Singl dovolená

Rady a tipy na singl (sólo) dovolenou
6.2.2015

Diskusi založil(a) 6.2.2015 Lucimina

reagovat taffi 31.7.2015 21:50  20%    +  -

Ahoj, já po rozvodu taky hodně odpočívám a jezdím na výlety sama. Zatím tedy jen tady po ČR a takové jednodenní, ale nemám s tím problém. I do kavárny si zajdu klidně sama, vezmu časopis nebo knížku a jsem spokojená. Teď plánuji třeba návštěvu pivovaru v Nošovicích, prolézt Beskydy. Kdoví, třeba tam potkám nějakého fajn singl chlapa ;-)

reagovat momoo 27.5.2015 13:14  5%    +  -

Kamarádka loni byla sama na Hawaii, a nemohla si to vynachválit.

reagovat Fantina 24.5.2015 22:48  9%    +  -

fannynek: Zdravím, jezdím tak, že si koupím letenku, hledám vždycky levné letenky, což je např. letos dost problém, vloni jsem měla letenku za cca 2800 korun. Bydlení jsem si našla přes internet, napsala tam a zajistila pokoj. Pak už jen zjistit, jak se dostat z letiště na určité místo a je to. Druhá varianta je jet s cestovkou, ale tam musíš počítat s příplatkem za jednolůžák. Někde je to opravdu dost peněz. No nevím, co bych ti jinak napsala, kdyžtak se konkrétně zeptej. A hlavně žádné obavy a jdi do toho!

reagovat fannynek 24.5.2015 16:11  5%    +  -

Fantina: Ahoj,upoutal mě tvůj komentář.Jestli bych tě mohla požádat o bližší info,jak a s čím jezdíš na dovču??Byla bych ráda,dlouho o tom uvažuji ale mám trochu obavy.Díky moc.

reagovat Zubra 2.5.2015 9:23  17%    +  -

Co se ubytování v cizině týká, moc neporadím, ale v ČR, SR, i jinde se dá spát dost rozumně i na jednolůžáku, to není problém a cena není závratná, můžeš jet, kam chceš, přemístit se atp. Jen o prázdninách jet na blind může být plno. Ale to si zas můžeš vzít stan a ubytovate se v kempu.
Já takhle jezdila do hor, nejen v létě ;-) spala pod širákem, počasí nepočasí... Ale když je fakt hnusně, chce to slízt dolů a ubytovat se pod střechou, 3 dny v hustým dešti a sněhu stačí.
V cizině spaní pod širákem nebo ve stanu, dle lokality, zase to není problém, povětšinou zdarma.
Záleží, jaký země chceš, a jestli chceš jet úplně sama nebo s CK - mně tam vadí organizovanost, skupina, která se táhne, program, sezení 3 hodiny u oběda atp. Navíc nemám ráda vystoupíme, podíváme, nebo jdeme všichni tuhle trasu a dané tempo. Taky se očekává, že se s ost. budeš bavit, na druhou stranu tam můžou být skupinky, který Tě budou ignorovat, i když budeš něco potřebovat.
Zas CK o Tobě ví, stará se o Tebe, hlídá Tě.
Takže buď víš, že chceš jet sama - pak je potřeba si vybrat destinaci bezpečnou pro samotnou ženu a dodržovat nějaký pravidla, nebo víš, kam se chceš podívat, a pak můžeš jet sama nebo s CK - dle destinace, programu, ceny. Nevím, jak dnes, ale Kudrna dělal zájezdy s tímž, že zajišťoval část. i jídlo - takže byla teplá večeře, tuším i snídaně dohromady, takže nebylo potřeba se o to starat, a spalo se ve stanech - v kempech - tam zas není problém spát sám.
Pokud chceš někam k moři do tepla na jedno místo, tak si to můžeš zarezervovat i sama přímo třeba přes www.booking.com nebo www.venere.com anebo mrknout na ceny.
Jenom zas někde může být složitější se na to místo dostat, pokud bys letěla.
Neboj se toho, jsou to super zážitky, který pak člověk nemá ani s milovaným partnerem - to je prostě jinačí.

reagovat verousek70 28.4.2015 15:15  5%    +  -

Dovolená na samotku? to podle mě není žádná sranda :/

reagovat vendulka83 21.4.2015 12:01  5%    +  -

Určitě bych do toho šla :)

reagovat Fantina 17.4.2015 17:04  20%    +  -

jeseterka21: Určitě jdi do toho, nakonec uvidíš, že to není taková hrůza

reagovat jeseterka21 14.4.2015 15:35  5%    +  -

Přemýšlím o této možnosti už pár let ale zatím nemám odvahu,nevím na koho se obrátit.Na dovolené u moře jsem už byla,jen to vedl manžel,tedy na místě,já vše vyřídila,tentokrát už bych chtěla jet sama,vyčistit si hlavu a urovnat myšlenky.Doufám,že se odhodlám.

reagovat klarazedni 3.4.2015 17:20  5%    +  -

Také jezdím na single dovolenou do řecka.

reagovat druidka 19.2.2015 21:31  70%    +  -

.jana.: díky za tip

reagovat Fantina 12.2.2015 23:07  8%    +  -

Já už jsem také asi 4x byla sama na dovolené, začala jsem s tím proto, že mě přestalo bavit se neustále někoho doprošovat, zda-li by nejel se mnou. Je to fakt super, dělám si co chci, čtu si kdy chci....Jezdím do Řecka, kupuji si letenku, domluvím si ubytko a jedu. Zalíbilo se mi to tak, že už váhám jestli bych vůbec chtěla jet s někým ...V zahraničí je to normální, u nás je to pořád něco "divného". Pravda je, že cestovky na tohle vůbec nepamatují, někde mají příplatky za jednolůžáky přímo nehorázné.

reagovat jinaci 8.2.2015 10:17  46%    +  -

no já tu singl dovolenou miluji a hrotím do extrémů - červnu plánuji na Hvar kde sem nikdy nebyla už to mám domyšlené včetně prohlídky celého ostrova nechala jsem si poradit i nejlepší cukránu a tak podobně,nechala jsem si poradit od lidí co tam jezdí na vlastní pěst pravidelně,mám vymyšlené fakultativní výlety na vlastní pěst(nechci blíže rozebírat cestovka by mi asi tohle postavit na má zvláštní remcavé přáníčka žádná..je fakt že chytré rady sem o Hvaru nasávala i na polských diskusíchale chápu že jsem extrém, pojedu na ten Hvar dáli mé chatrné zdraví

v září plánuji letadlem do Vídně(na kolik dnů zatím netuším)jít na nejlepšího sachra dát si nejlepší obídek,ubytovovat se hotelu kde mi bez katy nebude nic v pokoji fungovat, prověřit znalosti angličtiny a vrátit se vlakem starouše nokii nechám doma a vezmu si moderního mobila..je tom o tom že chápu že je nutné sebe jako starého psa naučit novým kouskům(za chvilku bude ten svět takový nebudu-li mít moderního mobila nepřečtu si ani co se píše po zdech byla bych bez něj prostě analfabet ...myslím ten grafický čvereček co se začal objevovat v Praze po metru..holt Orwel jak vyšitý řešit to nemá smysl) ...ano možná že si neporadím a zůstanu již na Ruzyni

ale chápu že jsou lidi kteří mají rádi dovolenou all inclusive a komplet zajištěný služby na klíč..to jsem zkusila a na takovou dovču už nikdy i kdyby mi k tomu chtěli dát zlatou cihlu grátis

já jsem prostě extrém

reagovat .jana. 8.2.2015 6:02  26%    +  -

cestovní kancelář Atis má zájezdy i pro jednoho.

reagovat jajulena 7.2.2015 22:03  5%    +  -

Taky bych jela kamkoliv sama. Sbalila knížky, háčkování a hurá......Nějaká ta procházka,háčkování při únavě nohuóu a večer třeba nezávazný flirt při skleničce něčeho dobrého. Posílí to ego a pak hezky hupky šupky s knížkou do postele.

reagovat Alma.. 7.2.2015 11:23  100%    +  -

diblinda: Nebo i tak

reagovat diblinda 6.2.2015 21:54  65%    +  -

mně by stačilo poslat někam rodinu a zůstat sama doma

reagovat Frangipani.cz 6.2.2015 16:43  5%    +  -

Lucimina:
Holky, těch cestovek je řada: https://www.google.cz/search?q=cestovn%C3%AD+kancel%C3%A1%C5%99+pro+single&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=huDUVOTBC8OvU72Bg-gL

Ale já myslím, že je lepší a výrazně levnější, pokud vám fakt nejde o seznámení, koupit letenky, jízdenky nebo plnou nádrž a zarezevovat si ubytko na booking.com.

reagovat Lucimina 6.2.2015 14:11  35%    +  -

Věř mi, že je to krása, takto vypadnout a vyčistit si hlavu, úžasný relax.
Jen je škoda, že žádná nebo minimum CK se nespecializuje na singl zájezdy. To jsou jen samé pro rodiny nebo min. 2 lidi, ale singl jsou diskriminovani, pro ně nic není nebo za příplatek...
Kdyby někdo věděl o nějaké CK, která se nechová stejně jako většina CK, dejte vědět
Dík :-)

reagovat Alma.. 6.2.2015 12:27  100%    +  -

To je přesně to co bych potřebovala !! No, možná max s dětma, ale bez starýho ! úplně samotnou by mě to bavilo asi tak tři dny
Není to nic divnho když člověk jede nekde sám, naopak
Nikdy jsem na tuto možnost nekoukala, tak občas nakouknu pro zajímavost

reagovat Henriete 6.2.2015 12:10  73%    +  -

Lucimina: Jjá se také nechtěla seznamovat byla jsem i 300km od domu ale bylo to moc fajn program jídlo nikdo nekoukal že tam je člověk sám
Už je to ale 10let

reagovat Lucimina 6.2.2015 11:39  33%    +  -

JJ, já si vyjela takhle vloni na dovolenou, byla jsem v Chorvatsku. Měla jsem dvoulůžkový pokoj, kde jsem platila 3tis. navíc za neobsazenost. Nechci se seznamovat, chci prostě klid, odpočinout si a přečíst pár knížek, prostě užít si pohodu a vypnout.

reagovat Henriete 6.2.2015 11:19  73%    +  -

Je to boj fakt já kdysi byla na seznamovacím pobytu a bylo to fajn byly tam všichni single všichni se bavily se všema.Chtěla jsem vypadnout pobavit se a vyšlo to:-))
Seznámila jsem se tam to jo ale nic víc jsem nechtěla.
Chodily jsme na tury večer zábava u ohně grilu muzika paráda

reagovat N-ellinka 6.2.2015 10:56  36%    +  -

No já jednou byla ve dvoulužkovem sama musela jsem to zaplatit jako pro dva,je parada si nekdy odpočinout a bejt bez telefonu ,já to takhle mela tyden v laznich a bylo to super proste takovy oraz nekdy to človek potřebuje.

reagovat Lucimina 6.2.2015 10:05  33%    +  -

Máte tip na nějakou CK, která má zájezdy i pro singly, má jednolůžkové pokoje, které nemají nehorázný příplatek, za to, že si chce člověk odpočinout sám! Takových je velmi málo...se mi zdá

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Singl dovolená
Diskusi založil(a): Lucimina
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Cestování
Přečtěte si