Puberta - Epileptický záchvat

Ahoj máte někdo stejnou zkušenost?
24.9.2011

Diskusi založil(a) 24.9.2011 Topka

reagovat Topka 5.2.2014 13:25  100%    +  -

Tak po dlouhé době, léčba byla stále stejná, léky se nepřidávali, žádný další záchvat nepřišel, takže od ledna snižujeme dávku depakinu až ho úplně vysadíme a když dva roky nebude záchvat tak je vyléčená. Říkala dr., že už nebere ani udržovací dávku, protože začíná na 36 kg a te%d má skoro 50 a pořád stejnou dávku.

reagovat LenkaMad 20.11.2011 6:44  56%    +  -

Topka: Zkus se zeptat neuroložky. Ony ty léky mívají různé další účinky, které nebývají zrovna OK .. Možná to bude chtít jiné antiepileptikum. Náš syn bral Depakin někdy kolem 10ti roků, hodně se po něm třásl, navíc, jak mu zvýšili dávku, tak chodil jak omámený a nebyl to vůbec on... Museli mu dávku snížit,jinak nebyl schopný fungovat
On měl epi záchvat v 5 letech, teď zrovna oslavil 18 . Epi už nemá, přešlo mu v 7mi letech do šílených migrén, na které se taky dávají antiepileptika, protože působí na nervový systém, takže mám trochu přehled, co mu který lék přinesl dobrého, ale bohužel i špatného.

reagovat setapouch 19.11.2011 15:47  27%    +  -

Topka: myslíš, že nemá plnou hlavu třeba zrovna toho, co to s ní je a jestli je ta nemoc vážná? nevím jaká je vaše holka, ale máme vnučku, která nikdy neřekne, co se jí vážného honí hlavou, jenom začne být naprosto mimo svět, ve škole je jak duchem nepřítomná, neví ani věci, které běžně věděla, ale nevytáhneš z ní nic, dokud se s tím sama vevnitř nějak nesrovná...pak už třeba řekne, co byl za problém, někdy úplná pitomost, ale v tom momentě, když bys jí chtěla pomoct, tak se nesvěří...

reagovat Topka 19.11.2011 14:57  96%    +  -

setapouch: Hm to sice vím, že zdraví je nadevše, ale aby se nám z holky, která měla 2 dvojky na výzo stala čtyřkařka v 6. třídě, to už je na nás trošku moc.Snažíme se s ní učit a vysvětlovat a vysvětlovat, ale vůbec jí to neleze do hlavy úplně jednoduché věci, jak kdyby měla vypnutý mozek. Ještě loni jí stačilo se na to podívat a pochytat ve škole a byla v pohodě.

reagovat setapouch 19.11.2011 14:54  27%    +  -

Topka: Takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, taky už to máme za sebou nějakých 10 let, ale to může být kombinací všeho dohromady...kluk taky nebyl v té době žádný génius, ale taky přecházel na střední, navíc se nedostal kam chtěl, takže ho to zvlášť nebavilo, nakonec přešel z maturitního oboru a skončil s výučním listem. Ale byli jsme tak rádi, že přestaly ty záchvaty, že jsme to ani moc nehrotili, aby ho nějaké nervy a stres nehodily zase zpátky. Domlouvali jsme mu, to je pravda, ale nedělali jsme žádné dusno. Nakonec stejně má práci,jakou vždycky chtěl a která se mu líbí, bez ohledu na obor, ve kterém se vyučil. Já bych to na vašem místě nijak zvlášť neprožívala, zdraví je nad všecko ostatní, i když, jasně, trochu je pohonit k učení neškodí. Ale zase s mírou, aby ty jejich rozhozené nervíky nebyly v presu. Držím moc palce a jsem ráda, že už mám tyhle starosti za sebou

reagovat Topka 16.11.2011 14:42  100%    +  -

Chtěla jsem se ještě zeptat, nemáte některá zkušenost s tím, že by se dítě zhoršilo ve škole po nasazení léku Depakine? Holka se hodně zhoršila, ale mi nevíme zda je to pubertou, částečně vstupem na druhý stupeň.

reagovat setapouch 5.10.2011 11:42  39%    +  -

Radka: může být, stresem, zmatkem, neschopností se vyrovnat s psychickou zátěží, což si myslím u něj je pravděpodobné. Chovej se k němu úplně normálně, je třeba jenom dávat pozor na činnosti, při kterých by mohl odněkud nebo na něco upadnout, utopit se, při jízdě na kole apod. Vždycky si představ, co by se mohlo stát, kdyby v tu chvilku dostal záchvat (kdy nic nevnímá a dokonce ani ty ruce před sebe nenastaví při pádu) a podle toho musíš předvídat, co může a co ne.
Jinak bude asi potřebovat jistotu, že ho máte rádi a přizpůsobit se novým podmínkám. Nebude to lehké pro nikoho z vás, zvlášť pro něj. Ale možná zklidněním situace se srovná i ta epilepsie.

reagovat Radka 4.10.2011 13:23  1%    +  -

Dobrý den,chci se zeptat,můj synovec,je mu 9 let dostal poprví epileptický záchvat a doktoři dnes diagnostikovali epilepsii.Chci se zeptat,jak se k takovému klukovi mám chovat.Byla u něho i zjištěna mentální deviace,byl před měsícem odebrán od matky,takže se o něj stará babička.Ještě se chci zeptat,neni to způsobeno tř.i psychikou dítěte?děkuji

reagovat setapouch 3.10.2011 19:48  35%    +  -

Topka: to je dobře, že se k tomu tak staví...držím vám palce, aby to bylo opravdu už v pořádku

reagovat Topka 3.10.2011 17:40  100%    +  -

setapouch: Anička měla záchvat 5. srpna od té doby ne, a na počítač nechodí, a ani jí to nechybí, má na něj tak trošku vztek, že se jí to stalo zrovna u pc.

reagovat kopretinna 29.9.2011 15:36  49%    +  -

Topka: naše dcera má zakazene cvičení ve výškach a plavaní,pouze pod dohledem.

reagovat setapouch 29.9.2011 7:20  37%    +  -

Topka: to jistě, já vím, jak kluk přímo obrečel, že nesměl nějakou dobu na počítač, protože to byl jeho největší koníček a chtěl jít na elektroprůmyslovku. Sice se vyučil v jiném oboru, ale nakonec po těch lécích se to spravilo a dneska dělá to, co vždycky chtěl.
A běžné sporty a činnosti nám doporučovali, aby se nějak nevyčleňoval z kolektivu, že je to na jejich psychiku ještě horší. Pokud jí to plavání dělá radost a dospělí okolo o její nemoci vědí, v žádném případě bych jí to nebrala. Nakonec uvidíš, jak zabere Dépakine, u nás opravdu okamžitě záchvaty ustaly a ona bude mít asi podobný typ epi.

reagovat Topka 28.9.2011 20:43  100%    +  -

setapouch: My jsme to šli trenérovi oznámit, že bohužel a on nás hned uklidnil, že s tím nemá problém Už takto má zakázané sporty co jsou s tvrdým dopadem na nohy a páteř, kvůli kloubům a páteři, obrečela, že nemohla do sportovní třídy kde se hraje basket a ještě jí zakázat plavání to už by na ní bylo asi moc.
Kolo jedině pod dozorem a brusle to samé.

reagovat setapouch 28.9.2011 20:35  37%    +  -

Topka: běžné sporty nezakázala, řekla jenom, že plavat (koupat venku) pod dohledem někoho informovaného a hlídat ho, kdyby náhodou...ale já sama jsem mu zakázala jezdit na kole, protože i tak jsem měla děs, že jednou dostane záchvat až poběží z učňáku na autobus a spadne přímo někomu pod auto. Když si na tu dobu vzpomenu, ještě dnes se rosím hrůzou...Pokud o tom trenér a všichni kolem ní ví, tak by se nemělo nic stát.

reagovat Topka 28.9.2011 20:13  100%    +  -

luxy: Aha tak to jo.

reagovat luxy 28.9.2011 20:03  45%    +  -

Topka: zachvat ji zpusobuje nerovnovaha hormonu, coz je i puberta. a nedostatek spanku

reagovat Topka 28.9.2011 19:26  100%    +  -

setapouch: Chci se ještě zeptat omezovali jste ho nějak ve sportu? Naše Anča už 3 rokem závodně plave a dr. striktně řekla konec plavání, ale přitom v letáku, který jsme dostali je napsáno, že s plaváním není problém, že tam se vyskytují záchvaty minimálně, protože hlava je soustředěná na plavání. zvlášť když je podchycená lékama. Trenér nám řekl ať s plaváním nekončí, že by to byla velká škoda a že má v oddílech minimálně 10 dětí co měli epileptický záchvat. Dokonce trénérky holky ho měla už 2x takže ví co a jak.

reagovat Topka 28.9.2011 19:22  100%    +  -

luxy: Takže ale ten záchvat byl spíš ze stresu než rychlým nástupem puberty jako se to stalo u nás.

reagovat luxy 28.9.2011 19:15  45%    +  -

Topka: v osmnacti

reagovat Topka 26.9.2011 19:04  100%    +  -

luxy: Počkej tomu nerozumím, první záchvat měla když se vdávala, ale pubertou to nepřešlo ? V kolika se vdávala?

reagovat luxy 26.9.2011 18:51  45%    +  -

moje sestra ji ma. prvni zachvat dostala, kdyz se oblikala do svatebnich satu. byla v patym mesici. nastesti byli oba v poradku. pak dvakrat potratila prave diky epi. dneska ma deti dve a rozhodne uz zadny dalsi nechce. zachvaty ma prave nejvic v obdobi tehotenstvi a po porodu a bohuzel, pubertou to nepreslo. je to pro celou rodinu hrozne narocny. jiste, jsou i horsi nemoci, ale tohle nepreju ani svymu nepriteli

reagovat IvanaJ 26.9.2011 12:45  100%    +  -

klukovi se v pubertě neobjevila epi ( alespon něco se nám vyhnulo ), ale pro změnu začaly migrény a to byly taky šílený stavy, kdy jsem pro něho cca 3x týdně jezdila do školy.

on odjel do školy a po hodině mi jen do telefonu řekl, mě je zle a víc nevěděl. bylo to šílený a trvalo 1,5 roku, než ho pořádně vyšetřili a nasadili léčbu ta zabrala je starší a léky má vysazené a i když ho hlava občas bolí, tak šílený stavy ustoupili.

věřím tomu, že ten záchvat u vás má spojitost s hormonama, tak hodně štěstí

reagovat setapouch 25.9.2011 10:49  34%    +  -

Topka: tak to jste měli štěstí, že to šlo s vyšetřením tak rychle a hned máte léky. Doufám, že vám taky zaberou a všechno se za čas srovná. Držím palce
Tehdy měl taky zakázaný počítač, ale to byly monitory ještě ty řádkovací, takže jsme pořídili LCD, ty už jsou v pořádku...naštěstí nikdy nepil alkohol ani nekouřil, takže tady problém nebyl, na diskotéky s blikátkama taky nechodil, doma ho nemělo co vytáčet, měli jsme vždycky pohodový vztah. Snažili jsme se vyvarovat všeho, co by mu mohlo záchvat vyvolat a stejně stačilo, aby ho na praxi kluci něčím vytočili, nebo neměl čas se pořádně nasvačit a hlavně napít a už to bylo

reagovat Topka 25.9.2011 10:17  100%    +  -

setapouch: Tak my jsme v první chvíli mysleli, že se dusí, nebyl s ní ani jeden zrovna v tu chvíli v místnosti, až po chvilce nám došlo co to asi je, ale stejně jsme volali záchranku, ty ji hned naložili odvezli do nemocnice. Samozřejmě, že za dvě hodiny byla skoro fit jen hodně unavená. Ano je to šok, myslela jsem, že mě v životě už moc nerozhodí, ale mýlila jsem se nám dr. řekla, že když nebude mít 2 roky záchvat tak to můžeme zkusit vysadit.

reagovat setapouch 25.9.2011 10:02  34%    +  -

Topka: ano, na záchvat je šílený pohled, když jsem ho zažila prvně, myslela jsem, že umírá a já s ním...byl fialový, nedýchal, bála jsem se, že se udusí. Pak nevěděl vůbec nic, jen hned usnul, ani se nedivím, když ty křeče zasáhnou celé tělo...stačí si vybavit, jak bolí, když máš křeč jenom v noze. A navíc, nedostatkem kyslíku odumírají mozkové buňky...byla jsem šťastná, že má lék, který zabírá, protože existuje víc druhů epi a na některé léky vůbec nejsou. Dépakine mu nedělal žádný problém, bere dodnes takovou malou "sichrovací" dávku, spíš už jenom kvůli tomu, že by při úplném vysazení musel na půl roku odevzdat řidičák(pro jistotu, kdyby náhodou záchvat dostal) a to si nemůže dovolit, používá auto i na cestu do práce.

reagovat Novotňásci 25.9.2011 9:52  18%    +  -

Topka: Kamarádka mi o tom povídala. Její dcera měla totéž. V pubertě epilepsii. Vyšetření nic závažného neprokázalo. Až jedna chytrá paní dr. jí nechala udělat test na rovnováhu hormonů v těle. A ejhle. Ono se prokázalo, že v tom hráli zásadní roli právě nevyvážené hormony. Nasadili hormonální léčbu a od té doby holka neměla ani jeden záchvat.

reagovat Topka 25.9.2011 9:45  100%    +  -

LEJLA37: Díky za odkaz.

reagovat Topka 25.9.2011 9:40  100%    +  -

setapouch: Po tom léku neměl žádné problémy?

reagovat Topka 25.9.2011 9:38  100%    +  -

setapouch: Já taky doufám, že to byla jen blbá souhra náhod, na začátku prázdnin prodělala zápal plic pak byla na táboře a ten den zanedbala hodně pití, to pak sama přiznala a jak jsem četla, tak hodně lidem se to stalo v důsledku dehydratace.
Zatím měla jeden záchvat, ale ten byl kompletní s křečema, modráním pusy, počůráním, následnou zmateností.Docela šílený zážitek pro rodiče.

reagovat LEJLA37 25.9.2011 8:24  100%    +  -

Topka:

http://epilepsie.zdrave.cz/diagnoza-epilepsie/

dole je diskuze jsem se uplně začetla.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Puberta - Epileptický záchvat
Diskusi založil(a): Topka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Děti a zdraví
Přečtěte si