Dětský Valašský soubor v Praze :-)

Dětský folklorní soubor VONIČKA působí při základní škole v Čestlicích. VONIČKA je jediným dětským valašským souborem v Praze a okolí, který není výběrový a mohou ho navštěvovat děti až po náctileté a dospělé, kteří tvoří menší část souboru. Soubor přijímá nové členy a to bez talentových zkoušek.VONIČKA zpracovává zejména folklór z oblasti Valašska, ale také Slovenska. V programu souboru jsou zastoupeny typické dětské hry, tradiční lidové zvyky a obyčeje, nejrůznější pracovní náměty a samozřejmě lidové písně a tance. Na vybraných vystoupeních je soubor doprovázen lidovou muzikou Kyčera.

VONIČKA se účastní nejrůznějších folklorních festivalů, přehlídek, slavností, charitativních akcí, soutěží, ale i vystoupení na marketingových akcích, které pomáhají k financování souboru. Dále připravuje výchovné programy pro školky a základní školy (1. - 3. třída) a to např. s Velikonočním, či Vánočním zaměřením. Dle přání pořadatelů jsou sestavovány krátké programy od 15 min. až po celovečerní hodinové vystoupení. VONIČKA také každoročně připravuje letní dětský tábor a jarní a podzimní taneční soustředění.
VONIČKA pracuje pod patronací Obecního úřadu Čestlice. Činnost souboru by také nebyla možná bez značné pomoci Folklorního sdružení ČR, které rozděluje dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Dětský folklorní soubor VONIČKA je členem těchto organizací:


Folklorního sdružení České republiky
Pražské folklorní unie
a Folklorního sdružení VONIČKA, které souboru poskytuje právní subjektivitu.


Kdo by měl zájem umístit své dítko, děti do našeho souboru, ať se ozve :-) Na případné dotazy ráda odpovím.
3.9.2011

Diskusi založil(a) 3.9.2011 pet@

 
 
Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dětský Valašský soubor v Praze :-)
Diskusi založil(a): pet@
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si