Kolovratkovani

Predeni na kolovratku, prace s vlnou
7.1.2014

Diskusi založil(a) 7.1.2014 JaSaNiKa

reagovat JaSaNiKa 4.7.2014 11:00  22%    +  -

Medlyn: Ahoj, no nejak jsem neookrocila, ale msm opravene vreteno, jeste potrebuju sehnat civky aspon dve nahradni. Nit jsem trochu uz zmakla a docela mi to jde. Uvidim jak pokrocim. Pres leto asi moc casu nebude.

reagovat Medlyn 7.5.2014 17:16  17%    +  -

JaSaNiKa: nějaké novinky? už předeš předeš nit...?

reagovat JaSaNiKa 27.1.2014 11:42  25%    +  -

Medlyn: dívala jsem se na internet a ceny hřeběnů a jiných potřeb jsou teda šílené.
Kdysi to bylo v každé chalupě a nevěděli jaký mají doma poklad.
Stále to nemám opraveno,takže nemůžu příst, kdybych aspoň měla ty hřebeny, tak si zatím načešu, tak zatím peru tu vlnu.

reagovat Medlyn 24.1.2014 16:56  19%    +  -

JaSaNiKa: sestra chodila na kurz předení a plstění do VSUŘ v Praze, hřebeny měla na pár týdnů půjčené, česala a česala, že na tom málem nechala ruce, dostala od známého 6 pytlů vlny - nikde se to už dnes nezpracovává a chovatelé to vyhazují - v květnu dostala kolovrátek a občas se tomu věnuje, snad se k tomu při dlouhých zimních večer dostane častěji a nebude to jen lapač prachu

reagovat JaSaNiKa 13.1.2014 17:13  20%    +  -

Medlyn: no pomalu zacinam. Od souseda mam surovou vlnu, tak peru postupne. Chybi mi zatim hrebeny na cesani, ale zkusila jsem klasicke hrebeny, abych predeni zkusila a po chvilce jsem to vzdala a sla znova nastudovat videa a pak se k tomu vratila a asi uz jsem na to prisla.
Jen se mi rozpadla civka, tak mi ji muz splepil, jenze se mi rozpadlo vreteno a na to si musim pockat dele.
Takze momentalne nemuzu prist a tak moc bych chtela

reagovat Medlyn 9.1.2014 17:11  21%    +  -

a jaké máš úspěchy? už budeš mít přízi na svetr?

reagovat JaSaNiKa 7.1.2014 10:48  17%    +  -

Zdravim vsechny,jezisek mi pod stromecek dpnesl vytouzeny kolovratek.
Diskuzi jsem nikde o tom nenasla.
Kdo jej ma..?

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Kolovratkovani
Diskusi založil(a): JaSaNiKa
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si