Reklama:

90 procent žen nosí špatnou podprsenku

Britská oděvní společnost Marks & Spencer provedla v nedávné době největší průzkum, jaký byl kdy uskutečněn v oblasti velikostí a tvarů ženských prsou. Tento průzkum podstoupilo 46.000 žen, a to formou kombinovaného ručního měření a použití 3D skenovací technologie. Výzkum se tak stal nejkomplexnější studií ženského poprsí v dějinách.

Nejpřekvapivějším zjištěním bylo, že více než 90 procent žen nosí nevhodné číslo podprsenky!

Proč je důležité nosit správně padnoucí podprsenku? Kvalitní, správně padnoucí podprsenka je základním aspektem pro maximální pohodlí. Jelikož ženská prsa nemají žádnou oporu ve svalech, je podprsenka důležitá pro podpírání vaziva v prsech, čímž lze zabránit jejich přílišnému vytahování. Navzdory skutečnosti, že většina žen ví o vlivu cvičení, antikoncepce, diety, menstruace nebo těhotenství na velikost poprsí, devět z deseti žen nosí podprsenky, které jim nesedí.
Výzkumem bylo zjištěno, že 31 procent žen se v posledních pěti letech před výběrem podprsenky nenechalo odborně přeměřit a 22 procent žen se nenechalo odborně přeměřit nikdy!

Kde dělají ženy chybu?
Velikost ňader se stanovuje měřením dvou rozměrů. Jedním je šířka hrudníku pod prsy, která určuje číslo podprsenky. Druhým je šířka přes prsa, která ukáže velikost košíčků. Studie společnosti Marks & Spencer poukázala na skutečnost, že číslo podprsenky a velikost košíčků bylo nepřesné. Na 62 procent žen nosí špatné
číslo podprsenky a ohromujících 76 procent žen má špatnou velikost košíčků. Překvapivé také je, že 55 procent měřených žen si myslelo, že má větší velikost košíčků, než tomu bylo doopravdy.

Služba měření poprsí
Společnost Marks & Spencer v rámci nabídky standardních služeb poskytuje všem svým zákaznicím bezplatnou, profesionální a diskrétní službu "měření poprsí", jejímž účelem je doporučit ženám správnou podprsenku. Navíc přeměřená zákaznice obdrží kartičku se svými mírami, se kterou bude nákup správného spodního prádla jednoduchý i pro jejího manžela či přítele. Nechá-li se zákaznice pravidelně po šesti měsících u Marks & Spencer
přeměřit, může tak sama sledovat, jak se její poprsí v průběhu let mění.

zdroj: Marks & Spencer

Datum vydání: 10.10.2001
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

reagovat vymazat dumajda 8.11.2017 10:16  9%    +  -

Já si musím každou podprsenku vyzkoušet, než ji koupím. Proto je nakupuju jenom v kamenných prodejnách, přes net bohužel ne.

reagovat vymazat NORA 23.8.2017 19:46  5%    +  -

Tip na koupi levnějšího prádla na denní nošení?

reagovat vymazat andrejjka4 23.2.2015 10:49  5%    +  -

zojak, Kika80: aha, to jsem nevěděla, že to mají jinak číslované, tak to potom chápu, že to nemusí sedět, ale to asi jako kterákoliv jiná značka. Mně například nesedí samodržící podprsenka z trimph. Jak byla příjemná ani netlačila ale najednou jsem neměla žádné prsa: / ano s liscou jsem velmi spokojená.

reagovat vymazat Kika80 21.2.2015 9:15  5%    +  -

oni tam nemají klasické číslování jako je většina z nás zvyklá, naprílkad 80B či 75C ale čísla od 1 až po 5 myslím. S tím že 2 má být košík B a 3 košík C ale velmi to nesedí, aspoň mně ne. Nejnovější jsem si koupila prádlo značky Lisca a jsem spokojená, Prádlo dobře drží, je velmi příjemné a také velikost dokonale sedla.

reagovat vymazat zojak 19.2.2015 14:02  5%    +  -

mně Tezenis také nesedí, když už trefím košík tak mi je obvod buď úzký nebo nopak široký, tedy zapnu si ho nejtěsněji, v kabince sedí ale přece jen to časem povolí, obvod se roztáhne a už pak nedrží jak má. Mám úzký obvod a kočárky C, takže mám opravdu problém trefit dobrou podprsenku.

reagovat vymazat andrejjka4 17.2.2015 11:27  5%    +  -

co jsem slyšela tak několik žen mám problém s tím že jim tezzenis nesedí, ale nikdy nevím jestli je to kvůli střihem košíků, nebo mají jiné velikosti ale v čem je vlastně problém. Takže jak můžeš tak mi prosím tě napiš, co ti nesedělo. Jinak Lisca velmi pěkná a i kvalitní značka, dokonce mívají super slevy na hatích.

reagovat vymazat vikinakop 22.1.2015 18:03  5%    +  -

valentyna3: tam jsem zkoušela i já ale nejak mi ty jejich velikosti nesedí, nevím čím to je. Ale cenově velmi dobře, pravidelně si kupuji kalhotky u nich. Podprsenky, které mi opravdu dobře sedli a i drží jak mají a hlavně kde mají jsem našla ve značce Lisca, též triumph, skiny ..

reagovat vymazat valentyna3 18.1.2015 12:12  5%    +  -

vikinakop: kupuji si v rámci možností, většinou Tezenis ale najde se i triumph či jiná značka, ale to je pouze pár kusů na výjimečné příležitosti.

reagovat vymazat andrejjka4 15.1.2015 16:40  5%    +  -

přesně jak říká název článku, mnoho žen má problém se správnou velikostí. Já jsem si nechala poradit v prodejně spodního prádla, byla tam velmi milá paní, která mi poradila a pomohla. Co se týče značek, tak si kupuji kvalitní spodní prádlo aby se mi po pár vypráních neroztáhlo ale pěkně drželo.

reagovat vymazat vikinakop 12.1.2015 21:02  5%    +  -

Ahojte dámy, ráda bych zjistila, zda si zakládáte a v jaké míře na kvalitu a značku podprsenek. Také jsem měla kdysi problém se správnou velikostí a také s tím, že jsem nechtěla investovat do kvalitnější podprsenky a tak se mi často stávalo, že mě po chvilce tlačily kostice, jestli se mi roztáhly ramínka. Dnes si na kvalitu dávám velký pozor.

reagovat vymazat Dvoracka 15.7.2014 17:24  5%    +  -

Molla:
Tak u nás v Brně třeba v Madam Podprsenka.
madampodprsenka.cz
tam tě přeměří, poradí,... moc mě pomohli.

reagovat vymazat Molla 9.7.2014 13:02  5%    +  -

Dvoracka:
Taky přemýšlám nad tím, se nechat jít změřit, ale kde to vůbec dělají?
Vůbec nevím tyjo.

reagovat vymazat Dvoracka 1.7.2014 13:06  5%    +  -

Taky jsem nevěděla jakou mám velikost, tak jsem se nechala přeměřit. Je to daleko lepší, podprsenky mi sedí konečně.

reagovat vymazat andrea.schopenhauer 26.6.2014 13:56  5%    +  -

Hmm, nemám ráda to vybírání podprsenek. Vždy si jí koupim a po pár dnech zjistím, že mi nesedí třeba při sportu...ale co, je to taková loterie

vymazat Anonym 24.4.2014 12:33  1%    +  -

YvetteG: zkušenost nemám, ale koukala jsem na jejich stránky a když mají poštovný zdarma, tak bych to zkusila, za zkoušku nic nedáš =) A pokud mají prádlo z pravýho bambusu, tak o to líp=) není to předražené, máš to s českou výrobou, takže samé výhody. Jdi do toho holka=D

reagovat vymazat YvetteG 22.4.2014 18:01  5%    +  -

Správná velikost je důležitá,byla jsem nedávno na měření, a samozřejmě, že jsem uplně ty nejvhodnější nenosila. Každopádně jsem teď viděla reklamu na prádlo z iVeronika, neznáte to? Prádlo je krásné, české, vypadá i pohodlně, a tak uvažuji o tom, že to ozkouším :) Nějaké zkušenosti?

vymazat Anonym 13.11.2012 0:20  1%    +  -

Tak to by M&S mohli dovážet ty správné velikosti i do ČR :). Obvod 60 je tam pro větší košíček vzácností. Nakupuju v buticích, nejraději v Dolly.

reagovat vymazat sisi87_87 2.2.2012 10:48  51%    +  -

diskuse tady http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=23874 o správné velikosti podprsenky

reagovat vymazat Renloch 1.8.2011 11:06  5%    +  -

jandule. zkus móda Klingel.. mají tam velké velikosti :)

vymazat Anonym 27.7.2011 16:08  5%    +  -

reagovat vymazat zs 30.6.2011 18:40  23%    +  -

Další AKCE v mém oblíbeném obchůdku s krásným a kvalitním prádlem. 50%í sleva na plavky pro letošní léto. Vstoupit do obchůdku můžete TUDY

reagovat vymazat Pet51 26.9.2010 17:44  5%    +  -

San: www.kosmetika-krasa.cz , tam Ti na objednávku seženou cokoli v jakékoli velikosti. Třeba i zn. Agent Provocateur za zlomek ceny na Pařížské. Ale hlavně podprsenky na malý hrudník s velkými košíky, což je tady pořád velký problém sehnat.

reagovat vymazat anetaslad 26.9.2010 12:43  5%    +  -

San: Krásné věci má internetový obchod http://www.spodni-pradlo-aneta.cz/ Bohužel nejsem to já je to pouze shoda jmen.

vymazat Anonym 25.9.2010 14:47  1%    +  -

Ahoj, prosím poradil by mi někdo, kde se dá sehnat hedvábná podprsenka-nevyztužená a taky kalhotky? Krásné prádlo mají eco-boudoir, ale kde něco podobného koupit v čr?

vymazat Anonym 25.9.2010 12:46  1%    +  -

pradlo-amenity.cz, tam maj větší velikosti

reagovat vymazat Marie19 25.8.2010 11:42  5%    +  -

Opravdu kvalitní sportovní podprsenka se hodí i pro rekreační sportovce.
Sportovní podprsenky vás leckdy zachrání před problémy se zády.

reagovat vymazat Atapama 16.7.2010 14:39  7%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

vymazat Anonym 18.6.2010 15:16  1%    +  -

prosím porad´te.☺

vymazat Anonym 17.6.2010 16:19  1%    +  -

ahoj je mi 11 a zrovna mi začínají růst prsa.potřebovala bych poradit jak říct mamce že chci podprdu nebo si ji koupit sama?.
Dík za odpověd´.

reagovat vymazat gabi78 15.6.2010 17:08  9%    +  -

Oblečení pro Tebe - Dámská móda a spodní prádlo

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Články na podobné téma

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Móda
Přečtěte si