Stavba střechy - památková zóna

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti se stavbou střechy v památkové zóně? Máme malý domek a skoro se nám rozpadá střecha. Navíc teď máme malé dítě a chceme ji proto opravit co nejdříve, ale taky docela levně. Nemáte zkušenosti třeba s nějakou firmou, nebo levnými stavebninami na jižní Moravě? Na kolik asi taková střecha vyjde? Budeme ji muset trochu zvednout a podle projektu tam budou 2 vikýřová okna. Nahoře bude jen chodba a 2 místnosti asi 5x4 m.
29.3.2013

Diskusi založil(a) 29.3.2013 LukPel

reagovat Koulidlo 5.4.2013 15:30  100%    +  -

Mata69: V tom je ten bordel, že nikdo nikomu nic nenabízí. Vlastníci se po tom musí pídit sami, a to je pro většinu z nich neproveditelný, protože tomu nerozumí. Takže to získá jen ten, kdo si dá tu práci nejen zjistit, kde a co, ale taky s vlastní žádostí, která spolu s povinnými přílohami je celkme oříšek vždy
No a taky termíny podání těch žádostí jsou většinou jen jednou do roka pravidelně nebo naopak (jako u SZIF, MAS nebo ROP) úplně nepravidelně jednou za x let.

reagovat Mata69 5.4.2013 14:51  100%    +  -

Koulidlo: vážně? bývalá kolegyně opravovala s manželem dům, v památkové zoně, měli přesně dané jaká krytina, všechno nadiktováno. A o nějaké dotaci neměli ani páru a samozřejmě se jim nikdo nezmínil.
Další - klientka její rodiče opravovali roubenku, kde jich v obci bylo víc a celé to je nějaký památkově chráněný nebo co, podala mi to tak, že by památkáři nejraději, aby to zůstalo tak jak je, na záchod aby chodili na hnůj a koupali se venku v neckách. Jaký měli potíže při budování tohodle zařízení v chalupě. Musím ale říci, že tuhle chalupu jsem viděla, bydlí tam trvale a citlivěji a krásněji zrekonstruovanou starou roubenku jsem snad ještě neviděla.

reagovat Koulidlo 5.4.2013 11:02  100%    +  -

Mata69: Pravdu v těch penězích nemáš. I na objekty v památkové zoně (tedy ty, které samy nejsou registrovanou nemovitou kulturní památkou) existují dotační tituly. Nevím zrovna, co přesně je v Jihomorovském kraji, k poslednímu březnu skončil termín podání žádostí o dotaci na památky, ale o objekty v zoně jsem se tam nezajímala, rozhodně je možné podívat se třeba do SZIFu nbebo ROPu, Program obnovy venkova, MAS apod.

reagovat Koulidlo 5.4.2013 10:59  100%    +  -

Opravami památek se zabývám, ale nacenit Ti střechu takhle "na dálku" podle nic neříkajících informací možné není. "Trochu zvednout" znamená předělat celý krov, nebo minimálně vyheverovat a doplnit, "rozpadá se" znamená co? Krytina je dožilá? Bude třeba nová? Pak určitě včetně laťování a už jsem na komplet nové střeše (cenově) včetně klempířiny - a ta bude z Cu nebo Pz?
Pokud máte projekt, nechte si někde u firmy střechu s krovem nacenit - lépe více firem. Nedoporučuju oslovovat "jednoho pokryvače vedle z vesnice", nedostanete žádné záruky a ve výsledku už dnes cena také nevychází nejlépe. Určitě firmu a zjistit si reference na ně.
A projednání projektu s orgánem památkové péče máte?

reagovat Mata69 30.3.2013 16:49  100%    +  -

Cena střechy se těžko takto dá odhadnout, záleží na velikosti, na krytině, zda budete dávat i nové trámy, podbití...
Co vím co známí opravovali domky v památkové zoně, byli na památkáře jen navztekaní, určovali všechno, ale prachy vám na to nikdo nedá, všechno jen pro zlost.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Stavba střechy - památková zóna
Diskusi založil(a): LukPel
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si