Diabetes mellitus u dětí i dospělých

Zvu Vás všechny, kteří se potýkáte s touto nemocí. U nás v rodině ji máme hned dvakrát a mohlo by nám to pomoci si o tom popovídat. Také se na toto téma snažím psát diplomku a pomohly by mi vaše zkušenosti. Těším se na Vás.
28.7.2011

Diskusi založil(a) 28.7.2011 reinzi

reagovat Dunlop 12.3.2015 9:29  5%    +  -

Dobrý den,
Jmenuji se Denisa Lakomá a píši diplomovou práci na Masarykově univerzitě, obor psychologie. Moje práce se zabývá tím, jak se mladým lidem v ČR žije s cukrovkou, a jaké faktory to ovlivňují. Hledám touto cestou jedince, kteří by byli ochotni se do výzkumu zapojit, a tím mi pomoci něco zajímavého zjistit. Pokud je Vám 14-20 let a máte cukrovku, nebo jste matkou potomka v tomto věku, který má cukrovku, moc Vás prosím o vyplnění registračního formuláře na tomto odkazu:
https://docs.google.com/forms/d/1pHzxtStSiPAR3rBdH3Slkt0XPQ0k24n_eObmnK_wkwo/viewform?c=0&w=1
Daný odkaz Vám sdělí podrobnosti k účasti na výzkumu, nicméně je důležité sdělit, že nikde není třeba vyplňovat svoje jméno, dotazník je tedy anonymní.

Děkuji Vám moc za Vaši ochotu
Denisa Lakomá

reagovat lotka4 30.10.2011 14:17  85%    +  -

Dadena: to není dědičný

u nás to nikdo nemá ani neměl jen ve stáří tchán a přesto ji náš 8 letej dostal

reagovat Dadena 29.10.2011 21:42  10%    +  -

lotka4: Taky se mi zdá, že je toho nějak moc poslední dobou Jen doufám, že to kluci nezdědí po manželovi

reagovat lotka4 29.10.2011 20:51  83%    +  -

Dadena: nezávidím ,ale je to asi poslední dobou docela nemoc populární

dokonce jsem mluvila s paní jednou co jsem ji dlouho neviděla a její skoro 80 letý manžel ji dostal taky nedávno a píchá inzulín
jídlo prý si neváží nic jen jí mín a vše

držím pěsti at vše zvládá dobře

reagovat Dadena 29.10.2011 18:58  10%    +  -

sobinka: Cukrovku mu zjistili před 13 lety, byl pořád unavenej, tak šel k doktorovi na krev, ten zjistil zvýšený cukr a poslal ho autobusem do nemocnice, kde mu dělali přesnější rozbor a zjistili 51 glyk.
Což není jeho rekordní hyperglykemie

reagovat sobinka 29.10.2011 13:27  5%    +  -

Dadena: ahojky, jak dlouho má cukrovku? tu dostal už v dětství?
držíme palce

reagovat Dadena 26.10.2011 18:00  9%    +  -

Ahojky, mám manžela (31) s cukrovkou I., je na inzulínu (6x denně), životosprávu trochu fláka Ale je bez potíží. Problém je, že ty potíže jakoby čekali na nějaké jeho oslabení a pak mu dají teda hodně zabrat - vypuknou jakoby najednou

reagovat lotka4 4.9.2011 14:19  82%    +  -

taky mám syna skoro 8 let a má cukrovku 1 typu

ve škole to bude asi ok , učitelky bucou píchat v 9 hod krev a na oběd budu ted jezdit ,aybch jim to vysvětlila - je to malá škola vesnická takže jsou ochotni

reagovat sobinka 10.8.2011 22:03  6%    +  -

ahojky, mám 4,5letou dcerku, diabetes má 1,5 roku. jde letos poprvé do školky, tak mám docela obavy, jak to bude probíhat. u syna je ve třídě také jedna holčina s diabetem a je to prý v pohodě. Jen si musí hlídat pera a glukometr, aby jí je neukradli.

reagovat JohanaBar 30.7.2011 9:40  5%    +  -

reinzi: Ahoj, mám dcerku, které letos zjistili cukrovku I., ve škole ji přijali dobře, zašla jsme za třídní učitelkou, povykládali jsme si, nosím jí jídlo do školy. Má sestra má syna (11let) od sesti let ma diabetes I. a ve škole měl problémy, kterése vlekly, tak nakonec zmněnili školu i bydliště

reagovat Topka 28.7.2011 22:38  100%    +  -

reinzi: Ahoj já mám cukrovku 8 let, ale získala jsem ji až v dospělosti tak ti nenapíšu jak je to s dětma, ale dcera díky tomu, že má bezlepkovou dietu tak se nám pro ní podařilo už druhým rokem získat tábor, pro diabetické děti (někdy mají obě nemoci cukrovku i celiakii) takže vaří bezlepkově z dia klubu Nová Paka. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/211411000140727-udalosti-v-regionech/ tady je v 18 minutě reportáž z právě probíhajícího tábora.

reagovat reinzi 28.7.2011 11:47  19%    +  -

Ahojky holky, budu moc ráda, pokud se připojíte. Mám sestru, která má od 12 let diabetes 1. typu a syna s cukrovkou 1. typu ve věku 14 let. Jaké máte zkušenosti s přijetím ve škole?

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Diabetes mellitus u dětí i dospělých
Diskusi založil(a): reinzi
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si