Má vaše dítě svůj idol? Případně koho byste nechtěli , aby jako idol mělo?

k založení této diskuse mě přivedla jedna věta v diskusi o smrti našich hokejistů. a ta věta mě zvedla ze židle. bylo to "nechtěla bych , aby mé dítě mělo za idol zrovna nějakého hokejistu nebo jiného sportovce". v kontextu s dalším textem to bylo dost arogantní vyjádření. chápu, že ne každého zajímá sport, stejně tak ne každý miluje balet, operu a mohla bych pokračovat ve výčtu.

mám čerstvě 6 letého syna, který v lednu začal s hokejem takže je zřejmé, kdo patří mezi jeho idoly. je to Viktor Ujčík z milovaných Vítkovic, je to Martina Sáblíková naše rychlobruslařka, před kterou se sklání svět, Karel Abrahám první Čech v MotoGP a já jsem z jeho idolů nadšená. A vysvětlení je jednoduché všichni na sobě , aby něco dokázali museli tvrdě makat už od dětství. To , že sklízí úspěchy je sklizeň toho co v mládí zaseli.

ale mezi námi když mám říct , koho bych nechtěla aby obdivoval, tak naše fotbalisty.k nim s úctou opravdu nevzhlížím.
12.9.2011

Diskusi založil(a) 12.9.2011 IvanaJ

reagovat IvanaJ 19.9.2011 20:19  100%    +  -

kedrigern: tak to si prostřední vybral zajímavou a užitečnou profesi chválím to je fakt super

reagovat kedrigern 19.9.2011 18:55  78%    +  -

IvanaJ: to věřím, ony ty děti se opravdu na led těší, což rodiče, kterým děti hokej nehrají, dost špatně chápou... a on člověk vždycky neví, co je pro co dobré. náš prostřední chce být rozhodčí a fyzioterapeut, co se věnuje sportovcům... tak kdo ví, kam ho jednou hokej zavane... třeba nakonec skončí jako zeměměřič, ale alespoň bude zvyklej na zimu a na makání

reagovat IvanaJ 19.9.2011 18:31  100%    +  -

kedrigern: dneska jsem byla na transfuzce a byly tam dvě sestřičky jejich kluci dělali hokej, tak jsme parádně zdrbly. je pravda, že od jedné kluk už nehraje je na VŠ studuje sportovní manegment a od té druhé hraje kluk za Třinec a prý je dobrý. a včera začala extraliga, tak si dovedeš představit to nadšení co u nás zavládlo
včera ráno volal trenér , aby se zeptal jak malýmu je a že už se těší až zase začne trénovat, tak ve čt už konečně po více než dvou týdnech naskočíme do tréninků

reagovat kedrigern 19.9.2011 18:03  78%    +  -

fata: já si to také myslím

reagovat IvanaJ 19.9.2011 17:20  100%    +  -

fata: jj souhlasím s tebou. mít vzor je určitě přínos

reagovat fata 19.9.2011 10:16  24%    +  -

Pralinka79: ještě bych dodala že při sportu si každý musí stanovit nějaký cíl a pro ten pracovat....to je k nezaplacení potom v příštím životě. Kolik já znám - už i dospělých lidí - kteří vlastně ani nevědí proč tady na tom světě vlastně vegetí - neměli nikdy žádný cíl, žijí jen ze dne na den a nevědí proč a pro co žít.

reagovat Pralinka79 16.9.2011 15:03  7%    +  -

Pema002: ..."já bych neřešila to, že mají nějaký idol, ale to, že chtějí hrát fotbal, hokej, či jiný šílený sport a ničit si pomalu ale jistě zdraví od narození. To by mě prudilo daleko víc..."

Ano, lepší je zuby nehty před sportem bránit - hlavně, aby se neodřeli nebo někde neupadli. To ať si radši zkazí oči u počítače, ztloustnou u telky, případně se chytí partičky s drogama a v hospodě. Ale budu si moct říct - před nejhorším jsem je ochránila!

Jasně, při sportu se můžou zranit, ale myslím, že zevlování má mnohem fatálnější následky.

Tohle vše beru zpět pouze v případě, že se děti rozvíjí jiným směrem - hudba, výtvarné umění atd. - ale i tak si myslím, že pohyb ty děti prostě mít musí a vedle toho, že se budou hýbat se naučí i týmovému a sportovnímu chování a tohle je prostě housle nenaučí

reagovat kedrigern 16.9.2011 13:21  80%    +  -

fata: je dobře, když děti něco dělají a já si myslím, že je i dobře, když si v tom svém koníčku, najdou nějaký vzor, protože pak je ten koníček bude bavit víc

reagovat fata 16.9.2011 11:00  25%    +  -

No ono se těch správných idolů u nás v Čr příliš nedostává, řekla bych, že je to přímo vzácné zboží na vymření.
Idol - to si představuju někoho (a je jedno jestli je to paní učitelka ve škole, trenér, sportovec nebo jiný člověk, který v životě něco významného dokázal) kdo má ten starý dobrý žebříček morálních hodnot, proslaví se třeba nějakým činem nebo počinem, který významně pomůže ostatním lidem - něco jim přinese - ať už je to radost, zdraví nebo lehčí život.
To by měl být idol pro třeba puberťáka, že v životě existuje cesta, která je správná. Takový "idol" může i povzbudit sebevědomí celého národa.
Bohužel si na žádné současné idoly nedokážu vzpomnět, i ten sport je dnes komerční záležitost - o penězích (tedy vlastně zaměstnání jako každé jiné), ale v určitém věku je jistě lepší sportovat a mít svoji partu tam - než někde na ulici.

reagovat luna 15.9.2011 19:04  49%    +  -

Mata69: Naprosto souhlasím, třeba já jsem docela sportovní dřevo, ale brusle nebo lyže vytáhnu v zimě s chutí, nepotřebuji dosahovat super výkonů, bruslím, protože mě to baví, vyčistím si na vzduchu hlavu apod. Stejně tak u dětí nemusí být mistři světa, stačí, když je to bude bavit.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 17:01  100%    +  -

Pema002: ale jo je to diskuse a jestliže ti je něčí příspěvek blízký, tak je pochopitelné , že s ním budeš souhlasit. od toho se to jmenuje diskuse a tak je to v pořádku.

ono je to taky "kus od kusu". jsou takoví ( mluvím teď o sportovcích jak jsi zmínila rozhovor ), kteří, když budou potichu, tak udělají dobře, protože to co případně z nich vypadne to je opravdu dílo. ale jeto jako se vším nesmí se všichni házet do jednoho pytle.

já třeba naprosto neuznávám naši fotbalovou reprezentaci. nemám důvod si jich vážit nebo jim alespoň fandit. to jak se prezentují je pro mě prostě něco přes čáru. to jak už dva týdny, před důležitým zápasem každý den hlásají důvody, proč případně prohráli takové to dělání alibi mi hodně vadí a celkově atmosféra ve fotbale. v tomhle si myslím, že mezi hokejovou repre je veliký rozdíl. ti se sejdou týden před MS ze všech koutů světa a jdou na led jako tým a jako tým se prezentují a na to můžu a jsem hrdá, že dělají svou práci na 100%.

třeba Kateřina Neumanová tu jsem obdivovala jako sportovkyni, protože svojí pílí něčeho dosáhla, ale jako manažerce ji nemůžu přijít na jméno.

reagovat Lulie 15.9.2011 16:49  27%    +  -

Pema002: ono je málo zajímavých lidí, od kterých mě zajímá rozhovor, resp.ti nejsou tak lákaví pro média :)))

reagovat kedrigern 15.9.2011 16:22  67%    +  -

Pema002: no jo, to ti někdy přijde právem, na jejich obranu ale musíš přiznat to, že oni jdou např. z 20timin. třetiny, kdy makají naplno, mají 15 min rolbu, adrenalit jim pumpuje, jsou unavení.. a najednou jim někdo před hubu dá mikrofon. protože jsem sportovala, tak vím, že po zápase a i po těžkém tréninku, jsem měla v hlavě vymetýno a až tak blbá, myslím tím všeobecnou vzdělanost, tedy nejsem

reagovat Pema002 15.9.2011 16:09  70%    +  -

IvanaJ: já teda souhlasím s Rozmarýnou v tom co napsala, protože kdykoliv běží v rádiu nebo televizi rozhovor s nějakým fotbalistou či hokejistou, tak si fakt říkám, že tohle by se snad ani vysílat nemělo. Prostě se nemůžu ubránit pocitu, že mají v hlavě vzduchoprázdno

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:46  100%    +  -

Mata69: díky za tvůj názor. v podstatě jsi napsala to o čem má tato diskuse být.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:43  100%    +  -

Rozmarýna: s šitím máš můj obdiv. upřímně. já totiž na šití nikdy nebyla max co přišiju , tak je utržený knoflík. ale jednu dobu jsem strašně ráda pletla a myslím, že mi to i šlo.

co se týká čtení tady to mám stejně čtu strašně ráda a za lásku ke knihám vděčím svému taťkovi, který mě ke knížkám přivedl a jelikož on byl původem Slovák, tak jsem "musela" číst i ve slovenštině. můj starší syn je knihomol po mě miluju chvíle, kdy spolu debatujeme o knížkách co nás zaujaly a proč a dáváme si tipy na další četbu. a prcek se zamiloval do slovenštiny a chtěl by se slovensky naučit a podporuju ho v tom.

zaměstnání máš teda vyloženě adrenalinové, tak ti přeju ať se daří

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:35  100%    +  -

Pema002: tak tohle o čem jsi psala
jaký lak má Darina Rolinsová
- je vaším idolem Taťána Kuchařová a chtěli byste se jí podobat?
- kočárek Simony Krainové

jde fakt mimo mě. a naprosto nechápu, že někdo je schopný ze sebe dělat kopii nějaké celebrity, ale je to každého věc. ještě bych byla schopná toto pochopit u puberťačky, která se hledá, ale u dospělé ženské mi to přijde celkem jako průšvih.

mmch já se ráda , protože jsem ženská zvědavá podívám jaký kočárek má Krainová, ale tím veškerý můj zájem o její osobu končí. je to stejné jako se chlap podívá na motorku, na které jezdí Komorous.

reagovat kedrigern 15.9.2011 15:32  65%    +  -

IvanaJ: bohužel hodně lidem sportovci leží v žaludku kvůli platům a ti, kteří nesportují, nebo něco dlouhodobě cíleně nedělají, mají pocit, že je to vlastně za nic. tu dřinu nevidí. ale myslím si, že hokejisti ( a sportovci vůbec, i když musím přiznat, že nohy fotbalistů se mi nelíbí) mají alespoň pěkné figury
našeho prostředního už lákala model. agentura, ale o tom nechce ( a ani my rodiče) slyšet, což jsem ráda. ten hokej by musel, i kdyby měl šanci jít ještě do lepšího mužstva ( což nemá, zas tak šikovný není), dělat ještě pár let, než by to přineslo fin. výsledek, kdežto model v 15ti... by měl prachy hned a kdo ví, jestli by chtěl dělat nějakou školu či učňák

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:31  100%    +  -

Rozmarýna: zapoměla jsem , že může dojít k situaci, kdy se bude slovíčkařit. omlouvám se tedy za špatně zvolený výraz v názvu své diskuse. správně to mělo být má vaše dítě vzor,
ale myslím si, že jsme dospělí lidé , kteří nemusí slovíčkařit a ví o čem je řeč, ale bohužel to tak není.

nejen mí synové, ale i já mám své vzory a určtě je nechci kopírovat, jen prostě mě ovlivnili tím, co dokázali jací jsou a to mě posouvá dál.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:23  100%    +  -

luna: mě osobně mažoretky nic neříkají, ale pokud tvá dcerka by to chtěla zkusit, asi bych ji vzala na jejich trénink a potom se rozhodla.

určitě je to moc fajn, že děti mají svůj zájem a hýbou se a jejich svět se netočí jen kolem tv a pc.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:17  100%    +  -

faD: ano to máš pravdu. určitě nejsem typ matky, která nad prckem stojí jako dráb a prostě musí něco sníst i kdyby to mělo jít hned ven. to v žádném případě. naopak mi nedělá problém ho poslat do postele bez večeře, když si prostě postaví hlavu, že jíst nebude.

takže se snažím , aby byl jídelníček vyvážený a jídla taková , která vím, že prostě jí. ( ještě loni jedl jen suché pečivo, ted už jsme udělali pokrok sní chleba s máslem a se šunkou a i občas máznutý sýrem )

ale na trénink ho opravdu nemůžu poslat s prázdným žaludkem,ale to už máme vychytaný, co sní a není mu z toho při trénování těžko.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:13  100%    +  -

celá diskuse se smrskla jen na hokej což mě mrzí, protože opravdu nemám klapky na očích a vím, že nejen hokejem se dá bavit. škoda.

ale ono i když má syn svůj vzor jak jsem psala v úvodu diskuse, tak na trénincích mu jako vzor slouží starší kluci, kterým se chce vyrovnat a ti zase mají svůj vzor a tak jeden táhne druhého a všichni na sobě makají.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:10  100%    +  -

kedrigern: když čtu tvé příspěvky je to jako bych četla své myšlenky. souhlasím s tebou a tvému synovi gratuluji k nabídce reprezentovat svůj ročník. jsi na něho určitě pyšná.

reagovat IvanaJ 15.9.2011 15:06  100%    +  -

Rozmarýna: přečetla jsem si tvůj příspěvek a děkuji ti za něj, ale nemůžu souhlasit s tím co jsi napsala.

to nemůžeš myslet vážně , že jako hokejisti honí něco gumového po ledě, fotbalisti lítají jako blázni za balonem a co umí?

víš, když někdo chce dělat něco pořádně a pořádně to dělá, tak dá toho všechno. je to dřina, odříkání, sebekázeň. opravdu dobrý trenér dbá i na to, aby kluci měli ve škole výsledky, takže pokud na školu kašlou, tak je prostě na led nepustí. musí tady být spolupráce mezi trenéry, školou a rodiči, ale hlavně rodiče musí dítěti vštípit to, že vzdělání je důležité a teprve potom je sport. pokud člověk chce může mít všeobecný přehled, ba i hluboké znalosti třeba historie a přitom být vrcholový sportovec tohle se nevylučuje.

a o tom, že se někde na večírku hokejisti opili, mluvili sprostě apod. a co tě natom udivilo? byli to dospělí lidé, chlapi, kteří se rádi chvástají, pro drsná slova nejdou daleko a pokud bylo jen u těch řečí, tak natom nevidím nic špatného.

reagovat Mata69 15.9.2011 14:21  100%    +  -

A jestli dítě má svoji zálibu, nejspíš má i někoho, kdo to v tom oboru dotáhl daleko jako svůj vzor, možná jako idol. ani na tom nevidím nic špatného.

reagovat Mata69 15.9.2011 14:19  100%    +  -

Zajímavá debataJá bych k tomu řekla jen to, že přeci vůbec nevadí, jestli dítě trénující hokej (fotbal, cokoliv jiného) pak jako svou práci dělá uplně něco jiného a hraje jen za nějakou "Horní Dolní"...vždyť většina lidí dělá sport jen proto, že je to baví a nějakým způsobem naplňuje. A to, že ten sport dělají od malička ještě neznamená, že ho někdy musí dělat na vrcholové úrovni přeci. Může prostě být dál jejich koníčkem. Rozhodně si nemyslím, že by trénování v dětství (jasně že přiměřené) bylo něčemu na škodu, je dobře, když mají děti svůj zájem, aktivitu. No a co, že to třeba nikdy vůbec nikam nedotáhnou? Mají svůj sport, svýho koníčka, své přátele - to je přeci dost ne?

reagovat kedrigern 15.9.2011 13:23  65%    +  -

Rozmarýna: proboha, ale vždyť ty jsi stejná.. jako ti hokejisti... ty taky mají radost, když soupeře nachytají na švestkách a dají gól. je to totiž pořád stejné, být lepší.. informovanější.. namakanější.. jak ten druhej

reagovat Rozmarýna 15.9.2011 13:15  33%    +  -

kedrigern: já vím, že jsi šila kožené věci, kdysi dávno jsi to tu psala.

reagovat Rozmarýna 15.9.2011 13:13  33%    +  -

kedrigern: jo a víš proč mě baví ten boj s finančním úřadem? Protože třeba něco oprávněně doměřili, ale podělali to daňové řízení procesně a já je na tom dostanu a kvůli chybám v procesu to projedou i když doměrek byl oprávněný. Když za mnou klient přijde s takovým případem, jsem blahem bez sebe.

reagovat kedrigern 15.9.2011 13:12  65%    +  -

Rozmarýna: já látky šít neumím, ale umím šít kůže a velury a než jsem se zamilovala do pc, tak mě to živilo... a neodpustím si podotknout, že díky hokeji mě teď živí excel. dělala jsem prostřednímu vedoucí mužstva, musela dělat tabulky s góly a nahrávkou, gólmanům % úspěšnost..a te´d mě to živí

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Má vaše dítě svůj idol? Případně koho byste nechtěli , aby jako idol mělo?:541:
Diskusi založil(a): IvanaJ
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si