DOMÁCÍ LÉKÁRNA

PŘÍRODA NENÍ HLOUPÁ,TAK PROČ JI NEPOSLECHNOUT?

Dobrý den.Převzala jsem správcovství ze staré diskuze a nyní pod nickem LeyaBee pokračuji dál...Vítejte jak noví,tak stávajíci čtenáři.
Budeme rádi,když se připojí kdokoli a kdykoli.
Bylinkám čest :-)

VÁŽENÍ A MILÍ.
RÁDA VÁS UVIDÍM NA SVÉ KOMUNITĚ FB TADY
A WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ZDE DĚKUJI VŠEM

Domácí je domácí,aneb vše,co lze vyrobit doma (pokud možno zadarmo)

Diskuzi bych chtěla vést v duchu přírodních věcí.
Jak je používat vnitřně,jak vnějšně :-),jak s nimi třeba zacházíme při úklidu domácnosti,jak aplikujete na vlasy,pleť a hlavně ... jak se po nich cítíte.
Příklad:
Přírodní kosmetika
Čisté přírodní prací prášky,děláte si parfémy z přírodních věcí??? mýdla,výživu na vlasy,zuby - nebo s nimi hubnete? ...napište co a jak,budeme rády.
Prostě cokoli,co běžně užíváme,ale nedáváme do toho chemii a hlavně si to vyrábíme "podomácku".

VSTUPTE MEZI NÁS.RÁDI VÁS TU UVÍTÁME

- PROSÍM,NEVKLÁDAT NA DISKUZI ODKAZY NA JINÉ STRÁNKY.
- DEALEŘI A JIM PODOBNÍ ZDE NEJSOU VÍTÁNI.
- PLACENOU (I NEPLACENOU) REKLAMU ZDE NEVEDEME.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Příroda je mocná čarodějka,občas ji ale musíme kapku pomoci.

Ovoce a zelenina - zdraví,sílu,elán dodá

5.1.2014

Diskusi založil(a) 5.1.2014 B-shamelka

Kompletně přírodní - "podomácku namíchaná",ale i bio kosmetika. Diskutujte zde prosím pouze na dané téma.Jsou to zajímavé poznatky,které většinu z nás zajímají a diskuzi si zaslouží.

B-shamelka 13.1.2014 0:18

Web byl spuštěn :-)

photo Ru097.gif
Webové stránky TADY

B-shamelka 11.1.2014 5:19

KOUZELNÁ SÍLA BYLIN A PŘÍRODNÍCH VĚCÍ
INFO PRO VÝROBU DOMÁCÍ TINKTURY
1/ Používejte vždy byliny, které bezpečně znáte.
2/ Nepoužívejte prudce působící byliny.
3/ Sklenici čitelně označte(jméno byliny,datum přípravy)
4/ Obsah pravidelně protřepávejte.
5/ V případě potřeby doplńujte alkohol,aby byly byliny v něm stále ponořeny.
6/ Hotovou tinkturu skladujte v temnu a hlavně mimo dosah dětí, protože mohou být pro ně nebezpečné i v malém množství.
Pokud nemůžete ze zdravotních důvodů užívat tinktury připravené v alkoholu, potom doporučuji místo něho použít dobrý jablečný nabo vinný ocet. Postup přípravy je stejný. Kromě vnitřního užívání , používají se tinktury s úspěchem k hojení ran, mírnění bolestí svalů a kloubů,kdy se vtírají do pokožky jemnou masáží.

B-shamelka 11.1.2014 0:47

EXTRA VÝŽIVNÝ A KVALITNÍ 3DENNÍ DETOX TĚLA
Složení detoxikačního nápoje a mé útrapy se zubařem :-) se dočtete TADY
TIBICOS - KRYSTALKY - VODNÍ KEFÍR

KDE MĚ NAJDETE:

WEBOVÉ STRÁNKY

DOMÁCÍ LÉKÁRNA

KLÍČÍME SEMÍNKA

ŽIJEME ZDRAVĚ

B-shamelka 10.1.2014 22:06

reagovat misorp 23.1.2017 14:19  12%    +  -

LeyaBee: dala jsem si žádost na fb

reagovat LeyaBee 23.1.2017 6:55  5%    +  -

Věnceslava: Broučku, pokud te to zajímá, přihlas se a FB pod názvem
Podomácku z Boží lékárny ❤ a já te odsouhlasím. Jsou tam tak neskutečně supr lidi a bavíme se skvěle. Papa.

reagovat Věnceslava 10.10.2016 13:33  9%    +  -

LeyaBee: Taky jsem tu už dlouho nebyla,ale stihla se naučit,prací gel,aviváž a teď se pokouším o mýdlo,snad se zadaří..

reagovat LeyaBee 10.10.2016 0:13  6%    +  -

Ahoj kočky. ..vím, že jsem tu dlouho nebyla ...popravdě se hodně zdržují na FB stránce
Podomacku z Bozi lekarny ❤
Kde žáky hodně diskutujem,tak pokud by jste měli zajem,moc ráda Vás všechny tam uvidím. LeyaBee🐝

reagovat hankamishka 1.10.2015 2:28  27%    +  -

Polgariana: je na dámě diskuze o houbičkách....a nejsem z Mělnicka-ale mně taky přišla poštou v obálce...-a daří se jí přes 6 let dobře....
zkusím dát ti odkaz na diskuzi

reagovat Beruska87 29.9.2015 9:42  6%    +  -

Polgariana: Já to nemám, ani jsem nikdy nezkoušela.. LeyaBee mívá..zkus na její blog či FB

reagovat Polgariana 29.9.2015 8:04  52%    +  -

Beruska87: mám prosbu, je tu někdo kdo by byl ochotný se rozdělit o tibetskou kefírovou houbu s osobním předáním Mělník ? děkuju

reagovat Beruska87 21.9.2015 9:01  7%    +  -

LeyaBee: Jooo, ahaa...ok tak to vyzkouším ještě takhle zpětně :-) Udělala jsem toho dost, takže můžu zkoušet :-D Díky moc, pa

reagovat LeyaBee 20.9.2015 5:10  6%    +  -

Beruska87: Udělala jsi hned 2 základní chyby a zároveň jsi to udělala dobře. je to parodie.Že? Pokud chceš vyšlehat máslíčko...nech vychladnou po roztavení na pokojovou teplotu,pak šoupni do lednce na 10 minut,pak 5 minut šlehej,pak třeba do mrazáku na 2 minuty a 4 minuty šlehej a tak postupuj pořád dokola,až se ti bude zdát konzistence supr...

reagovat hankamishka 2.9.2015 20:06  55%    +  -

Beruska87: jen 6 + 2
malí mají 6 a půl týdne-ještě chvíli budou u mámy...

reagovat Beruska87 2.9.2015 16:12  6%    +  -

hankamishka: No jooo vlastně :-) Miminkové jsou pořád ještě u vás?
Mě vůbec nedošlo, že má Fanča tak rozvětvenou rodinku :-)

reagovat hankamishka 2.9.2015 12:49  53%    +  -

Beruska87: pozdravím k tomu i babičku,tety,strejdu a sourozence maličké...

reagovat Beruska87 2.9.2015 9:45  6%    +  -

hankamishka: Haničko v pohodě, to bylo určeno pro Leyuš, chtěla dotaz znovu napsat
Děkuji moc, i Tě zdraví a i svoje rodiče

reagovat hankamishka 2.9.2015 3:02  50%    +  -

Beruska87: zlato-fakt netuším-ale někdo snad odborně přispěje...a zdravím tebe -i

reagovat Beruska87 1.9.2015 9:04  6%    +  -

LeyaBee: Ahojky, potřebovala bych se poradit.. Chtěla jsem si našlehat bambucké máslíčko.. 3 díly bambuckého, 2 díly rostlinného oleje a EO, šlehala jsem dle osvědčeného postupu, ale nic..pořád tekuté.. šlehala jsem v minutových intervalech 45 min a nic, pak už mi došly síly.. Udělala jsem chybu v oleji? Použila jsem směs mandlového, ricinového a olivového EV (vše LZS).. Tak nevím..
Bylo už pozdě, tak jsem se na to vyprdla a nechala to stát v lednici, no ztuhlo to samozřejmě, tak nevím co s tím mám dnes provést? Nechat v pokojové teplotě (mám asi 27-28st.) rozpustit a zase zkusit vyšlehávat?

reagovat Beruska87 1.9.2015 9:03  6%    +  -

LeyaBee: jj však to je ten potos :-)

reagovat LeyaBee 31.8.2015 17:41  5%    +  -

Beruska87: Jo a kytí bych dala blázna...Obyčejná,pěkná kytí,nenáročná,roste hoooodně rychle a nepotřebuje tak velkou péči...Obyčejný blázen :-)

reagovat LeyaBee 31.8.2015 17:39  5%    +  -

Beruska87: Ahojky...ať jsem hledala,jak jsem chtěla,nenašla jsem tvůj dotaz....můžeš mi jej zopakovat? Moc ráda odpovím,pokud budu umět :-)

reagovat Beruska87 25.8.2015 8:26  5%    +  -

akneri: jooo ten jsme mívali vždycky doma :-) ale to má ty velký listy, my měli ještě takovej co měl drobnější listy a to se mi líbilo víc..
Nesmí to potřebovat moc světla, moc mi tam světla nejde..ne tolik kolik bych si přála..navíc je to vysoko - blízko stropu až.
Děkuji moc, mrknu po něm někde v krámě :-)

reagovat Beruska87 25.8.2015 8:25  5%    +  -

Polgariana: Moc děkuji za tip

reagovat akneri 24.8.2015 9:21  21%    +  -

Beruska87: mě osobně se líbí potos a vydrží vše

reagovat Polgariana 24.8.2015 8:46  40%    +  -

Beruska87: mě napadl svícník Ceropegia .... okoukněte na internetu, je to dlouhý visící a drát by to zamaskovalo

reagovat Beruska87 24.8.2015 8:14  5%    +  -

hankamishka:

reagovat hankamishka 24.8.2015 2:02  52%    +  -

Beruska87: zlatíčko-netuším....

reagovat Beruska87 21.8.2015 9:19  5%    +  -

Děvčátka mám další dotázek, tentokrát ohledně kytiček.. Potřebovala bych do bytu nějakou dobrou kytí, nemusí být vhodná ke kočičce, protože bude dostatečně vysoko, ale měla by být převislá, potřebuju zakrýt jakýsi drát ze zdi, tak aby mi převisla z květináče..

reagovat Beruska87 21.8.2015 9:18  5%    +  -

LeyaBee: Ahojky, no vedra pominula zatím, takže dobrý :-) Leyuš mohla bys mi poradit s tím šleháním bambuckýho másla? Mám tu psaný níže dotaz.. Ty mi budeš vědět poradit určitě..

reagovat Polgariana 19.8.2015 17:34  38%    +  -

LeyaBee: pomohla a hodně díky

reagovat LeyaBee 19.8.2015 16:34  5%    +  -

Ahoj holky...tak jsem se sem po dlouhé době dostala....Máš pravdu Beruska87 už sem moc nechodím,ale sem tam juknu holky za vámi,aby mi něco neušlo. Jinak jsem odpověděla na dotaz a snad jsem pomohla....Moc se omlouvám,ale je toho docela hodně.Práce,rodina,míchání,web...Moc vám děkuju,jak jste na tom s hicama? U nás už 2 dny tak moc prší,a teplota klesna o 25 stupňů ze skoro 40ti na 15,to je děs...za chvilku bude

reagovat Polgariana 19.8.2015 13:50  38%    +  -

Beruska87: děkuju, už jsem ten proklik našla, potřebovala jsem nakopnout správným směrem

reagovat Beruska87 19.8.2015 12:50  5%    +  -

Polgariana: Jsem v práci, tady mám FB bloknutý, takže až z domova, ju? Ale tuším, že tady někde pod nástěnkou nebo na ní by měla mít proklik, nebo min.stránky a tam určitě odkaz mít bude :-)

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: DOMÁCÍ LÉKÁRNA
Diskusi založil(a): B-shamelka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si