BEZLEPKOVA DIETA

Dobry den,
mám syna s bezlepkovou dietou a chtěla bych si vyměnovat s vámi ruzné rady,zkušenosti ,poznatky ohledně tohoto problému.Těším se na vaše příspěvky s pozdravem Helena
25.3.2006

Diskusi založil(a) 25.3.2006 borek

reagovat Jana 25.4.2014 17:08  1%    +  -

Máte někdo pekárnu pro bezlepkové pečení, kde lze nastavit u bezlepkového pečiva odložený start? Poraďte prosím jakou :)

reagovat cucoretka3577 5.6.2012 15:01  5%    +  -

Já ani nikdo z mé rodiny tuto dietu nemáme.Jen vím ,že VZP svým pojištěncům s tímto pomáhá

Program Bezlepková dieta je určen pojištěncům VZP s diagnózou celiakie. VZP těmto svým klientům přispívá na nákup potravin bez lepku až 3 600 korun ročně. Příspěvek je určen pro klienty do věku 19 let včetně, je čerpán vždy za čtvrtletí zpětně a je určen na nákup bezlepkových potravin.

reagovat lekulic 2.9.2010 7:40  5%    +  -

schneika:
zajímavé a aktuální informace k celiakii na www.celiakieaja.cz, včetně receptů, rad a článků a soutěží. L.

reagovat lenka_kolkova 22.7.2010 11:40  100%    +  -

schneika: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=10139
pro rady pojd zanáma na ty stránky co jsem dala odkaz

reagovat schneika 22.7.2010 11:38  5%    +  -

Dobrý den, synovi zjistili celiakii a dnes mi doktorka po telefonu řekla, že máme začít držet bezlepkovou dietu. Prosím, poraďte co a jak, kde nakupovat, jak péct, na co si dát pozor a tak. Docela v tom plavu :-( Jo jsme od Brna. Moc moc díky všem. Michaela

reagovat lenka_kolkova 21.7.2010 15:17  99%    +  -

celestine: ahoj přijd za náma na
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=10139 tam je nás hodně sem moc holky nechodí

reagovat celestine 20.7.2010 18:31  5%    +  -

Ahoj, celiakii mně zjistili ve 25 letech, 2 roky jsem držela bezlepkovou dietu, potom jsem otěhotněla a po porodu obtíže odstoupily, tudíž jsem přestala dietu držet, tenkrát se to ještě tak nekontrolovalo, bylo mně řečeno, že dietu nemusím držet, bohužel to dopadlo špatně, začala jsem mít problémy s kolenními klouby, jelikož všechna vyšetření byla negativní, potom konečně přišlo na vyšetření alergie na lepek, ale to už jsem měla tak špatné střeva, že můžu být ráda, že nemám rakovinu.
Dietu se snažím držet poctivě. Celestine

reagovat martina7 2.4.2010 15:14  5%    +  -

Ahoj,

bratrovi nedávno diagnostikovali celiakii a hned jsem začala pátrat na netu po informacích. Na každých stránkách bylo vždy jen něco. Ale narazila jsem nakonec na moc zajímavé stránky ohledně celiakie www.celiakieaja.cz Mají to přehledné a ucelené. Snad to také někomu pomůže.

reagovat PEKKOS 9.2.2010 14:10  5%    +  -

Dobrý den.
Nabízíme výrobky pro bezlepkovou dietu, především extrudovanou kukuřici. Navštivte naše firemní stránky www.pekkos.cz. Budeme rádi za Vaše náměty a připomínky.
Marcel Pekárek, PEKKOS s.r.o.

reagovat jani1 17.1.2010 23:28  5%    +  -

InoVera: Dobrý večer.Snad se nebudete zlobit,že reaguji na váš článek v diskusi.Ale prosím o radu,také.Jsem těhotná a za dva měsíce mám rodit.Doktorka mi podle krevních testů zjistila celiakii.Nemám žádné příznaky,ale mám pořád hlad a nevím co mám jíst a hlavně mi ty bezlepkové dobroty vůbec nechutnají.Ale já to přežiju,horší se spíš bojím aby to nemělo miminko,vůbec nevím jak mám dál pokračovat...
A na internetu píší,že je to vrozená nemoc a nevyléčitelná...Můžete mi nějak poradit?? Děkuji moc za odpověd Jana

reagovat jana+dani+kati 12.9.2009 14:30  5%    +  -

ahoj moje10 mesicni holcicka je alergicka na psenicnou mouku.je taky alergicka na mleko a vajicka.Co ji mam poboha davat?Diagnozu vim jen 2dny a s doktorkou budu mluvit v utery.Mate nekdo podobne zkusenosti?Na mleko je alergicka takzei pri kontaktu zkuzi ji naskacou puchyrky.Tak kojim a davam sojove,ale to ji moc nejede.Neznate nejake recepty?nevite,kde je muzu najit?Dekuji Jana

reagovat InoVera 11.9.2009 18:19  5%    +  -

Ahoj,

poradím jak se můžete celiakie zbavit. Čím jste mladší tím je pravděpodobnější úspěch.

Napište mi prosím na majlovou adresu o jaký konkrétní problém se jedná a případně připojte telefonické spojení. Jsem z Brna a nebráním se sejít se i osobně.

Marcela

InoVera(zavináč)email.cz

reagovat RSudova 27.1.2009 8:33  5%    +  -

Super obchod na bezlepkovou dietu a zdravou výživu je na www.ebioshop.cz

reagovat sonetaj 29.8.2008 17:47  40%    +  -

Ahojky zdravím Vás všechny....
Dnes jsem náhodou narazila na tuto diskuzi tak chci pozdravit,v mé rodině jsme na dietě tři já a mé dvě děti
Chodím na Dámu denně, ale chodím sem..Bezlepková dieta.pojdte si poradit
Držíme už bezl.dietu synovi od jednoho roku,dceři od 4 let a mě zjistili dietu před rokem..takže celkem 12let....pokud se chcete podívat do mé fotogalerie můžetemějte se tu krásně

reagovat lkraus 9.6.2008 9:41  5%    +  -

Dětské letní tábory pro děti s bezlepkovou dietou

Tanečně Sportovní Léto je dětský tábor s mnoholetou tradici pořádaný Agenturou 7 v malebném prostředí Beskyd. Na všechny turnusy přijímáme děti s bezlepkovou dietou. Pro podrobné informace k našemu táboru prosím navštivte naše stránky na adrese www.agentura7.cz nebo na tel. 420 608 818 887

reagovat Zuzana 15.2.2008 19:23  1%    +  -

Zdravim,celiakii mi nasli pred 7-mi lety. Chleba si pecu presne dle navodu na mouce PROMIX-uni - zpracovavam vse rucnim slehacem + potom vlozim do formy. Ted jsem dostala domaci pekarnu od Moulinexu, ale nejak to porad nemuzu vychytat a pri tech cenach bezlekove mouky a smesi me to opravdu mrzi.Na stenach vanicky mi porad zustava mouka a i kdyz pridam vice vody nebo uberu mouku stejne to na tech stenach zustava, v urcitem okamziku tomu mohu pomoci sterkou, ale stejne se testo pekarna neuhnete,tak jako je na Vasem videu.Nemate podobnou zkusenost? Diky moc Zuzka

reagovat zvizatinka 9.8.2007 15:16  14%    +  -

Ahoj holky, mám přítele na bezl.dietě a pořád nemůžeme vychytat recept na opravdu dobrý chléb - nemáte nějaký v zásobě???

reagovat myschpule 25.1.2007 11:44  5%    +  -

Ahoj holky, chtela bych jen rict, ze v Anglii uz maji tabletky, ktere Vam v krvi lepek rozstepi, pokud ho enchtene snite. Uz mam prvni baleni, funguje to vyborne. Jen pozor - plati jen pri obcasnem pozreni lepku, opravdu nedoporucuji jist "normalne psenici", ale jen, kdyz se stane takovato nehoda...
http://www.foodreactions.org/products/coeliac.html
Jsou to ty prvni, tablety na gluten :)

reagovat borek 9.5.2006 18:16  9%    +  -

Ahojky,já z toho taky nedělám žádnou tragédii.Kluk chodí do školky,tam nám vyšli vstříc,ale byla to jediná školka na sídlišti,ty tábory jsem taky zjištovala a dokonce jsem našla jeden ve VARVAŽOVĚ a tam mi máme chalupu,ale zatim je to prcek.Jenom mě štve ,že ve světě je to běžná věc a tady na tebe kolikrát koukaj ,jak když jsi spadla z Marzu.Kdyby jsi měla chut tak mi mužeš něco poslat,aspon pro inspiraci .Zatim děkuji a určitě napiš

reagovat Jana 14.4.2006 21:23  1%    +  -

Ahoj, já mám dceru na bezlep.dietě od malička A před pár měsíci našli celiakii i u mě. Ale podle mého názoru to zas není až tak velká tragédie. Potravin začíná být čím dál víc,už jsem dokonce
našla i tábor,ve škole v jídelně jsem se taky docela dobře domluvila. Jen je to bohužel drahý. Mám docela dost různých receptů i z itálie, kde jsme několik let žili. Právě to dávám dohromady, tak až to budu mít a měla by si zájem, tak ti něco pošlu.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: BEZLEPKOVA DIETA
Diskusi založil(a): borek
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Alergie
Přečtěte si