Patní ostruha

Od Ledna mám patní ostruhu nic nezabírá,absolovala jsem rázové vlny,ultrazvuk,lejzr. Dneska jsem četla že pomáhá homeo hekla lava . Jaká je vaše zkušenost s patní ostruhou.Ještě jsem si říkala jestli není více druhů razových vln,protože já jsem platila za každou 250kč a když jsem koukala někde v PH stojí 500-600kč.
16.10.2018

Diskusi založil(a) 16.10.2018 N-ellinka

Půl litru octa (nezředěný jablečný + obyčejný, půl na půl) ohřát trochu ve sklenici, třeba v mikrovlnce. Nalít do podloženého lavoru, aby ocet stekl hlavně k patám. Máchat v tom patu, klidně obě, nejméně! hodinu denně. Doporučuji i déle. Ani po třech hodinách máchání se na kůži neprojevilo nic špatného. Na té době asi závisí nejvíce. Potom nohy omýt a namazat nějakou mastí na nohy, paty .... Já to mažu svoji konopnou mastí. Ale sama konopná mast ostruhu nevyřešila. Maže se proto, aby byla kůže vláčná. Jestli je moje úvaha správná, tak ocet prostoupí masem ke zvápenatělému výrůstku, či šlase a zvápenatělé postupně rozpustí a tělo to bez problému vstřebá. Po 15-ti dnech bych doporučoval četnost toho máchání zvlolnit. Jen preventivně, 1x za týden, či měsíc.Ocet můžete použít i opakovaně, jen přidávat trochu čerstvého.

N-ellinka 7.2.2019 20:04

reagovat helza 19.6.2019 8:37  53%    +  -

N-ellinka:

reagovat N-ellinka 19.6.2019 8:34  37%    +  -

tak jsem ji přesvědčila a už včera začla máchat nohu v octu,tak uvidíme.

reagovat helza 17.6.2019 7:12  52%    +  -

Aid: Já jsem si kdysi začala dávat kvůli otužování ráno sprchu střídavě horkou a ledovou. Tak normálně, žádné skotské střiky, jen tak, jak naše sprcha zvládala změnit teplotu. A ony mě přestaly bolet záda a rameno. Říkala jsem to pak neuroložce (jsem na vozíku, tak se mě vždycky na bolesti zad ptá) a prý je to jakási terapie (její název jsem zapoměla). Od té doby ranní střídavou sprchu provozuju a mám pokoj.

Letos v zimě jsem hodně kašlala, tak jsem přestala. Z jara jsem si opět namohla rameno a část páteře, tak jsem začala, ale místo ledové pouze vlažnou a taky to pomohlo.

Jinak *Karen* má pravdu v tom, že teplá voda sama o sobě každý zánět rozjede ještě víc.

Kdysi se dávaly takové pálivé náplasti, dobrá je taky Alpa. Koloval za totáče skvělý recept, dnes by se vzhledem k cenám léků asi prodražil, ale byl dobrý i na dutiny, průdušky a pod.:
Recept:
~ 1 Alpa
~ 1 Lesana
~ 10 Acylpirinů
Smíchat a používat k mazání

reagovat Mata69 15.6.2019 20:08  100%    +  -

N-ellinka: i mě to pomohlo může to klidně zkusit, jestli má strach, tak ať pak nemlátí nohou o umyvadlo, a nic si nezlomí

reagovat N-ellinka 15.6.2019 10:09  36%    +  -

Mata69: No právě,jsem jí říkala mě to pomohlo a jestli to vyzkouší zaleží naní.

reagovat Mata69 15.6.2019 10:08  100%    +  -

N-ellinka: jestli věří blbosti "namaž ruku octem s sekni s ní o umyvadlo" , tak jí asi těžko přesvědčíš.

reagovat Aid 14.6.2019 21:35  5%    +  -

*Karen*: Díky za rady. V mém případě by nejvíc pomohlo shodit aso 20 kilo. Jak ty kila dostat dolů, o tom mohu dělat přednášky. Jen o tom kecat a kila jsou + - stále stejná. Pracuji na novém návodu jak na to. Mladší milenka a kila půjdou dolů sami. No dyť jsem to říkal. Přednášet bych o tom dovedl.

reagovat Aid 14.6.2019 21:26  5%    +  -

N-ellinka: Ahoj, přesvědčí ji nakonec sama ta pata. Je pravda, že ocet odvápňuje a tím by mohl oslabovat kosti. Teorie takto zní. Je jen otázka kolikrát patu do octa dát, aby se nevyrobil problém. V tom návodu také píši, máchat desetkrát a potom už jen podle potřeby. Třeba jednou měsíčně. Skutečnost je taková, že po těch deseti mácháních mohu patou ledy rozbíjet a problém s ostruhou se nevrátil. Takže jsem od té doby už ocet na patu nepoužil.Potřít ruku octem a švihnout o umyvadlo? Myslím, že by to stejně fungovalo i bez toho octa.
Možná, že by stačilo máchat jen pětkrát a potom čekat jestli to dojde. To máte jako vaření brambor na elektrice. Pár lidí (asi 4-5) se ozvalo, že jim to pomohlo. Jeden rezolutně prohlásil, že účinek žádný. Zlomeninu zatím nikdo nehlásil.

reagovat N-ellinka 14.6.2019 17:07  36%    +  -

ahoj holky,kamoška má taky ostruhu na levé noze,tak jsem jí řekla o tom octu a ona se toho bojí že si něco zlomí.
Dřív se říkalo jestli chceš mít zlomenou ruku namaž ji octem a sekni o umyvadlo. Já jí říkala že jsem taky si machala v octu paty a nic nemám zlomené. Tak nevím jak ji přesvedčit.

reagovat *Karen* 14.6.2019 12:32  8%    +  -

Aid: Při zánětu sedacího nervu rozhodně pozor na mokré teplo, je jedno, zda s octem či bez. Kdysi dávno jsem tyto to spravovala pomocí diety a reflexní terapie plosky nohy.Doporučím nízkosacharidové stravování, reflexní terapii a autopatii. Nalezení duchovní příčiny urychlí terapii, pokud to není dlouho, možná i terapie nebude potřeba. Doporučuji neotálet. chronická forma se opravuje mnohem nesnadněji.
Přeji pevné zdraví

reagovat Aid 13.6.2019 23:31  5%    +  -

ocet.
No prostě ocet je nepřítel. Způsobí, že už jsem přátelé nechodí. Bez octa jsem mohl chodit na rehapku. 72x jsem se tam magneticky lejzroval, Lampoval a se stejně trpícími "přáteli" potkával a pak si někdo příjde s octem za tři pětky a přátelská setkání jsou fuč. Problém paty, už nevím co to je, tak jsem si vymyslel problém "sedací nerv". Ono se tomu říká i ischias. Jó, ten nepřehlédnete, no vlastně stejně jako tu patu. Ocet na to nezabral. Spíš jsem se tím octem popálil, no víte kde. Třeba na něco příjdu. Slyšel jsem, že zabírá dřevěná narkoza. Po ní necítíte už nic. No přátelé, spíš přítelkyně, ať vás nic nezlobí a zdravíčko slouží. Slávek.

reagovat Mata69 22.5.2019 20:18  100%    +  -

Já zatím pořád jen potvrzuji, že mám klid. Chodím a nemám žádné potíže, vloni na podzim jsem se srovnatelně dlouhou chůzí už měla velké problémy.

reagovat adela.f. 22.5.2019 20:06  5%    +  -

Lidičky, pročítám vaši diskuzi a teda ten ocet o kterém tu často píšete, zní zajímavě.. Jinak já slyšela, že na patní ostruhy pomáhá 3D pulzní terapie, tak se vás chci zeptat - zkoušel jste někdo?? :-)

reagovat Aid 8.5.2019 23:09  5%    +  -

Tak co napsat jiného než že mám dobrý pocit, že ten ocet asi pomáhá. Ze všech příspěvků byl pouze jeden jasně negativní. Přiměl jsem svoji obvodní , aby mě poslala znovu na rentgén. Měl jsem podle předchozího rentgénu výrůstek na patě 7 mm. Když přišly výsledky, tak jsem dostal jemně vynadáno ať si nevymýšlím, že na té patě nic není. Doktorka ať si říká co chce. Mám od toho pokoj. Podstané asi je při tom octě. Ohřát ho co človek vydrží a máchat alespoň hodinu denně.
Říkáte ostruha? Už nevím o čem je řeč.
A pokud jde o jiné neduhy, tak zkuste kouknout na

https://www.cajovydychanek.cz/clanek-kalisie-vonna-a-jeji-lecive-ucinky.html
nebo
https://www.sportuj.com/kalisie-vonna-lecive-ucinky/
třeba i jinam kde je zmínka o tom zázraku.
Je to jiste z ranku věř a víra tvá tě uzdraví, ale, ale ....
měl jsem něco co vy mít nemůžete a dostal jsem PSA z 12 zpátky na 2,5 a nemusel jít pod kudlu. Doktorka si mohla hlavu vykroutit, jak mě ty "její" léky pomáhají, že ještě neviděla, aby to šlo zpátky dolů, no a já věděl své. Nepochlubil jsem se, doktoři nemají rádi, když se jim pletete do řemesla.
P.s.
nebyla to v mém případě pouze kalisie vonná, ještě několik dalších babských rad od dědy, ale to musíte nejříve tomu věřit a pak má smysl o tom hovořit.
Tak co?
Tak hezké, spokojené snění.
Slávek.

reagovat N-ellinka 8.5.2019 18:13  20%    +  -

Mata69: Taky jsem máchala nohy v ostu,tak nevím co pomohlo jestli rehabka nebo ocet.

reagovat Mata69 8.5.2019 18:03  100%    +  -

Aid: zdá se, že otcové léčení zabralo i při delší chůzi jsem zatím bez potíží

reagovat N-ellinka 8.5.2019 17:04  20%    +  -

ahoj,no utichla nák mám po problému,ale zase mám jiný problém a doktor si neví rady tak asi tak.

reagovat helza 8.5.2019 13:53  36%    +  -

Aid: Všichni oslavují Státní svátek.

reagovat Aid 7.5.2019 22:21  5%    +  -

Nějak tu diskuze utichla. Buď jsou všichni vyzdravěni nebo na cestě do věčných lovišť.
Já mám to šťestí, že patřím k těm prvním.
Tedy hezký večer.

reagovat Sallow 9.3.2019 19:23  100%    +  -

Kamarádka má také problém s patou. Dostala na to minutové 4x ozářko. Jezdila na to na Karlák. Prý ji to pomohlo. Cítí se hned lépe a skoro jí to už nebolí.

reagovat helza 9.3.2019 17:59  8%    +  -

N-ellinka:

reagovat N-ellinka 9.3.2019 8:47  10%    +  -

ahoooojky,tak chodím na obstřiky pata bolí méně,mam okolo ostruhy zánět.

reagovat elain 15.2.2019 19:48  100%    +  -

N-ellinka: teď jsem trochu četla lékařskou zprávu a mám to asi zánět šlachy nebo svalu. Věřím, že budu brzy fit.

reagovat N-ellinka 15.2.2019 19:11  13%    +  -

elain: ty brdo,tak to je teda šílené. At jsi fit

reagovat elain 15.2.2019 17:42  100%    +  -

N-ellinka: s pravou nohou jsem chodila na ozářky a v pohodě, ale teď prý se musí nejdřív ultrazvuk, nebo rázové vlny. Když bych byla nucena ještě někdy jít (klepu, klepu ať ne), tak budu trvat na ozářkách.
Ať Ti všechno dobře dopadne a myslí, že trápit se nemá cenu.

reagovat elain 15.2.2019 17:38  100%    +  -

Hezký večer všem,

N-ellinka: teď jsem to psala holkám na diskuze kam chodím, tak to tu zkopíruji. Jen podotknu, že celou dobu, jak mi to dělali ultrazvukem mně to nebolelo, až jsem končila v pátek a v sobotu jsem měla problém.

Měla jsem problémy s nohou po ultrazvuku, jak mi "ničili ostruhu", v sobotu mi noha otekla a s bolesti jsem se na ni postavila, vydržela jsem to do středy a ráno jsem jela k MUDr, ta mně okamžitě sanitou "lifrovala " do nemocnice v Novém Jičíně, měla podezření na trombozu. Ta se naštěstí nepotvrdila, ale prošla jsem internou i chirurgigii, ale nic nezjistili. Tak mi to něčím namazali - mám to až do zítra - a v pondělí jedu na kontrolu. Chodím, někdy to bolí, ale jde to, jen se mi nic nechce, ani tady moc ne.

reagovat N-ellinka 15.2.2019 10:45  13%    +  -

elain: pomáháto???? Já stále trpím,zatím se mě nechce nikde chodit když je ta epidemie chřipková.

reagovat elain 8.2.2019 17:06  100%    +  -

Hezký večer všem.

Aid, N-ellinka: , dnes jsem byla na posledním ultrazvuku (nebo co to je)a uvidím, co bude dál. Dobrých a osvědčených rad není nikdy dost

reagovat Aid 8.2.2019 13:47  5%    +  -

Mata69: Ocet jako ocet. Možná. Zvápenatělé se rozpouští kyselým, tedy kyselinou. Asi by šla i citronová nebo mravenčí, ale ten ocet byl ve větším množství nějak snadněji po ruce. A proč i trochu toho jablečného? No co kdyby v něm přeci jenom něco bylo.
https://sjidelnicek.cz/potravina/jablecny-ocet/

reagovat Mata69 7.2.2019 23:52  20%    +  -

elain: já používala obyčejný ocet

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Patní ostruha
Diskusi založil(a): N-ellinka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si