MEDIACE-moderní způsob řešení problémů

MEDIACE-moderní způsob řešení problémů,sporů jakéhokoliv typu.Úspěšnost mediací se pohybuje okolo 80 % případů.Pomůže i vyhnutí se soudnímu sporu a tím sníží jak finanční, tak i časové investice.......V okolních státech velice běžné...
6.6.2012

Diskusi založil(a) 6.6.2012 Raduga

 
 

reagovat Raduga 13.6.2012 16:00  5%    +  -

reagovat Raduga 7.6.2012 10:29  5%    +  -

Hanuška: co píšeš není úplně pravda.Mediátoři si účtují minimálně 500-800 za hod. a to píšu o Praze,pokud ale jde o mediaci obchodní nebo v cizím jazyce,tam je cena vyšší.Trvá to max.3hodiny,podle složitosti je potřeba i více sezení.Vzhledem k poplatkům-soud,právník...je to velice příjemná cena a hlavně to má i spoustu dalších velkých výhod.Také při porovnání vleklosti konkrétního problému,je nádhera to vyřešit v podstatě za pár hodin,pokud u soudu je to běz na dlouhou trať,kde ještě ke všemu za lidí rozhodují jiní.Pokud jsi to studovala,tak jsi měla možná možnost si to vyzkoušet i na sobě a pak nemůžeš nesouhlasit,že jde o svělou,ale bohužel u nás málo známou věc.Další věc,která není pravda je ta, že mediační kurz si může udělat i nevysokošlolák,ovšem pokud se budeme bavit o zákonu,který byl nedávno podepsán,tak mdiátoři,kteří chtějí být pod ministerstvem už musí splňovat titul Mgr.Zatím není nutné skládat žádné ZK,neboť ještě nic nebylo ani vytvořeno,ještě nevědí co a jak...nicméně mediaci i tak budou moci vykonávat i ti pod ministerstvem i ti,co tam nebudou,vše bude mít svoje výhody i nevýhody.
Zdraví :)

reagovat Hanuška 6.6.2012 18:54  5%    +  -

Práci mediační a probační služby jsem teď měla ke státnicím. Je to poměrně drahá záležitost, dle kraje se to může lišit, ale průměrná cena jedné hodiny mediace je 1.200,- Kč. Jedno sezení mediace trvá cca 3 hodiny. Podmínkou pro absolvování kurzu je VŠ vzdělání. Od 1. 7. 2012 bude nutné pro zapsání mediátora složit zákonem o mediaci předepsanou zkoušku z mediace u Ministerstva spravedlnosti ČR

reagovat Raduga 6.6.2012 18:20  5%    +  -

Durga: Je skvělé,že se dá uplatnit ve všech oblastech,teda kromě trestního.Např.hádám se s manželem a chci zachránit vztah, sousedské spory,péče o dítě,majetkové vyrovnání,dědictví,rozvod,spotřebitelské spory,obchodní,mezigenerační atd.

Mrkni se na http://www.prahamediator.cz/,tam je to dost popsané :)

reagovat Raduga 6.6.2012 18:13  5%    +  -

Přesně tak,jak píšeš LUCIEZO,v okolních státech,kde je to běžné,se přímo k soudu dostane jen minimum věcí.Co se týče rozvodu,tak skvělý,vše se tam a v klidu domluví,nikdo jim tam nic neurčuje,vše si strany domluví sami,i když třeba před tím na sebe štěkali jako psi.Dokáží se díky tomu prosecu slyšet - slyšet svoje potřeby a to,co je pro ně oba důležité.Pak je to už u soudu jen formalita.A taky hlavně nejsou proti sobě štvaný drahýma advokátama,který jim radí,jak nejvíc urvat a jak je ten druhý špatný,tak toprostě je, je to jejich práce.

reagovat Durga 6.6.2012 17:37  49%    +  -

Radugo, mohla bys o tom napsat víc? Nemyslím různé příběhy, ale třeba Jak na to. Je o tom nějaká literatura, co to umí?

reagovat Lucieza 6.6.2012 16:13  11%    +  -

Např. v Rakousku je prý řešení přes mediátora při rozvodu s dětma povinný. Bavilo by mě to dělat.

reagovat Raduga 6.6.2012 14:45  5%    +  -

Máte s tím někdo zkušenosti?Co si o tom myslíte?Zkusili by jste svoje problémy řešit tímto způsobem?

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: MEDIACE-moderní způsob řešení problémů
Diskusi založil(a): Raduga
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si