HOMEMADE - Udělej si sama

Domácí věci jsou nejlepší!

KUCHYŇ - návody a rady jak si udělat spoustu domácích potravin (domácí kečup, tatarka, těstoviny, pečený čaj, chléb,....)

OBLEČENÍ - návody a tipy na pletené, šité, háčkované oblečení vlastní výroby

DOMÁCNOST - vlastnoručně vyrobené dekorace, části interiérů (poličky, skříňky,..), povlečení, doplňky,...

DROGERIE- jednoduché návody na šampony na vlasy, mýdla, krémy, čističe, ...

Pojďme společně přijít na to co všechno si můžeme udělat doma samy, na čem ušetřit, jak udělat věci lepšími i si jen tak pokecat.

4.2.2013

Diskusi založil(a) 4.2.2013 Misaa

KURZ - ZÁKLADY PLETENÍ

POMŮCKY K PLETENÍ:
http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a227-Skola-pleteni-jehlice-a-dalsi-pomucky.aspx

ZÁKLADY PLETENÍ VIDEA
http://www.youtube.com/embed/I289l8A203Y

http://www.youtube.com/embed/lq7GP27VVfo

http://www.youtube.com/embed/RKJoJoTD2Yk

Misaa 4.2.2013 18:54

reagovat Misaa 10.2.2014 22:15  7%    +  -

Nebyla by nějaká účinná babská rada na opar?

reagovat Misaa 5.2.2014 17:11  5%    +  -

Stefi: Já jsem tam našplíchala trochu levnější voňavky, která se mi líbí, takže nemůžu říct co ten olejíček

reagovat Stefi 5.2.2014 16:59  84%    +  -

Misaa: dobrý. zkusím, ocet požívám s úspěchem. Jen ten olejíček, jestli nebude nějak zadělávat pračku ?

reagovat Misaa 5.2.2014 16:45  5%    +  -

http://www.home-made.cz/2013/11/domaci-vonava-avivaz.html

Domácí aviváž ;)

reagovat PUPÍNA 3.3.2013 12:43  69%    +  -

ahoj jdu také se svou troškou do mlýna. Pokud máte občas v krku knedlík, tak nejlepší podle mě je tento čaj.
http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelovy-caj-proti-kaslu/37236-recept.html

reagovat Misaa 25.2.2013 18:30  13%    +  -

Nemá některá z vás návod na nějakou pletenou pánskou homeless čepici?

reagovat Misaa 20.2.2013 13:01  20%    +  -

kacko27s: Jé a mě to žádnou fotku neukáže

reagovat Tokamak 19.2.2013 12:02  33%    +  -

kacko27s: tak to je moc krásný :)

reagovat Misaa 18.2.2013 21:16  18%    +  -

Tak tenhle týden se vrhám na další chléb. Tentokrát z dvojnásobné dávky

reagovat esunad 15.2.2013 16:38  95%    +  -

Tokamak: proto je asi lepší ho nadrtit nebo nastrouhat a jemnější žaludky radši jen vymačkanou šťávu z nastrouhanýho zázvoru, do čaje si dávám plátek podle velikosti hrnku, to mi přijde že není tak palčivý, vařila jsem si čaj i ze sušeného mletého zázvoru, ale ten mi nechutnal

reagovat Tokamak 15.2.2013 16:18  28%    +  -

esunad: no rybí tuk si taky odpustím :)) zůstanu u zázvoru.. jen jsem četla, že se s ním má opatrně, že větší kousky dokážou popálit žaludeční stěnu..

reagovat esunad 14.2.2013 18:33  66%    +  -

Tokamak: zázvor používám i při vaření, teď v zimě třeba polévky pokapat šťávou z nastrouhaného zázvoru nebo posypat nudličkami zázvoru, do zálivek a marinád, do masových směsí, v hmoždíři rozdrtím zázvor s česnekem plus koření a do masa, nebo pálivé papričky ty jsou taky výborný na zahřátí

reagovat esunad 14.2.2013 18:25  66%    +  -

Tokamak: a bezvadný na zahřátí organismu je velrybí tuk, dneska jsem zrovna v TV koukala jak se tím Inuité ládovali, kostky tuku naložené v tekutém velrybím tuku, a ostatní jídlo si ještě tím tukem polévali, prý je to krásně zahřeje, ale bez toho se teda obejdu

reagovat Stefi 14.2.2013 12:35  100%    +  -

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/35728-taste-pri-uklidu-babicciny-zbrane-mame-pro-vas-25-tipu-jak-na-to
příjemný článek.

reagovat Misaa 14.2.2013 9:28  11%    +  -

Tokamak: Tak pak napiš jak se ti sirup osvědčil

reagovat Misaa 14.2.2013 9:27  11%    +  -

Tokamak: Tak to dá docela zabrat.

reagovat Tokamak 13.2.2013 23:54  27%    +  -

esunad: ahoj.. děkuju za tipy.. vůbec nevím, co je noni.. ale najdu si to.. citrusy se prý nemají používat, protože zázvor zahřívá a citrusy ochlazují.. no já teda hodně piju vodu s citronem a nevím, jestli je to nakonec dobře nebo ne, každý říká něco jiného.. jeden, že překyselíš organismus, další, že je to zdravé.. ale v názoru na dobré účinky zázvoru se lidi shodují.. zkusím z toho udělat i limonádu mě tak napadlo :)

reagovat esunad 13.2.2013 22:34  66%    +  -

Tokamak: já se řídím čínskou radou proti virózám zahřívat organismus, zázvorový čaj,zázvor přidávám i do černého nebo zeleného čaje, skořice zahřívá, citrusy třeba na zimu nedoporučují, těch se ale nedokážu vzdát, jestli seženeš noni(morindu) to je velký hit proti chřipce a nachlazení, já mám čaj s morindou, ale lepší je šťáva nebo džus,piju hodně zelený čaj,bylinky, třeba i hřebíček, horké polévky na zahřátí, vařím hodně ryby-vitamin D, klíčím semínka a taky kvašená zelenina je výborný zdroj vitamínů, solím gomasiem a chce to dostatek spánku a hlavně teplo

reagovat Tokamak 13.2.2013 21:39  27%    +  -

protože pořád procházíme nemocema a i já mám ted sama dost problémy, rozhodla jsem se udělat medicínu ze zázvoru, citronu a medu.. odpoledne jsem nakrájela na tenko zázvor.. citron a zalila to medem.. vznikl z toho takový sirup.. je to moc dobré a prý moc zdravé.. máte někdo zkušenost?

Taky jsem si udělala čaj ze zázvoru.. tak uvidíme.. zkusím tomu dát šanci, už mám bacilů plné zuby..

Eviicka: děkuju.. :)

reagovat Eviicka 13.2.2013 0:34  55%    +  -

Tokamak: máš moc krásné výroky

reagovat Tokamak 12.2.2013 15:30  24%    +  -

Misaa: podle toho, který.. od tří až cca po deset hodin práce.. :)

reagovat Misaa 12.2.2013 12:38  9%    +  -

Tokamak: Jak dlouho tak trvá udělat jeden takový stromeček?

reagovat Tokamak 12.2.2013 12:20  24%    +  -

Misaa: děkuju.. vyrobila jsem jich už kvanta.. a věř, že ve skutečnosti jsou mnohem hezčí, fotky jim ubližují :)

reagovat Misaa 11.2.2013 9:28  9%    +  -

Tokamak: Ty korálkové stromečky jsou skvělé

reagovat Tokamak 8.2.2013 19:35  25%    +  -

ahoj :)

jestli se můžu zapojit, tak já občas ráda něco vyrobím a sem tam něco nafotím.. fotky mám tady :)

MŮJ WEB – VICTI VICIMUS

k těm rohlíčkům.. mám jeden recept na webu.. a mně křupou.. teda, hned začerstva, pak už samo ne :) zkuste..

reagovat Misaa 7.2.2013 18:17  9%    +  -

diblinda: Tak já myslim, že když se mi bude příště dařit lépe tak se taky stanu závislačkou

reagovat jinaci 7.2.2013 15:37  30%    +  -

diblinda: a plus člověk hodně ušetří

reagovat diblinda 7.2.2013 15:31  100%    +  -

jinaci: no u nás je to nutný z důvodu, že oba s mužským pracujeme doma, takže nemáme kam chodit na obědy

reagovat jinaci 7.2.2013 15:29  30%    +  -

diblinda: nemám zahradu ani zvířátka..taky není vaření mé hobby- baví mě výtvarno.Ale při těch šuntech co prodávají je to vaření a pečení prostě nutný-mám pocit že se nás obchodníci pokoušejí vytrávit

reagovat diblinda 7.2.2013 15:17  100%    +  -

jinaci: no u mně se dá říct, že jsem taky doma, ale vaření je pro mně trest, to jsem raději na zhradě, tak jsem si pořídila spoustu pomocníků, co vaří za mně, teď mám problém, co vařit, protože mužskej nemůže skoro nic jíst, má kombinaci angíny se zápalem plic, ale menší půst mu neuškodí

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: HOMEMADE - Udělej si sama
Diskusi založil(a): Misaa
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si