Auto a děti - jak přežít cestování s nimi

Chystám se na delší cestu autem a protože jsme ji již loni absolvovali a mám v živé paměti otrávené ksichtíky dítek, tak připravuji nějakou zábavu do auta. Jaké máte oblíbené hry nebo činnosti na delší cestování autem s dětmi?
27.7.2011

Diskusi založil(a) 27.7.2011 JoGinger

reagovat PatrikaK 3.6.2015 7:39  5%    +  -

Laauraa: ukázali nám svoje inzeráty na seznamu a my jsme si vybrali, které by se nám líbilo, jaký stav auta chceme a do pár dní byl u nás.

reagovat Laauraa 20.5.2015 11:38  5%    +  -

a jak se dováží takové auto? nebo spíš kdo vám ho dovezl? my bychom si ho nedovezli, protože neumíme německy ani pozdravit :-D

reagovat PatrikaK 13.5.2015 11:14  5%    +  -

my máme VW Touran dovezený z Německa na přání. Vyšlo za tu výbavu líp, hlavně v ČR jsme nemohli sehnat

reagovat Laauraa 8.5.2015 14:52  5%    +  -

ahoj holky, vidím, že tu řešíte auta. Chtěli bychom na konci léta na nějakou dovolenou k mori autem, ale sháníme větší auto už dýl. Nemáme důvěru v autobazary. Chceme něco většího. Jak velké auto máte vy a odkud?

reagovat Ninicka 29.7.2011 16:00  39%    +  -

Verdík: ja si myslim,ze nintendo nahradi notas krasne a je to malinkate. tak muzes jednou zkusit.

reagovat Verdík 29.7.2011 12:07  100%    +  -

Mata69: No já se tomu docela bráním. Taky jezdíme rok co rok min. 100km na letiště nebo po čechách. Vím že by se osvědčil i netbook do letadla nebo tak, ale zatím se tomu fakt bráním. Koupíme až v nejnutnějším případě, což doufám nenastane
No Any sledovala krtečka od roku. Vydržela u toho sedět když jsem vařila nebo tak. Márinku to nebaví. Maximálně večerníček u mě na klíně, ale ani to ne. Prostě jí nějaká bedýnka s obrázkama nezajímá
No jo, je to tak. V půlce července jí byly dva. Letí to, co?

reagovat Mata69 29.7.2011 9:34  100%    +  -

Verdík: my jsme to DVD do auta koupili, když jsme před cca 5 lety jeli na Slovensko, to jsme vážně měli obavy, jak kluci v autě vydrží. Jiříkovi byly tři roky. A osvědčilo se to.
Jezdíme každý rok na dovolenou, delší vzdálenosti, čímž myslím více než 100 km. Kluci si chvílemi pouští DVD nebo chvíli koukají z okna a celkem to s nimi jde.
Márinka je na sledování DVD ještě opravdu malá, i když proboha! už jsou jí dva roky?!

reagovat Verdík 29.7.2011 8:22  100%    +  -

A taky s sebou vozím nějaké jídlo. Třeba cukrářské piškoty. Takže zabavíme případně i kouskem jídla nebo v létě zastavíme, koupíme zmrzku a jedeme dál. Sice jsou holky jak čuňátka, ale zabaví je to a to je hlavní

reagovat Verdík 29.7.2011 8:21  100%    +  -

My teda jezdíme spíš kratší vzdálenosti. Tak 50km. Teď jsme jeli na dovolenou asi 130km. Aninka (skoro 7 let) ta už vydrží. Zvládá koukat z okna a ani se nenudí. Za to Márinka (2 roky). Ta hrozně ráda jezdí. Furt chce někam pá, ale jakmile jedeme dýl jak 20 minut, tak už se nudí. Kope do sedaček před sebou, pobrekává atd... Takže zabavujeme. Říkáme si, co vidíme z okna. S Aninkou soutěží, kdo uvidí první zvířátko, strom, auto.... Prostě co jim řeknu. No a protože Márinka se po Any hodně opičí, tak jakmile vykřikne Any že vidí, tak Márinka vidí taky. A pak posloucháme hádky, že Márinka lže, že neviděla a Any to viděla sama atd. Ale to znáte. DVD přehrávač v autě nemají a zatím ho ani nechci. Any by se sice zabavila, ale to se zabaví i tak a Márinku TV ani pohádky nezajímají a tak by stejně nekoukala. Takže se mi to zdá jako zbytečnost...

reagovat Mata69 28.7.2011 22:40  100%    +  -

My jsme koupili dětem do auta DVD, s dvěma monitory, které se připevní na opěrky předních sedadel. Prvně se jim jakoby dělalo špatně, ale zvykli si a na delší cesty bez toho nevyjíždíme. Občas se nám tedy dohadují, na co budou koukat... ale jsou to televizní maniaci, takže u toho vydrží a často se stane, že zastavíme na pauzu a musíme je z auta vyhnat.Máme ta DVD tak 5 let asi...

reagovat Durga 28.7.2011 16:49  58%    +  -

Je to už dávno, co jsme jezdili s našimi dětmi. Hlavním problémem bylo,jak to udělat, aby se nehádali. Se synem jsme si dokázali zpívat 2 i 3 hodiny cesty k babičce. Nejdřív jsem učila písničky já jeho, potom některé ze školy on mě. Když s námi začala jezdit dcera /byla od 3,5 do 5 roků v léčebně, takže po návratu/ naučila se poměrně rychle naše písničky a my její. Zpívali jsme hodně V+W, to jsme se synem zvládli opravdu hodně dlouho, potom školní zpěv a všechno možné. To zpívání jsem pěstovala i doma při mytí nádobí. Já myla, oni utírali a uklízeli a aby se přitom nehádali, tak se zpívalo.
Doba se změnila. Teď jezdíme s naší pětiletou vnučkou. Taky si zazpíváme, mám pro ni nahrané CD s písničkami, které se jí líbí a učí se je i ve školce. A když se jí nechce zpívat, tak se dívá na pohádky. Teď se už těším, stáhla jsem jí něco z internetu, tak se zase bude dívat.

reagovat Ninicka 28.7.2011 14:32  40%    +  -

jancapletka: my jezdili se psem 1000km , ale byl nauceny od mala. Pokud to auto tomu zvireti vadi, tak stim moc delat nejde, pokud mu nechces dat nedo na uklidneni.

reagovat jancapletka 28.7.2011 13:55  5%    +  -

Mohl by někdo poradit, jak vydržet cestování s kočkou? Vozíme občas kocoura v přepravce a vydržet třeba 4 hodiny rozcilenyho kocicaka je hruzka hlavne pro ridice...

reagovat mirika 28.7.2011 12:25  86%    +  -

my počítáme auta - každý si zvolí barvu a počítáme třeba od zastávky k zastávce a kdo vyhraje, tak má třeba nějakou odměnu nebo si na benzíně něco koupí, nebo prostě se už něco vymyslí.
Když jezdíme po vánocích , tak mají oblibu v počítání nasvícených stromečků, každý po své straně a ikdyž jedeme třeba jen 40 km (od babiček), tak je to baví a těší se na to.
Jinak holka má MP3, takže se kus cesty zabaví posloucháním a kluk si zase vyhraje třeba se zvířátky nebo nějakou jinou drobností.

reagovat Milea 28.7.2011 10:02  23%    +  -

Se starším synem jsme začali cestovat, když mu bylo půl roku. Jeli jsme z Ostravska na Lipenskou přehradu.S malým jsem si hrála vzadu a když usnul ve vajíčku, šla jsem si přesednout dopředu. Vzadu se mi dělá špatně. byla to jinak dovča o ničem, taťka si bral s sebou noťas a neustále telefonoval a pracoval...
Když synovi bylo 1,5roku a já byla asi ve 4. měsíci těh., tak jsme jeli k moři do Chorvatska. Jeli s náma i babička a děda, oni jeli přes den, my přes noc. POtkali jsme se někde a pak zajeli na místo určení. Cesta pro mě byla v pohodě. Psychicky jsme se připravila, jen malému jsem neměla dáva ráno mlíko, vyblil všechno. Pak jsme se několik desítek kiláků trmáceli se smradem z mléka jako předhozí cesta se odehrávala s malým vzadu, když usnul, přesedlání dopředu.
Pak se narodil druhý syn a když mu bylo 7měsíců,byl právě červen, jeli jsme opět k moři i se starším synem. Dala jsem jim oblíbené hračky a rozkládací knížky. Co mohli vidět z okýnek, tak vršky stromů nebo mraky.
Když povyrostli, tak jsme jim obstarali mini DVD přehrávač a PSP hry. Pozorují ubíhající cestu, ptají se na značky, auta, apod. jsem ráda, že zastavujeme často. Vyčůrat se, něco sníst v klidu, kluci si poběhají... Když je bere nuda a už mají výhled z okne stejný, tak nastupuje opět DVD... Letos vyrážíme kolem 15.8. na dovču, zase to budě něco přes 1tis. km. Tak věřím, že to zmákneme. V tu dobu bude klukům 6,5 roku a necelých 5let.
P.S.Když byli mladší, tak jsme zažili více poblití, už jsem se poučila po tolika letech, žádné mléko, kakao a mléčné výrobky před cestou.

reagovat Alma.. 28.7.2011 8:16  100%    +  -

Nejen pro děti je dlouhá trasa úmorná. já to nesnášim, takže autem na dovolené nejezdíme vůbec prostě. Takže jednou za čas letadlo, nebo nic - teď mluvim o větších vzdálenostech.
Mám děti dvě a spolu se v autě dycky zabaví, jedináček se nedivim, že se nudí

reagovat Ninicka 28.7.2011 7:37  40%    +  -

lebahu: dobreee, tak tez znam:))) Kdybych nemela problem,se ctenim v aute, tak sni udelam cestou domaci ukoly.

reagovat Ninicka 28.7.2011 7:35  40%    +  -

pešimi: tak to jsem si myslela taky, jenze me dite, v posledni dobe nechce spat, miluje cestu v noci a hledi na svetla kolem a ja mam co delat, abych neusnula. Nas ceka dvakrt rocne cesta 1000km A 2x tydne absolvujeme trasu celkem dlouhou 300km.

reagovat Ninicka 28.7.2011 7:33  40%    +  -

lebahu: mas recht, to delame taky. Zrovna vcera cestou z Milana jsme pocitaly ty upadnute:)))

reagovat lebahu 28.7.2011 6:53  89%    +  -

Jo a ještě jsme si říkali dopravní značky...mladá teď dělá autoškolu a jak se jí to hodí, že je zná od nějakých tří let

reagovat luna 27.7.2011 21:49  74%    +  -

Naše děti zase za slíbenou sladkou odměnu vyhlíží z okna krávy, ovce a podobně. jen většinou jak na potvoru je rychle objeví.

reagovat buturenka 27.7.2011 21:30  75%    +  -

lebahu: nazdaaar, tak so mě předběhla,Dáda jela kolom dokola, a to jsme jezdili až do Mnichova, ale dalo se to a zpívali jsme

reagovat lebahu 27.7.2011 21:18  90%    +  -

odvar z makovic a modlit se ať se do cíle neproberou
My jsme v autě zpívali...to tak jediný zabíralo...DVD atd ještě nebylo...akorát z kazeťáku Žížala Julie (ještě teď z ní mám osypky, když to po cestě napříč republikou jelo dokola už podesátý)

reagovat pešimi 27.7.2011 19:57  55%    +  -

jojo, cesta se musi proste prezit,nejlepe cestovat na noc a pul je vyhrano

reagovat Ninicka 27.7.2011 19:06  40%    +  -

Novotňásci: ja mam tu smulu,ze proste s ni cist nemuzu, ani nic hrat, protoze se mi dela zle

reagovat Ninicka 27.7.2011 19:05  40%    +  -

Novotňásci: pokud se ti dite u toho nepoblije:))) a pokud nemas vadne auto jako ja, do ktereho to mini dvd proste nejde namontovat, protoze operadlo hlavy nejde nadzvednout. Dobre je i nintendo, pokud to dite bavi. Ma dcera todle to nemusi, ikdyz ma oboji:((( takze pocitame radary, rozeznavame znacky aut, hldame barevne domecky a podobne...

reagovat Novotňásci 27.7.2011 19:01  22%    +  -

Dobré je vzít s sebou mini DVD. Můžeš na něm pouštět pohádky, také nějaká CD s pohádkami a písničkami. No a pak knížky, cestovní Člověče nezlob se, karty (Černý Petr, Kvarteto,prší....)A hlavně jeden dospělák dozadu, aby se nepraly.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Auto a děti - jak přežít cestování s nimi
Diskusi založil(a): JoGinger
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si