Rakytník řešetlákový

prosím o Vaše zkušenosti s touto bylinou
6.2.2006

Diskusi založil(a) 6.2.2006 Evelin2

reagovat Elikan 17.9.2017 1:58  5%    +  -

Letos mi poprvé více rodily rakytníky, šťáva je skvělá do nevýrazných šťáv, třeba z červené řepy. Večer ale opatrně, působí jako káva, nejde potom spát, tak jako zrovna dnes. Protože se rakytník obírá špatně, obírám rakytník postupně, podle momentální potřeby.
A jak chutnají slepicím! Ráno jdou neprve na rakytník. Asi chtějí být zdravé.

Anonym 22.3.2017 21:29  1%    +  -

Mgr.PavlaŠiroká: Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Koupila jsem si v zahradnictví 2 rakytníky. Jeden samčí a jeden samičí. Už jsem si našla že by měli být asi 2-3 metry od sebe a do jámy dát kompost nebo koňské hnojivo. Co nemůžu najít je, že půda kam je chci vysadit je kyselá- soudím podle toho že tam roste mech. Může se okolo rakytníku /samozřejmě v zimě a opatrně / vápnit aby se změnila kyselost půdy? Mám v plánu okolo keříků ten mech zlikvidovat. Mám šanci že mi porostou ? Děkuji za odpověď
S pozdravem Dvořáčková

reagovat viky.beckham 30.5.2016 11:17  5%    +  -

take mam doma rakytnikovou stavu, my zahradku nemamea tak musim kupovat ci objednavat z internetu bio :)

reagovat Mgr.PavlaŠiroká 7.12.2015 15:55  5%    +  -

Rakytník mám fakt ráda, pěstuju si ho jak doma (už mi 2 roky plodí), tak ho prodávám na svém eshopu. Vždycky si ho ale ráda ředím vodou, nebo si do něj dávám mošt, jinak mi příjde kyselý. Díky tomu, že jsem výživová poradkyně mám s ním i zkušenosti v přírodní léčbě různých nemocí, takže moc doporučuju..

Anonym 16.9.2015 23:18  1%    +  -

Dobrý den, prosim o inormaci zda se take používaji listy rakytníkového samce,zda jsou takétak léčivé ?
Děkuji za radu Vlasta

Anonym 15.5.2015 9:07  1%    +  -

Pokud by měl někdo zájem od srpna o čerstvé plody rakytníku, napište na pln@mirnet.cz
Do Prahy mohu i přivézt.

Anonym 1.10.2014 11:15  1%    +  -

Tento rok som mal po prvý raz poriadnu úrodu. Mám jeden krík odroda Slniečko a jeden odroda Hergo a jedného samca. Slniečko som oberal cca v polovici augusta(srpen) a Hergo o mesiac neskôr. S každého kríčka som mal cca 4 kg plodov. Očesal som ich rukami do podloženej fólie. Spracoval som ich následovne: Plody som odšťavnil na mlynku- odšťavovači. Sušinu som poriadne vysušil, rozsekal na mix´éri a zalial olejom a dal na slnko na štyri týždne na vylúhovanie a potom zlial do flaší. vylisovanú šťavu som použil na výrobu sirupu bez zohrievania,aby som neznehodnotil obsah vitamínov. Šťavu som len mierne zohrial na cca 35 C a zamiešal som do nej cukor v pomere 1: 0,7 cukru. Nalial do zavarovačiek a dal do chladničky. Používam denne. Dužina sa v pohároch oddeluje od čistej šťavy a tak je j treba pred použitím pretrepať.

reagovat jitula 18.8.2014 19:40  100%    +  -

jojoj: Aha taky se mi tvá odpověd hodí, máme na něm tedy pár kuliček, ale i za ty budu ráda Máme jej teprve druhý rok

reagovat jojoj 18.8.2014 19:13  54%    +  -

anina.mala@seznam.cz: Jsme od Brna a zrovna dnes syn rikal, ze je rakytnik akorat.

Anonym 17.8.2014 16:13  1%    +  -

Prosím o sdělení kdy je nejvhodnější rakytník očesávat.Děkuji Anina.

reagovat jitula 10.12.2013 17:08  100%    +  -

holky už se nemohu dočkat až mi bude plodit ten náš, letos měl jednu kuličku a potvory ptáci mi jie ještě sežrali. dostal jsem pár plodů od kamarádky, ,tak jsem je usušila a dělala si čajík, a já se cítila tááák dobře. I to mý neštastný trávení se mi spravilo. No už mi došly.

reagovat Renov 9.12.2013 23:22  5%    +  -

jojoj: budu mít nějakého podobného nezmara taky mám zasazíno 3. rok, a už letos měl 2 oddénky, to jsme poseklai sekačkou, uvidíme co bude dál. mám 2 samice, jednoho samce a jedno překvápko.

reagovat jojoj 9.12.2013 17:44  37%    +  -

B-shamelka: Moje zkusenost - straslive pod zemi odnozuje a uz bych si ho vysadila jen na nejakou opustenou mez... Uz jsem 1 rostlinu zlikvidovala a jeste asi 2 vykopu. Necham jen 2, to mi na 2x rocne odryvani hromady vyhonu staci...
Nevim, jakou mam odrudu a jestli to delaji vsechny

Anonym 19.11.2013 17:44  1%    +  -

B-shamelka, B-shamelka: ano staci i 1m

reagovat B-shamelka 1.11.2013 17:15  5%    +  -

Dobrý den,chtěla bych se holky zeptat ... je možné zasadit rakytníček na hodně malou zahrádku?Lépe řečeno,nemohou být od sebe samec a samice rakytníku třeba 1m? A je vůbec možné,aby plodil,bude-li zasazený pouze jeden pár tohoto keříku - tedy 1 samec a 1 samice? Nemám moc místa a moc bych ho chtěla.Začala jsem mít nějaké zdravotní potíže a bolesti a bylo mi řečeno,že rakytník by je ztlumil.Docela tomu věřím. Děkuji za případné odpovědi :-)

reagovat Rakytnik 17.10.2012 19:41  5%    +  -

Ano také jsem se setkal s pančovaným rakytníkovým olejem. Nejlepší je si koupit r. šťávu. Olej se dá vyrobit doma. Vyluhováním usušených rozdrcených plodů do kvalitního oleje, vegetol. Ideální průběh vyluhování probíhá při 60 st. v nějaké termosce, a za oknem, na radiátoru. Nebo ještě jinak, smíchat šťávu s olejem a je to také použitelnější. S tím vegetolem. Namáčet si do toho chleba nebo rohlík.

reagovat Rakytnik 17.10.2012 19:33  5%    +  -

Poradit se sázením rakytníku. Rakytník se nejúspěšněji sází za vegetace, (květen-červenec). Míněno přesazování. U kontejnerovaných sazenic to bude méně závazné. Nesnáší zamokřený pozemek. Slunce pokud možno celý den. Závlahová louže v blízkosti v době sucha. To se osvědčilo.

reagovat zdenikm 4.10.2012 22:17  5%    +  -

Dobrý večer, mohu se zeptat jestli máte nějakou zkušenost s Rakytníčkem pro děti? Předem díky

reagovat astro-apatykaRenáta 2.8.2012 22:38  15%    +  -

Eva: nutno na zahradě

Anonym 24.7.2012 20:37  1%    +  -

Je možné rakytník pěstovat i v kontejnerech?
Nebo musí být na zahradě ve volné půdě?
Děkuji za odpověď

Anonym 23.11.2011 23:30  1%    +  -

Dobrý den.12.11. 2011 jsem si v Bystřici pod Hostýnem koupil na farmářských trzích rakytníkový olej.Dnes je to 10 dní co ho užívám 2x denně po kávové lžičce.Je možné že na začátku má rakytníkový olej spíše opačné účinky než má mít??Myslím tím kašel,rýma,únava,bolesti nohou a kloubů?Děkuji za odpověď.Přeji všem krásný den.

reagovat Padi 16.11.2011 13:36  5%    +  -

Marek: děkuji za odpověď. Od sebe jsou cca 3 metry, tak to by jim mělo v pohodě stačit. Doufám, že si časem navzájem nebudou vadit...
Nemáte zkušenost s odrůdou "sluníčko" a "krasavice"? Děkuji :)

Anonym 14.11.2011 9:08  1%    +  -

Údajně má být samec nejdále 150 m od samičích rostlin, ale čím blíže, tím lépe... Hnojivo není třeba, rakytník je přizpůsobivý. Časem se vám budou rozrůstat z kořínků nové rakytníky ;)Padi:

reagovat bylinky 9.11.2011 12:45  5%    +  -

Zdravím milovníky zdravé vyživy! Chtěla bych Vám nabídnout čerstvé plody rakytníku rašetlákového. V případě zájmu možno zaslat i poštou, jahuuudecky@email.cz, tel: 733109967

reagovat Padi 1.11.2011 15:04  5%    +  -

Dobrý den,

potřeboval bych poradit se sázením rakytníku. Nemáme moc velkou zahradu a zajímalo by mě jaká má být vzdálenost samce a samice? Popř. jaké použít hnojivo před zasazením?

Děkuji za info, Pavla.

reagovat astro-apatykaRenáta 28.7.2011 15:52  29%    +  -

Nabízím :
rakytníkový olej
rakytníkový sirup - čistý, s medem, s pomerančem
rakytníkový džem
rakytníkovou mast
tropickou směs s rakytníkovou šťávou
rakytníkové čaje
ceny ve vzkazech

reagovat Manacho 1.7.2011 12:32  5%    +  -

Ve spojitosti s atopickým ekzémem mohu doporučit rakytník pro vnitřní i vnější užití. Mé zkušenosti s rakytníkem najdete ve článku: Rakytník řešetlákový a rakytníkové bambucké máslo.

reagovat bylinky 25.3.2011 13:20  5%    +  -

Nabízím domácí rakytníkový džem bez konzervačních látek a rakytníkový olej. Kontakt: 723904369

reagovat bylinky 26.1.2011 9:19  5%    +  -

Mohu nabídnout na prodej domácí rakytníkovou šťávu a olej, z této léčivé rostliny. Má vysoký obsah vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Výborná též jako doplněk stravy při žaludečních potížích a vředech. jahuuudecky@email.cz

Anonym 13.9.2010 17:00  1%    +  -

Rakytnik: Přesně takové příznaky jako je bolesti hlavy a rýma, kašel jsem dostal asi po 4 dnech užívání rakytníku. A to jsem nemarodil už ani nevím jak dlouho. Tak mně to odradilo, že jsem to přerušil.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Rakytník řešetlákový
Diskusi založil(a): Evelin2
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si