Holčičí povídání o všem možném

Povídání o našich radostech, strastech atp. Prostě mít se kde vypovídat a případně se nechat utěšit, nebo si nechat poradit. Tak takhle bych si asi tuto diskusi představovala.A témata? Naprosto bez omezení. Prostě jak už nadpis napovídá, takové holčičí povídání.
4.6.2019

Diskusi založil(a) 4.6.2019 mardub4

reagovat mardub4 25.11.2019 20:00  5%    +  -

Jese.
Děkuji za přivítání doma.
... a všem kdo sem chodí a koho to zajímá
Jsme sice doma, ale klidu si moc neužívám. Letos mám svoje cvičení, plus jedno další za kolegyni, která po první lekci svoje svěřence opustila a odešla. Přestalo jí to bavit. Takže opět jsem vytížená víc, než bych si přála. Ještě, že za tu kolegyni jsem převzala závazek jenom do konce roku a jednu lekci v lednu za ni, protože odešla opravdu náhle a nestihla se sehnat za ni náhrada. A to měli lidé už zaplaceno.
Je mi jich celkem dost lít, protože jsou to lidé s bolavými zády, po operacích zad a jiných a to je dost náročné pro lektorku. Na každé cvičení mám fakt dost náročnou přípravu. Musí se pracovat s lidmi individuálně. Ještě, že si odpočinu při lekci čínského Čchi Kungu. Tam se mám příležitost i sama protáhnout. Tak to jsem si dnes potřebovala trošku postesknout. Je mi líto, že se převážně cvičí v kurzech se zdravými lidmi, kteří mají běžné bolesti, které má každý a těmi, kteří mají větší problémy, cvičitelé moc rádi nejsou. Bojí se, aby jim neublížili. Jenomže to jim potom zbude jenom rehabilitace, kde jsou na ně zdravotníci většinou hrr a tím se tito lidé nedají tak dobře do kupy jako pomalými, k tomu určenými cviky a protahováním v józe. Jo a dokonce jsem zjistila, že tu máme jednu cvičitelku, tedy měli bychom prý nově říkat lektorku, která cvičí - vede jógu s názvem "Aby záda nebolela" a již několik lidí s bolavými zády odmítla, že se bojí s nimi cvičit, že si na to netroufá. Tak to vám teda můžu říct, že to mě fakt hodně nadzvedlo.
A teď ještě k houbám. V Jeseníkách, tedy v podhůří Jeseníků je letos takové teplo, že dnes je 25.11. a roste plno všelijakých hub na celém našem sídlišti. Ale to jsou opravdu trsy a různé druhy. Mykolog by se asi vyřádil. Já jsem takové houby ještě nikdy neviděla. Doma máme teplo, že jenom sem tam přitopíme když třeba venku prší, nebo fouká. Pravda je, že máme celý byt na jih a to taky udělá svoje.
No a taky když je toho 25.11., tak sděluji, že jsme dnes měli s manželem výročí sňatku, které jsme spolu pěkně oslavili a o tom jsem napsal částečně přikresleno, nebo přímo lživou zprávu na péčkách. Tak tam můžete taky nakouknout. Máme tam novou, skvělou básnířku, z čehož mám velikou radost. Nejenom že pýše pěkné, vtipné verše, ale navíc jsou i smysluplné. No, máme co dohánět.
A zazvonil zvonec a ... obrázky sem pořád dát neumím. Tak pěkné dny bez předvánočního stresu.

reagovat Jesa 10.10.2019 21:42  100%    +  -

mardub4: Vítej doma!!

reagovat mardub4 3.10.2019 20:29  5%    +  -

A jsme zase doma. Všechny zdravím v hplčičím povídání. Splnila jsem skoro všechny povinnosti, které na mě musely počkat přes moji víc jak dvouměsíční nepřítomnost a dokonce jsem už opět začala chodit do cvičení. Začínám vždy v měsíci říjnu, poněvadž v září ještě nebýváme doma. Také prázdniny začínám o měsíc dříve a odjíždíme. Jenom letos jsme odjížděli o měsíc později, protože měl manžel nějaké zdravotní potíže.
No a poslouchejte. Za to září bylo velice dobrodružné. Můj milovaný bratránek úžasně zpracovává náš rodokmen a já letos měla tu čest jít s ním do Státního okresního archivu v Jihlavě do tzv. Badatelny hledat zápisy našeho dědečka do kroniky obce, kde bydleli naši prarodiče a kde jsme spolu trávili skoro každé prázdniny. Byla to velmi zajímavá zkušenost. My jsme spolu bádali v elektronických záznamech. Tedy na obrazovce počítače. Ale byl tam pán v bílých rukavičkách, který bádal v originálu jakési veliké knihy, nebo kroniky a protože každá Badatelna byla prosklená, aby bylo na každého dobře vidět (mimo to, tam byly zaměřeny i kamery a v kanceláři pracovník měl tak přehled úplně o každém co v badatelně dělá. Řeknu vám, že jsem měla takový zvláštní pocit úcty a respektu, nejenom k té cizí velikánské prastaré cizí knize, ale i k těm našim elektronickým záznamům, které vypovídaly všechno o historii doby ve které byla kronika psána. Kdo žil ve které chalupě, kolik bylo v obci obchodníků, kolik co stálo, kde lidé pracovali atp. Sedět tam a číst a číst a hledat a hledat tam můžete celý den. Čtení starých kronik není nijak jednoduché. To musíte luštit různé rukopisy, někdy téměř nečitelné, podle smyslu si dávat věci dohromady a tak podobně. Do kroniky, ve které bylo zaneseno několik let předválečných, válečných a poválečných (je to vlastně několik knih, pravda v elektronické podobě, protože originály nejsou zrovna ve stavu k propůjčování) psal jeden pán před dědečkem, potom náš děd a následně další kronikáři. My jsme vlastně původně chtěli hledat jenom dobu kdy dělal kronikáře dědeček, jenomže nás to čtení tak uchvátilo, že jsme četli dál a dál a dál. Nasávali jsme do sebe ty informace o tehdejším životě jak dvě houby. Bratránek to odnesl namoženým krkem, který držel vykroucený několik hodin a následek byl ten, že ještě dva nebo tři týdny potom trpěl bolestí a ztuhlostí krčních svalů, než stejně musel k lékaři, aby mu něco na to tak zvaně dal. No dámy začíná na Nově Ordinace, tak musím jít koukat. Několik týdnů jsem neviděla vůbec televizi. Na dovolené jsme ušetřeni toho přepychu a ani se o něj nesnažíme, i když bychom mohli. Tak zatím papapa a pěkný večer.
Jo a PS
Mám letos hub tolik, že nevím co s nimi. A to jsem nebyla bohužel ani jednou, protože manžela bolí kolen. Mám houby od kamarádů, dobrého souseda a od syna. Na Vysočině rostly pořád, alespoň tam kde jsme byly a v Jeseníkách taky. A všechno, tedy skoro všechno úplně zdravééé!!!

reagovat Jesa 16.9.2019 17:37  100%    +  -

mardub4: Ahojky,koukám,že je tu nějak mrtvo..Co dělají záda a nohy,,už jsi jto rozchodila??Teda jezdíte pěknou dálku,,vždt v Jeseníkách je tak krásně.Bydlí tam syn,,v Lipové-Lázně.Když jsem tam jezdila,tak jsme si dělali procházku na Lesní Bar..kolem vody,,to miluju.Nabíjí mě to energií..Tak jestli jsi ještě v Již.Čechách,tak si to pěkn užívej!!

reagovat Ivinoka 12.8.2019 13:05  100%    +  -

Ada445: Aničko děkuji moc za Klárku.Na jednu stranu to má ale těžké,skončili ji prázdniny a musí pilně trénovat.Dnes už zase jedou k paní profesorce o víkendu má opět nějakou soutěž.

reagovat Ada445 12.8.2019 9:11  100%    +  -

Ivinoka: Ahoj Ivanko. Dneska má svátek Tvoje šikovná vnučka Klárka. Přeji jí hodně štěstí, tvůrčích úspěchů a hlavně hodně zdraví. Obdivuji její krásnou hru na klavír a ráda se podívám na videa jak se zaujetím hraje. Je to radost mít tak šikovnou vnučku.

reagovat Ivinoka 11.8.2019 21:47  100%    +  -

Ada445:

reagovat Ada445 11.8.2019 21:40  100%    +  -

Ivinoka:

reagovat Ivinoka 11.8.2019 21:08  100%    +  -

Děvčata náhodou jsem vás tady objevila,tak jsem se sem k vám vetřela.

reagovat Ivinoka 11.8.2019 21:02  100%    +  -

DANA: Dano dnes jsme vlezli do lesa,a i když včera dost pršelo,tak je sucho.Houby žádné,ani prašivky.

reagovat Ada445 10.8.2019 21:45  100%    +  -

Hezký pozdní večer. U nás také houby ještě nerostou. Musí pořádně zapršet.

reagovat ana74 28.7.2019 14:57  5%    +  -

reagovat ana74 28.7.2019 14:57  5%    +  -

Krásný den jdu mezi vás abych měla lepší den

reagovat DANA 16.7.2019 20:12  100%    +  -

mardub4: u nás na Šumavě zatím houby nerostou je strašný sucho a jak podhoubí zaschne tak asi nic nebude

reagovat DANA 16.7.2019 20:10  100%    +  -

hezký večer všemjdu vás pozdravit

reagovat Ada445 27.6.2019 21:43  100%    +  -

mardub4: Hezké povídání.

reagovat mardub4 23.6.2019 21:23  5%    +  -

Že o všem možném? Dobře, tak si tady postěžuji, jak mě dnes rozbolela záda. Jeli jsme z domovských Jeseníků na Jižní Čechy, kde trávíme už několik desítek let velkou část prázdnin. Objížděk bylo po celé trase snad milion. U Poličky, u Humpolce a nevím, kde ještě. Když jsem vylezla z auta o čůrací přestávce, tak jsem pěknou dobu pajdala jak
žebračka, celá nakřivo, nemohla jsem rozejít nohy kvůli tomu jak bolely klouby a záda...jéje, to teda musel být pohled. Ono se totiž opět má měnit počasí, no a to je vždycky radost pro revmatika. Ale jako hrdina jsem to rozešla a zpět jsem šla už skoro jako Jůra. Za to teď k večeru zase pajdám a je mi ouvej. Ale co. Za chvíli vlezu pěkně do pelechu a budu si asi číst. A od zítřka si budu užívat naší dovolené. A že si užívám si pište. Ani nevařím. Chodíme tady na obědy do školní jídelny, kde vaří docela dobrá jídla. Hodně chodíme na procházky, užíváme si vzduchu voňavého po lesích a loukách, které jsou všude kolem malého, příjemného městečka. No a když jsem u těch lesů, tak jak jsme jeli, tak jsme viděli pána, který v košíku nesl plno praváků, ale tak krásných, že jsem hned měla chuť skočit do lesa a nějakou houbičku si taky najít. Tak dobrou noc, jdu do toho pelechu.

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Holčičí povídání o všem možném:113:
Diskusi založil(a): mardub4
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Adopce
Přečtěte si