Studium v zahranici

Zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo studuje nebo studoval v zahranici pripadne v cizim jazyce. Ja se prihlasila na anglickou universitu a tesim se i zaroven trochu bojim, jak to bude narocne, kdyz to bude v cizim jazyce. Doufam, ze se tu najde nekdo, s kym o tom budu moct podiskutovat.
25.3.2012

Diskusi založil(a) 25.3.2012 luxy

reagovat Clau.Zuzu 3.4.2012 22:39  12%    +  -

luxy: tak vázaná na místo jsem :) koupili jsme s přítelem byt ve Zlíně /on odtud pochází/ a máme hypotéku. Spravujeme ... takže jedině právě tady v okolí ... a rodina už by taky mohla přijít že jo - bude mi 26, přítel bude mít tento rok 36 :)))

Jeeeejda - to jsem měla vždy nejdradši :) doletět tajně nebo to oznámit až úplně na poslední chvíli :) To je vždy nejlepší pro rodinu takové překvápko :)))

reagovat luxy 3.4.2012 0:50  38%    +  -

Clau.Zuzu: o ryanairu jsem hodne slysela a bohuzel jenom negativa. ale na druhou stranu to neni jedina spolecnost, ktera funguje a doufam, ze nakonec najdes vysnenou praci, i kdyz to vubec nebude v tomhle oboru. pokud nemas rodinu a nejsi vazana na misto, coz asi nejsi, tak verim, ze sance mas kdyz uz jsme u tech leteckych spolecnosti, ja litam s bmi a mam obrovskou radost, pac jsem prave koupila letenku, letim do cech v patek a v pondeli zpatky, cena na svatky samozrejme nehorazna, ale rodina to jeste nevi a bude to uzasny prekvapeni

reagovat Clau.Zuzu 31.3.2012 15:57  13%    +  -

luxy: jinak je pravda, že rozhovor s tutorem, kdy se tam vkládají i jiní angl. studenti - to musí být mazec, ale tak já myslím, že vzhledem k tomu, že máš anglického přítele, tak už válíš anglicky parádně a určitě to zvládneš - fakt to není tak těžké a on si člověk rychle zvykne :)))

reagovat Clau.Zuzu 31.3.2012 15:56  13%    +  -

luxy: ahojky :) mno dělala jsem to na Slovensku v Bratislavě, ale vedla to Skotka, ale ono to bylo jedno, protože to mohlo být kdekoliv jinde ve světě - bylo to pro Ryanair, pro který jsem pak už nenastoupila pracovat a neukončila jsem kurz, páč jsem nepodepsala smlouvu s agenturou přes kterou jsem tam měla jít pracovat - bylo to za velmi nevýhodných podmínek a prostě jsem tu smlouvu odmítla podepsat i po dlouhé diskuzi s vedoucíma té agentury - prostě mě nepřesvědčili, že mi tu práci zaručí /protože kdybych kurz dokončila, tak bych si jej zpětně musela zaplatit a taky připlácet na uniformu atd.-to je na dlouhé povídání/ - přišlo mi to na dlouhé lokte ...

Mno vidíš, to, co má ten Slovák, kterého jsi potkala, tak to by mi parádně vyhovovalo nejlíp kdyby to bylo 2týdny tam a dva týdny doma :DDD - jenže na druhou stranu je to v podstatě žití pořád po hotelech - to už by člověk musel mít dva byty a to už by se joooo muselo vyplatit, ta práce ...

Letušku dělat pro angl. společnost by bylo fajn, jenže oni berou jen už se zkušenostma :( které já nemám :( ...

reagovat luxy 29.3.2012 22:47  43%    +  -

Clau.Zuzu: ahoj zuzu, tys ten kurz delala v uk? taky jsem nad tim premyslela, ale prece jen uz mam potrebu delat si trochu hnizdo, takze litat po svete se mi moc nechce. nicmene vim, zes psala, jak ti chybi kontakt s uk a rec atd., tak proc si nenajdes praci jako letuska tady? verim, ze by te dali na ceskou trasu, kdyz je cestina tvuj rodny jazyk. jinak jsem tu ted potkala kluka, slovaka, ktery pracuje jako it technik a 3 tydny je tady a tyden na slovensku. to mi pripada hodne zajimavy, ale jelikoz pracuje pro slovenskou firmu, tak plat ma jejich. nicmene, dostava diety, ktery jsou denne to, co muj denni plat. smutny no
ja chtela jit na uni uz v cechach, ale nejak jsem se k tomu nedostala a preci jenom tady to bude tezsi. v podstate ceho se bojim je, ze cast hodnoceni se bude sestavat ze skupinovych online diskuzi s tutorem a dalsima studentama a co si budem povidat, kdyz se zacne honem honem bavit mezi sebou nekolik anglicanu, nekdy to byva mazec

reagovat Clau.Zuzu 28.3.2012 15:19  13%    +  -

ahoj luxy :)

já jsem teda nestudovala uni ani školu jako takovou, ale dělala jsem kurz "letuškování", který byl celý v angličtině - taky jsem se bála, ale nakonec to nebylo tak špatné a jazykově mě to zase posunulo trošku dál ... a že teda třeba zdravověda v angličtině nebyla úplně nejlehčí ;) ale ráda na to vzpomínám a kdybych měla možnost, hned bych měla více kontaktu /nejlíp pracovního ČR vs. UK/ s Anglií - tak nějak mi je docela smutno, ale vím, že ČR na trvalo bych asi neopustila ...

Jelikož vím, že jsi nějakou dobu už v UK a pokud se nepletu máš tam i přítele, nemyslím, že by ses měla čeho bát! Já myslím, že to zvládneš a půjde to :)))

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Studium v zahranici
Diskusi založil(a): luxy
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Škola
Přečtěte si