Jsem žena v domácnosti, je nás více?

Mám manžela podnikatele, 4 děti a tak jsem zůstala doma. Chci si povídat s ženami, které jsou na tom stejně. Jak využíváte čas a jak se s tím vyrovnat , abychom se nezbláznily.
3.3.2006

Diskusi založil(a) 3.3.2006 JKpipule

reagovat AlA 10.10.2016 8:25  5%    +  -

no taky doma dost pomáhám.Ale mě teda nebavilo sedět jenom doma. Tak jsem začala pracovat. Baví m to více.

reagovat diblinda 14.6.2016 12:51  56%    +  -

princeznaLada: odečet z daní se uplatňuje, pokud manžel nebo manželka nedosahuje určité výše přijmu, takže to může být oi zaměstnaná manželka na zkrácený úvazek nebo dlouhodobě nemocná a samozřejmě manželka v domácnosti, i když si platí sociální sama

reagovat princeznaLada 14.6.2016 9:22  52%    +  -

misorp: odečet z daní je sleva na vyživovanou manželku, ale to není placení sociálního pojištění na důchod.

reagovat princeznaLada 14.6.2016 9:21  52%    +  -

diblinda: jé zrovna jsem si taky říkala, že odečet z daní je jaksi v tomto případě na prd.Ona si prostě musí sama platit sociálku .Odečet z daní je něco jiného.

reagovat diblinda 13.6.2016 12:51  55%    +  -

misorp: to je hezký, že si ji manžel odečítá z daní, ale pokud si neplatí sociální, tak to na důchod nejde, pokud pžádá o peči o dvě děti do 15 let, tak za ni stát platí akorát zdravotní pojištění

reagovat misorp 12.6.2016 12:58  14%    +  -

princeznaLada: já to chápu tak že to odečíta manžel ze svých daní za oba - on ji chce mít doma

reagovat princeznaLada 12.6.2016 11:05  53%    +  -

misorp: POkud si sama platí sociální pojištění tak se jí to započítává-jinak ne.Pokud je ženou v domácnosti dobrovolně(což jsem třeba já)tak si musí platit sama jak zdravotko tak i sociálku-jinak se jí roky v domácnosti na důchod nepočítají.

reagovat misorp 11.6.2016 23:49  14%    +  -

Zuzana: proč keci pokud jste hlášena jako žena v domácnosti tak se to počítá i na důchod né?

reagovat diblinda 9.6.2016 12:07  57%    +  -

Zuzana: jaký kecy v okolí, co je komu po tom, jen to holt bude mít vliv na případný důchod, ale kdo ví, zda za 20 let se budou ještě vůbec nějaký důchody vyplácet, užívejte si s dětma , dokud můžete

reagovat Zuzana 9.6.2016 11:16  1%    +  -

Ahoj, chodí sem někdo? Ráda bych pokecala s nějakou maminou co zůstala doma, já mám 4 děti, nejmladší měla v únoru 3 roky do práce se nechystám, finančně nás to rozhodně nepoloží, ale ty kecy v okolí...

reagovat AlA 5.5.2016 9:26  5%    +  -

tak je nás tu určitě více takových :)

reagovat Mirka 29.11.2015 22:08  1%    +  -

Já jsem také žena v domácnosti. Někdo například odsuzuje takové ženy. Můj partner si to tak přál, abych se starala o dům a rodinu jenom, vybavil mi ji tak, abych měla co nejmenší starosti a jsem tak šťastná.

reagovat Pina 1.5.2015 9:40  5%    +  -

Ahoj, taky jsem žena v domácnosti. Dvě děti školou povinné. Muž dvě zaměstnání. Pracovala jsem ale zjistila jsem, že to nějak nedávám. :)

reagovat Dityna 22.4.2015 12:31  5%    +  -

Ahoj ženy, poradíte, prosím, nějaký zaručený čistič na troubu? Zatím nemáme tu super troubu, která se vyčistí sama a chci si ji udržovat co nejčistší, díky.

reagovat diblinda 6.4.2015 19:01  69%    +  -

Pavlam: elán většinou chytnu, když mně něco vytočí a nebo když má manžel náhodou nějakou práci mimo domov, s chlapem za zadkem se blbě uklízí

reagovat Pavlam 4.4.2015 21:41  5%    +  -

diblinda: Super! Líbí se mi Váš přístup, líbí se mi Tvůj optimismus! :) Když to tak čtu, mám lepší náladu a v tuhle chvíli by mi ani uklízet nevadilo! Díky za takové lidi. Máte nějaké speciální triky na elán či uklízení? :)

reagovat diblinda 20.3.2015 13:14  65%    +  -

Iris123: no zatím nic moc, ale moje babi je neměla ani v 80, snažím se nad vším si udržet nadhled a asi hodně pomáhá pobyt mezi zvířaty

reagovat Iris123 20.3.2015 11:33  5%    +  -

diblinda: Líbí se mi, jak to Diblinda bere tak v pohodě, úplně mě to uklidňuje :D předpokládám, že nemáš vůbec žádné vrásky, protože tě věci netrápí.

reagovat diblinda 10.3.2015 11:06  82%    +  -

Gabus33: hele a proč by to nestačilo i ve velkým bytě, copak jsem otrok, abych pořád lítala s hadrem

reagovat Gabus33 10.3.2015 8:41  5%    +  -

tintitko: Ha, ha, tintítko super, ale pokud máte malý byteček a stačí to, tak proč né, že? To u nás doma a nebo ve školce je to s úklidem něco jinačího.

reagovat diblinda 28.2.2015 12:50  83%    +  -

tintitko: to dělám i když nás je plnej barák(4) a někdy klidně i dýl než za týden, a to jsme s mužským skoro celý den doma, dětem už uklízet odmítám, jsou dost starý

reagovat tintitko 27.2.2015 23:55  6%    +  -

Já jsem ssama a rok bydlím v novém bytě 2+1. Uklízím jen jednou týdně.Utřu prach, vytřu podlahu a mám to. Už jsem se za život nauklízela dost.

reagovat Gabus33 23.2.2015 13:47  5%    +  -

Terulinka1: Co Terko používáš za čistící prostředky? Protože naše koupelna má jistá místa která se mi nedaří vyčistit, poradíš něco?

reagovat princeznaLada 20.2.2015 10:38  81%    +  -

Já jsem též ženou v domácnosti.Starám se pouze o manžela a o byt 2+1.Užívám si klidu a pohody.Úklid řeším 2*týdně.Menší nákupy řeším já-zbytek manžel přiveze z velkoobchodu a nebo si objednám rozvážkovou službu až do bytu.Manžel podniká a od března bude pracovat z domova,takže to bude ještě víc fajn.

reagovat diblinda 19.2.2015 19:08  89%    +  -

Jolana: tak to nechápu, já mít takhle dopoledne volno, tak si užívám, já mám k domácnosti ještě prácovní poměr na dvě hodiny, doma dobytek,koně, v létě zeleninovou zahradu a klidně si dovolím po obědě i dáchnout, ale je pravda, že nelítám denodenně s hadrem a vysavačem, teď tu mám vnoučka a uklízet se bude, až odjede, protože by to byla naprosto marná snaha

reagovat Jolana 19.2.2015 16:57  1%    +  -

Dobrý den,jsem žena v domácnosti. I po roce jsem si nezvykla.Manžel podniká,přijíždí v noci a pravda i víkendy je doma.Máme dvě dcerky 10 a 5 let.Jak vypadá můj den? Odvezu dcerky,rychlý nákup,vaření,praní,žehlení.Od jara sekání nemalé zahrady,údržba bazénu atd.Po obědě vyzvednout dcerky,rozvést na kroužky no a večer? Ani nevím jak jsem se dostala do postele.
Pravda-jsem pánem většiny svého času,manžel mě neomezuje,dcerky nemusí mít chůvu neb mé púvodní zaměstníní bylo na směny.
Otázka je zda i za nějaký čas budu mít všech pět pohromadě a schopna vytvářet rodinou pohodu.

reagovat Rozalinda12 12.2.2015 10:11  5%    +  -

diblinda: Ha, ha, tak to je vtipné :D Je teda pravda, že nás mamka nenutila extrémně moc uklízet, šlo spíš o dobrovolnost a dobrý skutek pomoct mamce, ale o to víc mi přijde, že jsem na ten úklid háklivá teď, jsem jak úklidová stíhačka a to ve všem, takže mamka tehdy asi věděla, co dělá, zkušená to žena.

reagovat diblinda 3.2.2015 12:46  63%    +  -

Terulinka1: když mám náladu, co jde, tak už přehazuju na děti, hlavě jejich pokoj, tam vletím tak jednou za čtvrt roku a řádím jak černá ruka

reagovat Terulinka1 3.2.2015 9:41  5%    +  -

diblinda: Nééé, to se zase neboj, nic se nemá přehánět ne? Samozřejmě, někdy prach mám, ale nějakou zašlou špínu, to nee, takže na pohodu. Ty uklízíš jak často?

reagovat kavička 30.1.2015 21:12  19%    +  -

já jsem taky v domácnosti starám se o nemocnou tchýni

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jsem žena v domácnosti, je nás více?
Diskusi založil(a): JKpipule
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si