itálie:-))

Já vím že tu je mraky diskuzí mraky jsem prošla ale potřebuji
Dovolenou kolem benátek ubytování u pláže bazén s nějakým tobogánem a jídlo poblíž nebo nejlépe all inclusive.
Budeme mít sebou čtyřleté a půlroční dítko.
děkuji za tipy a rady
3.12.2014

Diskusi založil(a) 3.12.2014 Henriete

reagovat Kaja 23.4.2018 14:56  1%    +  -

Ja doporucuji navstivit i Chioggia "Malé Benátky" jsou lepší než ty velké, je tam klid :-) mely jsme tam svatbu a bylo to pohádkové

reagovat Aďuš1 22.11.2015 11:28  5%    +  -

Jooo. Itálie. Krása jak v létě u moře tak v zimě na horách :)

reagovat jennifer.aniston 7.2.2015 20:06  99%    +  -

Frangipani.cz: díky moc za neocenitelné rady!

reagovat Frangipani.cz 7.2.2015 10:26  5%    +  -

jennifer.aniston: Jennifer: o Veroně taky, najdu to. Ale Verona je malé,, celkem nezajímavé město. Mne naprosto ohromila Bologna z těch severrních měst, je velká, má úplně jiný charakter než ty ostatní města a centrum je neobvyklé a krásně zachovalé. Velkolepé!

Co se týká Benátek: myslíš Piazzale Roma; doporučuju nejezdit až do Benátek, my parkujeme v Mestre u obchodního centra Panorama. Je tam parking zdarma pod kamerama a jezdí odtud shuttle bus na autobusové nádraží do Benátek, cca 20 min - je to vlastně přesně na to místo, kde je přístav vapporet. Platí se jen cesta do Benátek 1,3€, ale když uděláš v Panoramě nákup za 4€, tak je lístek zdarma - takže kafe a brioška. Nazpátek z Benátek jsou autobusy zadarmo. A je tam outlet Beneton :)
Nám se to zdá lepší, než objíždět parkoviště na P. Roma. Ale pokud byste se rozhodli jet až do Benátek, tak v tom velkém parkovacím domě se dá rezervovat místo předem přes net: http://www.garagesanmarco.it/en/services

reagovat jennifer.aniston 6.2.2015 15:49  100%    +  -

Frangipani.cz: díky díky díky, my tam chceme dojet autem, já se musím znova zeptat mnažela, kamže to chce dojet autem - vypadlo mi, jak se to náměstí jmenuje, je tam nějaký ten parkovací dům, kde se nechávají klíčky.
Moc Ti děkuji za ten odkaz na Tvůj článek a fotky!!!
To Burano mě láká už dlouho - občas si za dlouhých zimních večerů procházím nějaký cestovatelský servery a fotogalirie, tak už jsem na to Burano taky narazila. Je to nádhera!
Máš i článek o té Veroně, jak píšeš na konci? Určitě by mě to taky zajímalo. Tam jsme se loni nestihli podívat, když jsme byli u Gardy.

reagovat Frangipani.cz 6.2.2015 15:08  5%    +  -

Frangipani.cz:
Oprava - oběd na BURANU, omlouvám se. :)

Tan odkaz nefunguje, zkusím znova, když tak si ti zkopítuj. :)
http://parfumerka.wordpress.com/2014/03/25/nejnudnejsi-mista-na-svete-burano-a-murano-galerie/

reagovat Frangipani.cz 6.2.2015 15:05  5%    +  -

jennifer.aniston:
Jak tam jedete? Autem? Nebo lodí z Punta Sabbione? Ja bych vám doporučila rovnou po příjezdu jít na autobusové nádraží, sousedí s přístavem pro vaporetta. Tam si kupte celodenní lístek a jeďte linkou, co jede po Canale Grande - můžete vystoupit u Ponte di Rialto, pak dojet na San Marco, projít se tam a tím si myslím, že jste viděli "celé Benátky", pokud nemáte nějaký speciální cíl ve vnitrozemí, který musíte vidět. Pak na ten samý lístek můžete jet na ostrůvky, Murano je takový nudnější, víc městský, paláce, luxusní obchody se sklem, vlastně vypadá přesně jako vnitrozemí Benátek; a na Buranu jsou krásné parky, ulice s kanály...můžete si tam najmout loďku (na Buranu nejsou gondoly, jen loďky; na Muranu obojí) a projet se po kanálech, pokud po tom děti touží, v božském klidu. Doporučuju oběd na Muranu, jsou tam vyhlášené rybí restaurace. Zajímavý je i Cimitero, celý ostrov je hřbitov, ale to asi není moc pro děti. Jen je třeba si hlídat odjezdy lodí, na Burano jezdí cca 1xza 40 minut. Jestli byste nezvládli oba dva časově, tak klidně vynechte Murano a jeďte rovnou na pěknější Burano. Tady jsou fotky z našeho loňského výletu: https://parfumerka.wordpress.com/2014/03/25/nejnudnejsi-mista-na-svete-burano-a-murano-galerie/

reagovat jennifer.aniston 6.2.2015 13:28  100%    +  -

Frangipani.cz: díky moc za odezvu!
Už jsem i studovala mapky a jízdní řády na netu, nějak to dopadne.
My letos jedeme do Benátek na žádost synka, moc se tam chce podívat - což ho chápu, býval to i můj sen a byla jsem těžce zklamaná - jakože Benátky jsou určitě krásné, ale přes ty davy turistů si toho člověk dokáže tak tak všimnout.
Ostrovy mě lákají, tak uvidíme, co zvládnem.

reagovat Frangipani.cz 6.2.2015 13:10  5%    +  -

jennifer.aniston: Ahoj Jennifer, vůbec se cestování neboj, celodenní lístky koupíš normálně na autobusovém nádraží za ca 12€, děti neplatí; svítí tam linky, kam která míří a pak jezdíš celý den bez omezení přestupu. Prostě jako autobusem.
Akorát doporučuju s dětma jet spíš na ostrovy, vnitžní Benátky jsou přecpané a pro děti nudné. Jestli chceš pár fotek z ostrovů pro inspiraci nebo nějaké další tipy, napiš, přidám... :)

reagovat jennifer.aniston 27.12.2014 20:19  77%    +  -

Henriete: ahojky! čtu, že umíte cestovat vaporetem po Benátkách a chtěla jsem Tě poprosit o sdílení zkušeností... V létě jedeme do Itálie a slíbili jsme dětem, že se podíváme i do Benátek. Ale jsme takoví vyjukanější turisti - určitě budeme muset jet (plout) vaporetem, ale mám z toho osypky - cizí země, cizí jazyk.... prosím Tě, jak a kde se tam třeba kupujou jízdenky a tak vůbec?

reagovat jinaci 24.12.2014 16:57  24%    +  -

Henriete: a ten booking je super,pokud odpovídají fotky.

reagovat jinaci 24.12.2014 16:54  24%    +  -

Stefi: já jezdím přes booking.com podle mapy si najdu co bych chtěla-loni teda Chorvatsko Rovinj tři minuty od rybárny super vybavený apartmán i s pračkou.ale chce to dost dopředu s tím že to jde zrušit.Jsou tam i hotely.Podívej se.Ale samotnýma Benátkama jsou otlučené po povodních a značně špinavé,já byla zklamaná,plno Afričanů,co ti něco vnucují a jiných podivných existencí, 2x se mě tam pokusili okrást.A nemáš-li drobné centy a Eura máš se záchody smůlu.Předloni 1,5 Eura automat.

reagovat Yasmin.Hayatt 10.12.2014 11:11  100%    +  -

Stefi: tak jsem to zase nemyslela

reagovat Stefi 8.12.2014 21:36  67%    +  -

Yasmin.Hayatt:

reagovat Yasmin.Hayatt 8.12.2014 17:50  100%    +  -

Stefi: jelikož jsem cestovní ruch vystudovala, pracovala v něm a dodnes pořádám pro přátele zájezdy, vím kolik kde a za co.

reagovat Yasmin.Hayatt 8.12.2014 17:49  100%    +  -

Henriete: a tak to jooooo, dva týdny už vypadají s touto cenou lépe, než jeden

reagovat Stefi 8.12.2014 7:59  67%    +  -

Yasmin.Hayatt: Itálie je fakt drahá, pokud nevolíš variantu- kemp, český kuchař. Jo Italové si nechají zaplatit svoje služby.

reagovat Stefi 8.12.2014 7:58  67%    +  -

Henriete: to ti véřím, my jsme si částečně vařilli sami a chodili na jídlo

reagovat Henriete 7.12.2014 21:55  54%    +  -

Stefi: nechci kemp anechci české kuchaře:-((

reagovat Henriete 7.12.2014 21:54  54%    +  -

Yasmin.Hayatt: dva týdny asi jsem to špatně napsala ale je to fakt drahé dva týdny s polopenzí 50 běžně a více

reagovat Yasmin.Hayatt 7.12.2014 18:18  100%    +  -

Henriete: 50 tisíc za týden? kristova noho, kam jsi to koukala??? na tolik by mě nevyšel ani pobyt all inclusive v Monacu.....

reagovat Stefi 7.12.2014 14:19  68%    +  -

Henriete: itálie je docela drahá, jak jsem už taky zjistila, pokud nejedeš někam do kempu, kde vaří český kuchaři.

reagovat Stefi 7.12.2014 14:18  68%    +  -

.jana.: my letos jeli na Elbu, prvně jsem myslela, že taky přes booking.com, ale jeli jsme dost na poslední chvíli, tak to bylo dost přebrané a nakonec i dražší než s naší cestovkou. Ale jak píšeš taky koukám na googl na polohu atd.
Je sranda jak oni si to mezi sebou přeprodávají, měli jsme apartmán vyhlédnutý na azzurro, ale váhali jsme moc dlouho, úplně nám nevyhovoval a nakonec jsme jeli od Ludoru a jak píše Mata69, nakonec nás nechali taky malinko ve štychu. Nejvíc mě ale zklamalo to, že veškeré cestovky mají na internetu dostupnost v tom termínu, ale ve skutečnosti to tak není, vždycky si jí ovéřovali až po a to jim vždycky zabralo minimálně den, takže takhle do budoucna už ne.
Jinak chorvatsko jsme taky vždycky jezdili na blint, akorát. Posledně jsem si už na internetu vyhlídla místa a apartmány na netu a už víceméně jela na jistotu, ale s tím, že jsem nemusela platit zálohu, což oni poslední dobou chtějí a až na místě jsem se mohla rozhodnout jestli se mi tam líbí nebo ne. Přece jenom oni taky občas nabízejí něco co pak je ve skutečnosti jinak.

reagovat Henriete 6.12.2014 20:16  55%    +  -

.jana.: Děkuji ten booking také zkusím:-)
Já jsem také náročná raději pojedu každé dva rok na kvalitní dovolenou než každý rok za ........ prostě vím co chci:-)

Chceme jet stejěn svým autem máme rádi benátky tak abychom do nich mohli jet na výlet apod už umíme cestovat vodním busem po benátkách tak je to ok:-)

Kamarádka počítá s tím že mi to domluví ale musím najít kde co a jak
Ted jsem koukala na itálii s jídlem allinclusice a to je třeba 50tis a jen polopenze a když dám egypt takdva týdny za 40 tis se vším všudy ale letět nechcem

reagovat .jana. 6.12.2014 17:36  29%    +  -

Henriete: tak to by mohla kamarádka domluvit i ubytování v soukromí, dřív jsem cestovala do Chorvatska tak, že jsme vyjeli a až tam jsme sháněli ubytování, ale to teď s dětmi odmítám, chci dopředu vědět kde budeme bydlet.

To by mě naštvalo, člověk si něco neověří a dopadne to blbě.

Booking je něco jako inzerce pro hotely, ubytovny, ... zadáš si termín, místo, kolik vás bude ... a načtou se ti volné pokoje. O každém hotelu, ubytovně, ... máš veškeré informace, fotky, adresu. Na mapách Googlu se pak dívám, kde přesně to je ( jsem náročná, zjišťuji o vybraném hotelu co nejvíc informací a dívám se i na recenze)
přes booking se ubytování zarezervuje.

Ale jde jen o ubytování, dopravu si musíš zajistit sama. Mě to třeba nevadí ... ráda si věci řeším sama než přes cestovku.

Německé cestovky zkus, jsou prý perfektní a dokonce se dá odletět na poslední chvilku za pár korun. Ale vím to jen z doslechu Německo mám daleko a na německé letiště s dětmi nepojedu.

reagovat Henriete 6.12.2014 14:17  55%    +  -

.jana.: my máme kamarádku která umí perfektně italsky i psané slovo tak uvidíme co bude:-))
slevu nám nedali ale byla jsem fatk vytočená měli jsem tři děti a av podstatě usínali až kolem jedné v noci kdy to utichlo:-(((

Pláže byly tak drahé byly v tom dvě lehátka a jeden slunečník

uvidíme jak co najdem
takže když zadám booking tak si najdu ubytování bez cestovky??? neznám zkusím

jo a ještě zkusíme německou cestovku máme to k nim kousek německy umím dobře tak se uvidí

delegát na tel?? já kdysi ještě bez dětí zažila delegátku co se k nám chodila najíst a.........vyloženě socka vtíravá ale byl tam tenkrát ne ještě manžel s partou na 14 dní a já za nimi pak přiletěla na pár dní a bydleli v kempu kde si vařily a ..........tragédie já bych ji hnala slepici

reagovat .jana. 6.12.2014 13:36  29%    +  -

možná je lepší si vše domluvit a najít sama. mě se osvědčil booking, najít si ubytování někde u moře, vědět přesně do čeho jdu. A dokážu to zařídit i sama ( neumím anglicky)

reagovat .jana. 6.12.2014 13:32  29%    +  -

Henriete: tak to se nedivím, bydlet s dětmi nad restaurací to je od cestovky podraz :( i ta vzdálenost na veřejnou pláž- tam je to blbý, že je pláž kilometry dlouhá ( pro mě nudná )
dala cestovka aspoň slevu?

reagovat Mata69 6.12.2014 11:42  100%    +  -

Jinak po letošní zkušenosti s cestovkou Ludor jsme usoudili, že kdybychom někam do této lokality chtěli jet znovu, vykašleme se na nějakou cestovku, která nám byla uplně k ničemu. A ten jejich delegát nebyl vůbec v místě, jak jsme při telefonátu s ním zjistili, naše delegátka byla v Čechách a vyřizovala vše po telefonu. Tak takovej delegát je mi k prdu když se něco stane.
Taky jsem jim to napsala do hodnocení, že s nimi už NIKDY.

reagovat Mata69 6.12.2014 11:40  100%    +  -

Henriete: 45 Eur za den??? Vstup na pláž??? V Bibione bylo nejvíc 16Eu za plážový servis, jiného se neplatilo a my ho měli v ceně ubytování. Pláž byla čistá, denně uklízená, jen prostě obrovská, těch řad slunečníků....z uplně zadních řad to byl k moři docela kus.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: itálie:-))
Diskusi založil(a): Henriete
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si