Kozel zahradnicí :-)

...aneb odchováni bytovkou, stěhujeme se do domečku se zahrádkou :)) ...pokud je nás tu víc takových, ať už čerstvě přestěhovaných, již delší čas zabydlených nebo teprve plánovačů podobného kroku, můžeme si vzájemně radit, povzbuzovat se, podporovat a i se zasmát našim víceméně (ne)úspěšným pokusům nebo zmatkům v jakémkoli ohledu kolem nového bydlení, zařizování a zahradničení :) ...ale nejen to, budu ráda, když se tu vzájemně pochlubíme s radostmi kolem bydlení, i kdyby to měly být prkotinky.... sdílená radost je totiž dvojnásobná radost...a kdo ji nejspíš pochopí, než spřízněná duše v podobné situaci? :)

Diskuze je založená pro přátelský pokec a vzájemné porozumění, ráda bych, aby probíhala v pohodovém duchu, proto bych chtěla upozornit, že případní prudílci budou odfiltrováni ...ale věřím, že to nebude nutné

21.10.2012

Diskusi založil(a) 21.10.2012 KacaMaV

reagovat Stefi 31.10.2014 9:25  69%    +  -

KacaMaV: jo oni si lehkou kam chtějí, kocour tu má boudičku a tam zaleze jen když je fakt hnusně. Někdy fiškus, když nechce, aby jsme ho otravovali tak si lehne k sousedům těsně za plot a tam chrní, pejsci se občas můžou zbláznit.
Hele hafáně , i když natírám, tak si jde čichnout ke štětci. trubka, je s ním sranda.

reagovat KacaMaV 29.10.2014 23:14  100%    +  -

Stefi: jsou to pomocníčci :))) Dneska byla tak zvědavá, co to držim a dělám, až jsem jí málem naimpregnovala spolu s těma botama, co jsem si na tu terasu vzala na nasprejování ani to syčení spreje ji neodradilo, trubku ...a helejte, asi se snaží mi "vysedět" sněženky předčasně :D takhle se mi usídlila na záhoně, když jsem ostříhala keře a zasadila pod ně cibulky v týhle zimě... a to má na okně deku a na terase zateplenou vycpanou židli/zahradní křesílko, obalený dekama....

reagovat Stefi 27.10.2014 20:33  70%    +  -

KacaMaV: ta je super, náš kocour je takový svéhlavý patron. Co popisuješ mi dělá až teda na to sezení za krkem náš pes, teď roční vlčák . Když rejpu tak kouká co dělám , nejhorší je házet hlínu , to jí chce chytit. To se bojím abych ho nemajzla. Nejvíc si vyhraje taky s vodou, když jsme zalívali, tak se snažil ji chytit.

reagovat KacaMaV 27.10.2014 14:04  100%    +  -

tak jak pokračujete, zahradnice? :)) Já už mám zasázený všechny cibulky, nakoupila jsem si letos moře krokusů, tulipánů, narcisek, nějaký hyacinty, dva jsem měla z jara odložený z květníku (koupila jsem je už nakvetený na velikonoce), tak jsem jim dala taky šanci přímo na záhoně :) ...a ještě nějaký neznámý kytičky na zkoušku a sehnala jsem i sněženky....tak se těším moc na jaro, až to všechno (doufejme :) ) vykvete.... ještě nasypat kůru, zabalit levandule a buddleiky a máme zazimováno :)

a už nejsem na tu zahradnickou práci sama, mám novou společnost ;) .... nastěhovala se k nám před 2 měsíci kočka a adoptovala si nás a moc ráda mi "pomáhá" dneska ráno skákala po každý odhozený ustřižený větvičce, chytala pramínky vody, co jsem vylejvala z jahodových truhlíků, číhala na mě za keřema a lovila mě, seděla mi za krkem při sázení sněženek a předla mi do ucha...a nejvíc se mi pletla přímo pod ruce ve chvíli, kdy jsem držela ostrý zahradnický nůžky, trubka jedna :))) strašně ji bavilo prostě zkoumat, co dělám a bejt u toho :)) no užily jsme si to ráno na zahrádce moc pěkně ...nakonec jsem si sedla na bobek, kočka mi vyskočila na klín a stočila se do klubíčka s nevyřčeným "a takhle tu budeš sedět aspoň dvě hodiny, já jdu spát a potřebuju hřejivej pelíšek" je to můj miláček.....

reagovat Henriete 11.4.2014 20:37  59%    +  -

Já už to tam frkla vše zatím jen kupené v kelímkách v týdnu zasázím víkend pracuji:-((

reagovat diblinda 11.4.2014 8:51  100%    +  -

Henriete: já tam mám zatím jen v kelímku a momentálně ještě přikrytý netkanou textilií

reagovat KacaMaV 11.4.2014 8:13  100%    +  -

Henriete: mamina už sázela do skleníku a dokonce tam měla už i ty semenáčky na vyklíčení, doma nic... rajčata si sice daly na čas, ale taky vyrostly a už jsou i přesazený....tak asi spíš záleží na oblasti i na druhu skleníku a jestli je fakt na dobrým místě na slunci..mami nadává, že tam skoro nemůže dělat, jakej je tam hic :)

reagovat Stefi 10.4.2014 23:25  94%    +  -

Henriete: tchánovci už tam mají okurky, v kelímkách, ale papriky maji ještě doma

reagovat Henriete 10.4.2014 22:38  59%    +  -

Holky prosím vás už můžou okurky rajčata papriky do skleníku???

reagovat Stefi 23.10.2013 13:10  100%    +  -

KacaMaV: už jsme ho měli dýl, byl krásný ,

reagovat KacaMaV 23.10.2013 9:17  100%    +  -

no hele jaká to byla krása... za to to starání stojí :)

reagovat KacaMaV 23.10.2013 9:09  100%    +  -

Stefi: a nestraš :( mami mi to už říkala taky, že hlavně ty bílý jsou háklivky.... no tak uvidíme no, pokusim se je pořádně zakrejt u kmínku a necháme to na přírodě...v nejhorším si na jaře koupim a zasadim jinej, tyhle taky kvetly krásně hned první rok

reagovat Stefi 22.10.2013 20:24  100%    +  -

KacaMaV: nám tenhle šeřík vymrzl

reagovat Stefi 22.10.2013 20:21  100%    +  -

Henriete: sázej, max. Bude příšťí rok malá úroda

reagovat KacaMaV 21.10.2013 23:03  100%    +  -

Henriete:

reagovat Henriete 21.10.2013 22:26  92%    +  -

KacaMaV: ve středu jdu na to:-)

reagovat KacaMaV 21.10.2013 22:25  100%    +  -

Henriete: určitě...ale pospěš si, krásně nebude věčně :) ještě stihnou pěkně zakořenit

reagovat KacaMaV 21.10.2013 22:24  100%    +  -

diblinda: no právě, tady je sněhu pomálu.... tak díky za radu, ta tkanina mě nenapadla

reagovat diblinda 21.10.2013 20:46  100%    +  -

KacaMaV: hoď to přes ty šlahouny a spíchni třeba špendlíkama, je to aspoň nějaká ochrana, normální jahody nepřikrývám, ale u nás na to napadne sníh, ale u vás hrozí mrazy na sucho

reagovat Henriete 21.10.2013 20:42  92%    +  -

Myslíte že tedy můžu jahody ještě zkuskt sousedi mají užasné šlahouny tak že bych to otrhala a zkusila hm hm:-))
tak mám

reagovat KacaMaV 21.10.2013 20:37  100%    +  -

diblinda: mám černou a jako fakt na ně? přes ně? prostě přikrejt??? Na záhon to nějak dám, to mám jeden malej záhonek a pak dva velký truhlíky těch převislých toskánských...tak přes ty truhlíky nevim... no nějak to dopadne :) koupim nějakou pytlovinu a mám tu kůru a tohle.... a nějak to snad tím zazimuju.

reagovat diblinda 21.10.2013 20:31  100%    +  -

KacaMaV: na ty jahody polož tu bílou netkanou textilii

reagovat KacaMaV 21.10.2013 20:28  100%    +  -

Henriete: zrovna mi psala kamarádka, že jahod zasázela tenhle víkend celej lán...tak máš ještě možnost a příležitost

a když na jaře, tak na jaře...aspoň to můžu teď pustit z hlavy dokonce jsem se dočetla na nějakých stránkách o pěstování těch motýlích šeříků, že jedna paní ty keříky ostříhala na podzim a na jaře jí zůstaly pak holý a neobrazily :( tak to nebudu riskovat...a už mám koupenou mulčovací kůru a o víkendu ji nahrnu ke všem keřům a pak pozdějš asi i na jahody v truhlíkách, aby byly přes zimu pěkně v peřince :)

reagovat Henriete 21.10.2013 20:18  92%    +  -

Ted jsme to také řešili a skoro 80letá sousedka letitá zahradnice řekla že na JAŘE a já chtěla sázet jahody že prý do prvních mrazíku a tak už s emi to zdálo pozdě ale ted je hezky tak to ve mě bojuje jestli ještě sadit nebo ne:-))
ach joooooooooooo

reagovat diblinda 19.10.2013 22:45  100%    +  -

já stříhám růže na jaře a ostatní skoro pořád, jak mi to kde překáží, maliny stříhám taky až na jaře, je na nich líp vidět, který jsou starý

reagovat KacaMaV 19.10.2013 19:58  100%    +  -

tak jsem se dočetla, že se stříhat nemá, prý až na jaře...aby nepomrzl moc, že pořádně vyzrálý a dorostlý větvičky odolají mrazu líp než obnaženej řez. To zní logicky, že.... Na druhou stranu, všude píšou, že je na zimu nutný zakrytí, že je to choulostivec...jak mám proboha zakrejt košatej neostříhanej keř?? nebo tím myslí třeba jen nasypat kolem kmínku víc hlíny a třeba mulčovací kůru? Tu mám v plánu koupit, tak jí asi vezmu víc a nasypu i kolem těch nových rybízů..co myslíte?

reagovat KacaMaV 19.10.2013 19:30  100%    +  -

a poraďte prosím - stříháte keříky teď na podzim nebo až na jaře/ v předjaří? Mám víno, to letos moc nepoporostlo, tak to mi mami právě říkala, abych ho nestříhala, že v zimě ty konečky pomrznou a pak teprv ho ostříhám, až budu vidět, co umrzlo a co je živý...že je to lepší....tak nevim, jestli to samý nemám udělat i s růží a tím tibetským šeříkem? co myslíte? vadí to něčemu, když to neostříhám teď? Nebo ho vzít třeba na půlku a pak na jaře ještě o kus toho zmrzlýho? fakt nevím....

reagovat KacaMaV 19.10.2013 19:26  100%    +  -

ahoj holky, jak se máte? už pomalu zazimováváte zahrádky? My jsme dneska s manželem zasadili 4 keříky rybízu, zlikvidovali kus zlatobýlu, akorát to padá a hezký to neni....a zasázela jsem si lajnu 30ti bílých a fialových tulipánů, tak jsem zvědavá, kolik se jich chytne a jak budou namíchaný, až vylezou ze země :))) ...no a taky manžel naposled posekal trávu, já vyplela bordel z jahod a ostříhala jsem a dala sušit na půdu bylinky - rozmarýn, majoránku, tymián, meduňku a mátu. V zimě jako když je najdeme :) No.... a ještě zítra zlikviduju letničky v truhlíkách a chci zabalit zahradní nábytek, asi ho už používat moc nebudeme...

docela jsme si mákli, na to, že jsem pěkně chcíplá, už od středu v podstatě nemluvim a dneska se mi k tomu přidala rýma a kašel :-/ ale museli jsme se na to vrhnout, lepší počasí jsme mít na víkend nemohli a bála jsem se, že bysme to pak dělali někdy v dešti a to by dobrý fakt nebylo... tak snad jsem se moc nedorazila, snažila jsem se bejt pořádně oblečená, zabalenej krk a nezpotit se. A teď sosám bylinkovej čaj s medem a doufám, že si zítra nebudu nadávat, že jsem měla radši ležet u TV

reagovat vl@dka 26.8.2013 22:04  11%    +  -

KacaMaV: U nás okurky svého času se jedly hodně,teď je mamča děláspíš jen pro neteře,jako ostatně všechno.
My byli víkendoví zahradníci,tak ani nešlo se zabývat nějakým pěstováním čehokoliv,trávník stačí posekat,popřípadě zalít a je to.

reagovat KacaMaV 25.8.2013 22:09  100%    +  -

vl@dka: a s pěstováním kdečeho a zavařováním tun meruní a okurek mě nestraš to přesně odmítám... nesnáším to a zas tak výhodný to taky neni, na ty 4 sklenice okurek, co my za zimu sníme a 2 kompoty k tomu....to je radši koupim na záhon mi smí jen to, co mi dělá radost, to byly letos slunečnice a tibetskej šeřík-motýlí keř... pak mám ty dva truhlíky stáleplodících toskánských převislých jahod a na podzim zasadíme pro děti do dalších let rybíz, tak 2 keříky.... nic víc. Jo ještě chci od mami rebarboru, snad se tu uchytí... to je taky tak na 2 koláče do roka, to ráda upeču :)) ale víc už fakticky nic :)

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Kozel zahradnicí :-)
Diskusi založil(a): KacaMaV
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si