Cesi a Slovaci v UK

Je tu niekto kto zije v UK? :)
28.5.2013

Diskusi založil(a) 28.5.2013 CleoCleo

Anonym 4.6.2013 8:04  1%    +  -

Dobrý deň,

Vedel by mi niekto poradit ohľadne práce opatrovatelky v UK? Najlepsie kontakt na nejaku firmu, ktora sa tym zaobera, dakujem pekne :)

reagovat Eviicka 1.6.2013 23:19  39%    +  -

helza: jsem z většího města, Praha to není. V Olomouci jsem čtyři roky studovala, znám to tam :-).

reagovat helza 1.6.2013 18:03  77%    +  -

Eviicka: Tuším, že jsi z Prahy. Tam jistě není cizí přízvuk, nebo špatná Čeština ničím, co z člověka dělá exota. Já to v Olomouci taky nevidím, díky množství studentů i zahraničních. Taky Vietnamští spoluobčané nás naučili nevšímat si různých jazykových problémů. Nicméně není tomu tak všude. Nebo nebylo a už se to změnilo. Což by bylo fajn

reagovat Eviicka 1.6.2013 11:40  35%    +  -

CleoCleo: ještě přednedávnem sem chodila paní - nick LondonM, ta žije v Londýně - možná se ukáže

reagovat Eviicka 1.6.2013 11:39  35%    +  -

helza: tak to si nemyslím, myslím, že i tady jsme vůči lidem s přízvukem či špatným dorozumíváním tolerantní (mám kolem sebe několik lidí původem ze zahraničí a nevidím problém).

Pokud je někde jazyková xenofobie - tak třeba ve Francii.

reagovat helza 1.6.2013 11:19  71%    +  -

CleoCleo: To je tak všude v cizině. Jenom u nás jsme v tomto ohledu když ne xenofobní, tak to vnímáme a smějeme s, nebo nám to vadí, nebo brbleme.

reagovat CleoCleo 31.5.2013 21:03  25%    +  -

helza: rozumela som vsetko, ale obcas som mala som problem s odpovedou...ale casom som si to tu zdokonalila...oni su tu zvyknuti na cudzincov tak v pohode :) nesmeju sa ak niekto nevie perfektne anglicky

reagovat helza 31.5.2013 20:56  90%    +  -

CleoCleo: to tě obdivuju, máš fakt odvahu. Uměla jsi dobře jazyk?

reagovat CleoCleo 31.5.2013 20:48  25%    +  -

helza: Nie ziadny priatel, uplne sama Ale momentalne mam pracu a ta ma zamestnava, takze mi ziadny priatel nechyba :) To som rada, ze sa tam citis dobre :) Na zaciatku som sa tu tiez citila ako na dovolenke a nevedela som si predstavit ze si tu najdem pracu, ale uz som si zvykla, viem ako to tu chodi a tak je to fajn :)

reagovat helza 31.5.2013 20:42  90%    +  -

nikusa: Přeji ti ať jsi tam moc, moc spokojená.

reagovat helza 31.5.2013 20:42  90%    +  -

CleoCleo: Já bych řekla, že já Seničku vnímám jako domov až teď, po 3 letech. Fakt je, že jr to tak malinká vesnička, že jsem se zde velice dlouho cítila jako na dovolené, jako někde na chatě.
Máš tam alespoň svého přítele? To by bylo fajn. V UK žije sestra mé snachy už spousty let a je tam opravdu moc šťastná.

reagovat CleoCleo 31.5.2013 19:00  25%    +  -

helza: Dari sa mi celkom dobre a je to velka zmena, ale uz som si tu zvykla. Zatial to tu sice nepovazujem za domov, ale to asi preto ze nemam svoje ubytovanie ale iba si prenajimam izbu s kolegami z prace. A som tu sama, rodina je cela na Slovensku. Ale da sa tu lepsie zit, tak som spokojna

reagovat CleoCleo 31.5.2013 18:58  25%    +  -

nikusa: Ahoj, neboj je tu lepsie, ako v CZ alebo na SK. Mne sa tu paci a domov sa uz asi nevratim. Zarobim tri aj styri krat tolko ako doma a ceny su tu rovnake a dost casto aj lacnejsie ako u nas. Ked vies kde nakupovat A kam presne idete? A ja som tu sama, deti nemam. Ale dcere tu bude urcite dobre, k detom sa tu chovaju ako ku bohom.

reagovat nikusa 31.5.2013 16:20  8%    +  -

Ahoj CleoCleo. Za nějakou dobu budeme sousedky . Manžel odlétá do UK do 3týdnů a my pak s dcerou za ním...ještě se uvidí kdy, prostě až se tam tak trošku rozkouká. Počítám pár měsíců. Mám z UK tak trochu obavy. Jak se Ti tam líbí a jsi tam s dětmi?

reagovat helza 31.5.2013 8:44  91%    +  -

CleoCleo: Jak se ti tam daří, je to veliká změna. Já se stěhovala s mužem z Olomouce do Seničky (10 minut cesty po dálnici) před 3. lety. Zvykla jsem si rychle, jsem tady moc šťastná. Jenomže ten pocit jsem měla před dvěma roky, před rokem jsem měla pocit, že jsem si zvykla víc, než o rok dříve a teď mám pocit, že se tady cítím skutečně doma. Ale kdo ví, co budu cítit za rok.

To jsem to zamotala, viď.

reagovat CleoCleo 30.5.2013 21:51  23%    +  -

helza: Ahoj hej UK - United Kingdom a som z Bratislavy, ale uz viac ako rok a pol som tu. Mala by som si to zmenit v profile

reagovat helza 30.5.2013 10:19  93%    +  -

CleoCleo: Já bydlím na Moravě, promiň. Ráda bych tě potěšila svou blízkostí. Ozývám se proto, že marně přemýšlím, co je to UK. Je to United Kingdom (spojené království)? Jak dlouho už bydlíš v Cardiffe?

Koukla jsem se totiž taky na tvou vizitku a umístění na mapě a máš tam Nové město u Bratislavy. To je asi tvé rodné město, ne?

Měj se tam za mořem krásně a užívej si svět, i ten, plný dešťů a mlh.

reagovat CleoCleo 28.5.2013 18:08  22%    +  -

Ahojte, snad sa tu najde niekto kto zije v UK. Ja byvam v Cardiffe vo Walese

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cesi a Slovaci v UK
Diskusi založil(a): CleoCleo
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si