Potřebuji poradit ohledně pražské MHD

Syn bude o prázdninách na 14 dní v Praze. Potřebuji poradit jak je to s předplatníma jízdenkama pro studenty o prázdninách. Co bude pro něj nejvýhodnější. Bude cestovat denně půl hodinu tam a zpět(myšleno po Praze). Díky za rady.
16.5.2012

Diskusi založil(a) 16.5.2012 pe3ce

reagovat hopsalek 30.12.2015 13:32  5%    +  -

www.mhd-praha.eu je tam snad vše co k tomu potřebuješ

reagovat tyweee 23.5.2012 19:38  48%    +  -

droping: Tak to jsem to asi fakt zle pochopila, jak si psala tohle: Podle informaci "veeelice ochotne pani" lze ale v teto kategorii koupit pouze opencard, papirova prukazka se prodava pouze, kdyz kombinujes pasmo Praha+nejake okolni pasmo (to jsou ty primestske zony).

Myslela jsem si, ze tim, co pises, tak ze opencard je jen pro Prahu a kdyz chces Prahu a nejake okolni pasmo, tak je jen papirova...

Ja jsem ty papirove mela radeji, i kdyz se mi podarilo na stredni asi 2x litacku vyprat

reagovat tyweee 23.5.2012 19:36  48%    +  -

pe3ce: Jukala jsem na to, kdyz jsem dneska byla v Praglu a fakt uz nic takoveho neni. Tomu taky nerozumim. Pritom, nez ti udelaji prukazku, tak to taky trva. Kdyz byli ty papirovy, tak to bylo na chvilku - vlastne na pockani.

Jsou to troubove

reagovat pe3ce 18.5.2012 22:42  12%    +  -

tyweee: jo tak to škoda, že už 15 denní jízdenka neexistuje. Nejdelší je 3 denní a i ta je dražší, než opencard+měsíční kupon. Holt proč to dělat jednoduše, když to páni radní v praze můžou prohnat přes opencard

reagovat droping 18.5.2012 19:58  41%    +  -

tyweee:

Ted si asi nerozumime.
Tys to pochopila, ze kdyz mas primestske zony, tak ze musis mit papirovou prukazku, ne?
Tak to ne, tak jsem to nemyslela.

reagovat tyweee 18.5.2012 19:49  51%    +  -

Ale s tou 15 denní jizdenkou fakt nevim, jak to je - docela jsem ji vyuzivala. A hlavne je to opavdu ty 3 roky zpatky, mezitim jsem bydlela na Morave, tak urcite probehli zmeny. Udelat opencard je na nic, musi se dat zadost s fotkou a pak dojde open card domu... Aspon driv to na pockani nebylo. Asi bych zkusila takovy dotaz poslat primo na DPP;)

reagovat tyweee 18.5.2012 19:45  51%    +  -

droping: Ti nevim,ale máma ma opencard a jezdí s ní Praha + 1 pásmo a kupuje si tedy tu 30 denní,ale opencard pouziva od ty doby, co je a nema placeno jen pro Prahu.

A jinak pro zakladatelku - ja jsem si kupovala 15 denni primo v automatu. To je tedy cca 3 roky nazpet. Proste jsem dostala z automatu jizdenku, kterou jsem si prvni cestou cvakla a pak mi platila 15 dnu - nevim, zda je i delsi;) Kdysi takova moznost byla a clovek si nemusel delat zadnou opencard, ani prukazku...

reagovat pe3ce 17.5.2012 17:40  11%    +  -

droping: bezva, moc Ti děkuji za informaci. Tak nějak jsem doufala, že se opencard vyhnu, holt se s ní budeme muset poprat Raději ji tedy začnu vyřizovat už teď. A doufám, že zvítězím

reagovat droping 17.5.2012 17:17  41%    +  -

kedrigern:

Tak dokonce az od 19 :-))

pe3ce:

Tak potvrzeni opravdu nepotrebujes.
Muze si koupit jizdenku na tech 30 dni s volitelnym dnem zacatku.

Podle informaci "veeelice ochotne pani" lze ale v teto kategorii koupit pouze opencard, papirova prukazka se prodava pouze, kdyz kombinujes pasmo Praha+nejake okolni pasmo (to jsou ty primestske zony).
Takze byste si asi museli zazadat o opencard a to jde asi jen na miste, navic se na ni ceka az mesic (to uz jsem se neptala).

reagovat pe3ce 17.5.2012 10:26  12%    +  -

kedrigern: ano potvrzení o studiu je mi celkem jasné i u nás to tak funguje, jen systém kolem opencard nás mimopražské docela mate a je pro nás záhadou. Samozřejmě, že na DP můžu zavolat, ale myslela jsem, že někdo z pražáků bude mít zkušenost z praxe a tak poradí:-)

reagovat kedrigern 17.5.2012 8:34  75%    +  -

pe3ce: nechci tady nikoho mást, ale na zlevněné jízdné přece musí mít potvrzení o studiu až od 18ti. a musí mít opencard.
myslím, že zavolat na DP by bylo nejrozumnější

reagovat pe3ce 16.5.2012 23:18  12%    +  -

droping:
to bys byla moc hodná, díky. A kde se dají ty měsíční kupony koupit?

reagovat droping 16.5.2012 21:29  58%    +  -

pe3ce:

Urcite, nejake potvrzeni o studiu mit musi.
Ted me napada, ze ta mesicni je od 1. do posledniho a 30 denni je na 30 dni ode dne, kdy ti ji vystavi.
Tak tu by si mohl proste po prijezdu kpupit a jezdit na ni.

Jestli nezapomenu, tak ja se ti zitra zeptam, jo?

reagovat pe3ce 16.5.2012 19:49  13%    +  -

kasi:
díky za odkaz, už jsem na něj koukala po pravdě jsem z něj moc moudrá nebyla,

droping:
je mu 17. Na tu měsíční jsem se dívala, jen nevím jak to provést, protože jsme z Moravy a do Prahy nemá nikdo cestu, abychom ji tam koupili
Nevíš co je potřeba k té předplacené měsíční, myslím doklady (potvrzení o studiu?) atd.

reagovat droping 16.5.2012 17:30  58%    +  -

Kolik je synovi?
Do 15 let je jizdne zdarma, jen se musi prokazat prukazkou, kterou ti vystavi.

Jina se vam kazdopadne vyplati mu nechat vystavit mesicni (nebo 30 denni) jizdenku, vzhledem k tomu, ze od 15 let maji deti jednorazove jizdne stejne jako dospeli, ale predplacenou vyrazne levnejsi

reagovat kasi 16.5.2012 13:18  100%    +  -

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Potřebuji poradit ohledně pražské MHD
Diskusi založil(a): pe3ce
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si