Zkušenosti s částečnou zubní náhradou nebo s celkovou (klapačky)

Ahoj děvčata,bohužel jsem přišla o většinu svých zubů a proto jsem před několika dny dostala na obě čelisti částečnou zubní náhradu,takovou tu s těmi drátky. Sice mi dobře sedí, netlačí, celkem dobře se mi s ní i mluví, ale nemůžu se nějak smířit, že mám v puse něco "cizího", i když vím, že si snad časem zvyknu. Nejhorší je to při kousání,a jídle celkově. Zkouším fixační krém Corega, ale pořád to není ono. Můžete mi někdo poradit, nějaké fígle, zkušenosti, rady, jaký fixační krém se Vám nejlépe osvědčil??? Budu vděčná za všechny rady i za ten pocit, že v tom nejsem sama.
22.6.2013

Diskusi založil(a) 22.6.2013 ninna

reagovat rom.black26 29.11.2019 14:52  5%    +  -

Ahoj! Já mám problem s 6 teda spíš sem jí dlouho neléčila a ted se bude vytrhávat. Taky zvažují co zvolit ale zatím ještě přemýšlím. Našla jsem dobrý článek https://dsmile.cz/rekonstrukce-zubu/ je tady dost info a aspon vím o co kdy se jedná :)

reagovat domácíbuchtička 5.4.2017 13:28  55%    +  -

lubinka:

reagovat lubinka 8.3.2017 23:49  55%    +  -

domácíbuchtička:

reagovat domácíbuchtička 8.3.2017 14:22  38%    +  -

lubinka:

reagovat domácíbuchtička 8.3.2017 14:22  38%    +  -

Louisa:

reagovat Louisa 2.3.2017 12:02  5%    +  -

domácíbuchtička: já myslím že teď už nic :D Ale nic si z toho nedělejte, občas je lidi zapomenou i když jdou na zubní ošetření... :D

reagovat Louisa 2.3.2017 12:01  5%    +  -

karin50: zubní pasta nic nedělá, vpodstatě je to jen doplněk. AKorát je potřeba je střídat, nepoužívat dlouhodobě jednu a tu samou. SOnický kartáček pacientům doporučuji, pokud tedy nemá fixní rovnátka nebo korunky nebo můstky. A ani na implantáty to není dobře. Takže pokud chcete UZ kartáček a můžete do něj zainvestovat, tak spíše od Philipsu, tam jsem nezaznamenala žádné problémy ani při reklamaci apod.

reagovat lubinka 26.1.2017 18:09  50%    +  -

domácíbuchtička: post-it na dveře s velikými písmeny ZUBY

reagovat domácíbuchtička 26.1.2017 11:11  50%    +  -

holky, poslední dobou zapomínám, ráno jsem spěchala na odběr pro dia a zapomněla zuby, vypadala jsem srandovně - co s tím?

reagovat karin50 24.1.2017 9:57  5%    +  -

nasla jsem ted fajn svycarskou pastu na netu. Mate zkusenosti? A co sonicky kartacek, mate nekdo?

reagovat karin50 18.1.2017 17:02  5%    +  -

holky nejdedna se mi ani tak o implantat, spis mam dotaz ohledne pece o zuby, pecujete o ne nejak nadstandartne? Pripadne co pouzivate? Mate nejaky tip pro belejsi chrup? Dekuju

reagovat ANKABER1 8.7.2016 18:12  5%    +  -

Anna Fišerová mail:a: má implantáty dva -místo dolních špočáků, a po deseti letech jí je vyměnovali, snášela to dobře, druhý den šla normálně pracovat-dělá v kravíně-je spokojená moc

Anonym 9.5.2016 9:27  1%    +  -

ANKABER1: Prosím moc,zda byste mi nenapsala jak to sestra snášela,kolik miniimplantátů jí dělali atd. Chci si to nechat udělat. Děkuji

reagovat domácíbuchtička 27.5.2015 8:47  67%    +  -

pelhrima: je to tak, jsem na tom stejně

reagovat Louisa 22.5.2015 21:13  5%    +  -

LenkaM: supéééééér :D

reagovat pelhrima 22.5.2015 14:07  93%    +  -

domácíbuchtička: Tak kdybych vyhrála třeba jen milion tak bych to do úst věnovala,ale jináč na to nikdy neušetřím z inval.důchodu a ani pak ze starobního.No vymýšlí kraviny a za roky přijdou na to,že je to jedovatý.Jako je se vším

reagovat domácíbuchtička 22.5.2015 12:24  67%    +  -

pelhrima: co s tím, myslíš, že to půjde někdy změnit, vylepšit
Co říkáš na to, že u plombování nebudou injekce,ale rajský plyn?

reagovat pelhrima 21.5.2015 12:07  94%    +  -

domácíbuchtička: Přeji hezký den.Tak to máš pravdu.Taky bych si nechala udělat korunky než klapačky .Mám je také a jak já říkám je to jen pro hezký úsměv,ale k použití nic moc.

reagovat domácíbuchtička 21.5.2015 6:53  68%    +  -

Holky, mám sice nové klapačky, ale korunky na pevno byly lepší na kousání i jinak. Často se vypravím ven bez nich, špatně se mi s nimi jí i dýchá ve cvičení, zkrátka svoje jsou svoje. Kdybych mohla čas vrátit, nechala bych si těch 9 horních korunek za 1200/ks udělat.Co myslíš, je i jiné řešení?

reagovat LenkaM 15.5.2015 11:05  41%    +  -

lubinka: Je to paráda

reagovat lubinka 14.5.2015 19:07  100%    +  -

LenkaM: No konečně, to jseš ráda, viď ?

reagovat LenkaM 14.5.2015 12:56  41%    +  -

Mám zubyyyyyyyyyyyyyy

reagovat Mišelinka 6.5.2015 12:24  100%    +  -

Louisa: děkuji za rady

reagovat Louisa 6.5.2015 11:51  6%    +  -

Mišelinka: A3 nebo D3 jsou nejčastější barvy v populaci. Kdyby se udělaly světlejší, tak pokud máte ještě nějaké své, byl by vidět rozdíl. Jinak A3 je jedna z těch světlejších :-)Nejkoukejte na sebe zblízka, ale alespoň ze dvou metrů a zaměřte se na celý obličej, nejen na zuby. A zjistíte, že barevne ladí s celým obličejem.

reagovat Mišelinka 5.5.2015 16:14  100%    +  -

LenkaM: tak to já už mám od minulého týdne horní zuby hotové a nalepeném už na pevno. Vypadají opravdu dobře a přirozeně jen jsem si nějak myslela, že budou světlejší, ale je to k mým zbývajícím zubům, které samozřejmě nejsou bílé, takže fakt vypadají hodně přirozeně. Jsem zblblá jak teď všichni mají zářivě bílé zuby, ale zas tak bílé (viz Krampol) bych je určitě nechtěla, to by bylo jasné, že nejsou moje na první pohled. Tady to ani nevypadá, že mám nějaké umělé zuby. Je to prý nejpřirozenější barva pro střední věk barva A3. Zvykám si na ně bez problémů jen mám trochu obavy jestli opravdu dobře drží a můžu se do něčeho opravdu zakousnout
jinak držím palce ať ty tvé zuby dopadnou dobře, ale k takovému zubaři bych rozhodně neměla důvěru

reagovat lubinka 5.5.2015 13:23  100%    +  -

LenkaM: myslím si, že od tohoto doktora bys měla utíkat co nejdále, projevil se jako velmi nezodpovědný k tobě jako pacientovi

reagovat Louisa 5.5.2015 11:32  5%    +  -

LenkaM: provizorní FN pojišťovna hradí částečně, není s tím žádný problém ve vykazování, to pan doktor pěkně kecá. Je naprosto normální, že když se dělá můstek, že se dělá i provizorák, od toho vlastně je. Doporučuji se zeptat na pojišťovně, tady jsou kody - 81611 je provizorák do 6ti zubů, 81612 je prov. 7 a více zubů.
Jestli jsi nabídla, že to celé zaplatíš, tak by to problém neměl být vůbec.

reagovat LenkaM 4.5.2015 14:23  45%    +  -

Louisa: Louiso, jak to je prosím tě teda s tou platbou pojišťovny při provizorním můstku? Platí si je celé pacient nebo má zubař též něco vykázat a nechat si proplatit?

reagovat LenkaM 1.5.2015 16:13  41%    +  -

Tak si představte, že jsem nakonec zjistila, kde má zubař laboratoř a domluvila se s laborantkou, že mi udělá provizorní můstek. No a druhý den mi zubař volal, že co jsem to vymyslela, že on to nemá jak vyúčtovat na pojišťovnu (přitom jsem mu říkala, že to celé zaplatím sama a nemusí nic nikam účtovat), že by pak pojišťovna neproplatila ten definitivní můstek ... Takže jsem bez zubů dál. Ale ve středu už mám přijít na zkoušku těch definitivních, že se to budou snažit uspíšit ...

reagovat Louisa 22.4.2015 21:16  7%    +  -

LenkaM: no, ono tohle je poněkud extrémní. Řekla bych, že nepřemýšlel tenhle konkrétní zubař...

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zkušenosti s částečnou zubní náhradou nebo s celkovou (klapačky)
Diskusi založil(a): ninna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si