Společné bydlení s přítelem

Hledáme si s přítelem společný byt, zatím pronájem, je to už aktuální, mě je 25,jemu 27, našla jsem si konečně stálou práci a už bychom se chtěli osamostatnit a bydlet spolu.

Mám z těch začátků trochu strach, tak jsem se chtěla zeptat, jaké bylo vaše první bydlení s přítelem, jak jste to zvládli a jestli vám to vydrželo, příp. jak bydlíte nyní?

Příjďte si popovídat, budu ráda za každý příspěvěk a názor. :-)
26.6.2012

Diskusi založil(a) 26.6.2012 sisi87_87

Anonym 14.8.2019 21:58  1%    +  -

anetta: drž se

Anonym 13.6.2018 16:31  1%    +  -

Zdravim rada bych se zeptala s manzelem a detmi bydlime u pritele me matky. A mamcin pritel chce vyhodit manzela . Nemame spolem ani sepsanou najemni smlouvu, vubec nic. tak se chci zeptat zda ma na to mamcin pritel pravo nebo ne. dekuji odepiste na anett.fur@seznam.cz

reagovat Kačikulka 15.7.2012 18:46  27%    +  -

já jsem s přítelem už 6let(v říjnu) po roce jsme šly do podnájmu 2+1 v únoru jsme se stěhovali a v červnu si koupily byt 3+1 v osobním vlastnictví...jsme zadluženi ale dneska to jinak nejde....tedka plánujeme miminko dřív to nešlo(zdravotní problémy) A jak už tu někdo psal že občas je zataženo ale je to všude.A moc ráda vzpomínám na ty začatky a přeji ti krásné bydlení

reagovat sisi87_87 27.6.2012 20:52  54%    +  -

Mata69: já vím, chtěla jsem slyšet názory ostatních, ale děkuji

reagovat Mata69 27.6.2012 16:49  100%    +  -

sisi87_87: může ti tu napsat tisíc lidí svůj příběh, svoji zkušenost. Dokud si ale společné bydlení nezkusíš, nezjistíš jestli to fungovat bude. Je to o dohodě, o toleranci, komunikaci...prostě o vás dvou. Dopředu to odhadnout nejde.

reagovat sisi87_87 27.6.2012 14:58  54%    +  -

ahoj, děkuji všem doufám, že nám to výjde

reagovat Hannelka 27.6.2012 9:52  35%    +  -

My jsme spolu začali chodit v únoru, v březnu už si pomalu, ale jistě stěhoval věci (počítač, televizi, DVD...atd) do mého pokoje. V květnu jsem zjistila že jsem těhotná. Ze dne na den jsme si našli byt a odstěhovali se do vlastního. Od té doby jsme spolu a šlape to jak hodinky.....teda občas je zataženo, ale to je asi všude ........dneska je synkovi šest let a čekéme druhé miminko. Vzali jsme to sice hopem, ale stálo to za to

reagovat Verdík 27.6.2012 8:12  100%    +  -

U nás po týdnu společné bydlení "v jeho pokoji" u rodičů. Měl pokoj ve spodním patře baráku, rodiče a bráchové bydleli nahoře, dole kromě něj nikdo. Po půl roce svatba. Postupně předělání celého spodního patra na bytovou jednotku. Bydlíme spolu za dva měsíce to bude deset let, u únoru oslavíme deset let od svatby, máme dvě holčičky a funguje to parádně!

reagovat monča35 27.6.2012 7:30  100%    +  -

sisi87_87: držím vám palečky at to klapne a brzy bydlíte spolu neboj bude to super

reagovat Milea 27.6.2012 3:11  100%    +  -

Přítel kdysi měl možnost koupit družstevní byt po svém zaměstnavateli, byli spolu i kamarády, za velmi dobrou cenu, v dobré lokalitě, s krásným výhledem, vždy místo volné na parkování, ideál. Tak se dlouho nerozmýšlel a šel do toho, mě ho ukázal taky. Předělávky byly však nutné.
U nás se bydlet nemohlo, i když skoro 1 rok za mnou dojížděl cca 50km a u něj taky ne, v té době s maminkou být nemusel v jednom bytě. Jak teď na to vzpomínám, bylo to asi v r. 1999. Na počátku 2000 jsem se teda legálně přistěhovala k němu a žili jsme v tom bytě asi 10let. Mezitím se narodili dva kluci a poslední rok jsme už vyřizovali stavební povolení k domečku. 10dní v r. 2009 nám poskytla azyl jeho maminka ve svém bytě, už jsme měli vše přestěhované do domečku, jenže ČEZ nám nepřipojil ještě elektřinu. Byt se prodal už v listopadu. Noví majitelé se stěhovali prakticky ihned, jen si to předělali dle svého. Těsně před vánoci 16.12.2009 jsme na večer přijeli domů a první noc zde strávili a jsme tu spolu všichni do dnes... Konec pohádky

reagovat Clau.Zuzu 27.6.2012 3:06  18%    +  -

Ahoj ... já byla s přítelem 3,5 roku, když jsme spolu začali bydlet po chození na dálku, kdy on dojížděl na víkend za mnou. Hned jak jsem dodělala střední, tak jsem se stěhovala k němu a nevzpomínám si na problémy nebo tak - bylo nám super a vážili jsme si toho, že můžem být spolu :)

Sice po 5ti měsících dostal nabídku do Anglie, ale tam jsem se taky nakonec nastěhovala za ním a tam jsme spolu bydleli 3 roky v pronajatém bytě :)))

I po návratu jsme spolu a koupili jsme si novější byt, přizpůsobujem si ho ... jsme spolu celkem 10let

reagovat Eviicka 27.6.2012 0:54  47%    +  -

Ahoj, u mě to bylo hodně netradiční. Byldet jsme spolu s přítelem začali po VŠ. A protože jsme byli z kolejí zvyklí žít s více lidmi, bydleli jsme s přítelem v bytě 3+1 ještě s jedním párem (gayů). Byli to super časy, žili jsme tak šest let. Pak jsme se s přítelem rozešli (bydlením to nebylo) a nakonec se rozešli i kluci. Ale s jedním klukem z toho páru spolubydlím pořád, a vlastně i nadále se tak nějak vídáme i s našimi bývalými.

reagovat sisi87_87 26.6.2012 21:59  49%    +  -

manicka1: ahoj, děkuji, to je super, že vám to vyšlo já jsem s přítelem 6 let a přítel také většinou dojížděl k nám na víkendy, u nich to tak často z různých důvodů nešlo, takže jsme rádi, že se tak rychle něco naskytlo

reagovat Sydžej+3děti 26.6.2012 21:56  92%    +  -

ahoj my (teď už s manžem) jsme spolu začali bydlet po cca dvouch měsících chození.a jsme spolu do teď a je to už skoro 9let.

reagovat manicka1 26.6.2012 21:53  51%    +  -

sisi87_87: Ahoj,
já s přítelem chodila zhruba rok, ale musel za mnou dojíždět cca 30km, nebyli jsme pak spokojeni oba, já -že jsme spolu málo a on - že musí dojíždět, bylo takové divné napětí, že padlo rozhodnutí buď půjdem spolu bydlet nebo se rozejdem...sestěhovali jsme se do 1+1 a nyní jsme už spolu 11 let :-)) ted už s jedním dítkem, psem a domečkem :-)
Začátky super, fakt si nevzpomínám na nějaké neshody, problémy nebo tak. prostě to bylo super, oba spokojeni. Já si teda musela najít jinou práci, ale to nebyl celkem problém, šla jsem z malého města do velkého...To soukromí a svoboda vlastního bydlení je skvělá! bydleli jsme spolu 4 roky a pak se vzali...no prostě idylka :-))
Držím palce ať Vám to taky vyjde!!

reagovat sisi87_87 26.6.2012 21:47  49%    +  -

princeznalada: děkuji, každý příspěvěk je vítán

reagovat sisi87_87 26.6.2012 21:44  49%    +  -

Ahoj všem budu ráda za vaše příspěvky

Jdeme se s přítelem podívat na byt 2+kk za 8 000,- měsíčně s poplatky, je to byt přítelova známého, že ho dlouhodobě neobývá, takže je plně zařízen. Jsem zvědavá, doufám, že se nám bude líbit, protože u jeho rodičů už oba být nemůžeme a mamča si našla nový vztah, takže také uvítá soukromí

reagovat princeznalada 26.6.2012 21:43  85%    +  -

jsem sice poněkud postarší model ale napíšu.Já jsem se svým přítelem/dnes již druhým manželem / bydlela rok na ubytovně-v jednom pokoji.Než jsme se vzpamatovali-já z rozvodu a oba finančně.a ted jsme rok manželé.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Společné bydlení s přítelem
Diskusi založil(a): sisi87_87
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si