Jižní Itálie - Kalábrie

Krásný den, plánujeme dovolenou v Capo Vaticano. Pokud někdo jezdíte a máte nějaký tip na výlet na pláž. Či jakoukoliv zajímavost. Mnohokrát děkuji.
31.12.2011

Diskusi založil(a) 31.12.2011 *Slunicko**

reagovat Koulidlo 3.8.2012 14:38  100%    +  -

Jů, Ludena to sem nedala, jeeede se sice trochu jinam, ale kuk: Jedeme do Itálie

reagovat Vanilka.V 27.1.2012 9:42  43%    +  -

ludena: Mohla bys sem pak prosím napsat podrobnosti nebo třeba klidně do vzkazů díky.

reagovat ludena 25.1.2012 15:55  52%    +  -

ahoj, budu organizovat pobyt u moře v Kampanii - září, cena kolem 6000 Kč, lehátkovým budem, plná penze.

reagovat *Slunicko** 5.1.2012 18:56  13%    +  -

Vanilka.V: Tak to jo. A líbilo? Který ostrov se líbl nejvíc?

reagovat Vanilka.V 5.1.2012 15:56  52%    +  -

*Slunicko**: My si to naštěstí užili ti ostatní ne

reagovat *Slunicko** 5.1.2012 14:32  13%    +  -

Majinka7777: Ceny fakt super. To je na velké šetření ten Karibik

reagovat *Slunicko** 5.1.2012 14:31  13%    +  -

Vanilka.V: Takže jste si to moc neužili. Takže je i důležité jaké je moře, když už se tam vydáme.Děkuji.

reagovat *Slunicko** 5.1.2012 14:30  13%    +  -

Koulidlo: Tak to je pěkné. Také bych tedy chtěla vidět. Děkuji z info, kam sednout a tak. Může to být krásný výlet.

reagovat Vanilka.V 5.1.2012 8:41  51%    +  -

*Slunicko**: Byli jsme na tom samým výletě jako Koulidlo jen ten poslední ostrov byl jinej ale teď si nevzpomenu kterej to byl. Jinak my pluli a byly docela velký vlny, takže nakonec jsme byli jedni z mála který nezvraceli, všichni nakonec byli nahrnutí venku aby jim nebylo tak zle, musím říct že to byl mazec.

reagovat Koulidlo 5.1.2012 0:57  100%    +  -

*Slunicko**: No při černém písku je to moře takové temně modrozelené, když zaleze sluníčko za mraky je to až strašidelně tmavé, zvláštní je ležet na tom černým písku, ony jsou to vlastně malé valounky lávy.....(Mám doma standardně pytlík ). S tou plavbou jsme nejdříve pluli z Tropey (cca 2,5 hod) k Vulcanu, tam jsem měli cca 1,5 hod rozchod, kdo chtěl, zvládl i vykoupání v sirným jezírku. Proto jsem tam taky jela...Když jsem ale viděla v tý "malý loužičce" nahňácaných tolik lidí, ztratila jsem chuť a nešla tam. Dokonce ani do moře s fumarolami jsem nevlezla a raději si šla projít k pláži na druhou stranu, je to totiž na takový úžině. Pak jsme přejeli na Lipari, to je moc pěkný přístavní městečko , na kopci s katedrálou, vykopávkama a muzeem, kouzelná procházka s vyhlídkami na moře....V přístavu spoustu cukráren na skvělou kávu a zmrzlinku. Tam jsme mělli taky tak 1,5 hod. A nakonec jsme pluli okolo Panarey na Stromboli, tam byla už jen hodina, takže buď vykoupat nebo projít do kopce nahoru do městečka, kde je vidět průhledy sopka, je tam i katedrála...a zase krásný výhled. Zajímavé městečko v modrobílých barvách keramiky a oken a stěn - tak trochu jakoby Řecko - na rozdíl od obou předešlých- to byla klasická Itálie. Cesta zpět zase asi 3 hod., na lodi byla diskotéka....Doporučuju zabrat místa v kryté části lodi a nikoli nahoře na palubě, ač bylo horké léto, za té dlouhé plavby bylo lidem zima a odcházeli se "ohřát" dolů do krytého prostoru, který není moc velký a má celkem málo míst, tak tam pak postávali....

reagovat Majinka7777 4.1.2012 21:06  10%    +  -

*Slunicko**: Koukala jsem,že přímo pobyt na jachtě která bude vyplouvat z Tropee a bude obeplouvat všechny Liparské ostrovy na 14 dní vychází 10 000,-os. není v tom strava a poplatky za marinu a naftu,podobně je na tom Karibik,horší je sehnat levné letenky,ty jsou kolem 25 000,.os.

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 20:47  12%    +  -

Majinka7777: Jo to je pěkné. Kolik by taková plavba do Karibiku stála?

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 20:46  12%    +  -

Koulidlo: Jsi skvělá, děkuji za ceny a orientaci. Je prý velký supermarket ve Viba Val., tak tam uděláme velké nákupy. Ovocea zelenna na trhu.

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 20:37  12%    +  -

Koulidlo: Ne loďku mít nebudeme
Etnu tu asi nestihneme. Ale je to zajímavé. Fotky z výšlapu jsem někde viděla a vypadalo to moc pěkně.

Není těch 14 dní nějak krátkých.

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 20:31  12%    +  -

Koulidlo: Liparské ostrovy se mi také moc líbí. Už jsem zjišťovala prodávají zájezd na 1 den v kiosku v Capu. Určitě pěkný výlet by to byl. Děkuji
Jaké je moře, když je černý písek? Je také čisté?

reagovat Majinka7777 4.1.2012 20:08  10%    +  -

Vanilka.V: http://www.princess.cz/ tady je přímo odkaz na stránky kde jsme si půjčovali jachtu,jsou tam i rozepsané termíny plaveb a jejich ceny.
Není to sice nějaká luxusní kráska,ale má duši,je to bývalá sportovní plachetnice.Nám se na ní opravdu moc líbilo.Ted přemýšlíme o plavbě v Karibiku,ale to budeme muset hodně moc šetřit.

reagovat nelafilip 4.1.2012 13:31  34%    +  -

Já bych dělala po cestě přestávky a tak 2-3x přespala, sice si ukrojíte z dovolené, ale zase je to variabilní, navštívíte různá místa...

reagovat Koulidlo 4.1.2012 12:33  100%    +  -

*Slunicko**: Jezdíme jednou ročně s celou rodinou (zatím)na hlavní dovolenou a občas já uteču na okraji sezony sama nebo s kámoškou nebo letím třeba s dcerkou do Říma, atd. Většinou na dva týdny plus pár dní k tomu, abychom nejli v sobotu. Berem ubytko - apartmány s vlastním vařením. Někdy 14 dní na stejném místě, někdy na dvou místech, vždy u moře, ale čím jsou děti větší (dne 23 a 19), tím více poznávacích výletů do okolí děláme. Já osobně v Tropey ani v Capo Vaticano nikdy nenakupovala, vloni tam byla kámoška zde z Dámy(přímo v Capo, dali za aprtmán pro 4 přes 20 tis. za týden!!!) a potom psala, jak tam bylo draho ve srovnání s jinými supermercaty. Ceny Ti přímo nenapíšu, i když bych ještě našla paraginy z krámů, je to skoro stejné jak u nás, dnes se už dá i koupit maso, takže fakt s sebou beru jen klobásy (syn je hladovec) a tvrdej sýr. Chleba vydrží jen pár dní, takže pak tam kupujeme to jejich pečivo, ale ještě jsem nenašla nějaký, který by mi chutnalo. Ovoce a zelenina je o trošku dražší, jak u nás, podle toho, kde u nás nakupuješ, je to většinou kolem 2 Eur za kilo (u ovoce, rajský atp.), vyjímečně najdeš nižší cenu. Co ještě?

reagovat Vanilka.V 4.1.2012 12:20  51%    +  -

Majinka7777: Ty jo tak ta jachta musela být super, já takhle byla jen v Chorvatsku, mohla bys mi prosím říct na kolik to asi tak vyjde? jestli je to o hodně dražší než to Chorvatsko? Teď nemyslím cestu ale půjčení jachty a ty různý poplatky. Děkuju

reagovat Koulidlo 4.1.2012 12:07  100%    +  -

Majinka7777: Tak na jachtě to muselo být naprosto super!!!

reagovat Koulidlo 4.1.2012 12:06  100%    +  -

*Slunicko**: Tak pokud nebudete mít vlastní vodní plavidlo (jako že asi ne), budete vázaní na nabídku v přístavu. Dívala jsem se po jednodenních, takže o vícedenních nevím, třeba také jsou, poptejte se, zase ale mi přijde zbytečný platit ubytkona dvou místech (tu jednu noc třeba). Jsou nabídky prohlídky Liparských ostrovů, což zahrnuje vždy popojetí od ostravu k ostrovu a tam rozchod včetně Stromboli, ale tam má tak hodinu, takže to je na vykoupání na černý pláži, ale rozhodně ne na výstup ke kráteru, kterýjsou tam organizovaný přímo na ostrově a půjčí i treckingové boty a vybavení. To byste si museli zajisti plavbu jen na Stromboli, asi to také existuje. Nebo je možné vylézt na Etnu, což je prý také pěkné, nahoru Vás vyvezou terénní vozy, nemusíte odspodu šlapat. Myslím, že známí pluli s autem na trajektu do Messiny (z Villa San Giovanni)a odtud šli na Etnu. Ale je to akce také na celý den.

reagovat Majinka7777 4.1.2012 11:54  10%    +  -

*Slunicko**: Jo a doporučuji výlet na Stromboli,přeci jen člověk každý den nevidí vybuchující sopku

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 10:44  12%    +  -

Majinka7777: Tak to jste měli opravdu krásné. Muselo to být nádherné. Dálka to autem je. Musíme to vydržet,aby jsme tu krásu viděli na vlastní oči.

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 10:42  12%    +  -

nelafilip: Tropeu určitě dáme, chci jí i večer. Máme to kousek. Sciliu bych chtěla také. Uvidíme, co se vše stihneme. Chtěla bych i Taormínu na Sicílii. Někdo říká, že jo, někdo , že ne, že ta cesta je šílená. Tak nevíme.

reagovat *Slunicko** 4.1.2012 10:25  12%    +  -

Koulidlo: Děkuji mnohokrát. Takže se Vám tam asi líbí když jezdíte tak často. Kde jste tedy ubytovaní? Na jak dlouho jezdíte?
O tranzitním ubytování popřemýšlíme. Děkuji za jakýkoviv námět. Jaké jsou ceny v obchodech? A restauracích?

reagovat Majinka7777 4.1.2012 9:12  10%    +  -

Ahojky,my v Capo Vaticano sice nebyli,ale v Tropee ano a zrovna tam měli nějaký hudební festival.Krásné město a tak celkově je v této části Itálie opravdu krásně.
Jinak my měli trošku jinou dovolenou,v Tropee na nás čekala jachta a s tou jsme obeplouvali Liparské ostrovy.Bylo to na 14 dní a spaní samozřejmě na jachtě.Jen jsme se s manželem schodli,že takovou dálku už nikdy autem

reagovat Koulidlo 3.1.2012 21:39  100%    +  -

nelafilip: Tak nevím, zda je to hlavní pláž i pro Italy, ale myslela jsem tu pod vyhlídkami z města, vedle bývalého ostrova s kostelem Santa Maria Dell' Isola

reagovat nelafilip 3.1.2012 20:46  32%    +  -

*Slunicko**: Ještě k té Tropee, když už jsem se rozepsala, my jsme tam byli ubytovaní tedy v kempu, který vypadá fakt dobře, tedy pro lidi, kterým takové ubytování nevadí. Kemp je přímo na pláži. Jinak samotné městečko je krásné, ale opravdu je vysoko na skále a jde se k němu po dosti schodech.
Takže na ubytování tam to moc není. Je pravda, že jsem bydlela i v městě, ale byla jsem tam ve škole pro cizince na výuku italštiny, to jsem bydlela opavdu uprostřed městečka, neboť škola je uprostřed. Ano, jsou tam dvě hlavní třídy, které člověk přejde tam a zpátky za chvíli, ale jsou plné restaurací, barů, obchůdků a krásných italských /byť opravovaných/ domů s nádherným průčelím, dvorky... no na týden tady člověk má co poznávat, zvlášť když vycestuje ještě do okolních měst.
My jsme tedy byli ubytovaní týden a pak jsme měli půjčenou plachetnici právě na ty Lipary, takže ostrovy jsme viděli a ubytování na lodi, což byla dobrá kombinace.
A právě na cestě jsme se navštívili Reggio di Calabria /mimichodem kupodivu dost pěkné a pohodové město/, Capo Vaticano a také Scillu, což je též pěkné historické městečko na skále.

reagovat nelafilip 3.1.2012 20:38  32%    +  -

Koulidlo: Aha tak to jo, já teda nevím, kde je hlavní pláž v Tropee, ale my jsme byli v kempu a tam je pláž super.
My taky jezdíme spíše do přírody, proto ten kemp...

reagovat Koulidlo 3.1.2012 20:32  100%    +  -

nelafilip: To se mýlíš, líbí se mi tam moc, ale nejela bych do Capo Vaticana např. protože když už jedu do Kalábrie, tak chci být v té přírodě, kde jsou km volných pláží a nikde človíček....

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jižní Itálie - Kalábrie
Diskusi založil(a): *Slunicko**
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si