VANOCNI CUKROVI 2014

ZDRAVIM VSECHNY NAVSTEVNIKY TETO DISKUZE

JE TO MA PRVNI, CO JSEM ZALOZILA, TAK SE MNOU MEJTE TRPELIVOST PROSIM.

DLOUHO JSEM PREMYSLELA, CO BY TAK MOHLO BYT AKTUALNI TEMA V SOUCASNE DOBE A NAPADLO ME TOTO.

SNAD BUDE NEJAKA NAVSTEVNOST.

POKUD MATE NEJAKY OSVEDCENY RECEPTIK, TAK SEM S NIM

MUZETE VLOZIT I FOTKU, CO JSTE TREBA PEKLI MINULY ROK

2.10.2014

Diskusi založil(a) 2.10.2014 Gi.Gi

PRODEJ CUKROVI

Jeden clovek mi napsal do vzkazu ohledne webu, ktery se zabyva prodejem cukrovi. Tak se mile damy muzete podivat. PRODEJ CUKROVI

Gi.Gi 4.11.2014 21:25

PREVODNIK HMOTNOSTI (g, dkg,kg, ......)

PREVODNIK

Gi.Gi 23.10.2014 22:43

RECEPTY - NE NA CUKROVI

COKOPUDING DO POHARU.

200ml vody

200ml mléko

9dkg ml.cukr

1dkg čokoládový pudink

3 a půl dkg kakaa

Vše uvařit jako pudink.je to polotekuté není to husté.Dát do poháru,nechat vychladit.potom jen dát ovoce a šlehačku.

OLEJOVA BABOVKA.

5 celých vajec

30dkg cukr krystal

hořčicovou sklenku oleje

hořčicovou sklenku teplé vody

Vše dáme šlehat.Potom přidáme 40dkg hl.mouky,1 celý prášek do pečiva,citr.kůra,ořechy.Do části můžeme dát kakao.

Gi.Gi 19.10.2014 23:17

PODEKOVANI

DEKUJI SORY ZA RECEPTY A ZDENA65 ZA TIP JAK NA ROLOVACI NASTENKU. JIZ JSEM SE I NAUCILA ZVYRAZNOVAT TEXT. SNAD TO BUDE TED VYPADAT PREHLEDNEJI

Gi.Gi 19.10.2014 21:43

CUKROVI

CERNE TRUBICKY.

2 celá vejce

1 lžíce kakao

10dkg orechů

14dkg máslo

35dkg hl.mouky

10dkg ml.cukr

Na trubičku dát kousek těsta,umačkat na trubičku a dlaní na vále vyválet.Z každé strany nechat kousek prostoru.Ještě teplé sundat.Vychladlé máčíme rožky v čokoládě.Plníme šlehačkou nebo krémem

SUHAJDY.

30dkg čokolády na vaření

12,5 dkg másla(roztavit nad párou

Nápln:

20dkg ml.cukr

1/2 dcl mléka

1/2dcl rumu

20dkg ořechů

Do papírový košíčků trochu čokolády,potom nápln a zase trochu čokolády.

ULKY.

15dkg ořechů

5dkg strouhanky

20dkg ml.cukr

1 celé vejce

Formičku vysypeme ml.cukrem aby se při vyklápení nelepilo těsto.Necháme schnout nepečeme.Plníme krémem a lepíme na linecký kolečka.

VANILKOVE KOSICKY S OVOCEM.

42dkg hl.mouky

6dkg ml.cukr

20dkg máslo

2 sáčky vanilkový cukr & 4 žloutky

Pečeme asi 15min.Vyklápíme horké.Formičky nemažeme. Plníme krémem nebo pudinkem s ovocem

COKOLADOVE KOSTKY.

20.dkg.cukru moučka

1/2 kg hladké mouky

1 prdopeč

4.vejce

1/4.l.mlíka

1.máslo, nebo heru.

-cukr, máslo, vejce utřít do pěny, přimíchat ostatní suroviny.

- po upečení studené nakrájet na maličké kostičky a máčet až se nasáknou do domácí čokolády:

DOMÁCÍ ČOKOLÁDA:

2.kostky omegy

10.dkg holandského kakaa

rum

V tom to vymáchat až se to nasákne, nechat zaschnout, zatuhnout, potom to vzít a ještě namočit do kupované čokolády a nechat zatuhnout - je to žráádlo , ale dělá se to chvíli před svátky, nevím týden, deset dní??

ORECHOVE TROHJHRANKY.

35.dkg hladké mouky

12.dkg cukru moučka

1.hera

2.vejce

Udělat těsto, rozválet na celý plech placku, propíchat jí vidličkou a potřít marmeládou.Potom udělat směs z ořechů

SMĚS Z OŘECHŮ

12.dkg hery

4.lžíce medu

10.dkg cukru moučk

20.dkg vlašských ořechů

a 10.dkg sekaných mandlí

-do rozpuštěného tuku přidáme ořechy, mandle, med, cukr. Dáme na syrové marmeládou namazané těsto, rozprostřeme opatrně a celé upečeme.

Ještě teplé - ne horké krájíme na čtverečky, nebo trojuhelníčky a máčímě růžky nebo spodek v čookoládě - je to hroozně lahodný

KAKAOVA KOLECKA.

35dkg hl.mouka

25dkg máslo

5dkg kakao

12,5g ml.cukr

2 žloutky

10dkg ořechy

citronová kůra+ štáva

Pečení-asi 8minut. Tvoříme různé tvary.Slepíme krémem a polejeme polevou.Nenabude.

VANILKOVE ROHLICKY.

7dkg ml.cukr

28dkg hl.mouka

21dkg máslo

1 vanilkový cukr

10dkg orechů

1 žloutek

Obalujeme horké v mletém cukru+ vanilkovém

LINECKE.

42dkg hl.mouka

28dkg máslo

14dkg ml.cukr

3 žloutky

Slepujeme a ocákáme čokoládou. Pečení-asi 8min .Nenabude.

BOUNTY TYCINKY.

250g cukr moučka

250g kokos

1 máslo

100ml smetana na šlehání

2 hořké čokolády na namáčení

Postup-vše smícháme dohromady a dáme na malý plech vyložený potr.folii.Dáme ztuhnout.Potom vyklopíme nakrájíme na tyčinky,kostky(podle sebe)nakonec máčíme v čokoládě a necháme ztuhnout.

INDIANCI .

6 bílky

200g cukr krupice

1 vitacit

piškoty

Bílky s cukrem a vitacitem šleháme ve vodní lázni cca 20minut(dávat pozor aby teplota vodní lázně nebyla příliš vysoká a bílky se nám neuvařily.Vzniklou hmotu naplníme do cukrářského sáčku a stříkáme na piškoty.Indiánky necháme hodinu stuhnout a pak namáčíme v rozpuštěné čokoládě.

Svatební koláčky od Vojtěšky .

500g hl mouka

60g krystal cukr

3 žloutky

1/4l mléka

40g droždí

2dcl oleje

1 malá lžička sádla

špetka sůl

špetka muškátový oříšek

Plníme tvarohem,před pečením potřeme rozšlehaným vejcem.Po upečení namáčíme v polevě z mletého cukru a rumu a hned namáčíme do mletých ořechů.MOC DOBRé

STAFETKY.

Retro štafetky

10 kousků - příprava: 35 minut + chlazení

* 4 bílky

* 100 g krupicového cukru

* 4 lžíce hladké mouky

* 50 g mletých vlašských ořechů

NÁPLŇ:

* 80 g másla

* 3 lžíce hladké mouky

* 3 lžíce moučkového cukru

* 80 ml silné kávy

NA DOKONČENÍ:

* hotová čokoládová poleva

Troubu předehřejte na 200 °C, plech vyložte pečicím papírem. Z bílků a cukru ušlehejte pevný sníh. Po částech zlehka zašlehejte mouku a ořechy a těsto rozetřete na připravený plech. Dejte do trouby, snižte teplotu na 170 °C a pečte asi 15 minut. Hlídejte, aby se těsto nevysušilo a aby nebylo příliš tmavé.

Upečený korpus překlopte, stáhněte z něj pečicí papír a nechte vychladnout. Asi 30 g másla rozpusťte v kastrolu, odstavte a vmíchejte mouku a 30 g cukru. Vraťte na sporák, zašlehejte kávu a za stálého míchání povařte. Zbytek másla utřete se zbylým cukrem a zapracujte do něj vychladlou kávovou směs a vyšlehejte.

Vychlazený plát ořízněte a nakrájejte na 3 díly a spojte je krémem. Odleželé štafetky krájejte na řezy a šikmo je namáčejte v čokoládové polevě. Nechte ztuhnout na mřížce.

Computer Hope

Gi.Gi 16.10.2014 10:35

PRODEJ CUKROVI

Zdravim vsechny navstevniky. Pokud nabizite prodej vlastniho cukrovi, napiste mi do vzkazu, a ja se to pak pokusim hodit do nejake tabulky na nastenku. Napiste co jste schopni upect (rohlicky, stoly, vanocky, atd.), cenove rozmezi, mesto z ktereho jste, nebo pokud jste ochotni zaslat postou - zminte mi tuto moznost take & kolik by bylo postovne. Pokud mate treba i vlastni webove stranky, muzete mi na ne nechat i odkaz. Vsem dekuji

Gi.Gi 2.10.2014 11:08

Free Clipart

Gi.Gi 2.10.2014 2:13

hit counter

Gi.Gi 2.10.2014 1:55

Gi.Gi 2.10.2014 1:49

reagovat N-ellinka 19.11.2016 17:04  17%    +  -

zarli1: Taky sem každý den koukám. Ale já bych náký zdravé vánoční cukroví.

reagovat zarli1 17.11.2016 14:58  21%    +  -

Vážené dámy, každý den se dívám, zda se neobjeví na této diskuzi vánoční receptík, moc ráda je pročítám a taky zkouším

reagovat sory 29.7.2015 17:20  100%    +  -

tohle je dobré http://www.rendinystranky.webgarden.cz/rubriky/sladke-rezy-lepsi-ostatni/zloutkove-rezy (jen jsem koupila už rozválené těsto 2X 300g a cukru jsem dala 80g)dělala jsem dvojdávku.

reagovat Rachel-Karen 29.7.2015 16:46  6%    +  -

Alma..: To víš, já budu dovolenou v sprnu trávit týdenním pobytem v nemocnici, takže už se těším, až to budu mít za sebou :D

reagovat Alma.. 29.7.2015 14:05  100%    +  -

Rachel-Karen: Jéé i dej pokoj s vánocema
Zatím me ještě čeká dovolená

reagovat Rachel-Karen 29.7.2015 11:40  6%    +  -

monča35:

reagovat Rachel-Karen 29.7.2015 11:40  6%    +  -

N-ellinka: U nás je to samé, celý týden počasí jak na podzim, opravdu jen asi 16-17°C, zataženo, občas nějaká přeháňka přijde a hlavně ten vítr. Mně osobně to nevadí. Ale právě díky tomu jsem si vzpomněla na diskusi na Dámě :)
Neteř už přijela z tábora, půlka prázdnin pryč. Přijde mi, že utíkají ještě rychleji než když jsem chodila do školy já :)

reagovat N-ellinka 28.7.2015 12:01  16%    +  -

Rachel-Karen: jo to je pravda,utíká to utiká. Tady je to jak na podzim,pole už tu oraj a zachvilku bude zima.

reagovat monča35 28.7.2015 8:20  100%    +  -

Rachel-Karen:

reagovat Rachel-Karen 27.7.2015 16:21  5%    +  -

Krásné odpoledne všem,
konec července se blíží a větší část roku je zase za námi. Nechápu, že to tak rychle utíká. Začínám pomalu oprašovat svojí vánoční diskusi - Vánoce 2015, tak se ani letos nezapomeňte zastavit a nechat pár řádek ;)
Času do Vánoc ještě spousta, ale víme, jak to začne utíkat, až přijde září a další školní rok. To bude shon a za chvíli se ani neotočíme a bude zima.

reagovat Alma.. 16.12.2014 18:55  100%    +  -

Tak mi venku chladnou škebličky podle receptu s jogurtem - ten starý klasický jsem normálně vyhodila, toto je neskutečně o dost lepší
Nedošlo mi že jsem zdělala cukr moučku, tak jsem si poradila, namlela jsem si cukr krupici a do neho kápla dvě kapky vanilkový esence a to samé citronový - bože, to je lahudka a lepší jak tam nechat vanilkový lusk - to jsem zase udělala objev .
Jsem nasypala do náobky od tyčáku cukr, toto tam kápla a spolu umlela - žádný hrudky, jen vonavý užasný cukr

reagovat Alma.. 10.12.2014 8:36  100%    +  -

Romana32: Zaručuju, že tě nezklamou, já z nich hned napoprvé byla nadšená a to tak, že starý klasický recept nepoužívám už x let

reagovat Romana32 9.12.2014 21:01  55%    +  -

Martík: Ty jogurtový vypadají dobře.
Mám před sebou poslední noční a zítra začínám péct taky. Tedy perníčky už mám a doufám, že nezmizí do Vánoc.

reagovat Alma.. 9.12.2014 13:43  100%    +  -

Martík: tu bílkovou nápln nesnášim, já teda osobně a když jsem prvně zkusila ten recept s jogurtem, už tuhletu klasiku nedělám
Ale to je tobě co ozkoušíš
To já se nebránim novým věcem, ozkoušela jsem a užasný. Hodně mých kamarádek přešlo z těch svých žabích hub na tyhlety
Toto byl jednou recept v nějaký brožurce z časopisu, byla na fotce nějaká babička, že toto píkávala už její maminka, nebo babička a že jsou křehký a měkulinký hned. Tak jsem zkusila a užasný

reagovat Martík 9.12.2014 12:26  39%    +  -

Tak teď který vybrat, že?

reagovat itty 9.12.2014 11:57  100%    +  -

Martík: můj prastarý osvědčený recept na žabí huby:
těsto: 20 dkg hladké mouky, 25 dkg másla, 1 lžíce vody, 1 vanilkový cukr, 1 lžíce rumu, 2 žloutky
Náplň 2 bílky, 20 dkg cukru moučka, 10 dkg mlatých ořechů, vanilka, rum
Udělat těsto, vykrájet kolečka, na jedno kolečko dát náplň , druhým kolečkem přikrýt a v krajích stisknout, můžeš na to použít i formičku na plněné pečivo, upeče se a teplé se obalí v cukru s vanilkou

reagovat Martík 9.12.2014 10:03  39%    +  -

Alma..: Tak super, děkuju a co je to za trojhránky? já teď peču masarykovo

reagovat Alma.. 9.12.2014 9:15  100%    +  -

Martík: Jasně, že mužeš éct už ted, nemaj chybu. Nej je skadovat nekde v chladu jako každé cukroví aby se rozleželo. já to mám vše ve sklepě - bydlím v baráku
Nepokazí se určitě, jogurt se v těsta tepelně upraví. Fakt jsou užasný a jenoduchý těsto to je i nápln
Já ted dodělala ty trojhránky a musím počkat, až mi syn s manžou naloupaj zase ořechy a udělám je taky

reagovat Martík 9.12.2014 9:04  39%    +  -

Alma..: děkuju, tak tenhle recept z jogurtu neznám vůbec, zkusím...a mohu je péct už teď? nezkazí se tím jogurtem?

reagovat Alma.. 9.12.2014 9:01  100%    +  -

Martík: Komplet recept mám takto a jsou věř luxusní, kdo je tady jí, muže se umlátit !!!

ŠKEBLIČKY:

120.gramů omegy
1 bílý smetanový jogurt - 120 - 150.ml
20.dkg hladké mouky

NÁPLŇ:

20.dkg ořechů
4.lžíce marmelády - rybízová, jahodová, jakou máte rádi
2.lžíce cukru moučka

To je všechno, ozkoušej a uvidíš, nemaj chybu, jsou hned měkulinký a křehoučký, taky budu dělat

reagovat Alma.. 9.12.2014 8:58  100%    +  -

Martík: momentík ju, hned jdu pro sešit, mám užasnou netvrdou nápln !!! je fakt boží, tak chviličku, zrovna peču ty trojhránky ořechový tak odbíhám od pc

reagovat Martík 9.12.2014 8:38  39%    +  -

holky,, poradíte mi recept na žabí huby(mušličky, tlamičky)? Jde mi o náplň-někde dávají jen bílek, někde celé vajíčko..nechci aby to bylo moc suché...děkujíííí

reagovat kapa 8.12.2014 15:11  100%    +  -

Alma..: není, píšou lehce poprášit cukrem. já dělám dneska banánky, teda chystám se, těsto už mám.

reagovat Alma.. 8.12.2014 6:11  100%    +  -

kapa: Vždyď já mám v receptu piškoty
Tak to nevim hele, zkaramelizovat cukr, rovná se tekutej karamel, tak nevim jak to mysleli. Tam není podrobnější popis ?
Já na to dneska nakoupim věci v Lidlu a udělám je zítra, když to neska koupim, udělám těsto ještě večer po práci, šup o lednice a zítra mužu zdělat

reagovat kapa 7.12.2014 20:28  100%    +  -

Alma..: teď jsem četla v jednom časopisu recept i s piškoty a obalit to v tomhle: nadrcné oříšky na pánvi posypeme trochu cukrem, zkaramelizujeme a válečky z té hmoty v tom obalujeme. to nevím neudělá se z toho cukru placka?

reagovat Alma.. 7.12.2014 20:18  100%    +  -

kapa: Jojo, čokošku rozpustit ve svařené smetaně, máš pravdu

reagovat kapa 7.12.2014 15:58  100%    +  -

Alma..: dělám podobné. na 250ml smetany ke šlehání 200g čokolády z Lidlu /má 52% kakaa/. svařím a druhý den dělám kuličky.obaluji v bílé čokoládě.někdy do směsi přidám drcené lískové ořechy.

reagovat noc 7.12.2014 15:16  48%    +  -

Alma..: Díky mooooc.Už jsem si to napsala.

reagovat Alma.. 7.12.2014 13:31  100%    +  -

Gi.Gi:
Mléčné kuličky : 125 ml smetany,200 mléčné čokolády,50 piškotů,1 lžíce kakaa

Uhnácat těstíčko, tvarovat kuličky, obalit v kokosu nebo drcených oříškách

reagovat Alma.. 7.12.2014 12:59  100%    +  -

noc: jukni na ty kuličky, co jsem ted poslala zakladatelce, to bude asi hrozně lahodný, to musím zkusit, bude to neco podobnýho jen kuličky

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: VANOCNI CUKROVI 2014 :329:
Diskusi založil(a): Gi.Gi
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Svátky, vánoce, velikonoce, ..
Přečtěte si