Epidurální anestezie - rady, zkušenosti

Kdo máte zkušenosti s epidurální anestezií. Chci se jí podrobit, jen nemám jasno v tom, jak si zabezpečit konkrétně ke svému porodu anesteziologa. Je třeba přistoupi a s lékařem sjednat tzv. plánovaný, a aby byl přítomný anesteziolog? Slyšela jsem právě, že může ke spontánnímu porodu přijed žena do porodnice , která epidurál dělá, anesteziologa má, jenže ten je zrovna mimo dosah. Jako východisko se mě, laikovi jeví pouze před termínem nasstoupi do nemocnice, nechat si porod vyvolat a následně včas /aby už nebylo pozdě/ aplikovat epidurál.
Jaké máte zkušenosti, jak jste si toto zařídili, a máte v jižních Čechách vytypované nějaké porodnice, kde tento hladký průběh není problém?
Uvitám, když mi napíšete třeba i na mail lelika1@seznam.cz
1.3.2006

Diskusi založil(a) 1.3.2006 Klaudie

reagovat ladusha 6.9.2010 10:17  5%    +  -

já měla x hodin šílené bolesti které už jsem nemohla udýchat (to jsem se po 7hodinách kotrakcí skoro po minutě otevřela jen na 1cm), tak mi daly kyslík a píchli epidural... přesněji spinální epidural (prý to není tak drsné jako samotny epi) a po něm nejdřiv začal odcházet malý, a pak já. hodinu a pul jsem byla mimo, ale oba nas dali krásně do kupy a když jsem se probudila šlo se tlačit. dvakrát jsem přitlačila a na jednu kontra byl venku:-) takže sice sem měla po epiduralu vedlejší učinek, ale kdyby to bylo potřeba šla bych do toho znova... Dr mě pak říkal že bych to možná ani bez injekce nezvládla, takže jsem za to vděčná

reagovat D.tara 7.12.2008 13:26  31%    +  -

Mě se malá narodila o 2 týdny dříve. Praskla mi ze soboty a neděli v noci voda a jeli jsme do porodnice. Tam mě nechali trípit 23 hodin se 3 dávkami epiduralu, který teda moc nepomohl (dává to normální anesteziolog) a po 23 hodinách, kdy jsem jim tam tlačila jak o život a malá nemohla projít ven a já jim tam zkolabolala tak mě po docla drsném zásahu manžela konečně vzali na císař a tam zjistili, že mi v břichu prasknul hematom, který se tím těžkým porodem vytvořil a tak prý jsem mohla být ráda, že jsem to s malou přežila. Takže tak. Do porodnice v Ostravě Porubě NIKDY VÍCE !!! Jo a druhý den na JIPce mi zijstili, že jak mi ten epidural píchli, tak mi to z těch zad vypadlo takže proto nezabíral ani epidural ani lokální narkoza ani prášky od bolesti...

reagovat Sydžej 30.7.2008 13:28  34%    +  -

tak mě malou vyvolávali.V uterý a porodila až v pátek.A maleho mě taky chtěli vyvolat tak dali půlku toho prášku nebo co to bylo a pak přišli na to že mi udělaj radší císař.Na pupeč.šnůře byly smyčky.Měla jsem to s epiduralem.

reagovat Anonym 4.4.2008 15:41  1%    +  -

jste blbi jestli zidle nebo nohy do prakyu je to jedno ja mam dve deti a ani pri jednom nejsem natrhla a ani zadni epidural jsou to nesmysli
ahojte denisa

reagovat LEJLA37 27.8.2007 20:06  100%    +  -

Samantha: má to svoji výhodu, nemusíš se bát že tě to někde chytne, jsi zkrátka připravená na vše je čas klystýr a tak

ale na jedné straně mě trošku mrzelo že mě to nechytlo jak ostatní,ale spíš jsem ráda

reagovat LEJLA37 27.8.2007 20:04  100%    +  -

Samantha: ani mi nemluv já přenášela obě a to dost dlouho ,dycky jsem si musela naklusat na vyvolání

reagovat Samantha 27.8.2007 18:48  100%    +  -

LEJLA37: já už byla v depresi, že přenáším , páč nedjřív to vypadalo, že porodím dřív, poslíky jsme měla snad 2 měsíce předem a pak furt nic

reagovat LEJLA37 27.8.2007 18:27  100%    +  -

Samantha: tak to byl vcelku přesný termín,že? no tak to ti vyšlo fakt přesně.

reagovat Samantha 27.8.2007 16:30  100%    +  -

LEJLA37: podle PM jsem měla termín 8.7, voda mi praskla 11.7 a podle UTZ byl termín 12.7

reagovat Samantha 27.8.2007 16:29  100%    +  -

Nev: nejsem PA, ale před prvním porodem jsem si půjčila literaturu na státnice z gyndy , vezla jsem si to autem v přepravce a navíc se kamarádím s PA, tak chodím sosat rozumy

reagovat LEJLA37 27.8.2007 15:06  100%    +  -

Samantha: prosímtě , psala jsi že ti praskla plodovka v albertu-chtěla bych se zeptat -bylo to na termín nebo po termínu či před termínem? díky

reagovat Nev 25.8.2007 19:35  43%    +  -

Samantha: Ty jsi PA? Tohle je přímo odborný výklad!!! Při nástřihu se střídají hluboko svaly, proto to pak i tolik bolí, navíc oni straší rupturou (prasknutím) konečníku - ale opak je pravdou. Při porodu na stoličce je to riziko výrazně menší, z fyziologického pohledu, při klas. poloze na zádech (klasické až v posledních letech, ženy nikdy v poloze na zádech nerodily)a nástřihu je to riziko větší. Nevím, mě těch 40 stehů stačilo... Při tlačení na stoličce Ti pomůže gravitace, na zádech tlačíš prcka prakticky "do kopce"... Fakt je to přirozenější, ale ne každý se tak cítí. Někdo je pro vedení porodu zcela v rukou lékařů...

reagovat Samantha 25.8.2007 18:07  100%    +  -

Nev: je to tak a ani se tak nenadřeš , já to moc chválím a doporučuju, ale každý musí zvážit sám, jestli riskne případné natržení, laici jsou zblblí od lékařů, že se natržení hůř hojí, ale opak je pravdou, jen se to hůř šije, ale to je práce doktora. Natrhne se to ne nejslabším místě, mimo cévy a hojí se to líp, nástřih se dělá šikmo k jedné noze a vždy je poškození takové, že se rovná trhlině 2. stupně a dost často se pak trhá dál, většina roztržení ke konečníku (stupeň 4.) je právě pokračováním nástřihu

reagovat Nev 22.8.2007 19:57  42%    +  -

Samantha: já bych taky šla do porodní židličky, bylo to v plánu, ale kvůli epidurálu a že malá musela honem ven už na ni nedošlo... Ale je tam až o 75% menší riziko poranění hráze, než u polohy na zádech.

reagovat Samantha 21.8.2007 13:58  100%    +  -

LEJLA37: já učila mimo jiné i porodní báby, a znám se s jejich vedoucí, takže jsme byla na info ohledně porodu, už u prvního mimča, ona je fajn, a tak mi to poradila, at to zkusím, a vyšlo to

reagovat LEJLA37 21.8.2007 11:08  100%    +  -

Samantha: to je dobrý 3dny, já byla poprvé 5 a podruhý 4 dny. A jak tě napadla ta por.židle?někdo ti ji poradil nebo doporučil?

reagovat Samantha 21.8.2007 9:03  100%    +  -

LEJLA37: paní po císaři, byla dost unavená, ale šlo to, u nás je člověk v porodnici 3 dny, to se dá přežít

reagovat LEJLA37 21.8.2007 7:42  100%    +  -

Samantha: uvidíme doufám že to bude aspoň jak po druhé to mi do vyvolávačky píchl jakýsi bordel a za tři hodky byla malá venku ,a koho si měla na pokoji ty?

reagovat Samantha 21.8.2007 7:31  100%    +  -

LEJLA37: tak zkus tu židli, já Klárku nemohla vytlačit, rodila jsem ji 30 minut a nešlo to, a měla jen 2,8 kg a hlavu 33 cm a Jenda byl těžší o kilo a na 3 zatlačení byl venku a mám dojem, že na wc tlačím víc, tohle bylo spíš takové přitláčení, abych se nepotrhala, moc pomaličku, spíš jsme tu hlavu brzdila, aby nešla rychle.
Mě to i dr. radil, strašil, že bude veliký a že na židličce to půjde líp a měl pravdu

reagovat LEJLA37 20.8.2007 16:15  100%    +  -

Samantha: já když si vzpomenu jak mi tři hupsali no spíš tlačili na břicho tak se mi tam ani v tom lednu nechce

reagovat Samantha 20.8.2007 16:02  100%    +  -

LEJLA37: oni to znají, ale spíš se jim u toho nechce klečet, ale u mě nikdo nic neříkal, PA byla super

reagovat LEJLA37 20.8.2007 13:53  100%    +  -

Samantha: tak to si byla pro ně asi rarita oni sami koukali jak ta židle vlastně funguje co?

Na netu jsem četla že se dá s porodnicí dopředu domluvit ten samostatnej pokoj,no uvidím zeptám se mojí mudr a uvidím co mi na to řekne.

Třeba mi to nějak vyvrátí nebo doporučí jak si to vyřídit,ale uritě s předstihem.

reagovat Samantha 20.8.2007 13:40  100%    +  -

LEJLA37: netuším.
Ale musím pochválit Olomouc, se moc zlepšili za ty 4 roky, fakt dobrý , nic nenutí, jsou v pohodě. A na tý židličce jsem asi rodila jako uplně první a už ji tam mají 2 roky

reagovat LEJLA37 20.8.2007 13:32  100%    +  -

Samantha: u vás v olmiku?nevíš jak je to v přerově?

reagovat Samantha 20.8.2007 12:39  100%    +  -

LEJLA37: třeba budeš mít kliku, u nás je jeden a furt plnej

reagovat LEJLA37 20.8.2007 12:22  100%    +  -

Samantha: no tak poprvé jsem měla na pokoji dilinu co rodila doma na záchodě a rozervaná byla až k prdeli,dovezli ju a šili a ona tu holčičku nechtěla -ona je z divné rodiny je jich doma asi 8 prostě mešuge tak si tu holčičku osvojila její matka a otec dítěte? její vlastní chlípný táta ,dycky ju prej ojel v koupelně že je to prý u něj normální ona když mluvila jako kdyby mluvila opice tak divně huhlala.

no a podruhé zase kolegyně na pokoji měla na mimčo nervy a furt říkala -jardo no tak neřvi co ti je? no já z ní byla na prášky skoro s ním třepala aby přestal no a jarda řval a řval .

tak jsem tak přemýšlela že bych si konečně mohla po všech stránkách dopřát klidu jak s epidurálem tak s klídkem na pokoji.

reagovat Samantha 20.8.2007 11:28  100%    +  -

LEJLA37:

reagovat LEJLA37 20.8.2007 11:26  100%    +  -

Samantha: jdu do města pak písnu co jsem měla na exoty na pokoji

reagovat Samantha 20.8.2007 11:16  100%    +  -

LEJLA37: určitě bych ho brala, u dcery mi to vyšlo, ted ne, ale není nad soukromí, i za ty prachy, kvůli návštěvám a tak, máš prostě klid. Ale zas někdo sám být nechce, záleží na tobě, já moc cizí ksichty vidět nemusím

reagovat LEJLA37 20.8.2007 11:12  100%    +  -

Samantha: tak to si měla opravdu super ,a jaký máš názor na samostatný pokoj?nadstandart?

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Epidurální anestezie - rady, zkušenosti
Diskusi založil(a): Klaudie
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Miminka
Přečtěte si