Milé čtenářky, milé Dámy,
nadešel čas, abychom vás informovali o plánovaném uzavření diskusního fóra na diskuse.dama.cz včetně všech jeho podstránek a uživatelských účtů. Pokud nechcete přijít o obsah, který jste zde uveřejnily, prosíme, abyste si jej stáhly. Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že nám ji i nadále zachováte na webu dama.cz, kde budete moci po uzavření fóra diskutovat pod články bez nutnosti přihlašování do účtu.

Děkujeme za pochopení,
vaše redakce.

Jak se umět slovně bránit,nenechat si to líbit.Nedopustit pád na dno!!!

Problémy vztahové, psychické,rodinné, pracovní, jakékoliv.Treba si vzájemně poradíme ☺
25.9.2017

Diskusi založil(a) 25.9.2017 *sissi*

 
 

reagovat *sissi* 19.2.2018 18:55  6%    +  -

Dekuju za podporu je tu nekdo kdo se koupe s detmi,nez zacinaji byt velci.Povidat si ve vane o cemkoliv

reagovat *sissi* 19.2.2018 18:46  6%    +  -

Dekuju holky,ze jste tu a povidate si.Dnes se mi tak spatne dycha,sutr na hfudi.Musim to docist.

reagovat Jesa 3.2.2018 19:06  32%    +  -

pelhrima: Ahojky,,mám kamafráda50let mimo republiku Viktora,napsala jsem to sY a byla jsem opravena..že tam má být i..Tak když mu píši Vikinku,,tak s měrým..

reagovat pelhrima 30.1.2018 8:35  80%    +  -

Dobrý den, našla jsem tuto diskuzi a nechce nechat dělat ze sebe blbce a nebo možná ano.O vánocích při rozdávání dárků ježíšek napsal na balíček jméno Viki a všichni,že je to špatně,že tam má být Viky a tak jsem zjištovala a dost lidí říkali ,že je dobře Viki.Co vy na to?

reagovat Surmena 26.12.2017 20:08  5%    +  -

Ono se to lehce řekne, skončit vztah. Pracuju na soudě a kolikrát vám týraná žena s monoklem na tváři a s modřinami řekne, že od manžela neodejde, protože ho miluje a doufá, že se jednou změní. Tady je těžká pomoc.

reagovat helza 4.11.2017 17:13  69%    +  -

dumajda: Tak tak.

reagovat dumajda 4.11.2017 13:51  5%    +  -

Nejlepší prevence proti domácímu násilí je vzít nohy na ramena, čím dřív ,tím líp.

reagovat helza 4.10.2017 13:39  68%    +  -

Rozmarýna: naprostý souhlas.

reagovat Rozmarýna 4.10.2017 10:23  36%    +  -

*sissi*: http://www.domacinasili.cz/domaci-nasili/

reagovat Rozmarýna 4.10.2017 10:20  36%    +  -

*sissi*: je třeba ten vztah skončit. To si přečteš i všude na internetu, kde to říkají i odborníci. Teď psychické týrání, které bezpochyby časem přejde ve fyzické týrání. Musíš si sebe začít vážit, ale to nedokážeš, když budeš s ním, který tě bude pořád srážet. Sama cítíš, že můžeš padnout až na dno.

reagovat Jesa 3.10.2017 17:55  100%    +  -

*sissi*: utíkej dokud je čas a jsi mladá!!!! Vím o čem píši!!I kdyby jsi měla jíst suchý chleba,,zase bude líp!!

reagovat helza 2.10.2017 19:42  69%    +  -

Mata69: Já bych to chápala jednodušeji - je to poctivá holka a nechce utíkat. Vždyť i my takové útěky odsuzujem Jenomže jsou situace, kdy to jinak nejde. Vlastně pokud by byla sebemenší mizivá naděje, že se takový chlap změní a bude co k čemu, pak jedině tím, že *sissi* jej opustí a mu dojde, že o ni skutečně a navždy přišel. Ale musí to tak zůstat. Nesmí se k němu nikdy vrátit.

Otázka ovšem je, kdo u koho, v čím bytě bydlí. To taky možná nebude jednoduché.

reagovat Mata69 2.10.2017 17:08  100%    +  -

helza: díky za zmírnění, nechtěla jsem, aby to vyznělo tak tvrdě jak píšeš. Ale Sisi si prostě v těch příspěvcích odporuje a já tam cítím snahu najít "vysvětlení" proč se její partner tak chová - ono nějaké bude, ale asi ne takové, jaké by nejspíš slyšet nebo číst chtěla a nejspíš nebude mít ten happy end - jak jej lze napravit a změnit.

reagovat helza 2.10.2017 9:55  67%    +  -

*sissi*: V tom má Mata69 pravdu, i když to píše dost tvrdě (alespoň já to tvrdě cítím, protože jsem si podobným prošla a vím, jaké to je). Hledáš pro jeho chování omluvu. A to v žádném případě nedělej. Píšeš, že takový dříve nebyl. Ale jak dlouho? 20, 30 let? Pak by to stálo za zamyšlení, co se děje a pak bys jej mohla podržet. V každém případě, i tak, by se musel léčit. Každý alkoholik, každý feťák i tyran mají vždy důvod, proč se tak chovají. Tedy najdou si důvod. Ale neslyšela jsem, že by to byla smrt matky. Nekibicoval on dříve svou mámu a teď, když už ji nemá, kibicuje a ponižuje tebe? A věř, takoví muži v žádném případě napravitelní nejsou Pouze se pár let snažil chovat pěkně, ale taková snaha nikdy nevydrží na celý život. Asi tě miloval a možná i miluje dál, a proto byl na čas něčím, čím nebyl - slušným, normálním chlapem. A tady je to, o čem jsem psala níže. Člověk se nemůže předělat, musí zůstat tím čím je, aby mohl žít. Tak, jako ty nemůžeš trvale ze sebe udělat tvrdou babu, která jej setře pohledem, či praští pánvičkou a je jí šumafuk, co si o ní myslí, tak on nemůže ze sebe trvale dělat laskavého muže. On tě bude vždycky týrat, ať tím, že tě bude ponižovat, či tím, že ty se budeš muset přestěhovat do kůže úplně jiné ženy, nebo to teď překonáte - o což se on možná i bude snažit (na to pozor, násilníci své oběti obvykle skutečně velice milují) a bude se na čas zase trápit on tím, že ze sebe bude dělat slušňáka. A pak tě zase začne ponižovat. A bude to horší, dojde i na facky, věř mi.

reagovat Mata69 2.10.2017 7:18  100%    +  -

*sissi*: v jednom příspěvku píšeš, že už jsi velká holka a že si s tím umíš poradit. Jak jsi mu dala nůž na krk, a ať táhne...a hned v dalším příspěvku napíšeš, že jsi totálně v pr..., a že bys mu to měla říci na plnou hubu až by se z toho pos...., ale vlastně mu to říkáš jen u sebe hlavě, neřekneš mu to ve skutečnosti. Takže myslím, že tak OK nejsi, že tu odvahu teprve sbíráš.
Jestli tedy nejste manželé a ani spolu nemáte děti a jestli on žije u tebe, proboha proč s ním jsi?!
Nic, ani smrt rodičů, neopravňuje nikoho se k partnerce či partnerovi chovat hrubě. Prostě ne. A já v tvém psaní náznak omluvy cítím, i když píšeš opak. Hledáš příčinu proč se tak chová, jakože to snad ani není jeho vína...okolnosti ho donutily...prdlajz. Pamatuj, platí v životě v jakýchkoliv vztazích - lidé si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš ty sama.

reagovat helza 30.9.2017 10:08  72%    +  -

*sissi*: Já jsem taky věděla, že tě znám a dlouho jsem nemohla přijít na to, odkud. Musela jsem se ti kouknout na "vizitku".

reagovat helza 30.9.2017 10:07  72%    +  -

*sissi*: evelyn má pravdu. I já jsem přesně tentýž typ, lidi typu manipulátor a horší se na mě pravidelně nalepí. Musela jsem se prostě naučit tyto lidi včas identifikovat a nestýkat se s nimi. Bojovat s nimi? Víš, to by byl boj amatéra s profíkem na jeho hřišti - předem prohraný. Především ale, já bych už nebyla já, byla bych jiným člověkem, člověkem jakým já, jak jsem zjistila, být nemůžu a dnes už ani nechci. Už dobře vím, že by mi nebylo v takové kůži dobře. Bylo by mi v ní tak moc zle, že bych to neustála. A evelyn má pravdu zcela ve všem - chlap, i když se hroutí, tak není takový, jak popisuješ - navíc, chlap se nehroutí nad tím, že ztratil matku, to fakt ne. To nesvědčí o jeho citlivé a něžné duši, ale o mamánkovství. A to do toho manipulátorství zapadá. Odejdi, ať ti slibuje cokoliv. Manipulovat umí, takže tohle bude nejhorší - nenechat se zblbnout a neuvěřit jeho přesvědčiování, jak tě miluje a jak bez tebe nemůže být. Já bych ti radila možná i psychologa. I když ten můj ex dokázal oblbnout myslím i toho psychologa a doma se pak smál, jak ho "má na háku". Ale možná si to jenom mysle.

reagovat evelyn 29.9.2017 18:50  100%    +  -

*sissi*: Clovek je nejak podvedome pritahovan ke stejnym typum, co jasne dokazujes. Jenze se nejedna jen o tebe, jedna se i o tve deti, ktere si ponesou nasledky cely zivot, dcera si pak s velkou pravdepodobnosti, po vzoru mamy, bude hledat stejne ztroskotance. Takze ho vyhod a to hned. Kazdy clovek muze mit sve horsi dny, kdy holt neni na okoli nejlibeznejsi, ale tenhle, podle tveho popisu, ma sve dny nonstop, bez nej vam bude mnohem lip.

reagovat *sissi* 29.9.2017 18:25  20%    +  -

helza: aha, já jsem blbka 😁

reagovat helza 29.9.2017 18:14  74%    +  -

*sissi*: čarujeme háčkem - byla jsem a asi pořád jsem správcem diskuse.

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:18  20%    +  -

Mata69: jo ať to tedy dám na pravou míru,nejsme manželé, nemáme spolu děti.V domě žiju s hodným synem a dcerou z jiných vztahů.Oba miluju 😘

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:14  20%    +  -

helza: tenhle Nick znám leta, ale kam tě zařadit???

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:13  20%    +  -

helza: já už na dně byla,a ne jednou.Asi mám na čele napsáno,hele se mnou můžeš manipulovat.nevim,musím se podívat do zrcadla.Nekdy jsem úplně v pr.... A jindy mám chuť mu všechno říct tak,že by se z toho asi po... Ale to mi jde lépe v duchu než když bych měla

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:10  20%    +  -

Děkuji za příspěvky,nebyl takový,myslím,že má někdy problém i sám se sebou,před rokem mu umřela mamka,před tím i táta,ale na mámku byl asi fixovaný.Nekolkrat jsem mu říkala,jestli to nezvlada,ať si zajde k psychologovi.sama jsem tam byla,když jsem žila s prvním tzv.debilem.Deti spolu nemáme naštěstí,má dceru,žije jinde.Dala jsem mu obrazně řečeno nůž na krk,a promiňte mi ten výraz,už se s ním srat nebudu.Jestli nepochopil,že chci žít v Klidu a jeho zákazy a ponižování si nepřeju,tak ať táhne.Diskuzi jsem založila kvůli tomu,jestli třeba někteří zlí muži jsou napravitelni.jestli v něm třeba není jen bolest že ztráty.Ja jo nechci omlouvat v žádném případě,tohle se nedělá,jen si tu povídáme.Uz jsem velká holka a snad ji zvládnu vyhodit,ikdyz to není jednoduché 😀

reagovat helza 29.9.2017 9:35  74%    +  -

Mata69: Máš pravdu, vidíš to s větším nadhledem, než já. Proto se ptáš, jak dlouho to dělá. Je fakt, že to může být i nějak jinak, než to vidím já. Třeba jsou i natolik jiní, že ... vlastně ani nevím. I kdybych byla například takové nemehlo a taková nepořádnice, neuměla vařit a já nevím co a muž byl pedant na pořádek natolik, že by to nedokázal ustát, stejně bych s ním jenom trpěla. Myslím, že ať je to jak je to, jediné řešení je odejít. A to rychle. Dřív, než padnu na dno. Protože dřív nebo později tam *sissi* spadne. Ona je vlastně už skoro na dně, když neutíká a hledá radu, jak se bránit, jelikož nelze žít s někým, s kým musíme bojovat.

reagovat Mata69 27.9.2017 21:03  100%    +  -

*sissi*: a takto se chová pořád, nebo s tím začal nedávno, nebo se to stupňuje? Víš, nikdo nemá právo se tak chovat, ponižovat, deptat svoji partnerku (partnera). A nenechat si to líbit znamená i to, že prostě takového partnera opustím.

reagovat Mata69 27.9.2017 20:59  100%    +  -

helza: však píšu "debil"

reagovat diblinda 27.9.2017 20:12  81%    +  -

*sissi*: tak s takovým chlapem bych asi nebyla dýl jak půl roku, to se přeci nedá vydržet

reagovat helza 27.9.2017 20:09  76%    +  -

Mata69: Myslím, že všichni si ego nehoní, prostě jen každým pohrdají. Slušnost pak považují za slabost a debilitu, takže, pohrdají nakonec i tebou. Alespoň podle mého ex. Nějaká sociopatie, nebo psychopatie, či jiná patie tam prostě byla.

reagovat Mata69 27.9.2017 10:42  100%    +  -

*sissi*: taky je důležité říci jestli máte děti...jestli jste manželé...na každý pád, jestli se takto k tobě chová, dobře si přečti co ti píše Helza, tím spíš jestli spolu máte děti.

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak se umět slovně bránit,nenechat si to líbit.Nedopustit pád na dno!!!
Diskusi založil(a): *sissi*
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy -> Vztahy
Přečtěte si