Zůstat s nevěrným manželem nebo opustit?

Moc bych chtěla slyšet vaše názory, s manželem jsme se brali když mu bylo 19 a mě 25, mám spolu 2 malé děti, jsme spolu 8 let a během manželství už mi byl 2x nevěrný aspoň na co jsem přišla, vždycky ale tvrdil, že miluje jen mne. Nyní jsem zjistlila, že má už rok vztah s jinou ženou a že ji miluje, dokonce uvažoval o soužití s ní ale nakonec ona z toho couvla, jelikož má sama taky 2 děti a asi ji došlo, že by to bylo všechno příliš komplikované. Manžel tím pádem chce samozřejmě zůstat s námi ale já nevím, má to ještě smysl? Kvůli dětem si říkám ano, má je rád, věnuje se jim, jinak jako člověk se ke mě nikdy nechoval špatně, je pracovitý a spolehlivý, naše manželství mi připadala velmi spokojené. Možná jste některá něco podobného zažila a zkusíte mi poradit, stojím na křižovatce a vím, že nakonec to bude stejně jen na mě ale budu vděčná i za každý třeba anonymní názor.
24.3.2006

Diskusi založil(a) 24.3.2006 Ronny

reagovat MrGrey 26.1.2016 23:42  5%    +  -

Pani bych doporučil, ať se na chlapy vykašle, a zkusí to s ženskou :-)

reagovat jnova 12.1.2016 23:23  5%    +  -

reagovat denasu 22.6.2015 16:28  5%    +  -

Jednoznačně odějít

Anonym 8.6.2015 14:04  1%    +  -

vikuna: odejít,opustit,najít si jiného muže...šlape po tvé důstojnosti.

Víte proč se člověk trápí kvůli partnerovi?? NEMÁ SE RÁD!!!

reagovat viara 10.1.2015 14:23  100%    +  -

nezůstat

Anonym 15.10.2013 13:13  1%    +  -

K Theoxovi: hlavně, chlapče, aby ty chápající nymfy měly pochopení i v domácnosti plné špinavýho nádobí, starostí s nemocnýma děckama atd. Vidíš to moc krátkozrace.

Anonym 15.10.2013 13:11  1%    +  -

Já bych to neřešila teď (tedy v době, kdy to autorka napsala). Žila bych s ním dál, právě i kvůli dětem, jestli e jina ksnesitelný... Každý další chlap totiž jednou bude nevěrný taky. A měnit bydlení, zvyky - to není tak jednoduché.
Pažitce bych vzkázala, že není pravda, že to svobodné holce takhle vyhovuje.

Anonym 31.1.2012 9:16  2%    +  -

Netrapte se s mužem,který vás už nemiluje a najděte si někoho jiného.Ubližujete jen sami sobě.Nešťastnou lásku nahradíte zase jenom láskou jinou.Myslete hlavně na sebe a nenechte se trápit někým kdo za to vůbec nestojí.Ale myslete na to,že nevěra byla je a bude a s tím vstupujte do dalších vztahů. Někdy jde u muže jen opravdu o úlet ale když to trvá dlouho a trápíte se,tak bych vztah ukončila.Je to na každé z nás jak chce žít.Žijeme jen jednou,tak si ten krátký pobyt na této planetě užijte bez trápení.Mám kamarádku,také prožívala manželovu nevěru,dlouho se trápila a potom si uvědomila,že je to jen trápení.Rozvedla se,za čas si našla přítele a je spokojená a jen září.

reagovat Theoxos 17.1.2011 22:41  5%    +  -

viktorie:
Viktorie heleď bejbe, píšeš
"Několikkrát jsem udeřila, vždy zapíral, i když jsem měla důkaz, tak zapíral, že s ní nic nemá....Ale bohužel pro něj - dělal chyby."

To si musíš rozmyslet, jestli chceš vědět, a vyslýcháš a pídíš se po důkazech - až ho nakonec máš jako teď, a potom nějak nevíš proč jsi takovou blbost dělala. Jsi šťastnější "že jsi ho nachytala"? Vopravdu? Určitě se vám teď do budoucna bude žít lépe?

"Je mi z toho hrozně, nejhorší je, že manžel s ní spal jen proto, že chtěl vědět jaké je to mít ženskou která neměla chlapa skoro rok. n o tak to poznal....."

A v důsledku toho věříš takovýmuhle nesmyslu. Hele šoustal s ní nejspíš proto, že se mu chtělo, a bylo to prima. Nic ve zlym, prostě vo to jde. Hledáš v tom zbytečně něco víc.

"Jen chci podotknout, že my jsme měli opravdu krásný vztah,to mi i řekl, že za to nemohů já."

Správně, měli. Dohnala jsi ho tak daleko, že se s tebou nebude dlouhou dobu cítit dobře (a je šumák, jestli kdo za to může). Jak myslíš, že to asi může dopadnout, pokud ho teď uchopí nějaká chápající nymfa?

reagovat Theoxos 17.1.2011 22:34  5%    +  -

Jasně, že zůstat. Pokud ho to přestane bavit tak odejde.
Jediná výjimka, je, pokud již s žádným chlapíkem nechcete žít. Jinak budetye pořád někoho opouštět.

:-)

reagovat Ivulinda 22.7.2010 18:41  5%    +  -

LUCIE: Ahoj Lucko,
nevím jestli ti poradím to co bys chtěla, ale ze své zkušenosti vím,že nebudeš pro něj nijak zajímavější a přitažlivější, pokud budeš utrápená sedět doma a doufat že se ti vrátí, nejen tělem ale i srdcem.Vím o čem mluvím,šest let po svatbě jsem zažívala neskutečná muka,která mě nepustila do nedávna,dohnal mně až k pokusu o sebevraždu a následně psychiatrickou léčbu, ale nic z toho mu nezabránilo střídat milenky dál.Nevím jestli ti tenhle způsob pomůže navrátit manžela do tvé náruče, ale vím,že pokud ne,tak tě to nebude tak bolet,ehož si on brzy všimne a pozitivně se změní jeho přístup k tobě.
Je si tebou evidentně moc jistý a vždycky byl, tak že jednoduše, najdi si milence a nejjednodužší způsob (který jsem dříve odsuzovala)je seznamka na př.rande.všichni vědí proč tam jsou a nemusí si nic nalhávat a neboj,jsou tam úplně normální lidi.Když nic jiného,budeš se opět cítit krásná a žádoucí a tvůj muž i okolí si toho všimne,na to se spolehni.Už je pak na tobě,jak to budeš řešit dál,ale pokud nechceš mněnit stávající vztah, hledej mezi zadanými.

Anonym 20.5.2010 19:04  1%    +  -

LUCIE
ahojky ,skoro rok prožívám největší utrpení svého života.Po 17 letech manželství si ten můj -do té doby nejúžasnější manžel,skvělí otec naší jediné dcery našel milenku o 12 LET MLADŠÍ.Nemusel dlouho hledat -chodil na pivčo do 50 metrů vzdálené hospody,ona obsluhuje.Miluje svoji dceru a nechce odejít kvůli ní,protože jí miluje a ví že ona by s ním už v životě nepromluvila.Ale co já,na to se neptá nikdo.Moc ho miluji i přes to všechno,ale trpím jako zvíře a nejde mi to ustát.CHci aby to všechno skončilo a začali jsme znovu,ale on se chová jako cizinec i když se snaží mi neubližovat.Blbost co,vždyt už ublížil.Vím,že nejde nikoho nutit,ale nikdy bych vědomě nikoho nezranila,nezradila a když tak bych se snažila to napravit.Nevím co dělat,bojím se,že to nemá cenu na druhou stranu si život bez něho nedokáži představit.Pomáhá mi jeho sestra,drží mě nad vodou ,abych neuděla nějakou pitomost,ale řešení je na mě.CHlapi jsou zbabělci,když to nejde v životě podle jejich představ,utíkají tam ,kde si myslí,že bude líp.Kdyby byl recept na to jak nemilovat byla bych ráda,bolest je děsivá,ale spousta lidí je na tom ještě hůř.

Anonym 22.3.2010 18:23  1%    +  -

Dobry den ,jsme s manzelem 15 let.Rok po svatbe se odehrava rodinne drama.Onemocnela nam vazne dcerka ,ktera v 10 zemrekla .Narodil se nam syn a manzel zacal jezdit po svete, kde si nasel milenku se kterou mne asi prilezitostne podvadi.Pritom tvrdi jak mne miluje.Lze a pritom stoji za rozchodem s mymi rodici nevim co mam delat .Muze mi nekdo poradit.Vzdy kdyz si myslim ,ze jsem stastna,objevi se jeho nevera.

reagovat simik84 10.3.2010 8:53  5%    +  -

aranka.cervena@sezna: AHOJKY, TO ME MOC MRZI TA TVOJE SITUACE CO MAS DOMA JE MI TO LITO AK BY SI SE CHTELA SE MNOU PODELIT O SKUSENOSTI A POPOVIDAT SI TAK SE OZVI BUDU MOC RADA
AHOJ

Anonym 27.7.2009 21:02  1%    +  -

můj manžel mě velmi zklamal tak bych chtěla aby odešel nemám na to síly ani nervy Byl nevěrný s kamarádkou už teda né kamarádka ale sketa je to ponižující

Anonym 20.4.2009 16:54  1%    +  -

s manželem jsme 12let máme 2 malé děti, včera jsem zjistila, že je mi manžel nevěrný s mojí kamarádkou. Tušila jsem to 3měsíce /byl s ní prý 5měsíců/, že se něco děje špatného. Několikkrát jsem udeřila, vždy zapíral, i když jsem měla důkaz, tak zapíral, že s ní nic nemá....Ale bohužel pro něj - dělal chyby. Vrchol byl, když měl odjet na víkend prý s klukama na hory, pak najednou, že nejede, že chce být doma, že pojede s jedním známým na hory za dva týdny.Poprvé nejel, protože jí onemocnělo dítě. Pak kdž jem mu řekla že vím, že nejede s žádným chlapem na hory, tak po dlouhém zapírání přiznal, že jede sám. Prý ať mu věřím - samozřejmně už jsem tušila jak to je.No nevím já neznám žádného chlapa co by jezdil na hory na víkendy sám.....Tak jsem byla v pozoru, jelikož jsem opravdu tušila, že jede s ní. Tak jsem si zjistila nějaké informace a věděla že ona není doma, a tak jsem je potom přistihla, - ne osobně, ale přistihla a už nebxylo co zapírat. Je mi z toho hrozně, nejhorší je, že manžel s ní spal jen proto, že chtěl vědět jaké je to mít ženskou která neměla chlapa skoro rok. n o tak to poznal.....
Jen chci podotknout, že my jsme měli opravdu krásný vztah,to mi i řekl, že za to nemohů já. Samozřejmně jsem hned začala chybu hledat v sobě. A nebylo to rozhodně kvůli sexu že bychom ho měli málo, ba naopak.........Teď se mu snažím odpusti, nikdy ale nezapomenu. Jediné plus na to je, že "prý" to jeli na ty hory ukončit.....

reagovat Aranka* 15.1.2009 12:50  6%    +  -

Ronny....jak dopadl asi tvůj osud, snad jen dobře....

reagovat 1moni 22.12.2008 14:24  57%    +  -

Já bych mu dala šanci.....můj muž není svatoušek....ale v krizích táhneme za jeden provaz a vím že by nás na holičkách nenechal....Pokud chce být s Vámi,dej mu šanci....vím,že to bolí...ale začínat jinde.....já bych to zkusila znovu i kdyby to znovu bylo po 10té

reagovat Miska3101 22.12.2008 14:22  5%    +  -

aranka.cervena@sezna: Vykašli se na něj, žačni myslet víc na sebe..Ono je to těžký radit, když je člověk zamilovanej..Budu držet palce

reagovat Miska3101 22.12.2008 14:16  5%    +  -

Mě teď zase trápí to, že jsem se zamilovala, ale bojím se, že z jeho strany to není jako u mně. Možná je to jen začátek nebo nevím..Moc bych si přála, aby se mnou chtěl být, dala bych za to nevím co..Je teď krásné období Vánoc a já sedím doma, nic mě nebaví a čekám, že mi třeba napíše...

reagovat Aranka* 22.12.2008 10:21  5%    +  -

co mě ted nejvíc trápí je ,že mě zradil ten koho mám moc ráda a na kterém mi moc záleží. nemám kam jít a tak jsem zase sklonila hlavu,jen si tak říkám, jak daleko člověk dojde a co si nechá líbit když miluje...

Anonym 26.7.2008 21:48  1%    +  -

Holky když to tak čtu, tak máme skoro všechny stejné problémy. Já sama se teď topím v bolesti. Po 27 spokojených letech manželství se mě bez předchozího varování můj muž snaží vyměnit za mladší. Nebudu vypisovat co prožívám, ale jsem totálně na dně.

Bohužel na rozdíl od něho, který mě již nemá rád (jak tvrdí) a hledá na všech možných seznamkách "svoji životní lásku" a přímo mi řekl, že se v něm něco zlomilo a že si nemůže pomoci ( zrovna dnes má 50, že pokud mu zničím vztah který si teď buduje, tak to bude jakákoliv jiná, ale já už nikdy. Ta slova tak strašně bolí, že skoro ztrácím smysl života. Přesto všechno ho mám stále ráda. Psychologové mi tvrdí, že to není láska, ale upnutost. To však není pravda. Mám smůlu v tom, že jsem se v posledních 5-ti letech do něho opravdu tak zamilovala, že si jeho odchod neumím představit. Ale kdyby šlo o odchod, ale on je chvíli u milenky (kterou popírá), a je chvíli doma (2-3 dny). V té době žijeme spokojeným manželským životem a kdyby nebylo pouze toho, že mě nechce "připustit" a odmítá sex (musí být přeci věrný) tak by vše bylo v pohodě. Dokonce jsem zjistila, že vše po čem jsem vždy tajmě snila aby mi dával, umí dávat (ale vůči mě to nikdy nepraktikoval, možná před těmi 27 lety, když si mě namlouval - básničky, zlato, večeře, vaření, zařizování domácnosti, oslovení broučku, lásko, pá,pá atd.). Minule mi řekl - co mi je po tom, kde bydlí a kam chodí a co závidím.

Odpověděla jsem mu, ano závidím .. a opravdu ji závidím, závidím ji jeho náruč, závidím ji jeho pozornosti, závidím ji jeho lásku, něžnosti, jeho sladká slovíčka, výlety.... Je až neuvěřitelné, že člověk, který posledních 10-15 let byl nevýrazný, nechtěl nikam chodit, jenom šetřil, najednou je v rozkvětu, píše milostné sms např. "na dobrou noc" (ale ne mě), píše několikastránkové emaily, do telefonu cukruje a v hlase je slyšet jak je milý, něžný (přitom doma s vámi mluví jako se psem, nebo skoro vůbec)sedne do křesla k televizi, celý víkend jenom luští křížovky, nechce nikami jít, sotva zabručí-ahoj, děkuji- nezajímají ho ani děti(syn, dcera, mácnost ..... prostě nic. Ožije jenom když mu zapípá mobil, nosí ho tajně na záchod, chodí jak mátoha atd. Ale aby se zachoval jako chlap a už si tedy vybral a přestal jezdit dne už jenom " na návštěvu" domů to neumí. Vyčítá, že žárlíte, že nikoho nemá, ale že s vámi již nechce žít, ale bydlet doma ano.

Co má potom člověk dělat? Máte ho ráda, věříte v zázrak (ten se však nestane), obracíte se o pomoc od čerta k dáblu, ale všude slyšíte piouze jedno, .....naučte se žít bez něho. .... Já se však ptám, ale jak????

Kdyby existoval nějaký klub takto těžce zkoušených žen, kde by se tyto dámy jednou týdne, nebo 2x měsíčně sešli, udělali si pěkný večer, vyměnily si svoje zkušnmosti , možná že nám všem bylo lépe. Já nemít svého syna, který mě v současné době strašně pomáhá, tak to všechno už dávno vzdám. Mě právě chybí nějaký takový klub. Všichni ho mají, např. ženy co jim bylo amputováno prso, lidé s postiženými dětmi atd. Dávám návrh--- co takhle založit nějaký klub "opuštěných, ale sebevědomých žen" ? třeba se sídlem v Ostravě? Teď mě nenapadá konkrétní název, ale mohlio by to mnoha ženám pomohlo zapomenou na svoji bolest a nedopadly by jako např. paní Šulcová. Mimochodem ta její 13. komnata je přesně o tom,cco zažívá tak ai 80% z nás. Moc si ji za to, že uměla svůj příběh zveřejnit vážím. Mohla by být třeba jenou z členek takového sdružení.

Anonym 29.1.2008 12:48  1%    +  -

je to špatný.pokud chtěl od tebe odejít nemůže tě mít rád.udělá to znovu.ukaz mu ze není jediný na světě a vrať mu to.

reagovat Hadassa 27.1.2008 3:56  5%    +  -

Nino, jenom mne napadá, kdyby neměl okolo sebe ty pipky, které mu zvedají sebevědomí, byla bys v tom vztahu jinak šťastná, spokojená? Nebo to dře i jinde?

Jinak souhlas s mondy.

reagovat mondy 26.1.2008 18:51  5%    +  -

Nina: Ahoj Nino,jsem přesvědčena, že každý muž rád flirtuje a potřebuje mít pocit, že je o něj zájem. Možná, kdyby jsi před ním flirtovala s jiným mužem, odpustil by si jízlivé poznámky k Tvé osobě a měl by obavy, aby Tě neztratil.

Anonym 24.1.2008 20:05  1%    +  -

Ahoj Ronny, tak ti nevim, brouzdanim po diskuzich jsem zjistila, ze ty problemy jsou s malymi rozdily v podstate stejny. Mam podobny problem, jsem uz dlouho vdana, mam dva kluky a muze, ktery pravdepodobne proziva krizi stredniho veku. A tak drzim dva roky. Pracovali jsme spolu na jednom pracovisti - hruza manzel a manzelka 24 hodin spolu. Jako z udelani prisla pred rokem a pul nova kolegyne. Mladoucka, krasnoucka, sladoucka, abmbiciozni a inteligentni a vubec. Problem je, ze je to potvora ktera je vdana, a neni schopna minout chlapa, ktery by ji nedal najevo svuj obdiv. Pouziva zbrane typu zakerne nevinnosti coz v praxi znamena zeleny cocky v ocich, umely nehty s francii, peknej zadek a hackovany svetr bez podprsenky a k tomu ty sladoucky roztomily recicky a krouceni. No a katastrofa je na svete. Muj drahy se do ni zakoukal, pred ni a dalsimi kolegy me ponizoval ruznymi vtipnymi pokriky a demonstrativne se venoval predevsim teto pani. Jeji muz je uplny cvok a backora, s nim to vubec nehnulo. Ono to vlastne neni moc podstatny, jestli ta moje kolegyne vubec je anebo neni, protoze kdyby nebyla tahle, bude jina. Narazila jsem totiz na e-mail, kde si muj muz soubezne dopisoval s nejakou frustrovanou panickou a dosli opravdu docela daleko - podle toho co jsem si stacila precist. No a prusvih je, ze mam s timhle muzskym strasne krasny vzpominky a ze to tenhle muzsky porad u me zivi, nechce se se mnou rozejit, pry me miluje, no a ja si spis myslim, ze mu vyhovuje zivot se mnou a paralerni vztah s jinou. A nemam odvahu jit od toho. Neverim uz ani sama sobe - svemu usudku. Myslim ze ma nademnou opravdu velkou moc. a to je spatne. jeho kredem je ze jsem zarliva a ze se nic nedeje a ze si vsechno vymyslim. A verite, ze prave tohle je pro me ten duvod, pro ktery uvazuju o tom, ze ho opustim? Ne pro faktickou neveru, ale pro to, jak me ponizuje a bere mi posledni zbytky sebeduvery ve vlastni soudnost. No a nejhorsi na tom vsem je, ze mi nikdo nemuze pomoct. Bud si pomuzu sama anebo ......?

reagovat vikuna 29.8.2007 22:12  41%    +  -

EVa: Tak to Tě lituju. To musí bejt něco strašnýho...

Anonym 29.8.2007 21:09  1%    +  -

Taky mám manžela, který po 16-letém manželství odešel za svou první láskou.Ona má 2 děti, každé s jiným mužem .Já mám 3 děti.Mi řekl, že mě má rád, ale jí miluje. Spadla jsem na dno a pořád se v tom topím. Nevím co mám dělat. Naše děti to ví.

reagovat vevik 6.7.2007 15:33  49%    +  -

pazitka: divim se ze jsi s takovym chlapem.

reagovat Anagel 13.5.2007 18:51  32%    +  -

Ronny: Ahoj Ronny.Právě prožívám něco podobného jen s tím rozdílem že si našel rozvedenou o 24let mladší štíhlou Ukrajinku jeho podřízenou.Přišla jsem mu na to náhodou a nezapíral ba naopak byl rád že je to venku.Já sama jsem silnější a bojuji s tím.Jen nemám sílu od něj odejít.Rozvádět se nechce stěhovat také ne já trpím jako zvíře a miluji ho i nenávidím záoveň.Jsem na to sama a o to je to horší.Držím palce a snad bude líp...........

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zůstat s nevěrným manželem nebo opustit?
Diskusi založil(a): Ronny
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy
Přečtěte si