Těšíme se do Itálie!

Zkouším založit tuto diskusi, nevím, jestli se tu najdou nějací nadšenci, co stejně jako já propadli kouzlu Itálie a momentálně si neumí představit dovolenou jinde. Jedeme do Itálie asi po osmé, velice se těšíme, plánujeme výlety, sbíráme zkušenosti a tipy...třeba se nějaké dobré tipy a postřehy objeví i zde v diskusi a budou i někomu k užitku.
21.4.2013

Diskusi založil(a) 21.4.2013 tereez

reagovat tereez 13.11.2013 21:01  5%    +  -

Ciao Tutti, dove siete? E come state?!?
Já už se zase těším do Itálie - tentokrát bychom se měli podívat k Lago di Garda, tam jsme ještě nebyli!

reagovat zuzaja 7.7.2013 22:05  69%    +  -

Koulidlo: pohon može byť napríklad redbull

reagovat Koulidlo 7.7.2013 20:03  100%    +  -

zuzaja: Na těch kolech to může být romantický, sice je to krpál nahoru a dolů, žádná rovinka (takže asi nic pro mně), ale s kolem se dá asi protlačit všude. Co nějaký kolo s pohonem?

reagovat zuzaja 22.6.2013 7:35  69%    +  -

Koulidlo: viem, že je tam velmi draho, dokonca som citala aj taky výlet, že si požičali bicykle a prešli všetkych 5 dediniek na bicykloch
my sme chceli letiet a tam si pozicat auto
ešte rozmyslam namiesto lietadla aj vlak

reagovat Koulidlo 21.6.2013 23:08  100%    +  -

zuzaja: Tak amalfitánský pobřeží je nádherný, ale to je od Sieny určitě tak 500 km. Cinque Terre mám v plánu dlouho, ale realizace pokulhává...dle známé, která tam byla, je tam vleice draho, takže si tam nedovolili spát, obtížně se tam dostává (někam pouze vlakem nebo po moři), ale prý to stojí za to

reagovat Koulidlo 21.6.2013 23:06  100%    +  -

AJA1: Krásně si to užijte!!

reagovat Koulidlo 21.6.2013 23:04  100%    +  -

tereez: Přes http://www.hosteltraveler.com, ale spolehlivost....zaleží zase na tom kterém hostelu, my byli konkrétně Area Rooms zde http://www.hosteltraveler.com/Italy-hostels/Ares-Rooms_Rome-cs.htm a byli jsme spokojeni, je to poblíž Termini a baziliky S.Maria Maggiore, čili na metru

reagovat zuzaja 20.6.2013 18:17  72%    +  -

tereez: dakujem za odpoved
moja dcera odchadza na 6 týždnov do Sieny, chceli sme ju navstivit a urobit si výlet v okoli Cinque terre, Elba, možno Amalfi až po Neapol
my zvyknene vzdy cestovat na vlastnu päsť, tak hladam info a skusenosti aj u druhych

reagovat AJA1 20.6.2013 13:16  81%    +  -

ahojky děvčata,tak já zítra s partou babiček a vnoučátek odjíždím do Bibione a nemá nám přát počasí,že bych se chtěla ochlazovat zrovna z těchto veder v Bibi,to tedy nééé Můžete sledovat počasí na této webcehttp://www.webcambibione.it/index.aspx je to pohled na oranžové a žluté budky na prodej míst pod slunečníky Máme zrovna kliku,že kamera je umístěná tam kde bydlíme,takže chodíme mávat rodičům a i děti jsou spokojený,že je doma máma s tátou vidíkolikrát nás rodiče ženou ať jdem mávat,to když se jim začne stýskat

reagovat tereez 20.6.2013 12:58  5%    +  -

zuzaja: ahojky! Cingie Terre mám taky na seznamu, ale osobní zkušenosti nemánm, snad někdo poradí.

reagovat tereez 20.6.2013 12:58  5%    +  -

Koulidlo: a prosím Tě, přes které internetové stránky si to zařizujete? Ať vím, co je osvědčené...

reagovat Koulidlo 19.6.2013 20:39  100%    +  -

tereez: Nebyli jsme přes cestovku, letenky i ubytování jsme si zařídili sami přes internet. Už jsem takto byli v Římě podruhé - nocleh ve dvoulůžkovém pokoji se sociálním zařízením a snídaní za 36-38 EUr. Doprava Wizzair.

reagovat zuzaja 19.6.2013 16:06  67%    +  -

dobrý deň, chcela by som poprosiť rady, tipy, nápady na cestu okolo cinque terre
ak ste niekto boli, ako to zvladnut s menšim rozpočtom

reagovat tereez 15.6.2013 18:06  13%    +  -

Koulidlo: kde jste byli ubytovaní? Byli jste přes nějakou cestovku?

reagovat tereez 15.6.2013 18:05  13%    +  -

Koulidlo: ahááá, tak to je celkem blbá varianta!

reagovat Koulidlo 15.6.2013 12:40  100%    +  -

tereez: Na chození byl hyc taky, akorát ta voda byla studená

reagovat tereez 15.6.2013 12:35  12%    +  -

Koulidlo: ahojky! to počasí zase bylo lepší na chození po památkách, že jste u toho neumírali vedrem...?
Musela to být paráda! Řím chci rozhodně v životě vidět - zatím se mám na co těšit...

reagovat Koulidlo 15.6.2013 10:22  100%    +  -

Hlásím, že týdenní pobyt v Římě byl na jednu stranu vééélice odpočinkový (hlava), na druhou stranu velice únavný - samý ťapání, což nejsem zvyklá ani já a dokonce ani synek - ten má prostě sportovní aktivity jiného typu. No...týden je možná horší jak být v Římě jen čtyři dny. Člověk si říká, že má na všecko dost času, prohlíží důkladně a čas rychle letí. Navíc většina kostelů je přes poledne zavřená (cca 12:30-17:00), pak otevřou v pět, ale v půl sedmý - v sedm už zase zavírají, takže k večeru se dá stihnout sotva jeden kostel. Většinou jsme vycházeli před devátou ráno a vraceli se "domů" kolem osmé. Nějaký jídlo jsme brali s sebou (třeba klobásku s pečivem, sušenky)a večer si uvařili véču. A bylo opravdu nezvykle zima na červen, protože jsme také vyjeli k moři (hromadnou dopravou za 40 minut)a nedalo se do vody vlézt, jak byla ledová, tak jsme jen polehávali a slunili se, i tak to bylo příjemné odpoledne. No a uteklo to rychle - jak jinak...

reagovat tereez 28.5.2013 18:59  9%    +  -

Janik68: díky za odkaz - super!

reagovat Janik68 28.5.2013 16:08  5%    +  -

tereez: Tak zkuste mrknout ještě sem, jestli tam nenajdete něco, kde jste ještě nebyli http://www.bibione-italie.cz/vylety-do-okoli/. Toto je sice nabídka cestovky, ale určitě bude v místě možné domluvit něco podobného. A máte tu i přibližný ceník výletů :-). Loni sem byl v Bibione a z těchto výletů sem stihl akorát Benátky, Caorle a Veronu, takže mi toho zbývá ještě dost i pro letošek a chystám se tam v půlce července znova :-).

reagovat tereez 28.5.2013 12:03  9%    +  -

Eviicka: OK, to nevadí, třeba se tam bude dát jet i organizovaně z našeho kempu, to zjistím na místě. Každopádně jsem se už koukala na ty ostrovy na internetu a je to nádhera!

reagovat Eviicka 28.5.2013 11:14  46%    +  -

tereez: byla jsem tam byla organizovaně, takže bohužel neporadím ale Burano je moc pěkné, i když to je výlet na pár hodin, je to malý ostrov.

reagovat tereez 28.5.2013 4:21  9%    +  -

AJA1: paráda počasí - pěkně teplo, ale akorát snesitelné -

reagovat tereez 28.5.2013 4:14  9%    +  -

Eviicka: prosím Tě, napsala bys mi něco bližšího k dopravě na ty ostrovy? Tam se dá vaporettem z Benátek?

reagovat tereez 28.5.2013 4:13  9%    +  -

Eviicka, Koulidlo: díky moc! Tak Veronu letos určitě zařadíme!

reagovat Koulidlo 28.5.2013 2:31  100%    +  -

tereez: Verona zde

reagovat Koulidlo 28.5.2013 2:28  100%    +  -

tereez: Tak Veronu považuju za jedno z nejkouzelnějších měst, je tam spoustu románských památek, také aréna stojí za prohlídku - jak ve dne, tak večer, kdy tam jsou operní představení v úžasných scénách a kulisách za přijatelnou cenu (na stupně bez místenky - www.arena.it), římské divadlo....městečko má původní centrum i s původní dlažbou a odtokovými kanálky uprostřed z růžového mramoru....Bazilika San Zeno kousek bokem určitě stojí za prohlídku, i když je extra...Procházka okolo řeky Adige s bílými velkými valouny....

reagovat Eviicka 28.5.2013 0:05  46%    +  -

tereez: a co ostrovy okolo Benátek? Murano, Burano...

reagovat AJA1 27.5.2013 23:04  100%    +  -

tereez: je tu kolem 24-25 ve stinuzitra vylet do Palerma

reagovat buturenka 27.5.2013 22:36  66%    +  -

Koulidlo: jo bylo suuper, dvcacetčtyři plus

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Těšíme se do Itálie! :20:
Diskusi založil(a): tereez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si