Poraďte kam na střední školu

Ahoj,půjdu do devítky a je na mně rozhodnout se kam jít na střední školu nebo gymnázium. Tímto bych vás chtěla poprosit, poradit mi s výběrem nebo napsat zkušenosti s tou či onou školou.
Ráda cestuji, fotografuji, peču, vařím.
z předmětů mě baví občanka, čeština.
Nesnáším krev, pavouky. Z předmětů nemusím matiku s fyzikou.
Na vysvědčení jsem měla vyznamenání- 4 dvojky.
Jazyky mi nedělají problém.
Jsem po operaci páteře, takže moc nesportuji.
Budu ráda, za vaše příspěvky a nápady.
30.7.2013

Diskusi založil(a) 30.7.2013 šmoulinkáá

reagovat Nettam 30.11.2014 11:48  5%    +  -

Rysa: brácha dělá tuhle spsdusni.cz, jestli ti to nějak pomůže :) brácha si ji vybral, protože je pro něj nel´jlíp dostupná a majá tam obor, který chtěl

reagovat Rysa 30.11.2014 9:26  5%    +  -

Nettam: nad stavebkou právě taky uvažuji, chtěla bych asi zkusit architekturu. Múžu se zeptat jakou školu konkrétně brácha dělá? Mrkla bych třeba, alespoň na stránky pro porovnání :)

reagovat Nettam 29.11.2014 19:50  5%    +  -

Rysa: brácha dělá stavebku, přesný obor nevim, ale přijímačky určitě nedělal a myslím, že nároky asi budou jako na každý střední, občas se učí, ale to asi každej ;)

reagovat Rysa 29.11.2014 15:21  5%    +  -

Nettam: Tak to doufám, že bude mít náladu :D Jen by mě zajímalo (jestli to není tajný) co dělá za obor, jestli se mu to líbí jaký jsou na škole nároky a jestli byly těžký přijímačky :)

reagovat Rysa 29.11.2014 15:08  5%    +  -

šmoulinkáá: tak to je super, že jsou spokojení :) no, to je další co mě trochu děsí, že jsou tam vešinou jen kluci. Ale zase si myslím, že by mě to fakt bavilo tak nevim no.

reagovat Nettam 28.11.2014 19:01  5%    +  -

Rysa: Ahoj, můj brácha chodí na průmku. Jestli chceš tak se ho můžu zeptat, co tě zajímá? Teda pokud bude mít náladu a odpoví mi :D

reagovat šmoulinkáá 28.11.2014 17:30  15%    +  -

Rysa: já tam mám kamarády :) a nemůžou si vynachválit, sice jen kluci, ale předměty, které je baví :)

reagovat Rysa 28.11.2014 12:26  5%    +  -

Ahoj, narazila jsem na tuhle diskuzi a mám stejný problém. Také bych potřebovala poradit se střední školou. Přemýšlela jsem o průmyslovce, hodně mě baví fyzika a matika, poslední dobou se mi hodně líbí obor architektura. Chodil jste tu někdo na prumku? Za jakékoli info budu moc ráda :)

reagovat šmoulinkáá 26.4.2014 15:39  13%    +  -

lenka_kolkova: děkujůů

reagovat lenka_kolkova 25.4.2014 20:07  100%    +  -

šmoulinkáá: tak veliká gratulaceat jsi tam od září spokojená

reagovat šmoulinkáá 26.1.2014 15:57  24%    +  -

tak se vám jdu pochlubit, už jsem byla na hodně prohlídkách škol a jak se říká dej na první dojem, vyhrála to akademie obchodka.
takže pokud udělám přijímačky a já doufám, že udělám, tak v září nastupuji.
Díky za pomoc

reagovat Durga 21.9.2013 9:24  74%    +  -

Myslím, že celkem rozumná střední škola je ekonomka. Pokud jsou dobré výsledky, je možno pokračovat na VŠ, pokud je to trochu horší, ale nedělají ti problémy jazyky, dá se občas najít slušná práce. Dcera dělala němčinu i angličtinu, předtím školu typu ekonomky, doděla si různé kurzy. Po několika letech různého plácání se si našla teď dobrou práci a je spokojená. Fakt je ten, že to, co se naučila na SŠ by jí bez toho všeho, co ještě absolvovala potom - i při zaměstnání - nestačilo.

reagovat šmoulinkáá 8.9.2013 15:59  47%    +  -

zajíc: díky moc

reagovat zajíc 8.9.2013 13:56  100%    +  -

šmoulinkáá: vse nej

reagovat Durga 30.8.2013 11:15  46%    +  -

Rozmarýna: Souhlasím s tebou v názoru, že je nesmysl, že VŠ člověku nic nedá. Záleží na výběru a
na studentovi. Pokud jde někdo na vejšku proto, aby si prodloužil mládí a je mu v podstatě jedno na jaký obor se dostane, tak je to většinou o ničem. Jít na školu kvůli titulu je také nesmysl. Problém je v tom, že mnoho vysokoškoláků má pocit, že mají diplom a titul a tím to skončilo. A neuvědomují si, že vše vlastně začímá a praxe bude mnohem přísnějším zkoušejícím než byli vyučující na VŠ.

reagovat Mata69 11.8.2013 21:44  100%    +  -

Trochu dočítám zpět, a chvílemi žasnu. Jakože na "doktora" je lepší jít ze střední zdrávky. Co je to za nemysl? Na medinu se chodí z gymplu, ne ze zdravky proboha...kolik asi kluků jde na zdravku a pak na medicínu?
A je bez debaty, že gympl je příprava na vejšku. Ano, gymnazisté mohou mít potíže s technickými obory, s odbornými předměty na rozdíl od absolventů odborných škol, ale zase mají náskok v matematice. A´t je to tak nebo tak, v prvním ročníku vejšky se to srovná. A víceméně se ukáže, kdo na to má.

A vůbec nerozumím tomu proč se tu rozběhla debata o zdravce, když už v úvodu holčina píše, že nesnáší krev a má zdravotní omezení

reagovat Clau.Zuzu 9.8.2013 13:42  10%    +  -

Rozmarýna: mno o tom nepochybuj, já zde zůstanu :)

reagovat Rozmarýna 8.8.2013 21:52  53%    +  -

Clau.Zuzu: Na Moravě zůstaneš Ty.

reagovat Clau.Zuzu 8.8.2013 12:31  10%    +  -

Rozmarýna: když půjdou všichni mladí do Prahy, tak kdo zůstane na Moravě? Jsem ráda na Moravě a do Prahy bych nešla

reagovat Clau.Zuzu 8.8.2013 12:24  10%    +  -

.jana.: souhlasím ... ne vždy může rodina udržet dítě na vysoké a tím by gympl zase nebyl až tak dobrou volbou, protože samotný gympl je opravdu bezpředmětným vzděláním.
Také jsem spíš zastáncem odborných škol. Volila bych alespoň ten jazykový gympl případně střední pedagogickou třeba :)

Ale vždy to konečné slovo by mělo mít dítko společně s rodičem ...

reagovat HanaR 8.8.2013 8:45  100%    +  -

malich: Vidíš a já před několika lety na Karláku odmítla. Přišla, zeptala se, jestli mi může vzít krev, já řekla, že ať se nezlobí, ale ne. To je jako když mi dr. zaváděl kanylu, 2x mu to nevyšlo, tak mu povídám: Pane doktore máte poslední pokus, víc vám jich nedám. Byl asi zpocenej až na , ale vyšlo mu to. Evidentně to neuměl! A to mu sestra nabízela, že to udělá za něj.

reagovat malich 8.8.2013 7:32  56%    +  -

HanaR: na mě vyšla naštěstí jen jednou...ale bylo nás na pokoji šest po operaci- a krev brali každému co druhý den...tak člověk získal přehled...
Ale já bych se asi neozvala ani tak....bylo by mi blbé tu sestru odmítnout.....navíc víš jak, berou to ráno, člověk rozespalý v posteli ještě před 6 to bere noční směna...ale fakt ten rozdíl mezi zručností sester v závislosti na vzdělání byl patrný...to je asi jako by se stolař teoreticky učil různé úhly a druhydřev a k hoblíku ho nepustili

reagovat HanaR 8.8.2013 7:07  100%    +  -

malich: To jsi si nechala do sebe takto šťourat? Máš právo odmítnout, což já bych využila. Dříve se tohle sestry učily na sobě navzájem, dneska jsme pokusní králici my!

reagovat mlíčko 5.8.2013 15:39  100%    +  -

Rozmarýna: to máš pravdu, známého dcerunka propadla na zdravce, udělala opravky a hned šla na VŠ

reagovat Rozmarýna 5.8.2013 15:05  55%    +  -

karlinka74: Nesouhlasím, že VŠ do života nic nedá. Podle mně schopné lidi naučí minimálně analytickému myšlení, rozlišit podstatné od nepodstatného. Ale je fakt, že nemyslícím lidem nepomůže ani svěcená natož vysoká. Dnes studuje VŠ kdejaký hlupák, který by se za komunistů nikdy na VŠ nedostal a to mluvím jen o tom, že by se nedostal kvůli studijním výsledkům na VŠ, protože by nebyl schopen udělat ani přijímačky. Dnes berou na některé VŠ obory i bez přijímaček, protože mají málo uchazečů.

reagovat malich 5.8.2013 10:37  55%    +  -

karlinka74: ..přesně tak...

reagovat karlinka74 5.8.2013 10:00  5%    +  -

Většina se stejně neživí tím, co vystuduje. Střední škola ještě naučí, ale vysoká to zazdí a prakticky do života nedá nic. Střední školu jsem vystudovala textilku, šla studovat vysokou ekonomickou, abych se nakonec živila jako trenérka ve fitku :D

reagovat malich 4.8.2013 19:31  55%    +  -

Rozmarýna: no rpo mě to ještě není aktuální- ale jeden kluk jde do devítky..druhý na prvák jazykového gymplu- má tak dva ( max. tři)roky na to se zorientovat a pak už začít makat, at se dostane, kam si vybere

reagovat Rozmarýna 4.8.2013 19:23  54%    +  -

lenka_kolkova: kdyby ty holky, myslely, tak jdou na medinu a ne studovat VŠ, aby byly jen zdravotní sestry.

reagovat Rozmarýna 4.8.2013 19:22  54%    +  -

malich: a to ten její první kluk, co studoval práva pracoval u plzeňské právní firmy, která měla v Praze jen pobočku.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Poraďte kam na střední školu:304::304:
Diskusi založil(a): šmoulinkáá
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Škola
Přečtěte si