Afty

Poradí mi někdo jak léčit afty,mám je už dva týdny.
2.4.2013

Diskusi založil(a) 2.4.2013 kavička

reagovat Klidek 30.4.2013 23:28  5%    +  -

Káťula: Né , bylo to tím častým používáním spraye...

reagovat Káťula 26.4.2013 6:21  20%    +  -

Jatys: To je pravda. Její toxicita a možnost vzniku rakoviny v důsledku dlouhodobého užívání je nyní hodně probírána. A co lidí ji dlouhodobě používá! A dětí!

reagovat Jatys 25.4.2013 22:20  5%    +  -

Kopretinka6: Jestli máte na mysli genciánovou violeť, tak ta je myslím karcinogení a v řadě zemí již zakázaná, takže bych ji určitě nepoužívala dlouhodobě.

reagovat Kopretinka6 25.4.2013 15:19  5%    +  -

Někdy sami odezní, ale jiank v lékárně prodávají takovou fialovou vodičku a ta pomáhá nejvíce..ale doporučuji mazat večer, když už nepůjdete mezi lidi :-D

reagovat Káťula 25.4.2013 10:57  20%    +  -

Jatys: Tak to je mi upřímně líto, že jste nakonec došly až k takovéto diagnóze. Souhlasím s Tebou, že každý dlouhotrvající či opakující se problém nám dává jakési signály o tom že něco není v pořádku. Nic není samo sebou a vždy by se měla hledat příčina problémů, nikoliv je pouze potlačovat a tlumit. Naše lékařství však léčí, leč nevyléčí. Léčbou myslím nekonečné užívání léků s řadou dalších vedlejších účinků poškozujících zbytek naší tělesné schránky

reagovat Jatys 24.4.2013 22:05  5%    +  -

Afty jsem od dětství považovala za běžný "dětský" problém (olizovaní špinavých věcí). Začala jimi trpět dcera - jak píšete měla aft i týden a déle, v podstatě nic moc nezabíralo. Řešily jsme i problémy se zažíváním. Od kamarádky jsem nezávisle na to dostala informaci, že afty mohou souviset i s nesnášenlivostí lepku! Mě potvrdili celiakii před 3 týdny, u dcery ještě čekáme na výsledky biopsie, ale střeva má poškozená. Tak jenom tak pro zamyšlení. Podle mně, když se vyskytne nějaká nemoc, je to potřeba řešit celkově, ne jenom hasit požár léky a mastičkami, ale snažit se najít příčinu. Tohle u nás ale moc lékařů nedělá, většinou se zajímají právě jen o ty následky, ale proč vlastně vznikají, to už je nezajímá. Co já už s dcerou i se sebou oběhala doktorů - v podstatě s výsledkem, že si vlastně něco vymýšlím, než jsme se dopracovali k tomu, že jíme špatné potraviny.

reagovat Káťula 17.4.2013 9:19  24%    +  -

Klidek: S kouřením nebo s ústním sprejem?

reagovat Klidek 16.4.2013 23:18  5%    +  -

Ahojky. Mě se dělaly afty když jsem si po kouření stříkala do úst často ústní spray. Jakmile jsem s tím přestala tak zmizely i problémy.

reagovat kavička 15.4.2013 12:44  37%    +  -

JTina: zkusím díky

reagovat JTina 15.4.2013 10:43  13%    +  -

Po dlouhém zkoušení všeho možného mi zabírá jedině Urgo (http://www.lekynainternetu.cz/p/urgo-na-afty/) prej existuje i neco podobneho na opary, to budu muset taky poridit

reagovat Lybuna 6.4.2013 22:04  39%    +  -

kavičkau náš to mlsá celá rodina , při nachlazení, bolení zubů, prostě u nás jsou pořád po ruce

reagovat Lybuna 6.4.2013 22:01  39%    +  -

kavička: normálně ulomím kousek a šup za škraň, používám vážené, já si to vylepším troškou krystalového cukru, líp to klouže do krku

reagovat janky 6.4.2013 19:21  100%    +  -

kavička: moje děti chodí mlsat normálně syrové kvasnice. Nebo si kup v lékárně pivovarské lisované do tabletek.

reagovat kavička 6.4.2013 7:10  29%    +  -

Lybuna: a kvasnice jak mám použít ve formě pomazánky nebo jaký je postup díky

reagovat kavička 6.4.2013 7:09  29%    +  -

Durga: Šalvěji taky vyplachuju,lékař mi řekl že na heřmánek muže být alergie tak už nepoužívám ,na výplach je dobrá i mateřídouška,díky za rady

reagovat kavička 6.4.2013 7:05  29%    +  -

Díky za rady všem,ted zkouším ten boruvkový kompot,a vit.b komplex i c vitamín,ad vitamín taky, užívám už od začátku ty vitamíny to je 3týdny,u lékaře jsem byla na výtěr říkal že je vše v pořádku,napsal mi boraxglycerin na potírání,hezký den

reagovat Durga 4.4.2013 13:38  52%    +  -

Genciánová violeť, ale to je vidět. Jinak šalvěj.
U nás na ně trpěly obě děti, šalvěj byla doma stále. Když jsem přišla z práce a cítila jsem její vůni, ptala jsem se jen "kdo". A většinou oba. Šalvěj se dá koupit v lékárně jako sušená a je také ve skleničce koncentrovaná - jmenuje se to florsalmin. Je to sice na vyplachování /zředěné/, ale když bylo zle, tak se to dalo na vatu na tyčinku /jako jsou na čištění uší/ a natíralo se to přímo. Děti nejásaly, ale pokud to už bylo hodně nepříjemné, tak si to už dělaly samy. Pokud to vyzkoušíš, ozvi se, jak to dopadlo.

reagovat Lybuna 3.4.2013 19:23  39%    +  -

u nás štáva z čerstvých rajčat, kvasnice , B-komplex

reagovat Káťula 3.4.2013 10:52  17%    +  -

Osma: Jo jo, homeopat v rodině se šikne

reagovat Osma 3.4.2013 10:28  100%    +  -

Káťula: Viem,čo je homeopatia, máme odborníčku v rodine. Môže pomôcť aj MERCURIUS SOLUBILIS 5CH - KALIUM BICHROMICUM 5CH a na soor MONILIA ALBICANS 9CH.
B.komplex tiež nepomôže všetkým - napísala som len svoj názor.

reagovat Sydžej+3děti 3.4.2013 9:40  100%    +  -

já používám B komplex a někdy i kvasnice

reagovat Káťula 3.4.2013 9:16  17%    +  -

kapa: To s tím může souviset

reagovat kapa 3.4.2013 8:44  100%    +  -

Káťula: myslela jsem spíš zlost na nějaké špatné rozhodnutí

reagovat Káťula 3.4.2013 7:16  17%    +  -

Osma: Skvělé, že pomohla homeopatie, ale v homeopatii neplatí pravidlo, že co pomůže jednomu, pomůže druhému atd. Neplatí, co diagnóza, to lék. Dva lidé mohou mít afty, ale pomoct jim může úplně odlišný lék. Zatímco jednomu pomohl např. Borax, druhému by pomohlo spíše Natrium Muriaticum nebo Acidum Muriaticum nebo Acidum Sulphuricum...

Také asi bude dobrý Extrakt z grapefruitových jader od firmy Nobilis Tilia, který je účinný při hubení bakterií a choroboplodných zárodků, blíže http://eshop.nobilis.cz/3/4/Etericke-oleje/extrakty/GRAPEFRUITOVE-JADRO-GRAPEFRUITOVE-JADRO-10ml.html

Hodně štěstí všem v boji s afty, které psychosomaticky značí též něco zlého, co by člověk hrozně rád vyslovil, ale nemůže

reagovat jurasek97 2.4.2013 23:55  100%    +  -

já na afty používám takovou tu fialovou vodičku,kupuju jí v lékárně za pár korun a pak mám během pár dnů klid

reagovat elfi 2.4.2013 23:47  100%    +  -

janky: taky jsem chtěla poradit borůvkový kompot

reagovat Osma 2.4.2013 20:42  100%    +  -

luna: Niekedy to nemusia byť afty,ale kvasinková infekcia, tzv. soor v ústach. Trpia tým aj bábätka.

reagovat luna 2.4.2013 18:36  52%    +  -

Mata69: Na to trpí i naše Dinka, jednou se jí udělaly afty po celé pusy a po jazyku, naštěstí ji doktor na ORL něco píchl a jí se to za tři dny ztratilo, tak jsem nemuseli do nemocnice, ale i tak to byl očistec

reagovat Willa 2.4.2013 18:19  85%    +  -

Ahoj.Já používám tento gel-http://www.lekarna.cz/mundisal-gel-1x8gm/

reagovat janky 2.4.2013 13:19  100%    +  -

borůvky, klidně jako kompot.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Afty
Diskusi založil(a): kavička
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si