Vše o morčatech

Ať jste chovatel morčat s PP nebo jen máte doma nějakého toho mazlíka, přijďte si pokecat :-)
24.11.2011

Diskusi založil(a) 24.11.2011 Esssi

Anonym 12.4.2019 15:52  1%    +  -

Dobrý den ráda bych věděla jestli má moje morčátko pupíka protože ho nemůžu najít mezi chlupy??

Anonym 29.12.2016 20:19  1%    +  -

Dobrý den já sem se chtěla zeptat jestli se muže morčeti dát čaj bilinkový?

Anonym 16.12.2012 18:11  1%    +  -

ahoj.Mohu se zeptat,zda nějaký člověk vytrhne morčeti chlupy tak jestli mu to doroste když to má vytrhlí až do kůže a asi zhruba za kolik dní mu to doroste?

reagovat Martinique 26.11.2012 20:08  33%    +  -

Bub-lina: Dala bych klece dál od sebe.

Anonym 23.11.2012 19:25  1%    +  -

Ahoj chtěla jsem se zeptat co s morčáky, když mám samce a malou samičku a každý je v jiné kleci. Jsou vedle sebe a dobývají se na sebe po chvilce se samička rozkvičí a na samcovi je vidět že trpí, tak jsem je zkusila dát dohromady, ale ona ho začala kopat, kousat a vyhnala ho z jeho vlastní klece :( co s tím?

reagovat SOBÍK 4.6.2012 8:46  5%    +  -

Dobrý den, máme březí morčátko, dnes to je asi tak 64 den. V sobotu ráno, když jsem vstala, tak v kleci bylo jedno mládě, nebylo moc očištěné,mělo na sobě nalepené hobliny, klepalo a jen leželo, zřejmě bylo hodně slabé, vůbec si ho nevšímala a ono nakonec nepřežilo. Ale ještě má pořád další v bříšku, hýbou se jí tam. Je v pohodě, baští. Stává se to, třeba že si příroda sama poradí, když není něco v pořádku, že třeba bylo morčátko nějaké špatné, slabé ? Jeden porod už má zasebou a v pohodě.

reagovat KacaMaV 12.5.2012 18:53  100%    +  -

Esssi: jj já vím, to mi bylo jasný, s tou tepelnou zvykačkou :)) proto jsem to zjišťovala tak dlouho dopředu a proto jsme ho nepořizovali k vánocům, ale až k narozkám, který má mladá až teď :)
no uvidíme, kde bude, plus tomu, aby byl doma je to, že si na nás líp zvykne a malá má fakt pocit, že je její a ne babičky a ona se na něj jezdí jen dívat a Pupík si od ní ani nevezme z ruky jídlo....
a zas mínus je to, že tady doma nemáme čerstvou trávu, mlíčí, atp... není tu v okolí žádnej slušnej trávník, odkud bych to s klidem natrhala, že je to OK...tak se mu mokrou stravu snažím nahradit zeleninou, dostává šlupky od okurky, mrkve, i natě od nich, to mu jede :)) jablíčka, kusy mrkví i tý okurky, lístky salátu...snad mu to bude stačit. K tomu má samozřejmě vodu v pítku, k jídlu tu morčecí směs koupenou a nějaký minerály k hryzání ve tvaru "sádrový" kukuřice. ale toho si moc nevšímá, tak nevim, jestli to k něčemu je, ještě si ani nekous.

reagovat KacaMaV 12.5.2012 18:45  100%    +  -

jo a je mu 9 týdnů, koupenej byl v 8 týdnech, prvních pár dní s ním byla dcera u babičky, pak tam zůstal a starala se o něj moje mami a v pátek jsem ho přivezla domů, protože by ho dcera neviděla skoro měsíc, babi nemá teď čas si malou k sobě brát na víkendy, tak jsme to domluvili zatím na víkend, ale chci aby tu už zůstal

reagovat KacaMaV 12.5.2012 18:44  100%    +  -

ahoj holky...tak uteklo pár měsíců a jsem zas u vás ....a mám už živej důvod :))
... náš nový člen rodiny - Pupík (pojmenovala ho dcera, mně to nejde "do huby", tak mu říkám Fufík

strašně se nám líbil, jak je barevně asymetrickej...říkala jsme, že vypadá, jak kdyby ho někdo vyrušil u zrcadla v půlce líčení a stihl jen jedno oko řasenkou a linkama :))

je to zlatíčko, hodnej, v noci nestraší, nebo ne moc (asi zatím :)) ) a změna od původního plánu, nevím, jestli bude venku = jak jsem v prosinci psala, měl bydlet u babi v králíkárně, ale spíš asi zůstane u nás, nějak nemá rád cesty autem (a moc se mu nedivim)...u babi měl bejt, protože manžel byl proti tomu, mít doma zvíře, ale už podlehl :)) a už si s ním dokonce sám povídá a občas ho pohladí nebo pochová. Tak nám tu asi zůstane, nechci ho vystavovat zbytečně stresům ze změny lidí, prostředí i z těch cest sem tam.

Jo a nakonec je fakt koupenej ve zveráku, prostě ho holky (moje mami s mojí dcerou) koupily, když mami malou hlídala o prodlouženým víkendu (po domluvě), jednomu domluvenýmu chovateli se nedovolaly, tak prostě jely pro jiný, aby ho dcera měla k těm narozkám, když už se těšila. Tak počítám, že budou nějaký problémy, i když doufám, že ne moc velký.....

začnu hned s dotazama...dost se drbe - tedy aspoň mi přijde, že dost často. Ne pořád, ale prostě sem tam se podrbe...je to běžný, nebo mám začít čout nějakou zradu v podobě nějakých breberek??? připravte se na to, že tuhle diskuzi zas oživím, budu potřebovat moc moc rad

reagovat Esssi 20.12.2011 21:37  10%    +  -

Martinique: já myslím, že to vyvolává pocit bezpečí, že je schovaná...

reagovat Esssi 20.12.2011 21:36  10%    +  -

Martinique: no, to je otázka...

reagovat Martinique 20.12.2011 21:29  32%    +  -

Esssi: Otázkou je, jestli se nezklidní spíš proto, že jsou k smrti vyděšení, ale kdoví. Mně by se utěrka na hlavě asi nelíbilaNa druhou stranu, když je mám venku na ručníku, tak pod něj lezou a schovávají se.

reagovat Esssi 20.12.2011 21:14  10%    +  -

Martinique: no právě kvůli těm předním to bylo...nemyslím si, naopak, mě nevidí s těma nůžkama...ono se to dělá u různejch zvířat, zklidní je to..

reagovat Martinique 20.12.2011 21:12  32%    +  -

Esssi: Mně docela drží i bez utěrkyJen u předních pacek někdy drží přítel. Nevím, zda ta utěrka není spíš stresující

reagovat Esssi 20.12.2011 21:09  10%    +  -

Dneska jsem objevila bezva fígl při stříhání drápků, morčice mi cukala, jsem jí hodila utěrku přes hlavu a ona držela jak hluchej vrata

reagovat vevera 17.12.2011 14:13  32%    +  -

Esssi: no jo, co naděláš

reagovat Esssi 16.12.2011 22:06  10%    +  -

vevera:no to je něco teda...

reagovat vevera 16.12.2011 21:17  32%    +  -

tak si představte, že náš 6 letej samec nemá horní zuby. a nerostou mu ............ Musíme mu strouhat jídlo .............

Anonym 5.12.2011 2:21  1%    +  -

We've arrvied at the end of the line and I have what I need!

reagovat vevera 2.12.2011 11:41  67%    +  -

Esssi: tak to věřím

reagovat Esssi 2.12.2011 6:48  16%    +  -

vevera: já měla i jednoho cuye, leč už mu u nás bylo těsno, tak putoval do jiné CHS plodit...měla jsem z něj respekt, ono je to fakt už jiný, když to morče najednou místo kila má dvě

reagovat Esssi 2.12.2011 6:43  16%    +  -

vevera: to bylo tentýž den, co mi ji manžel dovezl od kolegyně chovatelky, hned jsem ji musela nafotit, to se ještě vešla do dlaně

reagovat vevera 1.12.2011 22:17  65%    +  -

Irka: krásnej

reagovat vevera 1.12.2011 22:16  65%    +  -

Martinique: já mám taky morčata kolem kila

reagovat vevera 1.12.2011 22:15  65%    +  -

Esssi: to v tom košíku je boží

reagovat Esssi 1.12.2011 20:48  16%    +  -

Martinique: ten buffatej kluk na první fotce má 950 g a je mu pět měsíců...a ta krémová holčička má ve třech měsících 450 g...

reagovat Irka 1.12.2011 20:45  100%    +  -

vevera: 1/2 roku

reagovat Martinique 1.12.2011 20:34  33%    +  -

Tak jsem to napravila a je to 887 a 896 gramů...mají 7,5 měsíce, takže váha je pravděpodobně konečná, max přiberou ještě do kila.

reagovat Martinique 1.12.2011 20:23  33%    +  -

Esssi: Moji kluci ze zveráče měli 1000 g a 1500 g a u toho většího už mi vet říkal, že je to děsně moc. No je fakt, že on byl tlusťoch, pořád baštil. Ani nevím, kolik váží holky, dlouho jsem je nevážila.

reagovat Esssi 1.12.2011 19:41  8%    +  -

..no a taky bývají větší, protože drobnější zvířata se moc do chovu dál nepoužívají...teď mám jednu březulku, normoš váží 1150 g, teď má 1250 a jsem zvědavá, na kolik přibere ve finále...

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Vše o morčatech
Diskusi založil(a): Esssi
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si