Posmrtný život...

Věříte na posmrtný život?Nebo si myslíte,že po smrti již nic není?26.4.2006

Diskusi založil(a) 26.4.2006 Verdík

kniha

Úvahy, otázky, odpovědi Co nás čeká po smrti? Snad všechna světová náboženství věří v nějakou formu posmrtné existence, zatímco materialistické nauky před nás kladou perspektivu nicoty. Kolik pří se vedlo kolem nejspornější otázky lidské existence a jak málo důkazů přinesly! Knihy Raymonda Moodyho se krátce po vydání v USA staly světovými bestsellery. Autor v nich shrnul "vzpomínky" těch, kteří přežili svou klinickou smrt, a došel k pozoruhodnému zjištění - jejich prožitky při umírání byly takřka totožné a nevyvracely možnost jakési další cesty. Lze tuto zarážející shodu klást jako důkaz, že naděje věřících nejsou neopodstatněné? Ve třech knihách sledujeme vývoj autorova postoje k této otázce: tápající Moody, poznávající Moody, chápající Moody. Autor nedospívá k jednoznačnému závěru, jeho knihy však otevírají větší prostor lidské naději. PEVNÁ S PŘEBALEM LESKLÁ , 130 x 205 mm, 108 stran

jaishinia 26.4.2006 15:23

Na jednom náhrobním kameni v Yorku je tento nápis: "Nezapomeň, příteli, když kolem procházíš, že jaký jsi teď ty, takový jsem jednou byl i já. Že jaký jsem teď já, budeš jednou i ty. Připrav se na smrt a následuj mne." A pod to někdo připsal: "Následovat tě mě neuspokojí, dokud nebudu vědět, po jaké cestě jsi šel."

jaishinia 26.4.2006 14:45

"Okamžik smrti je ten, kdy se duše odpojuje od ústřední síly, ale jen proto, aby opět vstoupila do nových vztahů, neboť je svou přirozeností nesmrtelná." (Goethe)

Verdík 26.4.2006 13:38
 
 
 

Anonym 10.4.2017 15:06  1%    +  -

ŠARYK: nikdy jsem netušil, že v posmrtný život opravdu někdo věří. Myslel jsem, že je to jen jakýsi bonton pro umírající. Myslíte, že posmrtný život mají i ty stovky miliard prasat krav, ovcí atd, které jsme snědli??, nebo je to jen výsada lidí? nic takového není, jsem si jist. Posmrti vše končí a život na planetě jde dal. Až se srazíme s vvelkym telesem skonci zivot na nasi planete a vesmir to ani nezaznamena, relativne se nic nestane

reagovat Pepina.k 27.9.2013 18:22  5%    +  -

Univers:
Synku, je vidět že pouze planě filozofuješ.
Zkusil jsi někdy duchovní praxi? Takový hloupý nápad: Od dr. Johanna Fausta, Magia innaturalis.
Peložil do jazyka českého a postupy v knize uvedené vyzkoušel člen společnosti českých hermetiků Universálie František Kabelák v době před WWII.
http://www.ulozto.cz/xJZXuaP/faust-j-magia-innaturalis-pdf
Je samozřejmné že existence pekelných démonů nedokazuje existenci pekla ale nutí to k zamyšlení.

Anonym 2.8.2013 0:16  1%    +  -

Ahoj, také bych se ráda podělila o zkušenosti. Já jsem na toto dlouho nevěřila, ale sama jsem prošla klinickou smrtí a dlouho jsem nenašla nikoho kdo mi dokáže poradit, byla jsem u některých kartářek, ale to byly jen podvodnice co o tom nic nevěděly. U nás v republice j těžké najít někoho, kdo tomu opravdu rozumí. Moje kamarádka ale byla u nějakého pana Petra v Brně na výklad karet a zmínila se o tom co jí říkal o výzkumech mozku apod. Našla jsem si jeho web, kde o podobném píše, dělá hlavně pro USA a tady občas bere lidi na karty, numerologii a léčení, je hodně drahý- 1000Kč za hod a to se mi moc nelíbilo. Ale pak jsem se za ním rozjela. Byl to první a jediný člověk, co mi k tom dokázal říct tolik a rozuměl tomu o čem jsem vyprávěla. byla jsem moc ráda, že jsem našla člověka co o tom hodně ví a co ví o tom co o tom říká sama věda a velmi rozumně mi vysvětlil spoustu toho, co jsem nevěděla. Dnes můžu říct, že věřím, věřila jsem hned, ale díky němu vím, že to je skutečné a také mě to naučilo rozeznat podvodníky, co si hrají na to, že rozumí tvrdí že znají minulé životy. Pan petr mi v brně říkal tolik věcí, co už věda ví o telepatii, mozku apod. a to je k nezaplacení. Lidé většinou tápou zda to či ono je pravda, ale málokdo tomu rozumí a ty rádobyvěštkyně a čarodějnice, to je spíš trapně a pro zasmání. je smutné, že lidé tak málo ví. Jsem ráda, že mi to někdo vysvětlil a pomohl mi to zpracovat. Dámsem n něj telefon 724120590,ale nejsem si jistá, zda někoho vezme, protože je velmi vytížený, ale mě pomohl hodě moc, hlavně tím, že mě nasměroval, kde dál hledat informace, kdo je dobrý a co mám dál hledat.

Anonym 7.7.2013 13:50  1%    +  -

zaza: Já si sice klinickou smrtí neprošel ale pokusím se vám to vyvrátit to co jste prožila když jste byla ve stavu mezi smrtí a životem mohla být jakási mozková reakce prtože mozek odchází jako poslední. nedokážu vysvětlit jaká nebo proč ale nemužete s jistotou tvrdit že to byl přechod do ráje .. je to hloupost

Anonym 7.7.2013 13:45  1%    +  -

Položme si základní otázku.. Lze si snad předstvit nic ? něco námi neznámé dosud neobjevené ? Naše rasa je stále mladá a hloupá.. a máme strach s toho co neznáme ze smrti.Lidé si vyprávějí příběhy o tom že po smrti se naše "duše" přenese do ráje což mi příjde jako něco čím se uklidnujeme a ujištujeme že po smrti nás čeká jen dobro a život v ráji.. něco jako ukolébavka pro dítě aby s klidem uslo a nemělo strach. Silně věřící ani nepmyslí že by bůh neexistoval. Ale pomysleli ste někdy na to že bysme mohli být dílem nějaké existence vyší síly ? že bůh je pouhý výmysl ? Já věřím že ve vesmíru nejsme sami ale zatím je naše rasa jak jsem řekl moc mladá nato aby podnikla výpravu na jiné planety či galaxie.. Bohužel pro nás sme se narodili v době kde nejsou takové možnosti a asi neobjevíme zrození všeho života a učel proč sme tady. Ale já silně věřím že až budeme připraveni cestovat napříč galaxiemi vesmírem tak zíjstíme co jsme zač co nás stvořilo a za jakým učelem. Zatím nemužeme nic dělat snad po sobě zanechat nějaký odkaz co bude žít i nadále když zemřeme a nebude nic. Naše těla zemřou ale naše jména se mužou nest nadále světem. Je to jen na nás jakou cestu zvolíme.. prožít život s klidem jako všichni.. nebo věřit že jsme něco víc že jsme tu pro nějaký učel vyšší cíl :)

Anonym 23.12.2010 16:14  1%    +  -

já na posmrtný život věřím..proč? protože když umřem nemůžem se někam vypařit a o sobě už nikdy v životě nevědět.. je to prostě divný a já neříkám že je posmrtný život,ale že je nemožný umřít a pak o sobě nikdy nevědět.. :o/

Anonym 13.10.2010 19:43  1%    +  -

ŠARYK:

reagovat BělaKostková 3.9.2010 10:41  11%    +  -

Ahoj všem, jen jsem po dlouhé době jukla, ale řeknu vám, že EXISTUJE. Vím, o čem mluvím. Někdy, až se zase stabiluzuji, se za vámi juknu na delší čas, protože je o čem mluvit

reagovat Pepina.k 30.7.2010 11:27  5%    +  -

Osobně bych řekla, že možnost existence posmrtného života nemusí být otázkou nějaké bohapusté víry. Existují postupy, pomocí kterých si člověk může pokusně ověřit existenci duchovního světa. Pár takových pokusů jsem spáchala a vypadá to velice nadějně.
1/Astrální (neplést si s análním :-) )cestování ukazuje, že v těle existuje cosi neviditelné, co může za určitých podmínek vystoupit a jednat nezávisle na něm. A co nemusí zemřít při smrti těla.
2/Evokace doakazuje existenci andělů, démonů, pohanských bohů a .......td
Nejsnažší k takovým pokusům je využití spánku, viz sankalpa -
http://jenia.sweb.cz/sank.html
Článek o jogové matodě, využívající spánek, vyšel za vlády komunistů, takže tam nesmělo být nic o duchovních věcech, nedovolili by jej otisknout, ale postup se dá využít k čemukoliv.
V antickém egyptě a řecku se využíval k vyvolávání bohů, démonů, andělů...., k chrámovému léčení, věštění a kouzlům všeho druhu. viz třeba profesor František Lexa, Satroegyptské čarodějnictví, nebo Jamblichos z Calkidy, O mysteriích egyptskýc, - www.grimoar.cz/obsah.php, překlady řeckých magických papyrů a další... jen místo formulace krátké věty jak je doporučené v článku o sankalpě je mnohem lepší a účinnější obrazná představa.
Podobný postup prý využíval i Tomas Alva Edison a ve snu jej měly napadnout ty největší vynálezy, přezto že podle vlastních slov neznal ani ohmův zákon.
Takže takovéhle postupy se dají využít jak k poznání duchovních věcí, tak i k přímému vylepšení tohohle života.
Podle některých textíků třeba v tibetu se snaží vylepšit si pomocí takových praktik i život posmrtný, protože věří, že i myšlenky jsou činy a tím nesou i odpovídající následky.

Anonym 23.7.2010 20:35  1%    +  -

dobrý večer,posmrtný život opravdu sxistuje,je mnohem lepší , krásnější,plnohodnotný, všichni jsou na sebe hodní a pomáhají si navzájem, je tam vše nádherné , všechno tam prožíváte všemi smysly , cítí te se svobodná, volná,nedávno jsem přežila klinickou smrt, zpočátku když jsem se v nemocnici svěřila manželovi myslel, že jsem se zbláznila a vymlouval mi to dost dlouho dokonce mi zakázal o tom mluvit přesto jsem na své prožitky stále myslela a nemohla na ně zapomenout,pak postupem času když se můj zdravotní stav alespoň trochu zlepšil uspořádala jsem myšlenky a sjednotila vše co jsem si zapamatovala"tam na druhé straně" a dnes mám jasno

reagovat nestík 31.5.2010 8:20  20%    +  -

Káťula: Ahoj, také jsem nakoukla, ale asi se tu nic neděje. Pokud tě tyto věci zajímají, klidně to můžeme rozjet.

reagovat Káťula 30.5.2010 21:27  11%    +  -

Haló, je tu někdo?

reagovat človíček 19.3.2010 15:07  5%    +  -

Dobrý den, nemám moc času - takže jen pár slov. Klinická smrt je charakteristická zástavou dechu a srdeční činnosti. Některé výzkumy ukazují, že přibližně 20 % dospělých (Atwaterová uvádí číslo 30 %) u dětí se jedná o hodnotu 75 % (Atwaterová, 1996), kteří jsou úspěšně resuscitováni, se vrací zpět do života s příběhem, zážitkem změněného stavu vědomí (zkušenost blízkosti smrti – near death experience - NDE)

Lidé už dlouho hledají odpověď na otázku co se s nimi stane po smrti. Rádi bychom našli někoho, kdo by poodhrnul roušku tajemství a zjevil nám to, co se skrývá na druhé straně smrti. Možná právě proto máme rádi příběhy lidí, kteří prožili klinickou smrt a vyprávějí nám své zážitky. Je zajímavé, že všechny tyto zkušenosti lidí kteří byli velmi blízko smrti mají podobné znaky, jejich prožitky se téměř shodují. Probíhá to podle nich asi tímto způsobem. Člověk vážně onemocní anebo se těžce zraní. Když kolem něho pak pobíhají lékaři a sestry a snaží se ho zachránit, pacient najednou prožívá jakési oddělení od svého vlastního těla. Skoro to vypadá, jakoby se vznášel nad celou scénou a díval se dolů jako divák. Dokonce může slyšet lékaře, který ho prohlašuje za mrtvého, ale on přitom necítí žádnou bolest ani strach. Místo toho má pocit, jakoby byl v nějakém tunelu v němž je tažen k jasnému světlu. Možná, že mu právě v tuto chvíli probíhá před očima celý jeho život. Také může vidět své milované, kteří již zemřeli a dokonce s nimi může i mluvit. Postupně si však uvědumuje nějakou vyšší přítomnost ve světle, někoho kdo mu klade otázky. Nakonec se přibližuje ke konečné hranici jakési oblasti, ale vzápětí se obrací zpět aniž by ji překročil a neochotně procitá do svého starého života. Co bychom si měli o takových příbězích myslet?

Příště snad napíši více, mějte se fajn.

reagovat Nipe2 9.9.2009 20:46  19%    +  -

http://tajemno.huu.cz/

reagovat Mirka25 27.5.2009 21:55  5%    +  -

vonava-kvetinka:
Odpusť jen pár slov.Jsi silná realistka.Na co si nesáhneš neuvěříš.Ale ne všechno je takové jak vypadá.

reagovat bubi 26.5.2009 13:40  100%    +  -

ja tiež sa chcem pridatdakujem

reagovat myska12 26.5.2009 12:55  100%    +  -

zdravim všechny chtela bych se pripojit mohu????

reagovat ŠARYK 3.3.2009 7:41  100%    +  -

krásné ráno, i když deštivé

reagovat ŠARYK 2.3.2009 21:39  100%    +  -

no a jinak proč jsem tady, měla jsem taky diskuze o nadpřirozeno, dá.li se to tak říct, ale nakonec jsem zredukovala počet takže jsem ji smazala.

Takže, ve zkratce, věřím v posmrtný život, v setkání ze zemřelými, s komunikací s nimi, a taky tomu že před smrtí vidíš kam jdeš, a setkáš se se všemi již mrtvými.

Bohužel musím odejít, ale zítra dojdu jestli neva.

A to co jsem napsala, mám s tím vlastní zkušenosti já, můj bratr a maminka.

Přeji hezkou noc a všem kdo nekoho ztratil hodně síly a naděje, že se sejdou...ono to opravdu není nemožné...nebojte.

reagovat ŠARYK 2.3.2009 21:35  100%    +  -

krásný večer všem

reagovat báša 20.12.2008 13:57  15%    +  -

krásnou sobotu přeji

Anonym 3.12.2008 22:48  23%    +  -

KacaH: Ahoj, jak napsala b.hanny, vse jednou preboli, i kdyz prazdne misto v srdci zustane.
Ja vim ze ty Vanoce na cloveka komu nekdo velice blizky umrel nepusobi dobre - ale musis se snazit i kvuli svym klukum, a taky i kvuli sobe.

Drzim moc palecky.......

reagovat elís 2.12.2008 22:04  100%    +  -

b.hanny:

reagovat b.hanny 2.12.2008 21:58  5%    +  -

elís: Díky, ty musíš být zlatíčko, neznám tě a už mi jsi strašně sympatická

reagovat elís 2.12.2008 21:30  100%    +  -

b.hanny: mam radost ze mas radost...

reagovat b.hanny 2.12.2008 19:48  5%    +  -

elís: Děkuju moc za ochotu a pomoc,už mám knihu objednanou tady Knihynainternetu.cz. S poštovným mě přijde asi na 160,-Kč.Už se těším, že si ji přečtu.Jste všechny moc hodné, že jste mi ji chtěly půjčit, ale já jsem až z okresu Svitavy

reagovat b.hanny 2.12.2008 19:46  5%    +  -

KacaH: Hlavu vzhůru,bude líp, všechno časem přebolí,věř,mám to z vlastní zkušenosti. I když prázdné místo v srdci zůstane celý život,ale chce to žít a těšit se,že se jednou s Matýskem setkáš a pak už budete pořád spolu

reagovat KacaH 2.12.2008 14:36  21%    +  -

Tahle doba je fakt hrozně depresivní,bojim se že to nezvládnu.....všude už to svítí...Lukáš se mě už ptal -mami proč nemáme taky doma vánoce?No nic jinýho mjě nezbývá než to přetrpět....moc díky

reagovat elís 2.12.2008 14:15  98%    +  -

KacaH: mozna je ted vedle tebe...a mozna ze v jinem,narozenem miminku nekde ve tvem okoli...ale urcite je s tebou a ty ho navzdycky mas v srdicku....

reagovat elís 2.12.2008 14:13  98%    +  -

KacaH: ja vim Kacko je to hrozne a jeste pred Vanocema...musis ale byt silna a vesela mama pro dvojcata...Matyskovi je urcite dobre a nic ho uz netrapi-ted te ale potrebuji hodne moc tvoji kluci!!!!

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Posmrtný život...
Diskusi založil(a): Verdík
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si