Patní ostruha

Od Ledna mám patní ostruhu nic nezabírá,absolovala jsem rázové vlny,ultrazvuk,lejzr. Dneska jsem četla že pomáhá homeo hekla lava . Jaká je vaše zkušenost s patní ostruhou.Ještě jsem si říkala jestli není více druhů razových vln,protože já jsem platila za každou 250kč a když jsem koukala někde v PH stojí 500-600kč.
16.10.2018

Diskusi založil(a) 16.10.2018 N-ellinka

Půl litru octa (nezředěný jablečný + obyčejný, půl na půl) ohřát trochu ve sklenici, třeba v mikrovlnce. Nalít do podloženého lavoru, aby ocet stekl hlavně k patám. Máchat v tom patu, klidně obě, nejméně! hodinu denně. Doporučuji i déle. Ani po třech hodinách máchání se na kůži neprojevilo nic špatného. Na té době asi závisí nejvíce. Potom nohy omýt a namazat nějakou mastí na nohy, paty .... Já to mažu svoji konopnou mastí. Ale sama konopná mast ostruhu nevyřešila. Maže se proto, aby byla kůže vláčná. Jestli je moje úvaha správná, tak ocet prostoupí masem ke zvápenatělému výrůstku, či šlase a zvápenatělé postupně rozpustí a tělo to bez problému vstřebá. Po 15-ti dnech bych doporučoval četnost toho máchání zvlolnit. Jen preventivně, 1x za týden, či měsíc.Ocet můžete použít i opakovaně, jen přidávat trochu čerstvého.

N-ellinka 7.2.2019 20:04

reagovat helza 31.7.2019 18:57  39%    +  -

Aid: Jsem ráda, že pomohla

reagovat Aid 30.7.2019 23:08  5%    +  -

Pokud jde o tu kuzněcovovu podložku, tak mi nezbývá než věřit, že to pomohlo. Před mnoha léty jsem s tím nervem marodil, dokonce na neschopnosti, zhruba 4 měsíce a většinu té doby spal v obyváku na křesle, v posteli se nedalo. Teď to začalo stejně rázně. Po té co mi tu bylo poraděno hrát si na fakýra, tak mám asi po čtyrech týdnech téměř vyhráno. No téměř. Je to v pořádku,jen občas kulhám, aby nebylo nápadné, že je to tak rychle pryč. Děkuji za radu.

reagovat Aid 17.7.2019 19:32  5%    +  -

helza: Buď zabrala ta podložka nebo se ten nerv leknul. Je to lepší.
To co jsem tu minule nabízel, že pošlu, když budu vědět kam, je e-kniha, kterou jsem z dlouhé chvíle napsal.Svoje maily tu neuvádějte. Můžete mi napsat do mailu se stejným jménem co tu mám @seznam.cz

reagovat helza 15.7.2019 8:55  50%    +  -

Aid:

reagovat N-ellinka 14.7.2019 18:20  35%    +  -

Aid:

reagovat Aid 14.7.2019 16:17  5%    +  -

helza: Přes víkend jsem na tom, tedy na té podložce, relaxoval i spal. Já si zvyknul záda zatím moc ne.Relaxoval jsem, tedy už dříve u počítače. Co z toho vzniklo pošlu když bude zájem a když budu vědět kam. Jmenuje se to Utajený odposlech. Schránku mám na seznamu se stejným jménem jako tady.

reagovat Aid 14.7.2019 16:10  5%    +  -

N-ellinka: Tak si dovoluji ji zařadit do statistiky. 7x-pomáhá to, 3x nevím, 1x-nepomohlo ani trochu.

reagovat N-ellinka 14.7.2019 14:38  35%    +  -

helza: Jo jo,to chci,ale prej je dobry taky hbb TV a wifi a smart a měla jsem jednu už vybranou samsung a tam zase hodně píší že z usb stáhlý film moc nejde sledovat že to nepodporuje kodyx,nevím nerozumím.

reagovat helza 14.7.2019 14:09  50%    +  -

N-ellinka: Hlavně si kup takovou, která už umí přijímat DVB-t2. Ať nemusíš za chvíli kupovat novou, nebo set-top-box

reagovat N-ellinka 14.7.2019 11:41  35%    +  -

ahojky ,tak kámošce zabírá ocet,říkala to je zajimavé. Já moc nechodím protože mě nejde zapnout notes jako jde ,ale trvá to třeba 30 minut a já chytám nerva. Ted ale nemužu kupovat notes chci novou TV ,ale to je taky teda umění nákou si vybrat. Hlavně když tomu nerozumím . Krásnou neděličku Leto nic moc

reagovat helza 12.7.2019 12:28  50%    +  -

Aid: Na to si zvykneš. Ale možná je lepší na té podložce spíše relaxovat, jako zabývat se čímkoliv - třeba klapáním do kláves. A ležet alespoň 1/2 hodinky.

reagovat Aid 11.7.2019 19:26  5%    +  -

helza: Tak tu sedoležím na té podložce. Ta fakírská podložka píchá jak vidličky. Takže mohu říci, že na nějaké bolení sedacího nervu už nemám ani pomyšlení. Takže to vlastně v tu ránu zabralo. Uvidíme co bude zítra.

reagovat helza 10.7.2019 11:00  49%    +  -

Aid: Určitě si syn pořídí svůj iplikátor, až to vyzkouší. Myslím.

Ještě k ostruze. Můj muž se trápil kdysi řadu let s vracejícíma se ostruhama a opravdu bolestivou léčbou. Potom běžel v televizi seriál s ortopedem a jeden díl byl o patní ostruze. Lékař tam přesně popsal a na obrázku ukázal, jak a proč taková potvůrka vzniká a ukázal, jak se má chodit a co cvičit, aby se nemohla vyklubat. Je to už snad 20 let. Od té doby si muž kupuje spávné boty (s dobře ohebnou podrážkou, tedy Prestižky), správně chodí (pata, špička a co nejvíce protáhnout klenbu) a ostruha zmizela a už se neukázala.

Řekla bych, že ocet je super léčba, správná chůze je skvělá jako prevence. Proto to píšu.

reagovat Aid 9.7.2019 22:04  5%    +  -

helza: podložku jsem koupil, ale. Přišel syn, že po sportování nemůže na záda. Tak příjdu na řadu až v pátek. Tak bere mě to už tři neděle, tak co jsou tři dny.Tak potom dám vědět.

reagovat Aid 9.7.2019 22:01  5%    +  -

mašla: mám zkušenost s ostruhami na obou nohou. Jednu mi lékař léčil rok a půl, prakticky bez výsledku. Druhou jsem za deset dnů doko nale zbavil ostruhy tím octem co tu o něm visí příspěvek.Chápu, je to metoda až příliš jednoduchá, tak tomu mnozí nechtějí věřit.To si musí každý přebrat sám, jestli to zkusí.

reagovat helza 9.7.2019 9:42  48%    +  -

Aid:
Je dobré to mít doma a hned to použít, když se bolest ozve.

reagovat mašla 9.7.2019 9:14  5%    +  -

Mám zkušenost s patní ostruhou. Před dvěma lety jsem absolvovala ozařování. Lékař řekl,musíte vydržet,asi po 5-6týdnech bolest povolí. Nestalo se. Když už jsem lezla po kolenou pro nesnesitelnou bolest,navštívila jsem opět lékaře. DOSTALA JSEM BERLE.To mně tak rozpálilo a oznámila jsem lékaři,že berle nepřijímám. Natírala jsem si patu domácí mentolkou. Koupila pořádné boty,vložky na patní ostruhy a mám klid. Nic mně už dlouho nebolí.
Jen když přezuji boty,které nemají vložku,cítím,že to není ono.

reagovat Aid 8.7.2019 20:27  5%    +  -

helza: Díky za radu. Budu tomu věřit a v Jablonci to koupím i když se mi to výrazně zlepšilo.Ale je to tam pořád.Věřím, že taková fakírská pomůcka zažene myšlenky na bolavá záda, hlavně když se použije ve dvou.

reagovat helza 4.7.2019 19:31  45%    +  -

Aid:

Koukám, že lajdačím, moc práce na zahradě, takže ani sem moc nechodím. Doufám, že sprcha pomůže.

Ale máme doma ještě jednu skvělou pomůcku na záda, možná ji znáš, ne-li, pak zatím každému vždy pomohla, a to Kuzněcovův iplikátor. Leta jsme mívali jenom ten malý, teď máme i obrovský. Nemít doma iplikátor, budeme se z mužem bát.

reagovat Aid 25.6.2019 20:43  5%    +  -

helza: Díky za radu. Byly doby kdy jsem se provokativně otužoval, ale nějak jsem zlenivěl. Dnes je ten správný den s tím začít. Cpu do sebe asi pět druhů prášků. Na doporučení lékaře i lékárnice. Trochu se to zlepšilo, ale spíš jsem jim udělal pěkný kšeft.Ten ocet na záda doporučit tedy nemohu. Léčím popáleniny ještě dnes. Pokud jde o máchání nohou, tak bych po úvaze doporučil zastavit dočasně to máchání ve chvíli, když už je jasně vidět, že to pomáhá. Tedy asi po 5-7 procedůrách. Potom podle potřeby třeba ještě opakovat podle pocitů. Jdu pod tu studenou. Brrr.

reagovat helza 19.6.2019 8:37  53%    +  -

N-ellinka:

reagovat N-ellinka 19.6.2019 8:34  37%    +  -

tak jsem ji přesvědčila a už včera začla máchat nohu v octu,tak uvidíme.

reagovat helza 17.6.2019 7:12  52%    +  -

Aid: Já jsem si kdysi začala dávat kvůli otužování ráno sprchu střídavě horkou a ledovou. Tak normálně, žádné skotské střiky, jen tak, jak naše sprcha zvládala změnit teplotu. A ony mě přestaly bolet záda a rameno. Říkala jsem to pak neuroložce (jsem na vozíku, tak se mě vždycky na bolesti zad ptá) a prý je to jakási terapie (její název jsem zapoměla). Od té doby ranní střídavou sprchu provozuju a mám pokoj.

Letos v zimě jsem hodně kašlala, tak jsem přestala. Z jara jsem si opět namohla rameno a část páteře, tak jsem začala, ale místo ledové pouze vlažnou a taky to pomohlo.

Jinak *Karen* má pravdu v tom, že teplá voda sama o sobě každý zánět rozjede ještě víc.

Kdysi se dávaly takové pálivé náplasti, dobrá je taky Alpa. Koloval za totáče skvělý recept, dnes by se vzhledem k cenám léků asi prodražil, ale byl dobrý i na dutiny, průdušky a pod.:
Recept:
~ 1 Alpa
~ 1 Lesana
~ 10 Acylpirinů
Smíchat a používat k mazání

reagovat Mata69 15.6.2019 20:08  100%    +  -

N-ellinka: i mě to pomohlo může to klidně zkusit, jestli má strach, tak ať pak nemlátí nohou o umyvadlo, a nic si nezlomí

reagovat N-ellinka 15.6.2019 10:09  36%    +  -

Mata69: No právě,jsem jí říkala mě to pomohlo a jestli to vyzkouší zaleží naní.

reagovat Mata69 15.6.2019 10:08  100%    +  -

N-ellinka: jestli věří blbosti "namaž ruku octem s sekni s ní o umyvadlo" , tak jí asi těžko přesvědčíš.

reagovat Aid 14.6.2019 21:35  5%    +  -

*Karen*: Díky za rady. V mém případě by nejvíc pomohlo shodit aso 20 kilo. Jak ty kila dostat dolů, o tom mohu dělat přednášky. Jen o tom kecat a kila jsou + - stále stejná. Pracuji na novém návodu jak na to. Mladší milenka a kila půjdou dolů sami. No dyť jsem to říkal. Přednášet bych o tom dovedl.

reagovat Aid 14.6.2019 21:26  5%    +  -

N-ellinka: Ahoj, přesvědčí ji nakonec sama ta pata. Je pravda, že ocet odvápňuje a tím by mohl oslabovat kosti. Teorie takto zní. Je jen otázka kolikrát patu do octa dát, aby se nevyrobil problém. V tom návodu také píši, máchat desetkrát a potom už jen podle potřeby. Třeba jednou měsíčně. Skutečnost je taková, že po těch deseti mácháních mohu patou ledy rozbíjet a problém s ostruhou se nevrátil. Takže jsem od té doby už ocet na patu nepoužil.Potřít ruku octem a švihnout o umyvadlo? Myslím, že by to stejně fungovalo i bez toho octa.
Možná, že by stačilo máchat jen pětkrát a potom čekat jestli to dojde. To máte jako vaření brambor na elektrice. Pár lidí (asi 4-5) se ozvalo, že jim to pomohlo. Jeden rezolutně prohlásil, že účinek žádný. Zlomeninu zatím nikdo nehlásil.

reagovat N-ellinka 14.6.2019 17:07  36%    +  -

ahoj holky,kamoška má taky ostruhu na levé noze,tak jsem jí řekla o tom octu a ona se toho bojí že si něco zlomí.
Dřív se říkalo jestli chceš mít zlomenou ruku namaž ji octem a sekni o umyvadlo. Já jí říkala že jsem taky si machala v octu paty a nic nemám zlomené. Tak nevím jak ji přesvedčit.

reagovat *Karen* 14.6.2019 12:32  8%    +  -

Aid: Při zánětu sedacího nervu rozhodně pozor na mokré teplo, je jedno, zda s octem či bez. Kdysi dávno jsem tyto to spravovala pomocí diety a reflexní terapie plosky nohy.Doporučím nízkosacharidové stravování, reflexní terapii a autopatii. Nalezení duchovní příčiny urychlí terapii, pokud to není dlouho, možná i terapie nebude potřeba. Doporučuji neotálet. chronická forma se opravuje mnohem nesnadněji.
Přeji pevné zdraví

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Patní ostruha
Diskusi založil(a): N-ellinka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si