Reklama:

Řekni jakou barvu nosíš a já ti řeknu jaký jsi�

Málokdo asi ví, že existuje obor chromatoterapie, který se zabývá uzdravováním barvami. Používají ho k léčení především léčitelé a je několik možností jak na to. Někdo doporučuje hledět přes barevný filtr, jiný přikládá barvy na akupunkturní body. Také barva stravy, kterou jíme hraje svou roli, stejně jako to, co nosíme na sobě či v jaké místnosti sedíme.
Barvy mají vliv i na psychiku. Máte-li např. doma modré stěny, budete zde mít zřejmě častěji pocit chladu než v jiném pokoji. Jste-li obklopeni teplými barvami, budete zase častěji pociňovat větší chuň k jídlu, čehož využívají hlavně majitelé restaurací. V místnosti barvy slonové kosti na vás asi brzy padne tíseň a budete se nudit.
Je známé, že některé barvy člověku energii ubírají a jiné zase dodávají. Následující barevná škála vám ukáže, co která barva znamená a jaký typ lidí ji nosí. Všeobecně však platí, že nosíme-li špatně barvené látky, může barva vstupovat snadno do kůže a tím škodit. Záleží také na tom, jak blízko těla barva je.

BÍLÁ Ukazuje na člověka s bohatým duševním životem, označuje se také často za barvu romantickou, kterou nosí hlavně ženy, jež jsou dobrými matkami a jsou v lásce stálé
ŽLUTÁ Povzbuzuje energii, nosí ji lidé aktivní, se smyslem pro humor.
ČERVENÁ Silně energetizující barva, která podporuje krvetvorbu, aktivitu, emocionalitu a zdraví, má přinášet úspěch v lásce i povolání.
MODRÁ Uklidňuje a má na člověka pozitivní účinky, symbolizuje něhu, věrnost, důvěru, léčí infekce, nemoci kůže, tiší bušení srdce a menstruační bolesti.
ZELENÁ Uklidňuje hlavně oči, léčí srdeční obtíže, krevní tlak, bolesti hlavy, ti, kdo mají v oblibě zelenou, se rádi starají o druhé, ale také rádi ovládají, celkově představuje klid a harmonii.
HNĚDÁ Z energetického hlediska není pro člověka příznivá, protože znamená zmar, přináší únavu a vyčerpání.
ČERNÁ Všeobecně se považuje za vysilující. Nosí ji však lidé nároční, tajemní a důslední, jsou nekompromisní a neodpouštějí zradu (v sexu tito lidé bývají jedničky).

autor: -lev-

Datum vydání: 30.10.2000
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

reagovat vymazat miki77 18.7.2017 10:16  5%    +  -

Holky co je kombinace černé a červene?

reagovat vymazat betule783 9.6.2017 8:56  5%    +  -

Já nosím fialovou a ta tu není :D

reagovat vymazat MYŠKA 12.11.2008 11:53  7%    +  -

barvy naušnice a jiné další v galerce petra.

reagovat vymazat MYŠKA 12.11.2008 11:51  7%    +  -

reagovat vymazat MYŠKA 12.11.2008 11:51  7%    +  -

reagovat vymazat MYŠKA 12.11.2008 11:49  7%    +  -

MYŠKA:

reagovat vymazat MYŠKA 12.11.2008 11:48  7%    +  -

naušnice

reagovat vymazat Vašíčková 27.10.2008 18:49  5%    +  -

Já nosím černou a líbí se mi hnědá a nikdy na mě tak špatně nepůsobila jak zde píšou

vymazat Anonym 25.4.2008 18:59  1%    +  -

Katko, uz zas?!

reagovat vymazat kates 5.1.2008 23:33  5%    +  -

Také jsem nečekala kolik je dalších odstínů barev. Byla jsem na barevné typologii u vizážistky Kateřiny Schlosserové, a ta mi dala vybrat ze 120 látek, byl to takový psychotest a pak jsme spolu vybíraly ty nejvhodnější barvy pro mě. Do ničeho mě nenutila, a když se mi nějaká barva nelíbila, tak ji vyřadila. Je to fajn, mám od ní i vzorník barev na nákupy a také vím jak barvy kombinovat, abych ušetřila a nemusela mít spoustu oblečení. Však zkoukněte její stránky www.vizaziste.cz jaké dělá skvělé proměny. Také jde hodně do hloubky, zabývá se i astrologií, kde Vám poradí jak zapracovat i na své povaze, protože "Nikdo není dokonalý" . . . Prostě vědma a fajn baba.

vymazat Anonym 10.11.2007 17:04  1%    +  -

já mám nejradějí Černou, bílou a světle modrou.:o) Ale nejvíce černou :))))))))))))))))))))

reagovat vymazat monul 7.10.2007 14:42  55%    +  -

Anabella: já mám vlasy hnědý s pár světlími melíry a oči zelený. Ahoj já taky nikdy nevěděla jakej sem typ

reagovat vymazat izinka 7.10.2007 9:03  5%    +  -

šedivá je děsná a jde opět do módy.

reagovat vymazat Anabella 5.10.2007 3:52  5%    +  -

gerrynka: Ahoj! Zalezi na zabarveni pleti-kuze! Mas-li snedou kuzi jsi ZIMA, svetla plet muze byt JARO nebo LETO. Mas-li zabarveni svetle s odstinem do zluta jsi JARO, s odstinem do ruzova jsi LETO. PODZIM se podoba barve JARA. Je to velice komplikovane trideni, nikdy jsem nemyslela co ruznych odstinu pleti existuje az jsem videla vse na vlastni oci. Jakou barvu mas oci a vlasu? Potom teprve se urcuji barvy ktere jsou pro cloveka priznive a ktere ne. Chces-li vedet vice tak se zeptej, budu-li znat odpoved tak Ti ji napisi.

reagovat vymazat gerrynka 3.10.2007 18:56  91%    +  -

Anabella: ahojík to já pořád nevím, jestli patřím do léta nebo do jara

reagovat vymazat Anabella 17.9.2007 20:56  5%    +  -

Lide jsou rozdeleny do 4 skupin: JARO, LETO, PODZIM, ZIMA! Pred mnoha lety jsem sla na test jake barvy jsou pro me vhodne a ktere mam uplne vypustit z meho satniku. Zjistili ze patrim do skupiny JARO a to znamena: Lososova, bezova-hneda, zluta, cervena do oranzove ale ne do fialove. Kridove bila, cerna a bordova pro me je neunosna. Delaji me tvrde rysy. Diky tomu testu jsem usetrila tim ze jsem jiz nikdy neudelala chybu pri koupeni noveho obleceni.

reagovat vymazat Elbereth 24.8.2007 14:09  5%    +  -

to je těžký říct co mám ráda za barvu. Když se kouknu do skříně teď tak je to bílá, krémová a černá.

reagovat vymazat AKym 5.8.2007 5:00  100%    +  -

Já nosím nejvíce bílou a černou

reagovat vymazat Bauca123 2.8.2007 19:00  6%    +  -

no mě se osobně se líbí růžová sv.modrá a sv.zelená

reagovat vymazat SAY-parfemy 27.7.2007 8:23  11%    +  -

mě se líní žlutá

reagovat vymazat Karolia 7.6.2007 22:32  5%    +  -

Jo a ještě Vám řeknu, že bych nikdy neřekla, že budu mít růžovou koupelnu a hádejte co? Mám ji a vypadá velice dobře.

reagovat vymazat Karolia 7.6.2007 22:31  5%    +  -

Já mám ráda hlavně bílou a pak černou, ale obléknu se do všech barev, když je dobrý střih.

reagovat vymazat Biblinka 25.5.2007 22:10  22%    +  -

Já mám ráda červenou a bílou. Černou snesu jen na kalhotách a botách. Teď jsem si oblíbila i růžovou a odstíny modré. Jen ne zelenou, hnědou a žlutou

reagovat vymazat sikula 25.4.2007 17:38  49%    +  -

reagovat vymazat Samantha 15.4.2007 19:15  100%    +  -

jsem na modrou

vymazat Anonym 15.4.2007 18:04  1%    +  -

Já mám pocit že není důležité, jakou barvu člověk nosá, ale jak v ní vypadá a cítí se v ní!

reagovat vymazat Emička 13.4.2007 9:05  58%    +  -

Ahojky, mám ráda téměř všechny barvy, ale zelenou a růžovou můžu hodně.

reagovat vymazat jodej 10.4.2007 15:40  5%    +  -

holčiny četla jsem velmi dobrý článek jednoho odborníka.Ten psal , že : nezáleží jen na barvě oděvu ale také místu. POkud má žena červené triko - znamenáto , že je silná, nebojíse, je velmi sebevědomá...
zlatá - je ráda chválená, ráda poslouchá lichotky
hněda - nedostatek seběvedomí
pamatuji si toho víc ale bylo by to na dlouho :-)
TU kretou z vás to bude zajmat si to může najít na netu :-)

reagovat vymazat screamy 5.4.2007 22:12  22%    +  -

Tak já jsem se taky dala na zelenou, naprosto jsem jí propadla.Zrovna včera jsem si koupila 2 čelenky,jedna je světlounce zelená,skoro jako taková průhledná a druhá je pastelová,taková olivovo-brčálově zelená,takhle to zní asi hrozně,ale je opravdu krásná. Ale mám ráda i hnědou,černou,žlutou,oranžovou,červenou, a taky mám fialkovej svetřík,moc pěknej,a nesnesitelná určitě nejsem

reagovat vymazat DEIZY 5.4.2007 10:37  13%    +  -

Je tu někdo?

stránkování diskuse:

Psát příspěvky může pouze přihlášený uživatel. Přihlásit se.

Články na podobné téma

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Móda
Přečtěte si