síťování

najde se tu někdo? Na povídání o této ruční činnosti.
10.6.2013

Diskusi založil(a) 10.6.2013 misorp

reagovat ellusa 13.8.2013 11:00  5%    +  -

filek: neznám osobně člunky na výrobu frivolitek, takže jsem omrkla nějaké na internety a ty co jsem shlédla, bohužel se rozhodně nedají použít pro začátečníka. Jeden typ člunku pro sběhlou síťařku snad by se hodil,ale práce by s ním byla komplikovaná. Šíře člunku, na nějž namotáte "vlnu" by musela odpovídat velikosti přípravku, kterým tvoříte velikost oka. Takže pokud pruměr člunku by byl např. 1 cm, pak musíte mít přípravek=tyčku nejméně 1 cm a to by bylo už hezky natěsno. Myslím si, že je vhodnější investovat do koupě originální a dle dostupných návodových videí se lehce síťovat naučíte a hlavně Vás to bude více těšit, než s touto netypickou nahrážkou.
Hezký den

reagovat filek 10.8.2013 0:02  5%    +  -

Ahoj, dalo by se síťovat s člunkem na frivolitky? ráda bych se to naučila. Díky

reagovat ellusa 13.6.2013 14:41  23%    +  -

stilla: mrkla jsem se na ty stránky pomůcek - pracovala jsem s tou kovovou a pro širší přízi=vlnu, jsem si tehdá nechala vyrobit větší a silnější. S těmi dřevěnými nemám zkušenosti - líší se úchytem příze. Pro velikost ok jsem používala tužky klasické nebo tesařské kulaté. Dnes je ale výběr široký, takže se dá použít cokoliv
Jen to chce najít si volný čas a zasíťovat si

reagovat stilla 12.6.2013 23:17  65%    +  -

http://www.volny.cz/vtomek/PoPrace.html
když sjedete níž, má síťovací jehly i člunky na frivolitky

kontakt : http://www.firmy.cz/detail/206205-vaclav-tomek-dvur-kralove-nad-labem.html

reagovat misorp 12.6.2013 21:06  25%    +  -

PUPÍNA: supr se máš že máš učitelku

reagovat PUPÍNA 12.6.2013 20:57  66%    +  -

příští týden pojedu k babi a obnovím svůj um :))))

reagovat misorp 12.6.2013 14:25  18%    +  -

ellusa: jj a budem si radit jo? a když to projedeš tak je tam i frivolitky a spousta dalších technik s uzlíky. tedy ten člunek nemám ale snad by se dal vyřezt.

reagovat ellusa 12.6.2013 13:35  6%    +  -

misorp: tak to je super odkaz, teď již jen najít tu síťovací jehlu.

reagovat misorp 12.6.2013 12:01  18%    +  -

todle jsem našla :http://gord.gringo.cz/Uzly/index.html?Text=ZU-Sitovani.html

reagovat misorp 12.6.2013 12:00  18%    +  -

zdravím holky taky jsem kdysi zkoušela sítovat eáda bych se to znovu naučila. jsm ráda že nejsem sama

reagovat ellusa 12.6.2013 9:29  6%    +  -

PUPÍNA: Tak já jsem síťovala kdysi dávno před 25 lety trojcípe šátky a také haleny. K síťce na mýdlo jsem se nedostala. Momentálně, ale nejsem si jistá, zda si ještě na techniku vzpomenu.

Musím najít svoji síťovací jehlu a hlavně popis techniky - ten jsem si kdysi nakreslila pro případ výpadku paměti
Pokud se mi to podaří, tak se ozvu. Jinak držím pěsti a přeji hodně úspěchu - šátky jsou hodně hezké a v současné době i modní.

reagovat PUPÍNA 11.6.2013 19:23  59%    +  -

ahoj mě to učí babička, ale zatím mi to moc nejde. Mám jen udělanou síťku na mýdlo

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: síťování
Diskusi založil(a): misorp
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si