 20 na první místečko.Moc děkuji za výpomoc a přeji hezký zbytek dne.Maruška
http://www.pattexpower.com/cz/pattex-projekty?id=15

reagovat udivena 17.4.2011 16:28  38%    +  -

kedrigern: náš papouch šíleně řve, když ráno vstáváme. Slyší dole v obýváku v kleci, jak nahoře v ložnici na druhý straně baráku dám nohu z postele. Myslím, že nás vítá

reagovat kedrigern 17.4.2011 15:25  45%    +  -

Alma..: no... je fakt, že přikrýt se musí něčím temným... náš takhle drží zobák do odkrytí. ale i jinak moc neřve... a když řve, tak se něco děje. třeba mu děti zapomenou dát žrádlo, nebo letí u balkonu poštolka
ale já se držím hesla- když k sobě kohokoli připoutáš, je tvou povinností se o něj starat. a je jedno, jestli je to člověk nebo zvíře

reagovat Alma.. 17.4.2011 15:17  100%    +  -

kedrigern: si zatukej, já si myslím to samé
přikrýt?? tak asi to na našeho nezabíralo, vubec, řval i tak
no, nic, darovala jsem ho tenkrát spolužákovi a byl pokoj. aby nedělal bordel, musel by mít jedině akvárko

reagovat kedrigern 17.4.2011 15:02  45%    +  -

udivena: náš čak se taky rád koupe. rve se do koupelničky, kam se moc nevejde a převaluje se tam jak prasátko

reagovat udivena 17.4.2011 14:56  38%    +  -

kedrigern: jé to je krásný. My máme korelu od září. Manžel udělal Pavlínce radost a koupil jí ho k narozeninám. Po 14 dnech to byl ochočenej kamarád a od tý doby spíš volně lítá po bytě Největší sranda je, když se koupe ve vaničce /od panenek/. To miluje a my se u toho nesmírně bavíme

reagovat kedrigern 17.4.2011 14:00  45%    +  -

Rozmarýna: a asi tomu nebudeš věřit, náš čak kadí v kleci, ostatně když je venku, chodí pěšky s kočkama.. a když je venku, nikdy není sám, takže ím, kde případné guano odhodil a setřu ho ubrouskem. vysoký nábytek nemám, takže nemohu sloužit litanií na houna na vysoké skříni

reagovat kedrigern 17.4.2011 13:58  45%    +  -

Rozmarýna: no, když mám zvíře, je mojí povinností se o něj postarat. když mi létá proso z misky, pořídím mu buď krmítko, ze kterého se odsypává pouze do malého krmítka ( funguje takový princip i na vodu), případně pořídím krmítko ve formě koupelničky. náš čak mu hlubokou misku a když začne poletovat v kleci, nic nelítá.
já si ostatně o všem myslím, že když člověk chce, všechno jde a když se mu nechce, furt jen brblá.
neměla jsi papouška jako dar přijímat. je jedno kdo a komu ho dal, živé zvíře není dárek, ale závazek, proto nemá- li obdarovaný radost a nechce ho, nemá ho přijímat

reagovat Rozmarýna 17.4.2011 13:18  28%    +  -

kedrigern: z čeho soudíš, že jsme se o papoucha nestarali? Klec jsme mu uklízeli denně, ale žrádlo v ní mít musel a když zamával křídlama tak proso lítalo všude a peří z křídel taky. A z čeho soudíš, že jsme si ho pořídili? Dostala ho dcera k narozeninám od mojí sestry, předem se mě neptala.
A jak jsi zajišťovala,aby se ti papoušek na výletě z klece nevykadil na nábytek,na který si sedl?

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jakého papouška?
Diskusi založil(a): táflík
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si