Rodinné konstelace - máte zkušenosti?

Ahoj, máte někdo zkušenosti s rodinnými konstelacemi? Co vám to dalo/vzalo? Proč jste se rozhodli to absolvovat?
17.11.2012

Diskusi založil(a) 17.11.2012 JTina

Anonym 10.7.2017 22:12  1%    +  -

Lentilka: chtěla bych se zeptat co jste řešili když se dceři ulevilo od psychických problémů? Nemusíte odpovídat pokud je to citlivé.

Anonym 10.7.2017 22:10  1%    +  -

Sabina Nová:

Anonym 27.3.2017 0:14  1%    +  -

Byla jsem na konstelaci včera. Z důvodu vážných psychických problémů dcery. Už teď dcera cítí úlevu a já též. Bylo to velice náročné, vyčerpávající a bolavé, ale pomohlo to už teď. Terapeut musí vědět co dělá. Nešla bych nikdy k někomu, o kom nic nevím a kdo mi nebyl doporučen.

reagovat Magierin 6.12.2012 9:12  100%    +  -

fata: přesně tak to je, jak rodinné konstelace, tak například regresní terapie by měl vést jen člověk, který má nastudovanou psychologii
navíc při těchto terapích dochází k "cestě zpět" a pokud tato "cesta" není pořádně ošetřena, může to působit jako "bomba v těle", vždycky, když se vyvolá minulost, musí být při tom nejvyšší možná opatrnost, ochrana aj. daného člověka,o kterého v ní jde
manipulace to však není, pokud si to či ono člověk sám zvolí, bylo to jeho svobodné rozhodnutí a za ta pak nese následky rovněž sám

reagovat vevera 30.11.2012 12:19  50%    +  -

fata: já myslím, že pokud má člověk zdrAVÝ rozum, tak se dokáže srovnat s informacemi které při konstalacích a pod. získá.

reagovat fata 30.11.2012 11:04  45%    +  -

To je zajímavá diskuse. O rodinných konstelacích jsem se dozvěděla až zde. Když jsem se vdala, zároveň s manželem jsem získala tenkrát i nové rodinné příslušníky. Jako 20-ti letá, těsně po maturitě - to byl pro mne šok. Tchýně je úplně jiná osobnost než moje maminka, tchán divnej, švagr taky...pamatuju si, že jsem si zpočátku i dost pobrečela a nechápala jsem spoustu věcí, vč. velmi komplikovaného vztahu mého muže k jeho matce. Fakt mne to hodně užíralo.
Dnes vím, že to bylo z toho důvodu, že člověk ve 20-ti zkrátka ještě neměl nic "odžito", znal svoji rodinu, pár kamarádů, lidi ze školy...ničím podstatným v životě ještě neprošel. Ve svých letech dneska už vím, že lidi jsou různí - mnoho věcí změnit nejde, člověk je musí přijmout takové jaké jsou, že mají různé příčiny. Víc rozumí a chápe. I dokáže víc "hodit za hlavu". Ale trvalo mi to roky, než jsem dospěla k tomuto "sebezáchovnému" postoji, než jsem spoustu věcí přestala zkrátka řešit.
Rodinné konstelace pod vedením psychologa - to je jistě zajímavá alternativa, ale může být i nebezpečná. Přece jen si myslím, že je to jistý druh manipulace s lidskou psychikou.

reagovat vevera 26.11.2012 9:22  51%    +  -

Eviicka: já myslím, že tě tyto věci vždy někam posunou.......

reagovat Eviicka 25.11.2012 19:25  54%    +  -

vevera: jojo, já mám ale před těmito věcmi docela respekt, zatím nemám odvahu se zúčastnit.

reagovat BBára 25.11.2012 19:11  9%    +  -

Eviicka: Dík za vysvětlení :-) Stejne je to zvláštní, jak něco musí být mezi Nebem a Zemí, co si člověk rozumem prostě nedokáže vysvětlit :-)

reagovat vevera 25.11.2012 11:54  51%    +  -

Eviicka: taky bych brala takovou kamarádku

reagovat Eviicka 25.11.2012 11:44  53%    +  -

vevera: zatím ne, zatím to nepociťuju jako nutnost (jenom jednou když narychlo vyložila karty - ona je i kartářka, tak mi řekla že vidí určitou souvislost týkající se mého tehdejšího přítele - no a ty souvislosti se pak opravdu ukázaly, že na nich něco bude).

reagovat vevera 25.11.2012 11:34  51%    +  -

Eviicka: a byla jsi u té kamarádky na terapii??

reagovat vevera 25.11.2012 11:34  51%    +  -

Eviicka: taky jsem jednu regresní terapii abloslovala

reagovat Eviicka 24.11.2012 21:51  52%    +  -

Okopírovala jsem z wikipedie:
Regresní terapie je řízené vzpomínání pod vedením terapeuta. Při něm si pacient vybavuje potlačené vzpomínky a jejich vědomým zpracováním je schopen se vyrovnat s negativními zkušenostmi, kterými prošel. Regresní terapie má za cíl pochopit a odstranit nahromaděné potíže, které se mohou projevit třeba i za velmi dlouho dobu po vzniku jejich příčiny. Terapie podle svých zastánců umožňuje také nahlédnout do širších souvislostí života a existence vůbec. Může poskytnout zcela nový pohled na situace, ve kterých se nacházíme a přinést vysvětlení našich problémů v širších souvislostech.

reagovat BBára 24.11.2012 21:48  7%    +  -

Eviicka: a o co vlastně jde?

reagovat BBára 24.11.2012 21:43  7%    +  -

JTina: Já si všimla, že na dámě je těch článků z Mojí psychologie mnohem víc :-) už jsem narazila asi na tři

reagovat Eviicka 22.11.2012 20:48  51%    +  -

JTina: moje kamarádka se zabývá regresní terapií, to je něco podobnýho, taky je až neuvěřitelné, kam až zvládne zajít.

reagovat JTina 22.11.2012 17:00  32%    +  -

Holky, našla jsem tady na dama.cz kousek rozhovoru s Táňou Vilhelmovou, jak je teď na titulce Mojí psychologie (http://zabava.dama.cz/clanek.php?id=20596). Škoda že není celý, holt jedině koupit
No ale říká tam jednu zajímavou věc...co nám tady se vším souvisí...že třeba prej když má někdo chronickej kašel, tak že se může různými metodami, meditací apod. dostat do stavu, kdy ten kašel vznikl (nějaká křivda, vzpomínka, která to způsobila). No a když si to uvědomí a odpustí (moooc důležité slovo v životě, ač těžké teda ), tak se prostě může vyléčit.
Jsem taky četla v jedné knížce od Balabána, jak nějaký kluk trpěl záchvaty kašle až se skoro dusil a pak někde v hypnóze či kde zjistili, že jeden člověk z jeho rodiny zemřel v plynu v koncentráku...to je strašný, jestli tam tyhle souvislosti teda jsou, ufff...brrr

reagovat JTina 22.11.2012 16:40  32%    +  -

BBára: No jo, to je právě ta otázka....je lepší žít v nevědomosti (která je přiznejme si mnohdy sladká ) nebo jít do tohohle rizika s tím, že mi rodinné konstelace pomohou v životě opravdu něco vyřešit, případně mě někam posunout, když se nemohu z nějakého důvodu hnout z místa Zkušenosti jak tak koukám i na jiných diskusích na netu jsou různé.
V Mojí psychologii ten terapeut píše, že je to většinou dlouhodobé....jako by člověk poznal novou cestu....po konstelaci obvykle jde zase tou starou cestou, ale někde ve vědomí ti to zůstane a jednou....jednou se na tu novou cestu vydáš

reagovat BBára 21.11.2012 15:01  6%    +  -

JTina:jj tak to mě taky zarazilo. Jenže si vezmi, že můžeš během rodinné konstelace zažít něco, co tě úplně odrovná a pak si třeba řekneš, že před tím, když jsi měla problém, to bylo lepší. Líbí se mi motto z toho článku v MP: Nebýt obětí.

reagovat JTina 20.11.2012 23:03  29%    +  -

Henriete: Děkuji ti moc všechno to zní tak neuvěřitelně.... Moc děkuji, že si se s námi o to podělila, věřím, že hodně lidí kolem toho přešlapuje a neví si rady.....určitě jim tvé řádky pomohou se třeba posunout dál.
Na závěr toho článku v Mojí psychologii ten terapeut řekl, že je lehčí udržovat problém a pokračovat v trápení než přijmout řešení...no úplně jsem se orosila, když jsem to četla, jako by mi viděl do hlavy, že vlastně ještě pořádně nevim Ale ano...rozmyslím to a půjdu do toho. Musím to ještě dobře rozmyslet, jsem možná ve stádiu, kdy neřešení je lepší než řešení, jenže člověk nemůže stále oddalovat.

reagovat Henriete 19.11.2012 22:28  93%    +  -

Zkuste ono vás to samo vede a stále víte co dlěáte můžete kdykoliv skončit odejít cokoliv nebo na začátku říci že nechcete být vybráni a jen se dívat

reagovat BBára 19.11.2012 22:02  5%    +  -

tedy děvčata, to je opravdu hodně silné téma :-) když jsem si jen tak četla ten šlánek v časopise Mp, tak mě, jak jsem psala, docela mrazilo při představě, co se může dít při těch konstelacích, ale tak nějak jsem tomu moc nevěřila, ale teď když čtu skutečný zážitky... tak nevím, chci to zkusit? Asi jo!

reagovat Henriete 18.11.2012 22:09  95%    +  -

No a má první konstelace u té paní ze seznamovacího pobytu??
No šla jsem tam asi 12 lidí školní třída a bylo domluveno že budu koukat a pak se uvidí ale jiná paní si mě vybrala.
V konstelaci si citem vybreš lidi kteří řeší tvůj problém a ona psala knihu a nemohla ji dopsat a tak chtěla vědět proč ji to nejde chybělo ji málo

No a já byla její kniha.-) řekla jsem si ok jdu a najednou sjem zažívala věci které jsem nechápala v tu chvíly jsem se tak nechutně zpotila málem omdlela a nemohla se hýbat kelčela jsem na všech čtyřech anemohla nic logicky jsem si uvědomovala co se děje a že nejsem nějak omámená mluvial jsem s vedoucí konstelace co to sakra je a tak:-) a ona at se tomu poddám a tak se stalo přestala jsem to řešit.
Paní nemohla dopsat knihu protože ji umřela matka a ona stála po jejím uznání a tím jak byla mrtvá tak věděla že už ji nepochválí tak ji podvědomě nebo nějakl prostě nemohla dopsat a v konstelaci ji matka řekal at jde a dopíše ji že to vidí apod.
Postupěn se mi ulevovalo jak jsem slyšela jko kniha ta slova a tak nějak to plynulo.
Paní knihu dopsala :-))

nedá se to popsat

Já jsem řešila toho tátu nenáviděl ajsem hoa ted můžu říct že necítím nějak nic v konstelacíh jsem se snažila ho pochopit a přišlo se na to že můj děda tátu nenechal nic dělat a ..a tak táta začal pít.

Má známá řešila že ji podvádí manžel a na konstelaci viděla proč chyběla mi ona jako milenka víš byla skvělá matka manželka a tak v konstelacíh bylo vidět jak tím trpí dcera která se ve druhé třídě občas počůrala ale při tom se nehádali nidko to nevědl jen oni dva a ona ze sebe udělala občas sexy dračici vztah jim fungue dodnes dcera je v pořádku je to neuvěřitelné.Nevěru mu odpustila on přiznal že mu šlo jen o vášen je to složité

Zažila jsem jich opravdu několik těžko to popsat.-)

také tam řešili dva trýmy v práci to bych nevěřila jak moc to fungovalo to je těžko popsat.

je toho hodně

co jsem chtěla říci ??

že jsem díky konstalecím odhodila určitý blok nenávist vnitřně a potkala skvělého manžela

už se o to tak nezajímám ale stále věřím mluvím s anděly a věřím ež člvoěk v životě díkáže vše co chce

reagovat Henriete 18.11.2012 21:57  95%    +  -

JTina: tak si budu psát po kouskách:-)

Kdysi dávno nevímkolik mi bylo mě někdo natáhl do konstelacé a tak jsem jezdila do plzně k nějaké paní konstelcae byly divné pořád se tam hekalo lezlo po sobě paní si k sobě vybírala pořád stejné lidi bylo to nechutné byla jsem tam párkrát a pak sjem si řekla nikdy více fakt hnus.

No ale pak jsem jela na kurz ježíš jak se to jmenovalo bylo to na slvoensku učila to nějaká paní z prahy sakriš kreselní pastelkami meditace apod. vůbec jsem si snínesedla pohádali jsme se a já odjela. a celkově jsem z toho měla špatný pocit ale co

No a asi po roce po tomhle kurzu jsem jela na seznamovací pobyt,Byla jsem sama hm v 23 měla dům práci spoustu známých ale žádného chlapa kterého bych si chtěla nechat doma nebo on mě a tak jsem tam jela a jak jsem přišla pozdě tak se mnou šla na pokoj má spolubydlící terá už byla ubytovaná a jak jsem se převlékala tak mi řekla že pokud neodpustím svému otci tak nikdy nebudu mít rodinu)otec pil mlátil nás a........umřel)
a já na ni koukala a nechápala v životě jsem ji enviděla n anic se neptala no mazec z pobytu jsem odjela po dvou dnech místo pěti a s paní měla spoustu sezení a rodinných konstelací.

A pak asi po roce jsem šla skočit padákem sama prostě si skočit a můj spoluskokan se ptá kde mám lidi rodinu kamarády a já že jsem tam sama že si jdu skočit pro štěstí a pro nový život.
Skočili jsme superrrrrrrr

Po cestě domů mi (asi tak po roce čas už nevím ale nebyly to dny ale měsíce nebo i roky) volala ta paní ze slovenského kurzu a že se mi chce omluvit jak se ke mě zachovala že ji to mrzí a že m i přeje vše dobré a at se kdykoliv zastavím v praze že mě ráda uvidí a tak:-) no jsem čuměla.
No a večer jsem vyrazila mezi lidi neplánovaně jsem nesla kamarádovi něco a potkala jsem svého současného manžela a vše se změnilo.Až po konstelaích jsem si přitáhla toho pravého předtím jsem měla tři týpky kteří nemakali pili já je živila a........prostě jsem nevědomě přitahovala ty samé typy.
Prostě se mi vše zěmnilo díky uvědoměním si spousta věcí a skokem:-))))))))))to byl můj spouštěč

reagovat JTina 18.11.2012 21:36  28%    +  -

Henriete: Ahooj, budu strašně moc ráda, pokud mi to popíšeš víc, když si najdeš chvilku, opravdu mne to velmi zajímá A jestli ti to nevadí, tak klidně i sem, říkám si, že by to pak mohlo pomoci i jiným, kdo o tom chtějí vědět více....Četla jsem si znova ten článek v Mojí psychologii a fakt se skoro bojim jak tam píšou o tom, že je každý člověk součástí čehosi většího....větší duše, která je spojuje, kolektivní vědomí, které vede jedním směrem....
Skoro mi fakt naskakuje husí kůže u těch příkladů, co jsou tam uvedené.
Myslíš že se může stát, že někdo prostě ty rodinné konstelace "neustojí", když se dozví jako roli hraje v tomhle příběhu?

reagovat Henriete 18.11.2012 18:04  95%    +  -

JTina: tak s tím indiánem to sedí úplně přesně nedá se to popsat musíš to zažít ale večer budu mít více času a popíšu ti mé skušenosti a pomoc mé kamarádce bude to na dlouho tak a bude to asi osobní tak třeba do maila hm???? ale klidně mlžu i tady jak chceš jen že to asi bude delší aby jsi to vše trošku pobrala

reagovat JTina 18.11.2012 8:38  26%    +  -

Henriete: Ahooj, zajímalo by mě, jestli jimi lze opravdu vyřešit nebo si možná tak nějak ujasnit co dál s problémem, který se třeba v rodině táhne po několik generací. Já nevím...třeba konkrétně sklon vždy nejmladšího syna v generaci k samotářskému životu, včetně odcestování do zahraničí, prostě vlci samotáři. A myslíš že může tuhle "roli" převzít narozená holka, pokud se zrovna v rodině kluk nevyskytne?
No otázek mám milion, prostě mě zajímá, jestli je tohle dobrá cesta...asi ne pro každého co?
Přečetla jsem si už ten článek v MOjí psychologii, tak nejlepší byla věta, že "vyprávět co se při konstelacích děje je jako popisovat indiánovi z pralesa, jak vypadá sníh"....
Jak to pomohlo Tobě?

reagovat Henriete 17.11.2012 21:35  95%    +  -

Ahoj já jich mám za sebou několik co by tě zajímalo

reagovat JTina 17.11.2012 20:48  26%    +  -

BBára: No vida, Moji psychologii mám doma, ale na tenhle článek jsem ještě nenarazila, čtu to postupně Hned se na to vrhnu, to téma mě strašně zajímá, každej si s sebou v životě jaksi táhnem nějakej ten rodinnej "vagonek" a člověk si říká, jestli by mu třeba právě tyhle konstelace nepomohly podívat se tomu na zoubek

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Rodinné konstelace - máte zkušenosti?
Diskusi založil(a): JTina
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy -> Vztahy
Přečtěte si